NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2965 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اجرای rtx بر روی stm32

کاربر علاقه مند majidma3000 آواتار ها
    نام
    حسین منصوری
    تشکر شده 189 بار در 45 پست

New اجرای rtx بر روی stm32

چطوی می تونم rtx رو در کامپایلر keil بر روی stm32 اجرا کنم؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

خوب اگر تو مثال های خود کیل نگاه کنی - مثال هاش هست !
    و البته اگر help کیل رو بخونی - به طور کامل گفته که باید چکار کنی !

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 34 پست

آقا ولی خیلی خوبه که تجربیات و آموزش در این مورد رو هم در اختیار هم بزراریم حتما شما کار جناب alireza9900 رو در بخش nxp دید البته که برای سری arm7/9 هستش و اطلاعاتش برای استفاده در cmsis جدید و ورژن 4.71 کایل به کار نمیاد ولی باز هم کلی کمکه من هم دارم تازه با rtx کار می کنم سعی می کنم اگر اطلاعاتی پیدا کردم که مفید بود در همین جا بزارم
    ویرایش توسط Greatal : 25-08-2013 در ساعت 12:58

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 34 پست

دوست عزیز ببخشید که با فاصله زمانی جواب پست تون رو ارسال می کنم چون هم خودم تواین مدت بی اطلاع بودم هم کلب گرفتاری داشتم برای دوستانی که مشکل راه اندازی RTX تو keil رو دارند اگر وقت کنم سعی میکنم مرحله به مرحله توضیح بدم اساتید هم لطف کنند اشکالات رو تصیحیح کنند.
    1- اول از همه باید لایسنس rtx رو به برنامه keil اضافه بفرمائیید
    برای این کار به منوی file->license Management تشریف می برید بعد از برنامه لایسنس جنریتور یه لایسنس RL-ARM تولید می کنید و درست مثل نسب لایسنس اصلی برنامه نصبش می کنید
    2- بعد از منوی Project->options for Target تو پیج Target از کوبو باکس operating system گزینه RTX Kernel رو انتخاب بفرمایید.
    3- در هون صفحه در قسمت code Genration تیک مربوط به use microlib رو بزنید
    4- بعد مثل یه پروژه معمولی تو پیج C/C++ تو تکسن باکس Define با توجه به نوع میکروتون مواردی مثل این رو بنوسید
    USE_STDPERIPH_DRIVER, STM32F10X_MD, SYSCLK_FREQ_72MHz
    5- در همون پیج در قسمت including paths آدرس تمام لابری ها و لابری های مربوط به RTX رو اضافه کنید لابری های مبروت به RTX رو می تونید از فولدر ARM فولدر RL پیدا کنید
    6-حتمان فایل RTX_Config_CM رو اگر cortex هست میکروتون به فولدر های تارگت تون تو دست چپ صفحه اضافه کنید
    8-وقتی این فایل رو اضافه کردید و بازش کردید پایین صفحه یه تب دیگه کنار Text Editor اضافه میشه به نام Configuration Wizard که باید توی اون تنضیمات سیتم عاملتون رو انجام بدید
    9- تعداد تسک ها تون رو انتخاب کنید کلاک سیستم رو تنضیم بفرمائید و زمان تام اسلایس سیستم عامل رو هم با گزینه time tick value که به usهست معلوم کندی الگوریتم زمانبندی و تایم شرینگ رو هم می تونید از system configuration انتخاب بفرمایید
    چندتا نکته کوچیک
    -هر قسمت ار RTX رو که به برنامه اضافه می فرمائید مثلا مثل Net_config خودش احتمالا configuration wizard داره به رو دقت کنید که تنظیمش کنید
    -همچنید لایبری های مورد نیازش رو هم به تارگتتون اضافه کنید و فولدر لابری رو هم بهتره تو include path بیارید
    و نکته آخر هم اینکه
    - اگر از delay های سیستم عامل استفاده می کنید هر عددی که تو تابع دیلی بنویسید تعداد تایم اسلایسایی سیستم عامل هستش که صبر میکنه نه زمان این می تونه کمی دردسر ساز باشه براتون اگر بنامه رو نوشتید بعد می خواید تایم اسلایس رو دست کاری کندی همه توابع دیلی هم دست کاری میشند مثلان اگر زمان تایم اسلایس شما 1000us بوده و شما تابع Delay رو با مقدار 2 ران انداخدید سیستم عامل زمان 2000us رو صبر میکنه حلا اگر تایم اسلایس رو به 30000us تغییر بدید همون تابع زمان 60000us رو صبر میکنه!

6. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Greatal برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

ممنون دوست عزیز خیلی عالی بود .