NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3147 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: مشکل با پروگرامر ST-LINK و ارور internal command error

کاربر فعال sajjad_AD آواتار ها
    نام
    سجاد
    تشکر شده 471 بار در 181 پست

پیش فرض مشکل با پروگرامر ST-LINK و ارور internal command error

سلام
    من با این پروگرامر مشکل پیدا کردم.وقتی که میکرو بهش وصل نیست که ارور میده می گه وصل نیست
    اما وقتی که بهش میکرو رو وصل می کنم (ارتباط JTAG) و مثلا گزینه ی erase رو می زنم این پیغام رو میده: internal command error

مشکل چیه؟
    لطفا Help me

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام مهندس
    خوب يه بار درايورشو حذف كنيد و دوباره نصب كنيد و البته براي نرم افزارشم همين كارو انجام بدين. ببينيد مشكل حل ميشه.

نام
    سجاد

نه اینجوری حل نمیشه قبلا هم پیشنهاد شمارو انجام دادم و هم تو کامپیوتر و ویندوز های مختلف تست کردم

نام
    صادق محمدي

خوب مهندس از نرم افزاري كه عكسشو گذاشتم استفاده كن: ST visual programmer
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: STM32_Programmer_1.jpg
مشاهده: 102
حجم: 163.9 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: STM32_Programmer_2.jpg
مشاهده: 113
حجم: 151.3 کیلو بایت  

6. تشکرها از این نوشته :

نام
    سجاد

یه چیز دیگه,چرا ویندوز وقتی پروگرامر رو به پی سی وصل می کنم اونو به عنوان یه فلش مموری با حجم 39 مگابایت
    می شناسه؟

رو هر کامپیوتری امتحان کردم اینجوری بود,ولی واضحه که نرم افزار باهاش ارتباط برقرار می کنه,چون وصل بودن میکرو
    و نبودنشو تشخیص میده

با ST visual programmer این پیغام رو میده:

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Error.jpg
مشاهده: 576
حجم: 156.1 کیلو بایت  
    ویرایش توسط sajjad_AD : 07-12-2012 در ساعت 02:57

نام
    سجاد

سلام

مثل اینکه تاپیک بیخودی ایجاد کردم مشکل حل شد مدار اشتباه بسته شده بود

من همه ی Vcc و Gnd ها رو به هم وصل نکرده بودم و فقط به VCC_1 و GND_1 ولتاژ داده بودم
    و با اتصال برق به VCC_A و GND_A که از داخل به بقیه وصل نیستن مشکل حل شد.

با تشکر از راهنمایی هاتون

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sajjad_AD برای ارسال این پست سودمند:

نام
    صادق محمدي

سلام مهندس
    خدا رو شكر كه مشكل حل شد.
    احتمالا تنظيمات اين پروگرمرو تو اين نرم افزار درست انجام ندادين چون داره به ارتباط USB ايراد ميگيره. تنظيمات تو منوي Configure هستش.
    خودم از اين نرم افزار استفاده ميكنم و خيلي هم خوب كار ميكنه.

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

اتفاقا من هم دیشب تو نت مشکل ایشون رو سرچ کردم و اتفاقا یکی دو نفری همین اررور رو داشتند که آخرش هم متوجه شدن که اشکال تو بستن مدارشون بود مثل ایشون ...

نام
    سجاد

دوباره سلام

یه مشکل دیگه!پروگرامر فقط میکرو رو میشناسه ولی پروگرامش نمی کنه!

من به این صورت که می بندم همون ارور قبلی رو می ده ولی وقتی که Boot0 رو به Vcc وصل می کنم
    میکرو رو می شناسه و ظاهرا پروگرامش هم می کنه ولی در واقع اصلا پروگرام نمی شه!:

نام: PIC.jpg
مشاهده: 550
حجم: 46.1 کیلو بایت  

نام
    سعید شریفیان

مهندس اگه BOOT0 رو 1 کنی ، بوت لودر فعال میشه . اونوقت فقط از طریق usart1 پروگرام میشه . باید ایراد از چیز دیگه ای باشه . شما قبلا همین مدار رو یعنی همین میکرو رو پروگرام کردی ؟ توش برنامه ریختی ؟

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام دوستان - این خطا "
    internal command error
    " برای من هم پیش اومده اما واقعا نمی دونم چی کنم . boot0 . boot1 رو هم بدون اتصال گذاشتم .

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

دوستان کسی نقشه مداری که با ST-link پروگرامر و کانکتور J-tag پروگ کرده و مشکلی نداشته می تونه بزاره ؟ نقشه های متفاوتی توی نت می بینم و معلوم نیست چرا باهم فرق دارن - مثلا پایه های 11 و 17 و 19 رو یکی با 10k پول دان کرده - st link گفته باز بزارش . دفه اولمه برد زدم دیگه موندم ....
    اینجاست که شاعر (نظامی) می گه :
    مستی به نخست باده سخت است --------------- افتادن نا فتاده سخت است !!!!

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام . دوستان من برای این که بدونم اتصالات Jtag 20 pin من درست هست با نه باید با یه مرجع مقایسه کنم . من از نقشه این stsrter کیت استفاده کردم اما اون خطای Internal Command Error رو دادم هنوز . بچه هایی که این مشکل رو حل کردن تحربه ای دارن ، بزارن ممنون می شم .

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

پین 11 و 17 بدون اتصال و 19 پول دان - تغذیه AVDD فکر می کردم توی برد وصل هست که نبود . با وصل کردن AVDD پروگرام شد رفت . ولی من حسرت به دلم موند این ST-link رو به Keil ارتباط بدم و از اونجا هم پروگرام کنم هم دیباگ کنم . ایمیلی که به ST زدم گفتن برای دیباگ به پایه های 17 و 19 نیاز هست اما با چه کانفیگی الله و اعلم . پی گیری می کنم خبری شد همین جا براتون قرار می دم .
    ویرایش توسط hamze-20 : 27-08-2015 در ساعت 13:28

نام
    سعید شریفیان

مهندس بجای شماره پین ها ، اسم پین رو بنویس و البته میکروت رو هم ذکر کن تا معلوم بشه ... مشکلی با stlink و jtag نیست من بارها pcb زدم و کار کرد. stlink که دیگه اصلا کانفیگ خاصی نداره .
    A13 پین SWDIO هست و A14 هم SWCLK . بجز این دوتا تغذیه لازمه و boot0 باید در حالت RUN باشه و نکته مهم اینکه این دو پین نباید در زمان استارت وظیفه دیگه ای داشته باشند مثل gpio و spi و ...

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

من برای ST نوشتم :
    how to connect st-link Programmer to Keil compiler for program stm32fxxx and debug it?
    please describe jtag connector config and software setting in keil and st-link software for me .
    thanks a lot.

وپاسخ دادن که :
    Hello,

STlink pinout is described in the STlink User Manual. You can download it here: ST-LINK/V2 ST-LINK/V2 in-circuit debugger/programmer for STM8 and STM32 - STMicroelectronics

The minimum interface you need to successfully connect to the STM32 microcontroller is to use an SWD interface. As an absolute minimum for SWD, you need to connect to the target only with SWDCLK, SWDIO and GND. Optionally, you can also connect NRST (reset), SWO (trace output) and target voltage sense TVCC.
    In case that you don't want the extra TVCC wire, you can connect TVCC together with VDD on the STLINK (pin 1 and 19). Note that it is an absolute must for the STLINK to have TVCC connected, to be able to operate correctly, as the TVCC pin selects the correct logic interface voltage for programming the MCU in application. (Not always is the MCU with an 3V3 supply).

As for the Keil setup: Go into the project settings (or "Options for target" in the newer Keil version) and locate the DEBUG tab. Select "Use: ST-Link Debugger" and proceed to the Setting dialogue. In the settings dialogue, you should see an ST-LINK/V2 adapter and its serial number (you should have the STLINK already connected to the PC). Select the the maximum SW clock (it is safer to start with a lower clock like 100kHz). Then on the Flash Download tab, you should see a programing algorithm. In case not, click ADD and select the correct one. Also note the "Reset and Run" checkbox - after programing the FLASH, the MCU is (or isn't) reset and begins the execution of the code.
    Back in the Project Options (Options for target) dialogue, locate the Utilities tab and make sure that it is set as "Use Target Driver for FLASH Programming" and "Use Debug Driver" is checked.

Note that, you should install drivers for the STLINK (download is on the web page mentioned above). Keil and STLINK will not work without drivers installed.

I hope this will help you to start your work.
    Best regards,
    ST MCU Support Team