NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1790 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: Stm32 + enc28j60

مدیر باز نشسته alireza10471 آواتار ها
    تشکر شده 368 بار در 63 پست

Exclamation Stm32 + enc28j60

در این قسمت کتابخانه LWIP که یکی از کاملترین کتابخانه های استفاده از پروتکل های مختلف شبکه (و در لایه های مختلف آن) می باشد، قرار داده شده است.
    لازم می دانم به چند نکته اشاره کنم:
    1- برای ارتباط سخت افزاری از ENC28J60 استفاده شده است.
    2- میکروکنترلر استفاده شده STM32F103VE می باشد که کدها به راحتی قابل پورت کردن برروی سایر میکروکنترلرهای سری STM32 می باشد.
    3- ورژن کتابخانه LWIP ورژن 1.3.2 است اما آخرین ورژن این کتابخانه 1.4.0 می باشد که درون فولدر کتابخانه موجود است و قابلیت ارتقا به آخرین ورژن وجود دارد. در صورت علاقه این ورژن را نیز پورت کنید و در اختیار سایر علاقه مندان قرار دهید.
    4- یک نمونه پروژه با این کتابخانه انجام شده است که می توانید از آن به عنوان نمونه استفاده کنید.
    5- از آنجایی که منابع فارسی برای استفاده از کتابخانه LWIP موجود نیست از دوستان علاقه مند خواهشمندم این مهم را مدنظر قرار داده و در انجام این امر یاری رسان باشند.
    6- از آنجایی که بجای استفاده از ارتباط سریال USART به راحتی می توان از ارتباط شبکه با ENC28J60 استفاده نمود، توجه شما را به این نوع ارتباط که می تواند جایگزین شایسته برای USART باشد توجه می دهم.
    7- پروژه های بسیاری با میکرو به عنوان یک web server ایجاد شده است اما همچنان جای پروتکل TCP/IP با Socket programming همچنان خالی است و از آنجایی که در ارتباطات میکرو هدف اصلی انتقال اطلاعات از Host (کامپیوتر یا میکرو کنترلر) به Client (میکروکنترلر هدف) می باشد توجه دوستان را به این بخش جلب می کنم. کتابخانه LWIP تمام توابع کار با لایه های شبکه را ایجاد نموده است اما نیاز به منابع راهنما برای نیل به هدف ذکر شده همچنان احساس می شود.
    به عنوان خلاصه می بایستی یک بار دیگر نیاز ها را اشاره کنم:
    - هدف داریم ارتباط با استفاده از Ethernet را جایگزین USART کنیم، پس با این دید به بررسی کتابخانه LWIP بپردازید.
    - ورژن کتابخانه LWIP بایستی به 1.4.0 ارتقا یابد.
    - منبع فارسی و راهنما برای بررسی توابع و راهنمایی برای کدنویسی هرچه آسان تر ایجاد شود.
    در آخر از دوستان عزیزم به ویژه آقای صادق محمدی، آقای مزارعی، آقای حسینا، آقای پوریا علیزاده ، Poya22، sigma-mxو آقای تروشه که از اساتید و پیشکسوتان این سایت هستند و مخصوصا در زمینه STM32 فعالیت دارند، خواهش دارم که با راهنمایی ها و مدیریت خودشان که همواره نکات علمی و دید صحیحشان باعث هرچه بهتر شدن مطالب این فروم شده است، سایر دوستان را همراهی نموده و به ارایه مطالب علمی خودشان که مسلما راه گشا خواهد بود، بپردازند.
    بحث در این زمینه بسیار زیاد است و همکاری همه دوستان عزیزم را می طلبد.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

2. کاربران : 24 تشکر کرده اند از شما alireza10471 برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 34 پست

با تشکر از شما دوست عزیز و خصوصا قرار دادن این کد بسیار کاربردی خوب بود منبع کد رو هم کاملا معرفی می کردید یا متن چینیش رو به انگلیسی تبدیل می کردید
    کد مربود به یک شرکت چی نی هستش با امضای wildfire Team که برد دنولوپ درست می کنند برای دوستانی که با کامت های کدش مشکل دارند می تونند کد ها رو با کروم باز کنند خودش پیشنهاد ترجمه میده!
    به حر حال جناب بسیار کد عالی بود تشکر بی پایان

کاربر فعال Dr.ROOSTA آواتار ها
    نام
    اسماعیل
    تشکر شده 234 بار در 79 پست

منم به نوبه خودم تشکر می کنم
    پروردگارا مرا پاک بپذیر ......

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

حالا چرا از enc28j60 ؟ مگه خود stm32f103 ، مک کنترلر نداره ؟ من با کتابخونه ی tcp/ip بسته RL-ARM کار کردم و با متلب ارتباط برقرار کردم.

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 34 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط roohlla نمایش پست ها
    حالا چرا از enc28j60 ؟ مگه خود stm32f103 ، مک کنترلر نداره ؟ من با کتابخونه ی tcp/ip بسته RL-ARM کار کردم و با متلب ارتباط برقرار کردم.
    نه دوست من لایبریشو داره سخت افزارشو نداره چون لایبری stm32f10xx هست لایبری های stm32f107 رو هم داره و مک کنترلر ندارد

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

خوب این که اوکی شد - حالا یه لایه برید بالا تر - یعنی اگه وقت شد - کتابخونه uHTTP یا miniHTTP یا Miniweb رو هم پورت کنید که کار اساسی شه
    MiniHTTP | Free software downloads at SourceForge.net
    http://miniweb.sourceforge.net/

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سلام من این برنامه رو دانلود کردم.میکرو خودم که stm32f103rb ست رو انتخاب کردم و کامپایل کردم ولی این error رو دارم چرا ؟
    ..\Output\STM32-DEMO.axf: Finished: 0 information, 0 warning, 0 error and 1 fatal error messages.

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط paradox7 نمایش پست ها
    سلام من این برنامه رو دانلود کردم.میکرو خودم که stm32f103rb ست رو انتخاب کردم و کامپایل کردم ولی این error رو دارم چرا ؟
    ..\Output\STM32-DEMO.axf: Finished: 0 information, 0 warning, 0 error and 1 fatal error messages.
    سلام مهندس
    به این لینک یه سر بزن.
    مثال کامل گذاشتم.

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال mohammadne آواتار ها
    نام
    محمد پورخلیلی
    تشکر شده 214 بار در 132 پست

سلام کسی مثالی غیر از وب سرور برای stm32f103+enc28j60 داره ؟؟؟
    کلی مثال از اینترنت گرفتم همشون راه اندازی وب سرور بودن، با مثالی هم که اقای محمدی گذاشته یکی هستن. کسی مثال برای وب کلاینت نداره ؟؟؟

کاربر فعال mohammadne آواتار ها
    نام
    محمد پورخلیلی
    تشکر شده 214 بار در 132 پست

سلام برای میکرو کنترلر F429 که ethernet mac داخلی هم داره برد با ای سی LAN8720a طراحی کردم اما هنوز نفرستادم برا چاپ، برای کاهش هزینه نهایی در دستگاهم مجبورم بجای استفاده از F107 و F429 از میکرو STM32F103C8T6 استفاده کنم، اردوینو مثالهای خوبی برای WEB Client داره اما تبدیل کتابخانه هاش به STM32 کاری زمان بر هست، کسی مثال یا داکیومنت برای STM32F103+ENC28J60 و نداره ؟؟؟ البته غیر از WEB SERVER باش. از همین کتابخانه ابتدای پست که پورت شده LWIP برا ENC28J60 هست کسی جواب گرفته ؟؟؟

15. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

برای ارتباط با اترنت (میکرو به میکرو ) از طریق بردهای stmf429 و کتابخانه lwip برنامه ای دارید؟ یه سری مثال از st گرفتم خیلی گیجم کرده و نمیتونم باهاشون کار کنم اگه برنامه ای دارید خواهشا ذکر کنید
    مثلا یک کلید در یک برد زده شود و در برد دیگر یک ال ای دی روشن شود
    ممنون

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام. بابت اطلاعات و فایل ها خیلی ممنون.
    از اساتید کسی میدونه برای اجرای یه برنامه ساده که بشه اطلاعات رو از طریق شبکه فرستاد و گرفت با همین کتابخونه LWIP و ENC28j60 چقدر حافظه فلش و SRAM نیازه ؟
    میخوام ببینم با آیسی های سری STM32F103 با چه رم و فلشی میشه اجرا کرد؟
    ممنون

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 4tan نمایش پست ها
    سلام. بابت اطلاعات و فایل ها خیلی ممنون.
    از اساتید کسی میدونه برای اجرای یه برنامه ساده که بشه اطلاعات رو از طریق شبکه فرستاد و گرفت با همین کتابخونه LWIP و ENC28j60 چقدر حافظه فلش و SRAM نیازه ؟
    میخوام ببینم با آیسی های سری STM32F103 با چه رم و فلشی میشه اجرا کرد؟
    ممنون
    پروژه تان در کیل کامپایل کنید در پایین صفحه قسمت Build Output حجم کد و حجم حافظه رم اشغالی را مشخص می کند.

19. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

من این کتابخونه رو الان دانلود کردم ولی کامنت ها درست نمایش داده نمیشن. میشه بگید از چه فونتی استفاده شده؟ شاید مشکلی این باشه