NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4149 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 22 از 22

موضوع: یکبار برای همیشه(original,non original, Renew)بشناسیم!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 28 بار در 8 پست

در مورد ای سی های غیر اوریجینال می گویند ان ای سی هایی است که QC را پاس نکرده و در واقع 100% طبق دیتا شیت نیست! برا همین با قیمت کمتر میدهند بازار برای کارای با اهمیت کمتر و اقتصادی تر.

ایا این حرف درسته؟

در مورد رله هم یک چیزی بگم --- من چند روز پیش از بازار رله مارک OEG که وابسته به TYCO ELECTRONIC یک شرکت معروف است خریدم دیدم که تحت لود مقاومتی با جریان نامی کنتاکت در چند بار اول تست خال زد و خراب شد حتی یک رله تایوانی دیگر که 7A بود در جریان 5A دو تیغه کنتاکت در چند تست اول به هم جوش خورد و دیگه جدا نشد!!! جنس ها تو بازار خیلی بی کیفیت است!

البته به اینترنت رفتم دیدم قیمت رله OEG اصل 1.5 دلار است حالا معلوم است که رله 900 تومانی بازار اصل نیست و در واقع چینیها از لحاط ظاهری برابر اصل ساختن( و باطن خراب) با قیمت بسیار کمتر و میریزند تو بازار ایران و برخی کشورها ی مشابه با استفاده از یکسری بازاری بی سواد پست و عوضی داخلی.
    در واقع این رله ها جعلی است و برا ی همین است که تولید تو ایران بی کیفیت است چون مواد اولیه تقلبی و بی کیفیت است باید بازار الکترونیک دست اهل علم الکترونیک و دست ادمهای درستکار و انسان بیفتد .

به نظر من هر که توان دارد وظیفه دارد برای خدمت به کشور و تولید ایرانی با تمام توان علمی و سرمایه وارد شود و بازار را به تدریج از دست بیسواد ها و خبیث ها خارج کنند. در واقع به نفع خود او هم هست چون بازار تشنه جنس با کیفیت حتی با قیمت بالا تر و فروشنده با صداقت است و چنین فروشنده هایی در بازار موفق خواهند بود و متقلب ها به تدریج خذف خواهند شد.

بازار و مشتریان به شعور بالایی رسیده اند من دیدم که یک شرکت در تهران برا ی تولید با کیفیت همه اجناس مثل ATmega64 که در بازار هم هست را مستقیما از نماینده فروش اتمل در خارج خریداری و وارد می کرد و قیمت بالاتری برایش تمام می شد ولی کیفیت برایش مهم بود و محصولاتش تقریبا برگشتی نداشت حتی در مدت 5 تا 10 سال.

2. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید josef2600 آواتار ها
    نام
    یوسف
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

با سلام وخسته نباشید و تشکر از اینکه این بحث رو راه اندازی کردید .
    من تو فروشگاه هیچ میکرو pic پیدا نکردم . خیلی ها هستن که با این میکروها کار میکنن . نه سری 16 حالا ! چون تو کارهای مهم نیستن و معمولا تو بازار تا خرخره پر هستش از اینا . اما سری ds ها و 32mx ها به شدت نایاب بودن ، حالا که خیلی هاشون غیب شدن ! چون این سری ها گرون هم هستن و اصلی بودنشون بسیار مهم هستن و همونطور که مطع هستید ، ابدا اوریجینال چینیش وجود نداره . اورجینالش توی تایلند بیشتر تولید میشه . توی این قسمت جغرافیایی . اما ماژول هاش مثل bee و zigbee و بلوتوث و wifi فقط توی آمریکا ( اغلب) تولید و مونتاژ میشن . ممنون میشم ( و خیلی های دیگه ) که محصولات مایکروچیپ رو هم وارد کنید .
    با تشکر .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12