NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2848 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام یک را می پسندید؟

رأی دهندگان
114. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Keil ARM

94 82.46%
  • WinARM

9 7.89%
  • IAR

11 9.65%
صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 87

موضوع: ARM

مدیر باز نشسته
    تشکر شده 39 بار در 15 پست

تشکر دوست محترم
    از اونجا که datasheet هر المان و قطعه ی الکترونیکی بهترین مرجع برای آشنایی همون قطعه هست ، دیشب داشتم فکر میکردم که برم و datasheet یکی از این تراشه های arm رو بدم ترجمه کنن ، حالا فکر میکنید ترجمه ی این datasheet که تقریبا حدود 450 صفحه هست چقدر در میاد ؟؟؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

( نکته مهم: تو پرانتز)
    با توجه به علاقه مندی دوستان و اینجانب به این موضوع یک انجمن جدا برای ARM تشکیل داده شد
    و نیاز به مدیران علاقه مند داره .لطفا دوستان اعلام امادگی کنید تا بخش ARM بدون مدیر نمونه :k08:
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

کاربر فعال alnz آواتار ها
    نام
    عادل جون
    تشکر شده 69 بار در 34 پست

سلام

سعيد جان جدا از شما يه نفر به شخصه خيلي تشكر مي كنم به خاطر اينكه انواع آموزشهاي مختلف رو تهيه مي كني و با سخاوت در اختيار همه تو سايتها مي زاري ؛ جدا كارت درسته .
    اما در مورد eca واسم خيلي جالبه كه اولش خودشون از اينكه چرا ديگران اطلاعاتي نمي دن شاكي بودن . حالا كه كارشون به نتيجه داره ميرسه از ديگران بدتر شدن

آرمين جان فكر نكنم به اندازه پول 450 صفحه ترجمه مطلبي دستتو بگيره ؛ فوقش يه سري اطلاعات در مورد داخلش و فيوز بيتها و ... گيرت مياد كه شايد چندان كاربرد عملي واسه اول كار نداشته باشه :?or

نام
    زارعی

دوستان بهتر نیست که با کمک یکدیگر منابع رو در اختیار هم بذاریم تا دیگران به ما و ما به دیگران کمک کنیم
    در لینک زیر یک کتاب خیلی عالی برای arm هست که دانلود کنید
    http://kavirelectronic.ir/fa/modules...ic&p=3657#3657
    کویر ویدئو راه اندازی شد

نام
    زارعی

دوستان منم علاقه به ARM پیدا کردم و در اولین .وقت آزادی که داشتم می رم سراغش و از 1nafar هم تشکر می کنم برای اموزشش برای شروع خیلی به زبان ساده وعالی بود
    تشکر ویژه هم از آقای تروشه به خاطر استارت زدن برای انجمن ARM
    کویر ویدئو راه اندازی شد

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    با تشکر از همه دوستان
    بهترین منبع help نرم افزار kiel ومثال ها و منابع هست ، من خودم از سه شنبه هفته قبل شروع به کار کردم (قبلا نمیدونستم arm چی هست ) الان یه سری از مطالب دستم اومده ،
    بهتر که کار ها رو تقسیم کنیم و هر کسی بره و طریقه راه اندازی یه قسمت رو تهیه کنه و بذاره ، نمیخواد کتب بنویسید و خیلی خوب باشه ، حتی اگه یه دستور ، یه نکته و.... از توی help در بیارید برای ما تازه کارا خیلی ارش داره ، مثلا یکی بره طریقه راه اندازی ارتباط سریال رو از توی help ومثال ها در بیاره ، یکی بره طریقه راه اندازی بلوتوث و...
    من خودم ، دارم روی دستورات حلقه و پرش ، تاخیر وراهاندازی lcd کار میکنم ، و تاشب مطالب رو همین جا برای دانلود میزارم ، همه دوستانی که میتونن همکاری کنن همین جا بگن
    اینم قسمت 0 اموزش هست ، که در اون به بررسی چند تا موضوع پرداخته میشه ، حتما قبل از خوند pcf بالا این pdf رو بخونید
    http://rapidshare.com/files/207035491/arm_0_.pdf.html

مدیر باز نشسته
    نام
    تهران
    تشکر شده 57 بار در 31 پست

پیش فرض سلام

من چند وقتی از این تاپیک غافل شدم اینجا ترکیده

خوبه که همه راقب شدن arm یاد بگیرن

در مورد eca که اگه توش رفته باشید من چند تا اعتراض کردم و به این نتیجه رسیدم که همه بلوف میزنن و هیچ کس تا بحال کار نکرده و در سطح ما هستن شاید پایین تر

چون همش در مورد آرزوها و امیال صحبت میشه یا اینکه یه دونکیشوت ساختن دارن به دشمن(آسیاب بادی) حمله میکنن

کل مطالب رو بخونید متوجه میشید که این میکرو کنترلرها از یه معماری شرکت انگلیسی ایجاد شده و ولتاژ کاریشون 3.3 ولته (هسته 1.8ولتی)و سرعتش زیاده (همین چند کلمه هم میلیونها بار تکرار شده)

اما کار خودمون:
    آقای 1nafar دستت درد نکنه بابت آموزشها ولی قربون دستت فایلها رو بذار رو سرور سایت که راحت بشه دریافت کرد

اما درمورد میکرو کنترلر و کارخونه ها.
    نمیدونم شما چی رو انتخاب کردید بین atmel و philips
    اگه به نتیجه رسیدید به ما هم بگید(البته من philips رو انتخاب کردم چون اگه اینو http://www.standardics.nxp.com/suppo...al.lpc23xx.pdf بخونید میبینید که خیلی رون نوشته ماجرا چیه. البته مثالها رو باید گرفت بعد ساختار رجیسترها توی این pdf خیلی جالب میشه پیدا کرد فهمید موضوع چیه)

راستی از مدیر سایت هم ممنون بابت ایجاد forum مجزا برای Arm

نام
    زارعی

سلام
    دوستان اول از همه بین atmel و philips کدوم ارزون تر هستند؟ و در مورد معماری ساخت چی فرقی دارند؟ اصلا در رابطه با نویز بین این دو شرکت فرقی هست؟
    من AVR رو ول کردم به خاطر نویز یکی دوتا کار صنعتی باهاش بستم و جواب داد و این آخریه با وجود اینکه یک تایمر معمولی بود آبروی ما رو ریخت و جواب نداد
    اصلا یک تصمیمی بگیریم که با کدوم می خوایم کار کنیم (به گفته آقای تروشه اون بالا)
    من ترجیحا ارزون تره چون مدارات می خوام عملی باشه و به صورت صنعتی بفروشم در بعضی جاها
    دوستان برای شروع کدوم رو پیشنهاد می دن با چه قیمتی هست و کجا می شه خرید
    و امکاناتش هم بگید
    منم انشاءالله چند روز دیگه شروع می کنم و هرچی دستم اومد می ذارم همینجا
    کویر ویدئو راه اندازی شد

کاربر فعال alnz آواتار ها
    نام
    عادل جون
    تشکر شده 69 بار در 34 پست

سلام

آقا من نتونستم اينو دانلود كنم
    http://www.2shared.com/file/5033896/1a778a7a/arm.html

شايد مشكل از من باشه :?or

اگه ميشه يه جا ديگه بزار . اگر هم خاستي بهم بگو تا دعوتنامه پرشين گيگ واست بفرستم تا اونجا آپلود كني

مدیر باز نشسته
    نام
    تهران

پیش فرض سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir
    سلام
    دوستان اول از همه بین atmel و philips کدوم ارزون تر هستند؟ و در مورد معماری ساخت چی فرقی دارند؟ اصلا در رابطه با نویز بین این دو شرکت فرقی هست؟
    من AVR رو ول کردم به خاطر نویز یکی دوتا کار صنعتی باهاش بستم و جواب داد و این آخریه با وجود اینکه یک تایمر معمولی بود آبروی ما رو ریخت و جواب نداد
    اصلا یک تصمیمی بگیریم که با کدوم می خوایم کار کنیم (به گفته آقای تروشه اون بالا)
    من ترجیحا ارزون تره چون مدارات می خوام عملی باشه و به صورت صنعتی بفروشم در بعضی جاها
    دوستان برای شروع کدوم رو پیشنهاد می دن با چه قیمتی هست و کجا می شه خرید
    و امکاناتش هم بگید
    منم انشاءالله چند روز دیگه شروع می کنم و هرچی دستم اومد می ذارم همینجا
    زیاد با گفته شما موافق نیستم که ارزون بهتر. چون atmel ارزونه ولی فکر کنم حکایت AVR پیش بیاد من توضیح فیلیپس رو میخوندم مدلهای lpc210x رو نوشته بود کاربرد در ecu ماشین و سیستم های الکترونیکی ماشین ولی فکر کنم اتمل کاربردش توی اسباب بازی و اینا باشه

یه پیشنهاد دیگه دارم: دوستان علاقه مند به اتمل به طور مجزا از فیلیپس کار کنن تا اگه هر کدوم جواب گرفتن بقیه لذت ببرن هزینه زیادی هم گردن کسی نیافته که با همه بخواد همزمان کار کنه
    البته میدونم که همه دوست دارن با Atmel کار کنن نمیدونم چرا

مدیر باز نشسته
    نام
    تهران

پیش فرض سلام

شاید اینو دیده باشید ولی بد نیست. برای winAVR کارها اینجا رو ببینید با winARM چه کرده:
    http://www.siwawi.arubi.uni-kl.de/av.../arm_projects/

مدیر باز نشسته

مگه چقدر با هم تفاوت قیمت دارن . من که شخصا حاضر نیستم به خاطر چند هزار تومن کارم رو در سطح پایین تر انجام بدم ، در نتیجه فیلیپس بهتره و همچنین امکانات بیشتری هم داره و فرکانس کاریش هم بیشتره .
    راستی با کدوم کامپایلر می خواین کار کنین ؟؟چون که تا حالا چند جا که گشتم keil از همه بهتر بوده .
    مثل اینکه متاسفانه میکروهای فیلیپس توی ایران کم هست در رابطه با این مسءله می خواین چه کار کنین ؟؟

یه مطلب دیگه خطاب به آقای inafar : این دو تا لینکی که زحمتش رو کشیدین ، با این حال که توی سایت ثبت نام کردم ولی بازهم اجازه ی دانلود فایل ها رو نمی ده و میگه " شما اجازه ی دسترسی به این صفحه رو ندارید ! "
    باید چه کار کنیم ؟

سلام
    به نظر من محصولات فیلیپس بهتره ، کتابخونش توی پروتوس هم وجود داره ،
    نکته ای که باید برای خرید رعایت بشه ، اینکه میکرو گیر بیاد ، توی mycity که اصلا اسمش نیست .
    (یکی از دوستان باید زحمت خرید منو بکشه )
    مییکرو به پروگرامر نیاز نداشته باشه و دارای امکانات خوبی هم باشه ، بهتره که سریع تر یه مورد رو انتخاب کنید و تا قبل از سال جدید کلک arm رو بکنیم بره به امید خدا ....
    من میتونم برد و pcb و ... دیگر متخلفات رو درست کنم ( پروتل dxp و دیگر نرم افزار ها به دستم رسید ، با تشکر از مدریت )
    دو تا pdf قبلی و pdf سوم )(جدید ( دتورات حلقه پرش و تاخیر و .... )رو میتونید از زیر دانلود کنید
    دعوت نامه هم بفرستی بد نیست ( sneahdari@yahoo.com )
    روی سات هم تا حالا من نتوستم چیزی بذرم (اخر کار خطا میگیره )
    http://rapidshare.com/files/207083590/arm_pdfs.zip.html
    دو ستان کسی نمیخواد برای arm کاری انجام بده ، کار زیاده .....
    منتظر دوستان هستم ، بهتره یه زمانی بزاریم و همه on بشیم و یه تصمیم درست بگیریم
    فایل های اموزشی توی لینک زیر هم وجود داره:
    http://ir-man.com/forumdisplay.php?fid=12

مدیر باز نشسته
    نام
    تهران

پیش فرض سلام

در مورد mcb2300 که شرکت فیلیپس و keil دادن pcb پیدا کردید.
    من شماتیک رو دیدم خیلی گندست(منظورم بزرگه) ولی pcb براش پیدا نکردم. توی help برنامه keil هست توی سایتهای هر دو تا هم هست.

اگه تونستید پیدا کنید یا یه pcb بزنید خیلی خوب میشه.(مدار اصلی بدون jtag قیمتش 160 یورو)
    راستی اگه عکس بورد رو ببینید برای همه lpc23xx ها جا گذاشته هم 144 پین و هم 70 پین که تو در توی همدیگن)

من امروز یا فردا یه برد تبدیل دادم میرم بگیرم که بشه آورد روی هزار سوراخ یا برد بورد

سلام
    من تا حالی pcb یا بردی نساختم ، گفتم اگه چیزی شما داشته باشید من میتونم توی پرتل رسمش کنم .
    برای کار با arm حتم یه بردنیاز هست ، یه برد که بشه میکرو روش بذاری و بوسیله سوکت های که به میکرو متصل شده با میکرو ارتباط برقرار کنی

نام
    زارعی

اتمل ملاک بنده هم نیست و می خوام از دست نویز راحت باشم اگه اتمل مثل avr هاش باشه که بی خیال اتمل
    خوب برای برخی کارا قیمت در تیراژ خیلی مهم هست
    برای فیلیپس یک نمونه ای توی بازار باشه . ارزون تر از همه اگه ممکنه معرفی کنید
    به قول 1nafar توی مای سیتی ما هم خبری ازش نیست و باید دوستان زحمتش بکشند
    من دارم کامپایلرهای ARM رو همگی دانلود می کنم تا یک بررسی کنم
    هنوز keil رو دانلود نکردم ولی اگه winarm مثل winavr باشه که خیلی عالی هست ولی کتابخنونهاش نمی دونم چیا داره
    خوب با یک تحلیل اگه بشه از avr ها این همه مثال هست اورد توی arm که خیلی کارا حل می شه
    من فکر میکنم قسمت آنالوگ به دیجیتالش دست بگیرم بهرته
    دوست خوبمون نظر خوبی داد دوستان لطفا یک بخش دست بگیرید و روش کار کنید و نتیجه رو اعلام کنید و تا چند روز دیگه اگه خدا خواست اولین راهنماش هم بدیم بیرون
    کویر ویدئو راه اندازی شد

مدیر باز نشسته
    نام
    تهران

پیش فرض سلام

اصلا ایراد نداره که چه مدل میکرو از کدوم کارخونه هست(البته فعلا. واسه همین گفتم گروههای موازی راه بندازیم)

این لینک فایل پروتئوس و پروتلیه که من دادم برام بزنن(برد تبدیل)
    http://alitaroosheh.parsaspace.com/k...nic/ARM/se.rar

برای برد آزمایشی هم از لینک زیر هر کدوم رو خواستید انتخاب کنید شماتیک رو با همه مخلفات میده بدون pcb :

http://www.keil.com/boards/arm.asp

از سایت nxp هم هر بوردی از بالا انتخاب کنی میتونی سورس راه اندازی همه پریفرالها رو بگیری:
    اینم یه نمونه:
    http://www.standardics.nxp.com/suppo...xx.uvision.zip

راستی دارم یه نفر رو گیر میارم که یکم پول بیشتر میگیره قطعه با تعداد یکی دو تا وارد میکنه واسه ما خوبه نه

مدیر باز نشسته

اگه بتونید یکی از این برد های آزمایشگاهی رو که توی سایت keil گذاشته شده رو انتخاب کنید (بهترین و با صرفه ترین رو) من می ونم pcb رو تهیه کنم و اینجا بزارم . شما یکیش رو انتخاب کنید و بگید تا مراحل بعد ان شا الله.....

نام
    زارعی

من توی سایت جوان که می گشتم فقط برای اتمل دیدم
    http://www.javanelec.com/microcontroller.htm
    دوستان لطفا میکروهایی که توی بازار گیر می یاد یک لیست بدین
    من هنوز نمی دونم چی تو بازاره تا برم سراغ دیتا شیتش
    اگه ممکنه سری فیلیپس در موردش بگید
    کویر ویدئو راه اندازی شد

سلام
    قسمت های که وجود داره ، اینا هستند :
    adc
    dac
    pwm
    timer
    counter
    usrt
    usb
    glcd
    lcd
    keypad
    ,...
    من روی lcd ها و pwm و usb و usrt کار میکنم .
    به امید عمومیک ردن arm ...... صلوات[align=center]

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین