NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2540 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 160 از 171

موضوع: اولين كتاب مرجع كامل ميكروكنترلرهاي arm(اتمل) با همكاري كويرالكترونيك

کاربر فعال beroz آواتار ها
    نام
    بهروز
    تشکر شده 299 بار در 116 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m_shokri نمایش پست ها
    سلام
    اما وقتي مشكلشون حل ميشه اصلا به خودشون زحمت نميدن بيان و داخل يه پيغام از حل شدن مشكلشون حرفي بزنند.
    من این پستتون رو الان دیدم
    ای کاش میگفتین مشکل من چقدر طول کشید حل شد من ۳ ماه اینجا پست دادم تو چت هم چندین و چند بار به خودتون گفتم چند صفحه از کتابی که به دست من رسیده سفید هست به انتشارات هم چند بار زنگ زدم ولی هیچ کمکی به من نکردن
    ----
    البته جدا از مشکل ۴-۵ صفحه ای از کتاب من که سفید بود خود کتاب بسیار عالی هست و فکر کنم الان بهترین کتاب آرمی هست که در بازار هست و چه بسا اصلا قابل مقایسه نیست در مقابل دیگر کتاب هایی که در بازار هست که اکثرا ترجمه پر از اشکال از دیتاشیت هستن

در حال حاضر ۵-۶ فصل از کتاب رو خوندم و بخش هایی که فکر کنم هیچ جوره نمیشه ازش گذشت مثال ها عملی ای بود که تو درک درست موضوع کمک بسیاری میکرد و قسمت نکته ها که دقیقا اون بخشی از موضوع که سوال بر انگیز بود رو به خوبی توضیح میداد و همینطور کاملترین هدر هایی که تا الان برای آرم دیدم هم ضمیمه سی دی بود و درکل به هرکسی که میخاد آرم یاد بگیره این کتاب رو به عنوان بهترین شروع پیشنهاد میکنم

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما beroz برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

همکار علمی
    نام
    محمد شكري
    تشکر شده 116 بار در 32 پست

Thumbs up

نقل قول نوشته اصلی توسط beroz نمایش پست ها
    من این پستتون رو الان دیدم
    ای کاش میگفتین مشکل من چقدر طول کشید حل شد من ۳ ماه اینجا پست دادم تو چت هم چندین و چند بار به خودتون گفتم چند صفحه از کتابی که به دست من رسیده سفید هست به انتشارات هم چند بار زنگ زدم ولی هیچ کمکی به من نکردن
    ----
    البته جدا از مشکل ۴-۵ صفحه ای از کتاب من که سفید بود خود کتاب بسیار عالی هست و فکر کنم الان بهترین کتاب آرمی هست که در بازار هست و چه بسا اصلا قابل مقایسه نیست در مقابل دیگر کتاب هایی که در بازار هست که اکثرا ترجمه پر از اشکال از دیتاشیت هستن

در حال حاضر ۵-۶ فصل از کتاب رو خوندم و بخش هایی که فکر کنم هیچ جوره نمیشه ازش گذشت مثال ها عملی ای بود که تو درک درست موضوع کمک بسیاری میکرد و قسمت نکته ها که دقیقا اون بخشی از موضوع که سوال بر انگیز بود رو به خوبی توضیح میداد و همینطور کاملترین هدر هایی که تا الان برای آرم دیدم هم ضمیمه سی دی بود و درکل به هرکسی که میخاد آرم یاد بگیره این کتاب رو به عنوان بهترین شروع پیشنهاد میکنم
    سلام
    دوست عزيز من در همان پست قبلي توضيح دادم كه اين مشكل را بايد انتشارات حل ميكرد و دليل طول كشيدن موضوع به همين دليل بود.
    اما بعد از اينكه بنده ريسك كرده و مشكل شما را حل كردم توقع داشتم بخاطر وجهه سايت و بنده هم كه شده زودتر از اينا اطلاع رساني كنيد.
    به هر حال از بلند نظريتان متشكرم
    ویرایش توسط M_Shokri : 23-06-2013 در ساعت 18:00
    بر سر در معبد علم نوشته اند:
    هر آنكس به درون گام مي نهد
    بايد ايمان داشته باشد.
    ماكس پلانك

5. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

سلام خسته نباشید من مجله های pmm رو تا 8 فعلا خوندم و از سری 3 به بعد دیگه از مثال ها و پروژه های هر بخش خبری نیس میخواستم بدونم این کتابتون برای هر بخش از پروژه های بیشتر برای یادگیری بهتر داراست ؟

همکار علمی
    نام
    محمد شكري

نقل قول نوشته اصلی توسط rainbow. نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من مجله های pmm رو تا 8 فعلا خوندم و از سری 3 به بعد دیگه از مثال ها و پروژه های هر بخش خبری نیس میخواستم بدونم این کتابتون برای هر بخش از پروژه های بیشتر برای یادگیری بهتر داراست ؟
    سلام
    در انتهاي هر فصل يكسري مثالها با توضيح خط به خط برنامه و كليپ هاي ويديويي براي مراحل شبيه سازي را داراست. و البته پروزهاي كاربردي نيز در انتهاي كتاب اورده شده.
    در بعضي فصول هم در بينابين متون فصل نيز مثال هايي وجود دارد
    بايد ايمان داشته باشد.
    ماكس پلانك

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Shokri نمایش پست ها
    سلام.
    30مگاهرتز حداكثر سرعت خواندن از حافظه فلش ميكرو مي باشد نه فركانس پردازنده
    سرعت ميكروكنترلرهاي آرم اتمل حداكثر 55مگاهرتز مي باشد و براي ميكرو هاي كمپاني nxp 72.
    pll واحد سخت افزاري براي افزايش افزايش يا كاهش فركانس كريستال متصل به ميكرو هست. در واقع يك فركانس دلخواه را براي ميكرو و سي پي يو ميكرو توليد ميكند.
    سلام مهندس!
    من از قدیم یه برد آرم اتمل گرفته بودم ، یه مقداری هم راهش انداختم ،حالا می خوام یکی از پروژه هام رو که با ATMEGA2561 نوشتم رو با یه میکروی سریعتر بنویسم اما این فرکانس کاری میکروهای آرم شده بلای جونم!! آخرش نفهمیدم چندن!
    این عدد 55MHz از کجا اومده؟ من فقط یه جا تو دیتاشیت دیدم(شاید بقیه جاها هم باشه و از دست من در رفته باشه) ،تو قسمتfeatures نوشته در بدترین شرایط(1.65v 85C ) تا حداکثر 55مگ سرعت میتونه داشته باشه! اما تو قسمت clock generator بوضوح نوشته خروجی PLL بازه ی 70-200MHz هست!!!main clock هم که 4-20 مگ هست!یعنی همون کریستالی که وصل میکنیم! حالا قضیه چی میشه؟!

سلام کویر!!
    میشه لطفا این تاپیک رو یه پاکسازی بفرمایی،15 صفحه داستان در مورد سی دی خوندم...آقاکتاب ما از بچگی سی دی نداشت!!!!

دوباره سلام مهندس:
    میشه یه توضیح اساسی در مورد کتابخونه هایی که استفاده کردی بدی؟ مرامی؟ به قول استادم : "دخلم درومده" با این کتابخونه های رنگارنگ آرم- تو هر سایتی میرم 50تا کتابخونه هست واسه یه LED ! آخرم معلوم نمیشه چی میشه! می خوام مطمئن شم که از کتابخونه های رسمی استفاده کرده باشید،اینجوری وقتی خواستم میکروم رو عوض کنم،غصه ناک نمیشم/ میدونید که مهمترین مسیر راه اندازی میکروهای آرم استفاده از کتابخونه هاست ،حالا هرچه قدر دستوراش طولانی باشند،...

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سلام مهندس
    ضمن تشکر نمونه کد برای pit و اینتراپت io دارید؟ من هردو را ره اندازی کردم اما هنوز مشکل دارند.
    مثلا در مورد اینتراپت pio بعد از رخداد اینتراپت میکرو ریست میشه
    تشکر که جواب می دید

کاربر فعال shahrivar88 آواتار ها
    نام
    امیر عزیزی
    تشکر شده 201 بار در 109 پست

میخواستم کتاب رو کلا یه نقدی بکنم اما تنها دو مورد رو لازم میدونم که بگم اولا پروژه های انتهای کتاب خیلی کمه هرچند شاید دوستان بگن تو نت پر پروژه است اما مزه کتاب چیز دیگه است. لازم بود پروژه های متنوعی را در پایان که کاربردی بودن بررسی میکردید.

نکته دوم به نظر من اگر شما هم مانند آنچه که در کتاب آقای پرتویی فر وجود دارد اگر کمی پروتکل ها را هم باز می کردید بهتر بود ایشون در مورد سریال و یو اس بی سنگ تمام گداشتند اگر شما هم در مورد لن و پروتکلهایی که در واحد یوزارت وجود دارد کمی داخل میشدید بهتر بود.

و کتابخانه های خوبتون هم واقعا جای ستایش داره به ویژه توضیح توابع که کتاب دیگه ای ندیدم به این موضوع بپردازه که شما سنگ تمام گذاشتید.
    سرزمین من\r

دانلود کتاب آموزش پورت سریال در c#

http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=9629

11. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی
    نام
    محمد شكري

نقل قول نوشته اصلی توسط sutech88 نمایش پست ها
    سلام مهندس!
    من از قدیم یه برد آرم اتمل گرفته بودم ، یه مقداری هم راهش انداختم ،حالا می خوام یکی از پروژه هام رو که با ATMEGA2561 نوشتم رو با یه میکروی سریعتر بنویسم اما این فرکانس کاری میکروهای آرم شده بلای جونم!! آخرش نفهمیدم چندن!
    این عدد 55MHz از کجا اومده؟ من فقط یه جا تو دیتاشیت دیدم(شاید بقیه جاها هم باشه و از دست من در رفته باشه) ،تو قسمتfeatures نوشته در بدترین شرایط(1.65v 85C ) تا حداکثر 55مگ سرعت میتونه داشته باشه! اما تو قسمت clock generator بوضوح نوشته خروجی PLL بازه ی 70-200MHz هست!!!main clock هم که 4-20 مگ هست!یعنی همون کریستالی که وصل میکنیم! حالا قضیه چی میشه؟!

سلام کویر!!
    میشه لطفا این تاپیک رو یه پاکسازی بفرمایی،15 صفحه داستان در مورد سی دی خوندم...آقاکتاب ما از بچگی سی دی نداشت!!!!

دوباره سلام مهندس:
    میشه یه توضیح اساسی در مورد کتابخونه هایی که استفاده کردی بدی؟ مرامی؟ به قول استادم : "دخلم درومده" با این کتابخونه های رنگارنگ آرم- تو هر سایتی میرم 50تا کتابخونه هست واسه یه LED ! آخرم معلوم نمیشه چی میشه! می خوام مطمئن شم که از کتابخونه های رسمی استفاده کرده باشید،اینجوری وقتی خواستم میکروم رو عوض کنم،غصه ناک نمیشم/ میدونید که مهمترین مسیر راه اندازی میکروهای آرم استفاده از کتابخونه هاست ،حالا هرچه قدر دستوراش طولانی باشند،...
    سلام دوست عزيز
    عذر ميخوام يك مدت اصلا امكان سر زدن به سايت رو نداشتم
    سرعت ميكروكنترلر ارم اتمل حداكثر 55 مگاهرتز هست.
    خروجي pll هر چقدر هم باشه در آخرتقسيم ميشه و به رنج حداكثر 55mhz ميرسه چون پردازنده سرعتي بيشتر از اين رو نميتونه ساپورت كنه(بدون در نظر گرفتم اور كلاك)
    كريستال هم ورودي اسيلاتور هست كه توسط pll ضرب يا تقييم ميشه و به كلاك اصلي سيستم تبديل ميشه
    بايد ايمان داشته باشد.
    ماكس پلانك

13. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی
    نام
    محمد شكري

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrivar88 نمایش پست ها
    میخواستم کتاب رو کلا یه نقدی بکنم اما تنها دو مورد رو لازم میدونم که بگم اولا پروژه های انتهای کتاب خیلی کمه هرچند شاید دوستان بگن تو نت پر پروژه است اما مزه کتاب چیز دیگه است. لازم بود پروژه های متنوعی را در پایان که کاربردی بودن بررسی میکردید.

نکته دوم به نظر من اگر شما هم مانند آنچه که در کتاب آقای پرتویی فر وجود دارد اگر کمی پروتکل ها را هم باز می کردید بهتر بود ایشون در مورد سریال و یو اس بی سنگ تمام گداشتند اگر شما هم در مورد لن و پروتکلهایی که در واحد یوزارت وجود دارد کمی داخل میشدید بهتر بود.

و کتابخانه های خوبتون هم واقعا جای ستایش داره به ویژه توضیح توابع که کتاب دیگه ای ندیدم به این موضوع بپردازه که شما سنگ تمام گذاشتید.

سلام دوست عزيز
    ممنون از انتقادتون

ابتدا اصلا قرار به گذاشتن پروژه در كتاب نبود چون شخصا علاقه به گذاشتم پروژه بدون توضيح ندارم. اما براي خالي نبودن جاي پروژه در كتاب اين چندتا رو قرار دادم.
    انشااله در كتاب پروژه هاي آرم اين نقيصه رفع ميشه.

در مورد پروتكل ها هم فرض بنده اين بود كسي كه سراغ ميكروكنترلر آرم مياد بايد يه پيش زمينه راجب اين مباحث داشته باشه و ثانيا قبلا هم ذكر كرده بودم حجم كتاب هم يك محدوديت براي چاپ بود
    بايد ايمان داشته باشد.
    ماكس پلانك

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M_Shokri برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

سلام.دوستان فرق واحد usart با واحد ssc در کجاست؟ مگر اطلاعاتی که با واحد ssc ارسال و دریافت میکنند نمی شود با واحد usart ارسال و دریافت کرد؟منظور از همزمان ساز فریم در واحد ssc چیست؟وظيفه پايه rf و tf در واحد ssc چيست؟
    ممنون میشم اگر مزیت ها و معایب این 2 واحد را در میکرو آرم سری اتمل بگین.

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

Thumbs up

مهندس تشکر میکنم از همه زحماتی که کشیدین کتابتون حرف نداره من چندتا کتاب در مورد آرم خوندم ولی حالت توضیع مطلب و یادگیریش این کتاب با بقیه زمین تا آسمون فرق داره و اینکه سی دی که روش فرستاده شده کاملا کار میکنه و هیچ مشکلی نیس انشالله به امید آنروز که کتاب های دیگری در مورد پروژه های آرم و دیگر میکرو ها نوشته شود و همواره همه در پیشرفت باشن تشکر

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما rainbow. برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

سلام.دوستان فرق واحد usart با واحد ssc در کجاست؟ مگر اطلاعاتی که با واحد ssc ارسال و دریافت میکنند نمی شود با واحد usart ارسال و دریافت کرد؟منظور از همزمان ساز فریم در واحد ssc چیست؟وظيفه پايه rf و tf در واحد ssc چيست؟
    ممنون میشم اگر مزیت ها و معایب این 2 واحد را در میکرو آرم سری اتمل بگین.

کاربر فعال
    تشکر شده 39 بار در 33 پست

من کتابم رو گم کردم
    تو تهران از کجا بخرم؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض برد آموزشی

آیا برد آموزشی مرتبط با کتاب آماده فروش است.

همکار علمی
    نام
    محمد شكري

نقل قول نوشته اصلی توسط aliagha110 نمایش پست ها
    آیا برد آموزشی مرتبط با کتاب آماده فروش است.
    سلام
    بله. از آدرس زير مي توانيد تهيه كنيد.
    برد آرم اتمل , برد arm sam, برد آرم arm, آموزش آرم, آموزش arm, arm at91sam7x
    بايد ايمان داشته باشد.
    ماكس پلانك

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

آقای شکری واقعا ممنون
    کتابتون فوق العادست
    منتظر کتاب جامع میکرو stm هستیم

24. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال beroz آواتار ها
    نام
    بهروز
    تشکر شده 299 بار در 116 پست

آیا در کد زیر که مربوط به واحد SPI هست و در هدر فایل spi.c وجود داره به جای ۱۶ نباید ۲۴ باشه؟ یعنی ۲۴ تا شیفت بخوره واسه مقدار DLYBCT

[PHP]
    /// Calculates the value of the CSR DLYBCT field given the desired delay (in ns)
    #define _SPI_DLYBCT(delay, masterClock) \
    ((unsigned int) (((masterClock / 1000000) * delay) / 32000) << 16)[/PHP]

همکار silentshot آواتار ها
    نام
    مهندس رحمانی
    تشکر شده 170 بار در 83 پست

نقد های که به این کتاب دارم
    1-ترجمه دیتاشیت هستش (بدون روان سازی ) در بعضی موارد خواندن متن انگلیسی قابل فهم تر از کتاب بود
    2- مثال های بسیار ساده
    3- استفاده نکردن از کتاب خانه های استاندارد شرکت اتمل

در کل،این کتاب هم مثل بقیه کتاب های بازار هستش مثال های اونم در همین فروم یافت می شه
    بیشتر مطالب اون رو هم می تونید از مجله ایران میکرو استخراج کرد

با تشکر
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

عضو جدید mnkh1375 آواتار ها
    تشکر شده 4 بار در 1 پست

سلام. مثل اینکه دیگه کتاب توی فروشگاه نیست . چجوری میشه تهیش کرد ؟

کاربر علاقه مند powerelectro آواتار ها
    تشکر شده 18 بار در 7 پست

Exclamation

سلام آقای شکری و خسته نباشید :
    پیشاپیش سال نو مبارک باشه
    من کتاب را از طریق خرید اینترنتی تهیه کردم از فروشگاه اینترنتی تایماز ولی الان که نگاه کردم چند صفحه از کتاب سفید هستش و خواستم بگم که الان با ید چیکار کنم ، یعنی چطوری کتا ب رو تعویض کنم ؟
    صفحات 150و151و154و155و156158و159و166 سفید هستن ویا نقص دارن .تازه این صفحات قسمت مثال های کاربردی pio هستش و خیلی مهم هستن . لطفا در این با ره راه حل بدید ؟؟

صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین