NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3749 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 31 از 31

موضوع: درخواست همکاری برای ادازه گیری سرعت mci

مدیر باز نشسته
    نام
    تهران
    تشکر شده 57 بار در 31 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط agape نمایش پست ها
    سلام دایی جان !
    اول که خوب به شدت معلومه که دنبال یه راه درست برای کار با MMC نیستید و فقط میخواید جواب سوال بگیرد هرچند با راه اشتباه !
    دوستانی که بحث بافر رو مطرح کردن به نظر من کار بجا و منطقیی انجام دادن - حتی کیل احمق هم میدونه باید بافر داشت چرا که تو تنظیماتش هیچین چیزی رو لحاظ کرده ، نکته دوم این که اصلا به کتابخونه های کیل اعتماد نکنید چرا که بیش از تصور موجود باگ داره، من ترجیح میدم کتابخونه ها رو خودم بنویسم . در ضمن اگر دقت کرده بودید مگا 128 با SPI ارتباط برقرار میکنه ، بافر زیاد نداره - فرکانس کارش به بیش از 16 مگ نمیرسه - پس کسی که با پیکان از تهران تا مشهد رو 1 ساعته میره - با بنز قطعا باید کمتر طول بکشه ، پس اگر بیشتر بشه مشکل از بنز شماست که پیکانم نیست
    برای نمونه من با LPC2368 با فرکانس کاری 50 مگاهرتز بدون هیچ گونه مشکلی با سرعت 230 نمونه در ثانیه (نوع نمونه INT) داده ها رو لاگ کردم ! حالا چرا شما ماکزیمم به 192 کیلوبایت در ثانیه رسیدی - جای بررسی داره
    سلام دوست عزیز

من توی پست اول نوشتم:
    اگه میتونید و حوصله دارید این کد رو دست کاری کنید بریزید روی میکرو ببینید سرعت write چقدره
    من مدتی در مورد سرعت نوشتن و خواندن روی مموری کارتهای SDHC با ARM دارم تحقیق میکنم ...
    من تابحال با lpc2378 اینکار رو کردم حداکثر سرعت نوشتن به 1.5MBps رسیده البته اگه بکشمش یکم بیشتر هم میشه ولی الان داره یه کار کوچولو هم میکنه
    آقا به پیر به پیغمبر من ننوشتم مشکل سرعت دارم

من میخوام بدونم میکروهای مختلف و احیانا معماری های مختلف با یه نمونه کد چجوری عمل میکنن

من مشکل کد نویسی ندارم

من مشکل بافر ندارم

من میخوام بدونم سرعت write چقدره

به spi چیکار دارم

به avr کوفتی چیکاره دارم

اگه قرار باشه همه برای خودشون لایبری بنویسن که دیگه .netframework و ... بوجود نمی اومد

اصلا حرف شما درست ... چند سال به شما فرصت و چقدر پول بدم فقط لایبری FlashFS شرکت keil رو بزنید ... یه چیزی بگید سقف نیاد پائین ... وبلاگم رو نگاه کنید شاید خیلی وقته که زیاد برو بیا توش نیست ولی یه جزوه در مورد FAT دارم توش به نام FAT چگونه کار میکند

الکترونیک.مخابرات.مدارات واسط کامپیوتری

توضیحاتش رو بخونید ... من خودم واسه پایان نامه این رو نوشتم بعلاوه 500 صفحه دیگه ... الان نمیدونم چی نوشتم ... توی اون شلم شوربای FAT شما میخواید به زبان C و اسمبلی برایARM7 و ARM9 و Cortex لایبری بنویسید

لایبری!!!

همین لایبری keil مذخرفی که میگید توی فایل file_config.c مقدار بافر رو به کاربر سپرده با دیفالت 4KB

با DMA دیتا رو میده و میگیره

من کی گفتم 192 کیلو بایت ... این عدد چی هست (حتما مشکل از اون جایی آب میخوره که هنوز دوستان موضوع رو نخوندن واسه همین این عدد رو هم جای دیگه ای دیدن گفتن شاید مال اینجاست)

در ضمن مژده به دوستانی که تاپیک رو خوندن و میدونن توش چه خبره

امروز بورد stm32f discovery رسید دست همین الان ازش سرعت رایت رو گرفتم شد نزدیک 5MB بر ثانیه

بقیه که نمیدونن اینجا چه خبره سرعت رایت رو گفتما ... نگید مشکل سرعت دارید ... پیچاره ... پیکان ما سریعتر از اینا میرفت ... و از این حرفا

من نویدونم سایتهایی مثل tomshardware و passmark و coremark چطوری به بازدید کننده ها و developer هاشون تفهیم میکنن موضوع چیه

بخدا موضوع بدست آوردن throughput و benchmark نه مشکل بافر و لایبری

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alitaroosheh برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

من کی گفتم 192 کیلو بایت ... این عدد چی هست (حتما مشکل از اون جایی آب میخوره که هنوز دوستان موضوع رو نخوندن واسه همین این عدد رو هم جای دیگه ای دیدن گفتن شاید مال اینجاست)
    اول اگر منطقی باشید ربط بین 1.5 مگابیت و 192 کیلوبایت رو خوب میتونستید تشخیص بدید
    بگذریم - منم نگفتم شما مشکل سرعت دارد - شاد که منظورم رو اشتباه رسوندم - خلاصه قصدم استفاده از روشی منطقی و قابل استناد بود !
    در ضمن اتفاقاٌ دیشب این جزوره رو دانلود کردم - خیلی خوبه - حتما به دوستان توصیه میکنم که دانلود کنن و بی بهره نمونن - البته در نوع فارسی مثل این ندیدم ولی خوب زبان اصلی هم هست که کمک خوبی هم میتونه باشه.
    در ضمن این موضوع که
    همین لایبری keil مذخرفی که میگید توی فایل file_config.c مقدار بافر رو به کاربر سپرده با دیفالت 4KB

با DMA دیتا رو میده و میگیره
    اگر پست فبلی منو به دقت خونده باشید - خودم بهش اشاره کردم.
    اگه قرار باشه همه برای خودشون لایبری بنویسن که دیگه .netframework و ... بوجود نمی اومد
    این فریم ورک کجا استفاده داره - قبول دارم کار برنامه نویسی رو خیلی راحت کرده - ولی قدرتمندترین برنامه ها بدون اون نوشته میشه - مثلا پفک چیز خوبی هست و تولیدم میشه و ملتم می خورن و دوست دارن ولی اصلا چیز خوبی نیست ! البته ببخشید که مثال ها یکم دور از موضوع میشه !
    اصلا حرف شما درست ... چند سال به شما فرصت و چقدر پول بدم فقط لایبری FlashFS شرکت keil رو بزنید ... یه چیزی بگید سقف نیاد پائین ... وبلاگم رو نگاه کنید شاید خیلی وقته که زیاد برو بیا توش نیست ولی یه جزوه در مورد FAT دارم توش به نام FAT چگونه کار میکند
    دوست من نیازی نیست به من پول بدید و وقت - این همه پروژه سورس باز در این رابطه هست که اصلا نیازی به این کار نیست ، که مطمئنم خودتون یک دوجینشون رو بهتر می شناسید.
    و دیگر این که خوشحالم که سرعت منطقی از بورد گرفتی .

5. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته
    نام
    تهران

سلام

من نوشته بودم 1.5MBps که B از نوع بزرگش یعنی ...

خوب چه خبرا ... خودت خوبی!!!

راستی keil هم تا همین ورژن 4.13 سورس باهاش بود کسی ندیده توی ورژن جدیدتر کجا رفته

open source اگه دارید به من معرفی کنید ... من elm-chan رو دیدم ولی سر درنیاوردم کجا دانلود میشه با چی کامپایل میشه؟؟؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 145 بار در 49 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alitaroosheh نمایش پست ها
    سلام

من نوشته بودم 1.5mbps که b از نوع بزرگش یعنی ...

راستی keil هم تا همین ورژن 4.13 سورس باهاش بود کسی ندیده توی ورژن جدیدتر کجا رفته

open source اگه دارید به من معرفی کنید ... من elm-chan رو دیدم ولی سر درنیاوردم کجا دانلود میشه با چی کامپایل میشه؟؟؟
    با سلام

پروژه mp3player+vs1003 جناب polestar ( جناب اسدی ) را از اینجا یا eca دانلود کنید.
    Fatfs را از elm chan گرفته و مرتبش کرده ،

با کمی اصلاح به arm منطبق میشه.

با سپاس

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

من نوشته بودم 1.5MBps که B از نوع بزرگش یعنی ...

مرسی دایی جان منم خوبم - در مورد B حق با شما بود - من بی دقتی کردم !
    خوب در مورد کتابخونه های متن باز برای فایل سیستم هم تا دلت بخواد ریخته همون نمونه ای هم که خودتون فرمودید بله متن باز هست و مطابق بیشتر پروژه های متن باز با GCC نوشته شده و با اونم قابل کامپایل هست و اگر بگردی همین رو هم برای IAR و Keil میتونی پیدا کنی - به شخصه من از این کتابخونه استفاده میکنم به نظرم بدون نقصه !
    و اما پروژه های دیگه که متن بازم هستن :
    ThinFAT32

FullFAT 2.0.0

DOSFS

EFSL
    و نمونه های بی شمار دیگه

9. تشکرها از این نوشته :

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

خدارو شکر که این تاپیک به جای خوبی رسید. راستش من از برخورد دوستان با علی آقا راضی نبودم. یعنی اگه یه روزی منم که الان مدیرم ، بعدا که مدیر نبودم بخوام یه موضوعی رو تست بزنم اینجوری میشم؟

البته نمی دونم چرا اینجوری شد. همه ی دوستانی که توی این تاپیک پست زدن خیلی با صعه ی صدر و آقا هستن. یهو یه جوری شد انگار!؟
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

11. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته
    نام
    تهران

نه بابا ... بیخیال

آخرش خودم با بورد کار کردم و کدشو زدم

آقا من هنوز منتظر benchmark دوستان برای بقیه میکروهستم ها

الان با mini2440 friendlyarm روی wince5 گرفتم ... البته میدونم که شرایط نابرابره ولی روی sdhc تقریبا 500 کیلوبایت بر ثانیه میتونه بنویسه (تحت .netcompact3.5)

ARM9 و cortexm3 ... نبود؟؟؟

کاربر فعال MMBMMB20 آواتار ها
    نام
    محمد بخشایی
    تشکر شده 45 بار در 30 پست

سلام یک سوال از دوستان مطلبی درباره موضوع زیر توی این سایت هستش ؟یا اساتید همینجا میتونن داغا داغ مطلب رو روشن کنن ؟اگر ارجاع بدید هم راضی هستم!
    SD/MMC bootloader ؟
    از آدرس زیر پیداش کردم:
    http://www.nxp.com/documents/other/L...Bootloader.zip
    مطالب خوبی در باره همین bootloader هستش البته برای BOOT کردن بالا آوردن سیستم عامل هایی مثل Linux & Win CE & Android !!!!!!!!!!!!!!!!
    اصل حرف دلم اینه :میکرو با فایل HEX تغذیه میشه (پروگرم میشه) اگر این فایل Hex اندازش از فلش داخلی میکرو بزرگتر بشه اونوقت همین فایل های HEX رو میشه ریخت روی mmc/sd؟؟؟؟
    یا نرم افزاری داره که فایل های HEX رو که کامپایل کردیم با ضمیمه هاش رو تبدیل به فایل های Header & HEX & Bin مورد نیاز خود میکرو تبدیل میکنه و اون هارو کپی میکنیم توی مموری کارت mmc/sd و با یک خط برنامه که هگزش رو توی فلش اصلی میکرو پروگرم میکنیم که موقع روشن شدن میکرو به میکرو مسیر اصلی فایل های قابل اجرای برنامه رو که روی مموری کارت mmc/sd قرار داره اون هارو اجرا کنه؟این مطالب اگر صحت دارد لوطفا تشریح کنید متشکرم...
    ویرایش توسط MMBMMB20 : 25-09-2012 در ساعت 03:29

کاربر فعال
    تشکر شده 107 بار در 62 پست

دوست عزیز فکر اندروید رو کلا از سرت بیرون کن که خیلی خیلی سختهبا سخت افزار های در دسترس بعید میدونم بشه اندروید یکم بالا اورد.مگه بری ازین برد اموزشی اماده ها بخری که اونم بدرد نمیخوره و کاربردی نداره.
    شما فعلا همین rtos رو یاد بگیر چطوری بالاش میارن.ضمنا اون لینوکسی که با این میکرو های الان میشه اورد بالا قسمتی ز کرنله و لینوکس گرافیکی نیست.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با تشکر از دوستان
    لطفا یه مدل arm معرفی کنید که ترجیحا ۸ کانال adc 16 بیت اینترنال در ورودی هاش داشته باشه و ظرفیت رم اون هم بالا باشه تا بافرینگ بهتر انجام بشه و از همه مهمتر در ایران هم موجود باشه
    ویرایش توسط mohsen418 : 22-01-2014 در ساعت 23:25

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen418 نمایش پست ها
    سلام
    بنده یه پروژه دیتالاگر با میکرو اتمگا ۱۲۸ چهار کانال و ذخیره روی sd انجام دادم
    از مالتی پلکس و مبدل آنالوگ به دیجیتال ۱۴ بیتی اکسترنال استفاده کردم
    تا سمپل ۱۰۰ هرتز بیشتر نتونستم جواب بگیرم با توجه به میکرو و رم اون
    اگه براتون مقدور میخواستم یه ARM مناسب ترجیحا دارای ۸ ورودی با مبدل ۱۶ بیتی آنالوگ به دیجیتال اینترنال با رم بالا ( جهت بافر سازی دیتا) و سرعت پردازش بالا مناسب با پروژه دیتالاگر به بنده معرفی کنید. با سپاس
    سری
    STM32 F3 series - Mixed-signal with DSP (STM32F302/303/313/373/383)
    هست ولی بعید میدونم ایران پیدا کنی
    عاقلانه تر استفاده از ای سی های adc هست
    چون حتی dsp هایی مثل TMS320F2810, TMS320F2812
    12 بیتی هست
    اما اگر سرعت بالا می خوای stm32f4 یا lpc1788 خیلی خوبند ولی فکر نکنم شما نیازی بهشون داشته باشید شاید با stm32f103 هم کارتون راه بیوفته

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12