NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4235 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل در برنامه نویسی با iar

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض مشکل در برنامه نویسی با iar

سلام
    من یه مشکلی در برنامه نویسی با iar دارم. وقتی از حلقه های while و for تو c++ استفاده می کنم برنامه درست کامپایل نمی شه.مثلاً در برنامه زیر که یک چشمک زن ساده ست که دو تا ال ای دی بوسیله ی یک مقاومت به پورت های 2 و 3 میکرو at91sam7s256 وصل شده اند و از طرف آند به منبع تغذیه مثبت 5 ولت.از تایمر بلادرنگ در حالتی استفاده شده که کلاک ان یک ثانیه باشد و هرکدام از ال ای دی ها به ترتیب به مدت یک ثانیه روشن می شود.مشکل اینجاست که وقتی به این برنامه یک حلقه( while(i<120 را اضافه کنیم تا زمان چشمک زدن ال ای دی ها به 120 ثانیه محدود شود برنامه کار نمی کند و فقط دستوری که در if اول موجود در حلقه (while(i<120 باشد اجرا می شود.
    تنظیمات برنامه صحیح می باشد چون برنامه بدون حلقه (while(i<120 به راحتی کار می کند.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    تشکر شده 72 بار در 47 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط marmargoon نمایش پست ها
    سلام
    من یه مشکلی در برنامه نویسی با iar دارم. وقتی از حلقه های while و for تو c++ استفاده می کنم برنامه درست کامپایل نمی شه.مثلاً در برنامه زیر که یک چشمک زن ساده ست که دو تا ال ای دی بوسیله ی یک مقاومت به پورت های 2 و 3 میکرو at91sam7s256 وصل شده اند و از طرف آند به منبع تغذیه مثبت 5 ولت.از تایمر بلادرنگ در حالتی استفاده شده که کلاک ان یک ثانیه باشد و هرکدام از ال ای دی ها به ترتیب به مدت یک ثانیه روشن می شود.مشکل اینجاست که وقتی به این برنامه یک حلقه( while(i<120 را اضافه کنیم تا زمان چشمک زدن ال ای دی ها به 120 ثانیه محدود شود برنامه کار نمی کند و فقط دستوری که در if اول موجود در حلقه (while(i<120 باشد اجرا می شود.
    تنظیمات برنامه صحیح می باشد چون برنامه بدون حلقه (while(i<120 به راحتی کار می کند.
    سلام.یه تست بکنید ببینید که آیا برنامه تون با for هم مشکل داره یا نه.اگر با for هم کار نداد اونوقت یه فکری به حالش می کنیم

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

قبل از اینکه این برنامه را بنویسم برنامه ی دیگری نوشتم که آن هم چشمک زن بود. در ان برنامه سعی کردم یک تابع delayتعریف بکنم و در ان با کمک حلقه های تو در تو for تاخیر را به وجود بیارم اما آن برنامه هم کار نکرد.برنامه بسیار ساده بودو هیچ اشکالی نداشت.امکان داره اشکال از کامپایلر iarباشه؟چون این کامپایلر ها کرک شده هستند؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

انجا کسی هست که اصلاً با iar کار کنه؟

کاربر فعال
    تشکر شده 72 بار در 47 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط marmargoon نمایش پست ها
    انجا کسی هست که اصلاً با iar کار کنه؟
    من فکر کنم فهمیدم مشکل از کجاست:
    شما باید در قسمت linker تنظیمات پروژه،فایل با پسوند icf مربوط به نوع میکرو مورد استفاده تون را اضافه کنید.یه تست بزنید ببینید چی میشه.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

مشکل برنامه حل شد.تنظیمات قسمت linker درست بود