NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4201 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 32

موضوع: Gps

مدیر انجمن cmuiran آواتار ها
    نام
    پیمان غلامی
    تشکر شده 966 بار در 553 پست

پیش فرض Gps

سلام به دوستان
    ماژول چی پی اسی تو بازار هست که خطا کمتر از 1 سانت داشته باشه ، منظورم در حد میلیمتر باشه
    اگه هست کمک کنین که پیدا کنم .
    به نام آن کسی که به من بال پرواز داد تا اوج بگیرم

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر باز نشسته behnam6500 آواتار ها
    تشکر شده 899 بار در 390 پست

اگه منظورت دقت هست باید عرض کنم که حداقل دقت 2.5 متر هست و زیر 2.5 متر اصلن پیدا نمیشه!

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام

اتفاقا روز جمعه یکی از دوستانم رو دیدم که رشتش مهندسی معماریه. داشت توی یکی از میدون های شهر با یه دستگاه کار می کرد ، رفتم پیشش گفتم این چیه و چیکار می کنی؟ گفت این gps هست دارم برای یه جا نقشه ی صنعتی می کشم می خوام موقعیت اون محل رو نسبت به چندجا دقیقا بدست بیارم.

من پرسیدم دقت این دستگاه gps چند متره؟ دیدم زد زیر خنده! گفت این دقتش در حد میلیمتره! تعجب کردم! آخه این حد مال کاربردهای نظامی هست به این سادگی ها به کسی اجازه ی ورود دستگاهشو نمیدن.

گفتم از کجا آوردی؟ گفت مال یه مهندس خیلی قدره که پولدارم هست و این دستگاه 130 میلیون قیمتشه! حالا دیگه نمی دونم اطلاعات این دوستم تا چه حد درست بود!
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

5. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

اطلاعات این دوستم تا چه حد درست بود!
    من اطلاعات دوستت رو تائید میکنم , کاملا درسته
    دقتشون میلیمتری هست
    قیمتشون رو اطلاع ندارم
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

نام
    پیمان غلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_rk نمایش پست ها
    سلام

اتفاقا روز جمعه یکی از دوستانم رو دیدم که رشتش مهندسی معماریه. داشت توی یکی از میدون های شهر با یه دستگاه کار می کرد ، رفتم پیشش گفتم این چیه و چیکار می کنی؟ گفت این gps هست دارم برای یه جا نقشه ی صنعتی می کشم می خوام موقعیت اون محل رو نسبت به چندجا دقیقا بدست بیارم.

من پرسیدم دقت این دستگاه gps چند متره؟ دیدم زد زیر خنده! گفت این دقتش در حد میلیمتره! تعجب کردم! آخه این حد مال کاربردهای نظامی هست به این سادگی ها به کسی اجازه ی ورود دستگاهشو نمیدن.

گفتم از کجا آوردی؟ گفت مال یه مهندس خیلی قدره که پولدارم هست و این دستگاه 130 میلیون قیمتشه! حالا دیگه نمی دونم اطلاعات این دوستم تا چه حد درست بود!
    سلام
    اره اونا معمولا برای تقشه برداری از 2 چی پی اس استفاده میکنن
    که معروفا به دو فرکانسه
    خرید این دستگاه کاری نداره نیاز به کسی هم نداره فقط 80000000 میلیون پول داشته باش بقیه کار با من خودم برات میارم
    این دستگاه معمولا اجاره میدن .
    دمت گرم
    ویرایش توسط cmuiran : 08-11-2012 در ساعت 09:11

8. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

خوب البته من بعید میدونم به دلایلی !
    اول که مدل دستگاه رو اگه داشته باشید میشه چک کرد آقای غلامی اگر لطف کنید مشخصات رو دید ببینم چطور هست - البته من بعید میدونم باشه چرا که اول میلی متر خیلی زیاده - ماکزیمم دقتی که جی پی اس گرفته شده اونم با ایستگاه های زمینی و روش دفرانسیلی در حد سانتیمتر هست و تکنولوژی جدید که از ترکیب چند سیستم موقعیت یابی گلوناس و گالیله و چی پی اس استفاده میکنه حدود میلی متر دقت نداره - دوم این که اگرم باشه به دلیل محدودیت های نظامی نه اجازه ورود به کشور رو نمیدن !

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

نام
    پیمان غلامی

سلام مهندس مزارعی ارادت
    چندتا از دوستام تو این کار هستن اونا میکن که دقت در حد میلیمتره و از 2 میل صحبت میکردن
    منم نظرم حالت دیفرانسیلی بود که از جندتا ایستگاه زمینی استفاده میکنن که فکر کنم به Rgps معروفند البته اگه درست گفته باشم
    این سایت نگاه بندازین
    GNSS/GPS Systems - Leica Geosystems - Leica Geosystems
    فکر کنم دستگاه های که تو ایران موجوده اینه
    Leica iCON gps 60 - Smart positioning on any construction site - Leica Geosystems - Leica Geosystems
    موفق باشید

12. تشکرها از این نوشته :

نام
    پیمان غلامی

حالا کاربرد من برای درست کردن نقشه خوانه ، چطور به اینجا رسیدیم جالبه
    میخوام بک نقشه خوان درست کنم
    فقط بتونم یک جی پی اس دقیق گیر بیارم ردیف میشه
    یا حداقل بتونم به سبک دیفرانسیلی ببندم
    راسی مزارعی شما اطلاعات یا مقاله در مورد حالت دیفرانسیلی جی پی اس دارین ؟؟؟؟

نام
    پیمان غلامی

دوستان کسی مقاله کاربردی در مورد تفاضلی بستن چی پی اس ها نداره ؟؟؟؟؟

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

GPS.gov: GPS Accuracy
    استفاده از حالت تفاضلی تا جایی که من می دونم مقاله ای نیست و باید خود ماژول امکانش رو داشته باشه

16. تشکرها از این نوشته :

نام
    پیمان غلامی

سلامmodj.ir
    تا اونجای که میدونم میتونی حالت تفاضلی ایجاد کنی با اضافه کردن ایستگاه های زمینی برای بالا بردن دقت
    بازم تشکر بابت سایت مفیدتوم

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی

استفاده از ایستگاه زمانی )agps) برای بالا بردن زمان 2-3 دقیقه ای hot start هست نه افزایش دقت. وقتی برای اولین بار GPS رو روشن می کنین مدتی طول میکشه تا کلا بفهمه کجا هست و شروع کنه. اما اگر به فرض btsی که گوشی شما الان اون رو می بینه مختصات خودش رو داشته باشه ، راحتتر می فهمه دنبال کدوم ماهواره و بر اساس چه زمانی بگرده و ...
    البته agps 2 معنی داره که این یکیش هست.
    اینی هم که شما 2 مختصات از 2 gps بخونی و میانگین بگیرین ، شاید کمی روو دقت اثر بگذاره اما برای حذف اثرات لایه های زمین که اصل دلیل از بین بردن دقت هست، باید به صورت داخلی خود ماژول ها به هم وصل بشن. معمولا دستگاههای نظامی این امکان رو دارن چون سایر کانال های دریافت هم نیاز هست برای این کار

19. تشکرها از این نوشته :

نام
    پیمان غلامی

چه جالب نمیدونستم
    تشکر بابت اطلاعات مفیدت
    پس الان بهترین راه اینه که بیایم چندتا gps بزاریم و میانگین بگیریم ؟؟
    میتونین بیشتر توضبح بدین که این قضیه چطور عمل میکنه؟؟
    یک نکته : تو ادوات نقشه برداری معمولا از 2 جی پی اس استفاده میکنن و مدت زمان استارت 45 دقیقه هس
    زمان استارت برام مهم نیس من بیشتر دقت میخوام ، اخرین باری که با یک جی پی اس کار کردم استارت15 دقیقه بود فکر کنم مدل gt720 بود
    ویرایش توسط cmuiran : 09-11-2012 در ساعت 13:08

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی

مهمترین مشکلی که برای دقت gps ها بوجود میاد این هست که بالاخره امواج لایه هائی از موارد مختلف ( ابر، هوا و ... ) رو طی می کنن تا به زمین برسند و اینها می تونن روی سیگنال اومده اثر بگذاره.
    وقتی داخل گیرنده ، 2 ماژول باشه و اونها سیگنالهای نظامی رو هم دریافت کنن ( کانال هایی که برای بررسی اثرات خطای ناشی از این لایه های غیر یکسان در ساعات و جاهای مختلف رو داره ) به صورت داخلی تخمینی از اون خطا ها می زنه و همینطور از 11 کانال اطلاعات، فقط 2 کانال اونها برای کاربر های غیر نظامی باز هست.
    کلابا gps های معمولی دقتی بین 1 تا 10 متر ایده آل ترین حالت هست و نباید انتظار بیشتری داشت. هر چند که با توجه به خیلی مسائل، نمی تونم قبول کنم تونسته باشند دقتی کمتر از چند ده سانتی متر رو برسند و بقیه حرفها یک جنگ روانی هست

معمولا سافت استارت 1 دقیقه و هات استارت حداکثر 3 دقیقه هست. البته گیرنده های غیر نظامی حتی به هوای ابری هم حساس هستند !

22. تشکرها از این نوشته :

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

نمی تونم قبول کنم تونسته باشند دقتی کمتر از چند ده سانتی متر رو برسند و بقیه حرفها یک جنگ روانی هست
    باور کن مهندس! الان آمریکا ماشین های بدون راننده ساخته که توی بزرگراه با سرعت 110 کیلومتر بر ساعت حرکت می کنن ، بدون تصادف و خطا به مقصد میرسن. تازه 5 - 6 تا ازین ماشین هارو طوری کاروان می کنن که با فاصله ی 1 الی 2 متر از هم و دقیقا پشت سر هم حرکت می کنن همه از رفتار ماشین جلوئی تقلید می کنن.

الان شرکت bmw ماشین هائی داره که خودشون ، خودشونو پارک می کنن یا از پارک در میان ، یا بدون دخالت انسان از مسیرهای مارپیچ و دارای مانع عبور می کنن. حتی سر 4 راهها و چراغ قرمزها وای میستن.

یک نکته : تو ادوات نقشه برداری معمولا از 2 جی پی اس استفاده میکنن
    بله درسته ، دوستم گفت که همکارش توی محلی که قرار بود براش نقشه ی صنعتی بکشن پشت یه دستگاه دیگه منتظره.

راستی امروز توی یکی از خیابونای شهر دیدم که یه دفتر فنی مهندسی تبلیغ کرده بود "نقشه برداری با دستگاه های gps و utm"
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

نام
    پیمان غلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط modj.ir نمایش پست ها
    \.\ بقیه حرفها یک جنگ روانی هست

معمولا سافت استارت 1 دقیقه و هات استارت حداکثر 3 دقیقه هست. البته گیرنده های غیر نظامی حتی به هوای ابری هم حساس هستند !
    موافقم
    دیروز به یک شرکت تو شیراز زنگ زدم در ، الیته فروشگاه بود گفتم فلان جی پی اس دارین گفت نه و بعد پیشنهاد داد گفت چرا تفاضلی نمیبندی ، راه دیگه هم پیشنهاد داد گفت میانگین بگیر بعد منم زیاد بهش گیر ندادم
    امروز دوستم agps پیشنهاد کرد پیگیر قیمت شدیم قیمتش 30 میلونه ولی ارزش داره میگه دقتش در حد 1 سانته اطلاعات دقیق تر نداشت قرار شد یک مدل بهم معرفی کنه

نام
    پیمان غلامی

آقا اون سایتی که ارسال کردم دیدن آقا مرتضی ؟؟
    الان من موندم که پیکار کنم این جی پی اس در پیتم رو دقتش بالا ببرم
    بعد تفاضلی چییه ؟؟؟
    میانگین گیری چییه ؟؟؟

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی

ماشین بی سرنشین و gps ؟
    چه ربطی داره ! مکان تقریبی رو از GPS میگیره ولی رانندگی رو با پردازش تصویر و روی خیابون هایی انجام می ده که یک آسفالت سیاه با خط کشی مناسب داره. البته الان دیگه می تونن موانع و بعضی چیز ها رو هم تشخیص بدن و نتایج بهتری داره.
    سیستم GPS نظامی گران قیمت نیست، جزو لوازمی هست که به طور خاص برای ارتش ساخته شده و توو بازار پیدا نمی شه ! حالا 1 میلیون یا 30 میلیون یا چند میلیارد که فلان نقشه کش میلیاردر خریده باشه !

میانگین گیری یعنی خود ماژول که این امکان رو داره یک پورت مخصوص روی خودش داره که با کابل به GPS دوم وصل میشه و 2 تایی با هم موازی کار می کنن و برون اتفاقی مثل خواندن 2 مقدار و میانگیری انجام نمیشه !
    برای مکان یابی با دقت بالا توو مناطق استراتژی ، مثلا جنگ با عراق، یا تعداد ماهواره ها رو زیاد می کنند که یادم میاد توو جنگ عراق می گفتن 4 ماهواره به منطقه اضافه شده ( این رو فقط جایی شنیدم و بس ! ) یا باید از سیستم هایی متحرک که به منطقه اعزام بشن استفاده کرد

نام
    پیمان غلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط modj.ir نمایش پست ها
    سیستم gps نظامی گران قیمت نیست،
    میانگین گیری یعنی خود ماژول که این امکان رو داره یک پورت مخصوص روی خودش داره که با کابل به gps دوم وصل میشه و 2 تایی با هم موازی کار می کنن و برون اتفاقی مثل خواندن 2 مقدار و میانگیری انجام نمیشه !
    نظامی گرون نیس ؟؟؟؟ ، چه جالب !
    میتونین ماژولی معرفی کنینی که این امکان داشته باشه ؟؟؟؟
    میشه حالت میانگیر گیری خودمون اجرا کنیم ؟؟

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

دادا پیمان میگم دستگاه gps رو بیخیال بیا از رو ستاره ها موقعیتت رو پیدا کن...!!!
    دقت خوبی داره ها...
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

29. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین