NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4152 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 22

موضوع: یکبار برای همیشه(original,non original, Renew)بشناسیم!

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

Icon16 یکبار برای همیشه(original,non original, Renew)بشناسیم!

سلام به همه دوستان
    ایام شهادت امام حسین(ع) رو تسلیت میگم.
    همونطور که میدونید با گرون شدن دلار بازار ایران پر شده از آیسی های تقلبی و غیر اورجینال.
    متاسفانه این موضوعی که میخوام مطرح کنم شاید برای خیلی ها خوشایند نباشه ولی باید یکبار برای همیشه این دندون لق رو کند و مشتری رو آگاه کرد و تصمیم نهایی با خود مشتری باشه نه فروشنده . به نظر من هیچ چیزی بهتر از صداقت نیست و اولین فروشنده ای هستم که میخوام واقعیات بازار رو براتون بگم و بهتر ما بقی فروشندگان هم همین موضوع رو شفاف کنن تا بعدا مشکلی برای مشتریان پیش نیاد .

موضوع اصلی ما سر این هست اصلا اورجینال غیر اورجینال رینیو چی هست ؟!
    آیا واقعا ما جنسی داریم که رینیو باشه؟
    جنس چینیهم داریم که اورجینال باشه؟
    چینی ها همش بی کیفیته؟
    چطور تشخیص بدیم؟

• جنس اورجینال چیست؟

این جنس دقیقا چیزی هست که کم توی ایران میاد و مشکل اصلی سر همینه. این جنس اورجینال وارد کنندگان روش قسم میخورن و با تست و گارانتی داده میشه یعنی ما خودمون یک هفته وقت تست میدیم!. و اصلا خطایی نداره و هر گونه مشکلی که باشه به طور یقین می شه گفت از مونتاژ هست.و مسئله مهم این هست جنس های چینی اورجینال هم هست و اینجور تعریف میشه سازندش مشخص هست و زیر زمینی نیست!

• جنس غیر اورجینال یا معروف به چینی

تقریبا 90 درصد میکروکنترلرهای و آیسی هایی که وارد بازار ایران می شود این نوع هستن.
    شاید این فکر به نظر برسه که همه این آیسی ها مشکل دارند؟ باید عرض کنیم خیر به هیچ عنوان اینطور نیستن برای اینکه مسئله رو باز کنم اینجوری بگم این نوع جنس هایی هستن که ممکنه توی 100 تا ایسی دو تا سه تا مشکل داشته باشه یا نباشه و مشتری هم به هیچ عنوان نمی تونه بگه تقلبی هست(تقلبی یا Renew بحث کاملا متفاوت هست) این جنس چون همه دارن استفاده میکنن وخیلی خیلی کم پیش میاد مشکل گزارش داده بشه ولی وارد کنندگان تضمین نمیدن و معمولا مشتریان نمونه میگیرن تست میزنن و اگر خوب بود به تعداد میگیرن. و ما پیشنهاد میکنیم برای کارهای پروژه دانشجویی و تست و کارهایی که صرفه اقتصادی بالا نداره از این استفاده کنید چون فرق قیمتی زیادی با اورجینال داره.
    به شخصه دوتا عکس براتون میذارم تا این مسئله واضح تر بشه:

این عکس رو با کیفیت بالا میذارم تا متوجه بشید

این یکی ایسی اورجینال هست و یکی غیر اورجینال
    این دو نمونه توی فروشگاه ما هست تفاوت قیمت ها رو ببینید:
    DM9161AEP آیسی شبکه,ethernet,راه اندازی DM9161AEP
    DM9161AEP آیسی شبکه
    خوب حالا شاید سوالی که پیش میاد اینه چطور من بفهمم آیسی که میخرم اورجینال هست یا غیر اورجینال؟
    باید عرض کنم به هیچ عنوان نمیشه تشخیص داد از عکسی که گذاشتم گواه قضیه هست
    سوال بعدی که پیش میاد اینه فروشندگان پس باید خیلی بی انصاف و... باشن که به مشتری نمی گن؟
    در جواب باید عرض کنم چون همه فکر میکنن غیر اورجینال یعنی تقلبی هیچ کس رو نمی کنه.و به نظرم مشکل اصلی این هست قدرت خرید ملت خیلی کم هست و فروشندگان هم به هیچ عنوان محکوم نکنید ولی به نظر من بهتر هست این موضوع مورد سوء استفاده قرار نگیره و با صداقت کامل اختیارو به مشتری داد نه چیزی رو بهش تحمیل کرد.

و سوال آخری که در این رابطه شاید پیش بیاد: من همیشه از هیمن آیسی میگیرم و کارم راه میندازه چرا بیام اورجینال بخرم با این همه قیمت بالاتر؟
    بله ما هرگز نمی گیم این مدل همیشه مشکل داره بالا هم نوشتم ممکنه توی 100 تا یکی دوتا مشکل دار پیدا بشه ولی روش نمیشه قسم خورد ولی برای کارهای صنعتی شدیدا توصیه میکنم اورجینال 100 درصد بگیرین
    ما با صدها مشتری و... سروکار داریم و مشتری هایی که واقعا حرفه ای هستن برای واردات میگن 100 درصد اوریجینال باشه .و قیمت خیلی براشون مهم نیست

امید وارم این موضوع روشن شده باشه و اما مورد آخر

• Renew :

این مورد شاید خیلی ها باورشون نشه که هست ولی به ایسی هایی گفته میشه که از روی کار باز میشن و برای استفاده آماده میشن . شاید سوال پیش بیاد که این ایسی ها تقلبی باشن به هیچ عنوان اینطور نیست و اصلا نمیشه همچنین چیزی گفت. این هم نیاز به تست داره اگر به همچنین موردی برخود کردین حتما سمپل بگیرین اگر اوکی بود به تعداد بگیرین

و اما ما در فروشگاه تا چند روز دیگه آیسی های مورد استفاده بیشتر هست مشخص میکنیم
    سعی میکنیم اینطور مشخص بشه
    اورجینال ها نوشته بشه یا اگر هیچ مشخصه ای نداشت
    غیر اروجینال ها یا همون عرف چینی
    Rnew : ما معمولا کار نمیکنیم ولی اگر موردی بود حتما توی توضیحات می نویسیم

امید وارم همکاران عزیز از این مبحث ناراحت نشن ولی این دندون لق رو باید برای هیمشه کند و به مشتری رک و پوست کنده گفت و تصمیم برعهده خودشون باشه

در پایان این نکته هم اضافه کنم و باز تاکید میکنم:

1. جنس غیر اورجینال تقلبی نیست و قطعا کار میکنه و اگر تجربه کافی در طراحی و مونتاژ ندارید مستقیم به آیسی شک نکنید که قطعا چون چینی هست مشکل داره . اول به مدار و مونتاژ خودتون شک کنید و با یک با تجربه مشورت کنید
    2.شاید جنس های اورجینال قیمت های بسیار متفاوتی داشته باشند ولی تضمین کیفیت بهای گرونی این نوع هستن
    3. جنس های غیر اورجینال برای کارهای عادی و پروژه های دانشجویی تا 80 درصد مناسب هستن و مشکل ساز نخواهند شد
    4. تمامی آیسی های اورجینال که از طرف شرکت کویرالکترونیک فروخته شود با یک هفته تست همراه خواهد بود

لطفا در ادامه نظراتتون بفرستین و به هیچ عنوان اسم هیچ فروشنده ای برده نشه
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: dm9161.jpg
مشاهده: 344
حجم: 148.5 کیلو بایت  
    ویرایش توسط kavir : 27-11-2012 در ساعت 22:13 دلیل: ویرایش متن و اصلاح غلط املایی
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

یک مشکل دیگه هم هست. یارو میره یک قطعه بگیره بعد فروشنده میگه که اصل میخوای یا تقلبی. مثلا قیمت اصل 30 و تقلبی 20 هست. فروشنده همش یک جنس داره ولی اگه خریدار بگه تقلبی میخوام که هیچ همین جنس رو با قیمت واقعی میده ولی اگه خریدار بگه اصل باز همین جنس رو با قیمت 30 میده.
    اینو چکار کنیم که دیگه از همه بدتره

4. کاربران : 15 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    یک مشکل دیگه هم هست. یارو میره یک قطعه بگیره بعد فروشنده میگه که اصل میخوای یا تقلبی. مثلا قیمت اصل 30 و تقلبی 20 هست. فروشنده همش یک جنس داره ولی اگه خریدار بگه تقلبی میخوام که هیچ همین جنس رو با قیمت واقعی میده ولی اگه خریدار بگه اصل باز همین جنس رو با قیمت 30 میده.
    اینو چکار کنیم که دیگه از همه بدتره
    این رو هیچ کاری نمیشه کرد مگر اینکه بگی اقا هر دوش بده شماره هاش مشخصه
    و مورد بعدی تست هست
    البته اینم بگم توی تست اکثرا مشخص میشه اگر کار کرد چه اورجینال چه غی راورجینال چه رینیو داره کار میکنه و مشخص نمیشه

فقط به نظر من این برمیگرده به اینکه فروشندگان با وجدان باشن
    کویر ویدئو راه اندازی شد

6. کاربران : 18 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی
    تشکر شده 289 بار در 151 پست

واقعا این بهترین کاره !
    به نظر من اگر میخواهید کار حرفه ای انجام بدید ای سی اورجینال بخرید! یعنی اگه هزینه ساخت برد کلا بالای 100 تومن میشه حتما قطعاتتون سعی کنید اصل باشه ولی اگه قیمت برد کمتر از 100 تومن میشه به خودتون برمیگرده و میتونید از هر نوع که خواستید استفاده کنید!
    ولی جنس اصل چیز دیگه ایه!

8. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Pioneer برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

اقا جنس اصل گیر بیاد و شما معرفی کنید فروشنده هاشوووو ما میخریم یه ای سی سری AVR میخوای بخری تو نت 100 تا قیمت واسش زده pic میخوای بخری همین طوور هر کدووم یه شماره سریال و یه نوع لیبل اخه کدووم اصل هست
    من با صاحب پروژه هام صحبت میکنم اکثرا قیمت واسشون اهمیت نداره همشوون کیفیت و تضمین میخواهند همین
    مگه شما هر چی هم مدارتون بزرگ باشه بیش از مثلا 2 میلیون جنس میخواد خوب این 2 میلیون تو صنعت و کار صنعتی هیچ هم به حساب نمیاد
    ویرایش توسط Ma3ood : 24-11-2012 در ساعت 13:24

10. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

من با اقای Pioneer کاملا موافقم . شما هم هیچ وقت ریسک نکنید توی کار صنعتی. من به عینه مواردی دیدم که مطرح کنم هیچ کدوم باور نمی کنید البته خودم هم اولش باورم نمی شد
    خیلی ها حتی برنامه نویسان حرفه ای فکر میکنن مثلا میکروکنترلرها تکنولوژی ساخت بالا میخواد تقلبیش کمتره ! دقیقا این مورد از همه اجناس دیگه بدتره و از به اصطلاح چینی / اورجینال / و رینیوش بیشتر هست تا ایسی های دیگه
    این عکسی که گذاشتم واقعیت قضیه بود نه به سریال نامبر میشه اعتماد کرد نه شکل و ظاهر
    فقط و فقط فروشنده باید با وجدان باشه
    این کار ما 100 درصد خیلی ها رو برعلیه ما میاره ولی گفتم این دندون لق رو یکروزی باید کند
    آخه به کی بگی یه مثال دیگه enc28j60 اورجینال خریدش هست 8500-9000 فروشش 10.5-11 ولی غیر اورجینالش هست 4/4.5 فروشش هست 6-6.5 من هر دومدلش دارم هفته دیگه اونم عکسش میذارم تا متوجه بشین که واقعا بازار ما 99 درصد ایسی غیراورجینال هست
    ما هم دیگه دادمون در اومد و توی فروشگاه اگر آیسی غیر اورجینال هست بدون واهمه نوشتیم
    و اورجینال هم توی سایت هست با تست و تضمین یک هفته شما تست بزنید!
    ویرایش توسط kavir : 24-11-2012 در ساعت 14:58
    کویر ویدئو راه اندازی شد

12. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

به نظر من بهترین کار همینه که تو فروشگاه هر جفتش باشه(چون renew کمتره اونو حساب نکردم) مشتری خودش تصمیم بگیره کدوم رو میخواد...اینجوری اعتبار فروشگاه هم بالاتر میره...
    من یکی که ازینکار خیلی خوشم اومد...

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مسعود

اقای زارعی از فروشگاه شما یه انتقاد دارم چرا جنس های پایه اینقدر کمه مثلا انواع مقاومت - خازن - سلف - کانکتور ها - سنسور ها و.... چرا تو فروشگاهتوون نیست چون برای خرید مجبور می شویم به طرف فروشگاههای دیگه بریم متاسفانه هر چند در فروشگاه کویر قطعاتی موجود هست که هیچ کجا دیگه پیدا نمی شه

16. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی zakariya moradi آواتار ها
    نام
    ذکریا مرادی
    تشکر شده 448 بار در 125 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud70 نمایش پست ها
    اقای زارعی از فروشگاه شما یه انتقاد دارم چرا جنس های پایه اینقدر کمه مثلا انواع مقاومت - خازن - سلف - کانکتور ها - سنسور ها و.... چرا تو فروشگاهتوون نیست چون برای خرید مجبور می شویم به طرف فروشگاههای دیگه بریم متاسفانه هر چند در فروشگاه کویر قطعاتی موجود هست که هیچ کجا دیگه پیدا نمی شه
    سلام
    قطعه های ارزون قیمت نمیصرفه تکی فروخته شه . پیشنهاد میکنم مثلا مقاومت 100 اهم در بسته های 100 تایی فروخته شه .
    نظر بقیه دوستان چیه ؟

18. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما zakariya moradi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

اقامسعود حق با شماست تنوع در مقاومت و... نیست و این مورد هم خوب ذکر شد دقیقا چیزی که ما داریم خیلی جاها نیست و یا تکه البته اگر کپی نزنند
    این مورد ما خیلی وقته داریم بررسی میکنیم واقعیت قضیه این هست که ما 99 درصد اجناس وارد میکنیم و تقریبا ارتباط ما با بازار تهران قطع شده و برای یک مقاومت اگر باید بیاریم بصرفه نیست از اونور اورد و باید از تهران گرفت مثلا یک رول 5000 مقاومت هست!
    این مورد رو در دستور کار داریم و دقیقا همین مشکل چندین بار توسط دوستان مطرح شده و ما هم قبول داریم
    و در صدد هستیم تا از بهمن شروع کنیم تا اجناس ضرروی رو بیاریم

انشاءالله از بهمن شروع میکنیم و منتظر خبر های خوشی باشید
    کویر ویدئو راه اندازی شد

20. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی
    تشکر شده 289 بار در 151 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    ....
    این مورد رو در دستور کار داریم و دقیقا همین مشکل چندین بار توسط دوستان مطرح شده و ما هم قبول داریم
    و در صدد هستیم تا از بهمن شروع کنیم تا اجناس ضرروی رو بیاریم
    انشاءالله از بهمن شروع میکنیم و منتظر خبر های خوشی باشید
    این موضوع خیلی عالیه! البته خیلی خوب میشه که این قطعات پسیو با کیفیت و با خطای پایین باشند چون خیلی بیشتر از قطعات دیگه اهمیت دارند در مدار ها!
    امیدوارم این قطعات از ابتدا اجناس با کیفیت بالا باشند! مثلا حتما مقاومت و خازن و سلف با دقت بالا هم موجود باشه!

22. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Pioneer برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مسعود

صددرصد ما هم به دنبال جنس خوب و با کیفیت هستیم و انتظاری دیگه ای هم از فروشگاه کویر الکترونیک نمیره

24. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

من هم چند وقت بود اتفاقا میخواستم در مورد بقیه وسایل متفرقه موردی رو بگم .
    نمیدونم این نظر من شدنیه یا نه ! همیشه مثلا وقتی برد های آموزشی چینی یا کلا خارجی رو نگاه میکنید میبینید اصلا قطعاتی که درش بکار رفته با چیزایی که تو بازار ماست فرق میکنه ! یعنی شاید شما تمام جمهوری رو هم بگردید مثلا اون نوع کلید فشاری ( تک سوییچ ) که تو اون بردا هست پیدا نکنید !!! همشون اینجا یشکل و یه کیفیتند .. السیدی کارکتری ها - کلید ها - سوییچ ها - پتانسیومتر ها - ** پیچ اسپیسیر ** - دیپ سوییچ - و خیلی چیزای دیگه ... انگار ( نه ، یقینا ) خیلی از مال ما با کیفیت ترند . این هم از اون چیزای اجباری تاجران محترم هست که به زور جنس درجه Z به ما قالب شده !!
    حالا نمیشه آقای زارعی ، شما بعضی از این خرده ریزها رو کم کم همراه بقیه وسایل وارد و به فروشگاه اضافه کنی .مطمئنا مشتری ببینه حتی قطعات پایه هم با کیفیتش موجوده ، استقبال میکنه .. شاید با این حرکت بقیه ها هم مجبور بشن یه تکونی بهخودشون بدن و یکم ارزش کار رو بالا ببرند ..

در مورد حرف دوستان هم موافقم با اینکه 2 یا 3 درجه تو فروشگاه باشه تا مشتری تصمیم بگیره . یکی شاید با یه آیسی یا میکرو میخواد فقط یبار تست کنه - یچیزی پروژه ساده ( شاید در حد دانشگاهی ) درست کنه بیاد بجای جنس 10 تومنی ، اون 7 تومنی رو بگیره یا 4 تومنی renew رو . اون فقط هدفش جواب گرفتنه دیگه . حالا ریسک 3/100 هم دیگه با خودشه !!! حیف که گفتین نام نبرم ... خیلی جاها هستند که با نامردی تمام جنس کارکرده renew ( پایه هاش هنوز لحیم داره !!! ) رو با قیمت اورجینال میفروشن و توقع تشکر و مرسی هم دارن !!

ضمنا بخاطر شروع کردن و به بحث گذاشتن ، همچنین اطلاع رسانی بجا شخصا از جناب زارعی تشکر میکنم . این اون چیزایی هست که اعتبار رو بالا میبره .. اینکه 100 نفر بیان و توهین کنند و ادعای کذب ببندند اعتبار رو پایین نمیاره !!

یا حق
    تسلیت بابت ایام سوگواری .

26. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مسعود

خیلی جاها هستند که با نامردی تمام جنس کارکرده renew ( پایه هاش هنوز لحیم داره !!! ) رو با قیمت اورجینال میفروشن و توقع تشکر و مرسی هم دارن !!

اینو به شخصه دیدم واقعا تا این مسئله را جا بندازیم که همه چی قیمت نیست و کیفیت کار از قیمت تمام شده بالاتر هست خیلی کار داریم من که خیلی خوشحالم بالاخره این مسئله از طرف یه فروشگاه مطرح شد تا یه شخص عادی
    اقای زارعی از الان انتظار از شما خیلی بیش از قبل شده

28. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

یک سری پست ها رو با اجازه همه دوستان حذفش کردم جاش توی انجمن نبود
    کویر ویدئو راه اندازی شد

30. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 28 بار در 8 پست

لطفا stm32f103rbt6 ,stm32f103cbt6 , stm32f373rbt6 original به فروشگاه اضافه کنید تو تهرون فقط جوان الکترونیک دارد. که معلوم نیست اصل باشد.

یک سوال: ایا منظور از جنس غیر اوریجینال این است که ان ای سی در چین برابر اصل طراحی و ساخته می شود؟ یعنی مال کمپانی سازنده نیست و برابر اصل توسط افراد دیگری تولید شده و وارد بازار شده؟

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط stm32z نمایش پست ها
    لطفا stm32f103rbt6 ,stm32f103cbt6 , stm32f373rbt6 original به فروشگاه اضافه کنید تو تهرون فقط جوان الکترونیک دارد. که معلوم نیست اصل باشد.

یک سوال: ایا منظور از جنس غیر اوریجینال این است که ان ای سی در چین برابر اصل طراحی و ساخته می شود؟ یعنی مال کمپانی سازنده نیست و برابر اصل توسط افراد دیگری تولید شده و وارد بازار شده؟
    از بهمن ماه ما روی stm32 میریم و کار میکنیم
    غیر اورجینال ها اینجوری در نظ ر بگیرین جنس زیر زمینی هست وممکنه توی چین تولید نشه
    جالب اینه بدونید که چین خودش بزرگترین تولید کننده اورجینال هست و این دلیل نمیشه هر چینی غیر اورجینال باشه. کمپانی هایی که تحت مجوز شرکت اصلی کار میکنن فقط میتونن اورجینال بزنند

اگر قیمت های اورجینال این ایسی ها میخواین برام ایمیل کنید دو شنبه قیمت بهتون میدم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 28 بار در 8 پست

لطفا همین جا قیمت بگذارید. در

10pcs , 100pcs

---- راستی این قضیه جنس غیر اوریجینال خیلی برای تولید محصول برای صنعت می تونه جدی و خطرناک باشه کاش جزئیات بیشتری می دادید با توجه به تجربه شما در بازار چین.
    ویرایش توسط stm32z : 29-11-2012 در ساعت 16:30

کاربر علاقه مند electeron_man آواتار ها
    نام
    ایمان
    تشکر شده 8 بار در 8 پست

سلام مهندس زارعی عزیز
    آیا شرکت های خارجی واسطه که به شما جنس اورجینال میفروشند دروغ نمیگویند؟یعنی صددرصد بهتون میگن این جنس اصل و این یکی غیراصل هست؟

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط electeron_man نمایش پست ها
    سلام مهندس زارعی عزیز
    آیا شرکت های خارجی واسطه که به شما جنس اورجینال میفروشند دروغ نمیگویند؟یعنی صددرصد بهتون میگن این جنس اصل و این یکی غیراصل هست؟
    سلام
    بله دقیقا همین هست متاسفانه ما ایرانی ها برعکس عمل میکنیم
    جنس اورجینال و غیر اورجینال اونطرف مشخص هست و قیمتش هم مشخصه طبیعتا غیر اورجینال قیمتش خیلی کمتره
    برای شرکت ها هم چند وقتی که کار کردین و معتبرترین ها انتخاب کردین تقریبا احتمالش به صفر میرسه.

در مورد آیسی های stm هم قیمت های اورجینال و غیر اورجینال فقط ایمیل کنید برام براتون می فرستم دوشنبه
    کویر ویدئو راه اندازی شد

36. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین