NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4260 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: ارتباط دوربین با نرم افزار تحت ویندوزبه زبان سی شارپ

عضو جدید سی شارپ آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Icon16 ارتباط دوربین با نرم افزار تحت ویندوزبه زبان سی شارپ

سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان ایران میکرو .
    دوستان من سوالم در مورد اتصال نرم افزار تحت ویندوز با دوربین هست. میشه لطفا کمکم کنید.
    یه نرم افزار به زبان سی شارپ نوشتم که برای یکی از فرم هام پیکچرباکسی گذاشتم که تصویر دوربین در اون باید نمایش داده بشه و به محض کلیک روی دکمه ای در همین فرم عکس توسط دوربین گرفته بشه و در دیتابیس برنامه ذخیره بشه . من این کارو در ارتباط با دوربین وبکمپ انجام دادم اما برای دوربینی که از طریق پورت به سیستم وصل بشه این کارو انجام ندادم بیشتر متن هایی هم که در رابطه با ارتباطات پورت سریال و یو اس بی مطالعه کردم تنها داده ای که ردو بدل میشه یک متن ساده هست نمیدونم آیا میشه عکس گرفته شده از طریق دوربین رو هم به همین صورت به سیستم انتقال داد؟
    اگه برنامه ی مشابهی در اختیارم بذارید خیلی ممنون میشم.

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر باز نشسته behnam6500 آواتار ها
    تشکر شده 899 بار در 390 پست

Image stream تعریف کن و بصورت باینری توی دیتابیس بریز

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما behnam6500 برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam6500 نمایش پست ها
    image stream تعریف کن و بصورت باینری توی دیتابیس بریز
    فکر کنم درست سوالمو مطرح نکردم منظورم فقط این کار نیست که عکس رو ذخیره کنم مشکلم اینجاست که چه طور تصویر دوربین رو در پیکچرباکس نمایش بدم این قدم اولش دوم اینکه چه طور یک فریم عکس بسازم که بعد اون عکس رو ذخیره کنم؟
    اگه نمونه برنامه ای دارید بذارید ممنون میشم.

مدل دوربین؟ کدوم پورت؟ نوع ارتباط؟ خروجی دوربین؟

7. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

سلام دوست من - اولین نکته این که فکر می کنم شما میخواید که از طریق پورت سریال این کار رو انجام بدید دو نوع دوربین وجود داره یکی C328 , C528 که هر دوی اینا به پورت کام وصل میش و دیتا رو از اون طریق مبادله میکنن و البته خوبی کار با این دوربین ها اینه که خروجی Jpeg داره ، یعنی شما یه دستور میفرستی عکس میگیره و بعد عکس گرفته شده رو میخونی و نمایش میدی - پرتکل ارتباطی اینا هم تو دیتاشیتش هست - شاید اگر تو سایت های مختلف بگردی نمونه برنامه هم پیداکنی ، ولی خوب کاملترین راهنما همون دیتاشیت هست.

9. تشکرها از این نوشته :

تشکر شده 0 بار در 0 پست

ممنون . دوستان شما می دونین دوربین هایی که در پارکینگ مورد استفاده قرار میگیره از چه نوعی هست؟
    برنامه ی من یک برنامه ی مدیریت پارکینگه میخوام از طریق پورت سریال ارتباط برقرار کنم و تصویر رو در فرم نمایش بدم با فشردن دکمه ای روی فرمم عکس توسط دوربین گرفته بشه و با فرمت jpg در دیتابیسم ذخیره بشه. نمونه برنامه زیاد گشتم اما چیزی که بتونه کمکم کنه پیدا نکردم شما نمونه برنامه ای دیدید؟ میشه بهم نشون بدید؟

نام
    Zeus

فکر میکنم این دوربین زها خروجی مرکب داشته باشن یعنی همون سیگنال av که برای ثبت تو کامپیوتر باید از کارت کپچر استفاده کنید .

12. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

رفیق من توصیه میکنم دوربین تحت شبکه بگیری، دیگه به کارت کپچر هم نیازی نداری...
    بعدشم که میشه ارتباط سی شارپ با شبکه و اطلاعات گرفتن از اون...

14. تشکرها از این نوشته :

تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط crz_boy نمایش پست ها
    رفیق من توصیه میکنم دوربین تحت شبکه بگیری، دیگه به کارت کپچر هم نیازی نداری...
    بعدشم که میشه ارتباط سی شارپ با شبکه و اطلاعات گرفتن از اون...
    خوب همین دوربین تحت شبکه به چه صورت کار میکنه این ارتباط سی شارپ با هاش چه طوری هست؟ میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟
    من تا حالا ارتباط با سخت افزار تو سی شارپ کار نکردم یه کم مبتدی تر توضیح بدین ممنون میشم.

تشکر شده 0 بار در 0 پست

دوستان من اینطوری متوجه نمیشم اگه قطعه کد نمونه بهم نشون بدین ممنون میشم بدجوری تو این قسمت گیر کردم لطفا کمکم کنید ؟

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

حوب پس چجوری با وبکم کار کردین؟ اونم usb هست دیگه...
    در مورد کد هم باید آقا بهنام راهنماییتون کنن...ولی توصیه میکنم قسمت ارتباط با شبکه رو تو سی شارپ بخونین...
    (البته اگه کیفیت خیلی براتون مهمه از این دوربین ها استفاده کنین..چون گرون هم هستن..ولی اگه کیفیت بالا نمیخواین،دوربین هایی هستن که هم خیلی ارزون تر هستن و هم کار کردن باهاشون راحت تره...)

تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط crz_boy نمایش پست ها
    حوب پس چجوری با وبکم کار کردین؟ اونم usb هست دیگه...
    در مورد کد هم باید آقا بهنام راهنماییتون کنن...ولی توصیه میکنم قسمت ارتباط با شبکه رو تو سی شارپ بخونین...
    (البته اگه کیفیت خیلی براتون مهمه از این دوربین ها استفاده کنین..چون گرون هم هستن..ولی اگه کیفیت بالا نمیخواین،دوربین هایی هستن که هم خیلی ارزون تر هستن و هم کار کردن باهاشون راحت تره...)
    وبکمپی که نوشتم ارتباط با دوربین لپ تابم بود فقط از دو رفرنس استفاده میشد که مربوط به دوربین بود اما وقتی دوربین دیگه ای رو اتصال دادم تا ببینم برای اونم کار میکنه یا نه نشد بعد پورت سریال با یو اس بی فرق داره.
    آقای بهنام خواهشا اگه کدنویسی مشابهی دارین یا دیدین برام بذارین ممنون میشم.

برادر من شما اومدید با یه وب کم تصویر گرفتید، بعد اومدید سراغ دوربینهای دیگه؟! وب کم که خیلی راحت و سادست...

نه مدل دوربینت مشخصه! نه میدونی خروجیش چیه... نه توی سی شارپ به قول خودتون به برنامه نویسی سخت افزار تسلط دارید، بعد یه چنین پروژه ای میخوای انجام بدی؟!

شما دوربینت رو مشخص کن... روی یه دوربین شروع کن به کار کردن، اگه دوربینت از قبل معلوم شده هست، ببین به چه صورت میتونی خروجی ازش داشته باشی....

اگه وقت داری روی دوربینای تحت شبکه کار کن. میشه کنترلشون کنی با برنامه نویسی و ازشون خروجی بگیری. منتها شما برای کار باهاشون باید با مفهوم شبکه و برنامه نویسی تحت شبکه و سوکت آشنایی داشته باشی!!!

اگه میخوای خیلی راحت باشه کارت و زیاد درگیر این داستانا نشی، یه دوربین سریال هست توی سایت دوستان معرفی کردن که با یه دستور یه عکس برات میگیره! از اون استفاده کن... ارتباطش هم با سی شارپ یه پورت سریاله و تمام!

اول منابع معلوم بشن.. ببین چه دوربینی مناسبه برای پروژت از نظر اندازه، هزینه، قابلیت هاش، مکانی که قراره نصب بشه! و... پله پله باید رفت جلو رفیق... نه اینکه هنوز چیزی مشخص نشده، قطعه کد بخوای!

توی دیتابیس ریختنش هم که دیگه کاری نداره...
    ویرایش توسط behnam6500 : 25-08-2012 در ساعت 12:40

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما behnam6500 برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam6500 نمایش پست ها
    برادر من شما اومدید با یه وب کم تصویر گرفتید، بعد اومدید سراغ دوربینهای دیگه؟! وب کم که خیلی راحت و سادست...

نه مدل دوربینت مشخصه! نه میدونی خروجیش چیه... نه توی سی شارپ به قول خودتون به برنامه نویسی سخت افزار تسلط دارید، بعد یه چنین پروژه ای میخوای انجام بدی؟!

شما دوربینت رو مشخص کن... روی یه دوربین شروع کن به کار کردن، اگه دوربینت از قبل معلوم شده هست، ببین به چه صورت میتونی خروجی ازش داشته باشی....

اگه وقت داری روی دوربینای تحت شبکه کار کن. میشه کنترلشون کنی با برنامه نویسی و ازشون خروجی بگیری. منتها شما برای کار باهاشون باید با مفهوم شبکه و برنامه نویسی تحت شبکه و سوکت آشنایی داشته باشی!!!

اگه میخوای خیلی راحت باشه کارت و زیاد درگیر این داستانا نشی، یه دوربین سریال هست توی سایت دوستان معرفی کردن که با یه دستور یه عکس برات میگیره! از اون استفاده کن... ارتباطش هم با سی شارپ یه پورت سریاله و تمام!

اول منابع معلوم بشن.. ببین چه دوربینی مناسبه برای پروژت از نظر اندازه، هزینه، قابلیت هاش، مکانی که قراره نصب بشه! و... پله پله باید رفت جلو رفیق... نه اینکه هنوز چیزی مشخص نشده، قطعه کد بخوای!

توی دیتابیس ریختنش هم که دیگه کاری نداره...
    شرمنده دوست عزیز اگه قبل از شما کسی اینها رو به من میگفت میرفتم اول دوربینو میگرفتم آخه من که قبلا این کارو نکرده بودم ممنون از راهنماییتون میرم دوربینو بگیرم .
    تشکر از دوستانی که کمک کردن.سوالی داشتم دوباره مزاحمتون میشم.یا علی

تشکر شده 0 بار در 0 پست

دوستان در مورد خرید دوربین برای ارتباط با نرم افزار با کیفیت خوب که بتونم باهاش پردازش تصویر انجام بدم و به راحتی هم با نرم افزار ارتباط برقرار کنم کمک میخوام. لطف می کنید راهنمایی کنید؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    من پروژه پردازش تصویرم رو با متلب نوشتم و از یک وب کم کمک گرفتم، حالا باید این کار توسط یه دوربین دیجیتال انجام بدم، میشه بابت خرید چنین دوربینی بهم کمک کنید ممنون میشم

نام
    Zeus

شما میتونی از دوربین های Over IP استفاده کنی !
    یا از یه کارت کپچر و دوربین معمولی استفاده کنی (همین دوربین های مدار بسته)
    اگر هم مشکل شما کیفیت پایین وب کم هستش من دیروز تو بازار کامپیوتر بودم و وبکم 8 مگا پیکسیلی دیدم ! فکر میکنم با اون دیگه مشکل کیفیت نداشته باشی

25. تشکرها از این نوشته :

KHM