NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1337 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 16 از 56 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 320 از 1104

موضوع: آموزش emWin

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

برای برنامتون که 512 کیلو فلش داخلی کافی نیست؟!!!
    رم هم که باید از واحد (External Memory Controller (EMC استفاده کنید که بتونید دسترسی مستقیم داشته باشید، همون 32 sdram رو باید استفاده کنید.
    البته من با lpc کار نمیکنم و اینکه گفتم برد خوبیه با توجه به امکاناتش بود، این پست مهندس منصوری رو هم که حتما خوندید :
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    لطف دارید. البته سوال شما خارج از موضوع تایپکه. من هم اطلاعات خیلی دقیقی درباره اختلاف NAND FLASH و NOR FLASH ندارم. این لینک تفاوت اونها رو توضیح داده:

1- آدرس دهی به حافظه:
    NAND FLASH: فقط به بلوکهای 512 یا 2048 بایتی دسترسی دارید (برای خواندن یا نوشتن)
    NOR FLASH: دسترسی تصادفی به کل حافظه (بایت به بایت)، به این نوع دسترسی Memory-mapped addresses گفته میشه.
    از این اختلاف میشه نتیجه گرفت که NandFlash برای حافظه برنامه و NorFlash برای حافظه داده ماندگار(شبیه به کاربرد EEPROM) مناسبه.

2- دسترسی مستقیم برای نوشتن و خواندن: (شبیه به رم)
    NandFlash: خیر
    NorFlash: بله
    3-برای دوباره نویسی حافظه باید اول حافظه erase شود؟
    NandFlash: در نوع SLC بله و در نوع MLC خیر
    NorFlash: خیر
    3- معمولا حافظه های NAND در مقایسه قیمتی، حجم بیشتری دارند و بعنوان حافظه برنامه بکار میروند. ضمنا، دارای مکانیزمی برای رفع خطاهای احتمالی در نوشتن هم هستند.

اینکه چطوری میشه توی این حافظه برنامه نوشت رو نمیدونم؛ ولی برای اجرای برنامه حافظه NandFlash، در KEIL، با معرفی آدرس شروع و پایان حافظه در صفحه تنظیمات پروژه( در قسمت ROM1، ROM2 و ROM3 ) و انتخابش بعنوان Startup(درصورتیکه میخواهید اجرای برنامه از حافظه جانبی آغاز شود)، دسترسی بهش امکانپذیرمیشه.
    من شماتیکی از core board گیر نیاوردم که بررسی کنم اون دوتا حافظه فلش هم قابلیت دسترسی مستقیم دارن یا نه ولی قاعدتا برای همین فکر کنم تعبیه شدن، از دوستان lpc کار بهتر میتونن کمکتون کنن، البته یه تاپیک جدا بزنی هم خوبه...

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده
    تشکر شده 279 بار در 133 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sjafarim نمایش پست ها
    برای برنامتون که 512 کیلو فلش داخلی کافی نیست؟!!!
    رم هم که باید از واحد (External Memory Controller (EMC استفاده کنید که بتونید دسترسی مستقیم داشته باشید، همون 32 sdram رو باید استفاده کنید.
    البته من با lpc کار نمیکنم و اینکه گفتم برد خوبیه با توجه به امکاناتش بود، این پست مهندس منصوری رو هم که حتما خوندید :

من شماتیکی از core board گیر نیاوردم که بررسی کنم اون دوتا حافظه فلش هم قابلیت دسترسی مستقیم دارن یا نه ولی قاعدتا برای همین فکر کنم تعبیه شدن، از دوستان lpc کار بهتر میتونن کمکتون کنن، البته یه تاپیک جدا بزنی هم خوبه...
    من شماتیکشو دارم .... حافظه های nand و ram به قسمت emc وصله .... مشکلم اینه که نمیدونم چطوری راه اندازیش کنم .... میتونم با توابعی که داره مثلا چیزی توش ذخیره کنم ولی اونطوری مثل یک حافظه جانبی عمل میکنه .... من نمیخوام مثل حافظه جانبی باشه ، میخوام جای flash و ram داخلی از flash و ram خارجی استفاده کنم ....
    ممنون از جوابتون ...

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

فکر کنم اقای ازاده تو مثال اودیو کدک از نور فلش استفاده کرده بشه در واقع فکر کنم از این دوتا نند فلش و نور فلش به عنوان حافظه موقت استفاده میکنه یعنی دیتاهارو میریزه روش و با سرعت پخش میکنه ولی اگر منظورتون یه چیزی تو مایه های کوبی برد که ایمیجی ریخته بشه روش و میکرو از روی اون بخونه فکر کنم کار خیلی سختی باشه حداقل مثال درست درمونی در موردش نیست

نام
    جعفری

برای حافظه برنامه واقعا نمیدونم راه دقیقش چیه، 512 کیلو هم کم نیستا مهندس، ولی رم وقتی با همون emc راه بیفته میشه به عنوان مموری برای emwin ازش استفاده کرد. یعنی باید بشه، تو st هم ما به جای emc واحد fsmc داریم که کارش دقیقا همینه...
    بعد از راه اندازی اون کاملا از حافظه تحت امرشون میشه به عنوان رم استفاده کرد. اگر بخوای نمونه هم دارم از st که این کارو کرده ، برات آپ کنم...

کاربر فعال titery آواتار ها
    نام
    وثوق
    تشکر شده 218 بار در 89 پست

منم تو یک پروژه ساده با emwin بخاطر استفاده از چند سایز فونت وچند تا عکس کوچک حافظه فلش کم آمدش،حال اگه بخواهیم یک استفاده سطح پایین فقط به عنوان حافظه خارجی داشته باشیم مثلا هدر های فونت ها یا عکس ها رو درونش قرار دهیم چکار باید کنیم؟

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما titery برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جعفری

ببینید، تو کامپیوتر هم با اونهمه رم، از رم به عنوان حافظه دائمی استفاده نمیشه، فونتا که حجم خیلی زیادی ندارن، عکسه که مشکل ساز میشه، اونم باید تو یه حافظه معقول مثل sd مثلا ذخیره کنید و موقعی که نیاز داشتید لود کنید تو رم، اونم حتی نیاز نیست کامل تو رم میکروتون لود بشه برای نمایش و همین که مستقیم تو رم کنترولر lcd لود بشه کافیه، اگرم دیدید سرعت کمه موقتا تو رم میکرو لود کنید، نمایشش بدید بعد پاکش کنید از تو رم...

10. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما sjafarim برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

یک نکته خارج از بحث جاری:

دوستان، در راهنمای emwin هم این نکته اشاره شده که باید resource ها پس از استفاده آزاد بشوند. فرض کنید یک پنجره میخواهیم نمایش بدهیم. به محض ایجاد پنجره مقداری از حافظه رم اشغال خواهد شد. (با استفاده از شبیه ساز میتوانید این نکته را بررسی کنید). پس از بستن پنجره، حافظه آزاد نخواهد شد. درمیکروهایی مثل 1768 که امکان اتصال به حافظه خارجی ندارند، این مساله موجب کاهش سرعت emwin در نمایش پنجره های بعدی خواهد شد تا جایی که بعلت کمبود حافظه، سیتم هنگ میشه. پس دقت بفرمایید. پس از اینکه کارتون بایک پنجره تموم شد و اون رو بستید، بایدبا WM_DELETE اون رو پاک کرده و Handle اون رو هم null کنید.

// درباره مساله استفاده از NandFlash، از آقای وثوق خواهش دارم با من درتماس باشن شاید بتونیم طوری حلش کنیم و گزارشش رو تقدیمتون کنیم
    ویرایش توسط mansoory : 17-07-2013 در ساعت 16:10

12. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما mansoory برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

تعریف یک متغیر در نقطه دلخواه از حافظه (فلش یا رم):
    در KEIL برای تعریف یک متغیر در محل خاصی از حافظه از[PHP]__attribute__((at(address))) [/PHP] استفاده میشه. برای اینکه یک ثابت در فلش تعریف کنید باید از تعریف const استفاده بشه:

[PHP]const int __attribute__((at(0x120000))) xx=4500;[/PHP]

در اینجا یک ثابت به نام xx در محل 0x120000 حافظه فلش تعریف شده است. توجه کنید که اگر آدرس حافظه در محدوده فلش خارجی باشه قاعدتا باید اونجا قرار بگیره (آزمایش نکرده ام)

دوستانی که به coreboard دسترسی دارند این راه رو آزمایش کنند و نتیجه رو اعلام کنند
    متشکرم
    ویرایش توسط mansoory : 17-07-2013 در ساعت 16:09

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما mansoory برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    تعریف یک متغیر در نقطه دلخواه از حافظه (فلش یا رم):
    در KEIL برای تعریف یک متغیر در محل خاصی از حافظه از[PHP]__attribute__((at(address))) [/PHP] استفاده میشه. برای اینکه یک ثابت در فلش تعریف کنید باید از تعریف const استفاده بشه:

[PHP]const int __attribute__((at(0x120000))) xx=4500;[/PHP]

در اینجا یک ثابت به نام xx در محل 0x120000 حافظه فلش تعریف شده است. توجه کنید که اگر آدرس حافظه در محدوده فلش خارجی باشه قاعدتا باید اونجا قرار بگیره (آزمایش نکرده ام)

دوستانی که به coreboard دسترسی دارند این راه رو آزمایش کنند و نتیجه رو اعلام کنند
    متشکرم
    سلام به همه .....
    من تست کردم به کلمه at گیر داد
    Application\frm_allinfoDLG.c(44): error: #1222: the "at" attribute does not apply to local variables
    این بود ارورش ....

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

سلام به همه ...
    یه سوال ....
    اگه یه اسکرین تو emwin داشته باشیم و این اسکرین رو با MEM DEVICE رو LCD نشون بدیم ... تا اینجاش هیچ مشکلی نیست ...و ولی حالا من اومدم تاچ رو هم بهش اضافه کردم ...
    حالا مشکلم اینجاست که وقتی از mem device استفاده میکنم قسمت تاچ درست کار نمیکنه ... من از lcd . 4.3 اینچ و تاچ همراه خودش که تو فروشگاه هست استفاده میکنم .... پروژه رو اینجا میزارم میتونید ببینید اگه فمیدید مشکلش چیه ممنون میشم بگید ...
    Data Logger_1 - Download - 4shared - Omid Azadeh

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

نقل قول نوشته اصلی توسط microprocesor_2002 نمایش پست ها
    سلام به همه .....
    من تست کردم به کلمه at گیر داد
    Application\frm_allinfoDLG.c(44): error: #1222: the "at" attribute does not apply to local variables
    این بود ارورش ....
    این خطا که معلومه..
    متغیر رو داخل تابع یا بلوک تعریف کرده اید. باید بصورت global تعریف کنید (خارج از توابع و بلافاصله بعد از #include ها)

مثال:
    [PHP]#include <LPC17xx.h>
    const int __attribute__((at(0x120000))) xx=4500;
    int main()
    {...[/PHP]

18. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

سلام به همه ...
    یه سوال ....
    اگه یه اسکرین تو emwin داشته باشیم و این اسکرین رو با MEM DEVICE رو LCD نشون بدیم ... تا اینجاش هیچ مشکلی نیست ...و ولی حالا من اومدم تاچ رو هم بهش اضافه کردم ...
    حالا مشکلم اینجاست که وقتی از mem device استفاده میکنم قسمت تاچ درست کار نمیکنه یعنی وقتی که دست رو تاچ میزارم تصویر Flicker پیدا میکنه... من از lcd . 4.3 اینچ و تاچ همراه خودش که تو فروشگاه هست استفاده میکنم .... پروژه رو اینجا میزارم میتونید ببینید اگه فهمیدید مشکلش چیه ممنون میشم بگید ...
    Data Logger_1 - Download - 4shared - Omid Azadeh

نام
    جعفری

اینو اول build کن بعد امتحانش کن ببین درسته:
    http://s3.picofile.com/file/78518372...ogger.rar.html

(اصول اولیه زیادی رو رعایت نکردین در برنامه نویسیه emwin، البته من از چارت کارت چیزیو تغییر ندادم چون اگر میخواستم تغییر بدم باید 90 درصدشو تغییر میدادم.فقط چنتا چیز که فک میکردم مشکل ساز باشن، فرضم هم برین بود که مقدار دهی اولیه اینتراپت تایمرت درست نوشته شده و کار میکنه)

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sjafarim برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

اینو اول build کن بعد امتحانش کن ببین درسته:
    http://s3.picofile.com/file/78518372...ogger.rar.html

(اصول اولیه زیادی رو رعایت نکردین در برنامه نویسیه emwin، البته من از چارت کارت چیزیو تغییر ندادم چون اگر میخواستم تغییر بدم باید 90 درصدشو تغییر میدادم.فقط چنتا چیز که فک میکردم مشکل ساز باشن، فرضم هم برین بود که مقدار دهی اولیه اینتراپت تایمرت درست نوشته شده و کار میکنه)
    سلام به همه ...
    ممنون دوست عزیز که وقت گذاشتی ...
    ای کاش یه چندتاشو میگفتی کجاش مشکل داره ....

نام
    جعفری

درست شد حالا یا نه؟
    نیگا گفتنی نیست، سر نخ باید بیاد دستت، خیلی پخش کد مینویسی، حتی دسته بندی فایل ها و دسته بندی شاخه های پروژه هم پخشه خیلی، یه پروژه بزرگو هیچوقت نمیتونی با اینقدر بی نظمی انجام بدی، توی اپلیکیشن emwin ات هم ساختار برنامه درست نیست، تعریف کالبک ها ، صدا زدنشون، توابع create کردن، تابع مقدار دهی اولیه و حلقه بینهایتش، اینا همه ترتیبشون باید رعایت بشه که لااقل توسط خودت قابل بازبینی باشن، مثال های همراه emwin رو نگاه کن، چقدر منظم و به قاعده نوشته شدن، همه چی سرجای خودشه...

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sjafarim برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

درست شد حالا یا نه؟
    نیگا گفتنی نیست، سر نخ باید بیاد دستت، خیلی پخش کد مینویسی، حتی دسته بندی فایل ها و دسته بندی شاخه های پروژه هم پخشه خیلی، یه پروژه بزرگو هیچوقت نمیتونی با اینقدر بی نظمی انجام بدی، توی اپلیکیشن emwin ات هم ساختار برنامه درست نیست، تعریف کالبک ها ، صدا زدنشون، توابع create کردن، تابع مقدار دهی اولیه و حلقه بینهایتش، اینا همه ترتیبشون باید رعایت بشه که لااقل توسط خودت قابل بازبینی باشن، مثال های همراه emwin رو نگاه کن، چقدر منظم و به قاعده نوشته شدن، همه چی سرجای خودشه...
    میدونم اینایی رو که گفتی ....
    من برنامه نویسی اصولی رو خوب بلد نیستم ....
    رو EMWIN هم هنوز تسلط ندارم ... یه جورایی تازه شروع کردم و اولین پروژه هشتش که با emwin انجام میدم ... ایشالا تموم بشه سورسشو میزارم همینجا با کمک دوستان optimaize بشه و شاید به درد یکی خورد ....

نام
    جعفری

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط microprocesor_2002 نمایش پست ها
    میدونم اینایی رو که گفتی ....
    من برنامه نویسی اصولی رو خوب بلد نیستم ....
    رو EMWIN هم هنوز تسلط ندارم ... یه جورایی تازه شروع کردم و اولین پروژه هشتش که با emwin انجام میدم ... ایشالا تموم بشه سورسشو میزارم همینجا با کمک دوستان optimaize بشه و شاید به درد یکی خورد ....
    بازم نگفتی درست شد یا نه اونی که برات اصلاح کردم؟؟؟!!!

27. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده

بازم نگفتی درست شد یا نه اونی که برات اصلاح کردم؟؟؟!!!
    سلام به همه ...
    نه داداش درست نشد ...
    هنوز هم وقتی تاچ رو فشار میدم lcd ، پرش داره ....
    نمیدونم کجای برنامه رو تغییر بدم که درست بشه ...

نام
    جعفری

یه بار دیگه تابع تاچتونو نگاه کردم.
    دلیلش DelayUS های زیادیه که تو تابع تاچ وجود داره، یا اونارو کم کنید یا از rtos استفاده کنید و تابع تاچ رو در اولویت پایین تر از emwin قرار بدید تا flicker رفع بشه...
    موفق باشید.

30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sjafarim برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نسخه کرک شده emwin وجود داره .اون نسخه ای که داخل سایت هست نسخه دمو است

صفحه 16 از 56 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین