NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4278 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: هوشمند سازي پارکينگ

کاربر علاقه مند
    نام
    حامد اقوامی
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

Gadid هوشمند سازي پارکينگ

با سلام خدمت اساتيد محترم. فرض کنيد يک رمپ پارکينگ رو فقط جاي عبور ماشين رو داره پس بايد چراغ سبز و قرمز در هر دو سر رمپ قرار بديم تا در هر لحظه اجازه عبور يک ماشين داده بشه خوب حالا در دو طرف رمپ دو جفت سنسور مادون قرمز قرار ميديم که هر کدام از اين دو جفت سنسور زودتر توسط عبور ماشين فعال شد اولويت با اون ماشين باشه و چراغ سبز براي عبورش از رمپ روشن بشه و طرف ديگه رمپ چراغش قرمز باشه ,خوب تا چه زماني بايد قرمز باشه؟ تا زماني که ماشين از رمپ بطور کامل عبور کرده باشه (يعني سنسوري که انتهاي مسير هست رو رد کنه )خوب در اينجا فکر نميکنم زياد سخت باشه که بازم ممنون ميشم در مورد برنامه نويسيش با بسکام بهم توضيح بديد ,نظر خودم اينه که وقتي يک جفت سنسور زودتر فعال شد دستوراتي اجرا بشه که چراغ روبرو رو سبز کنه و چراغ طرف مقابل رو قرمز کنه که بهم نخورند و يک دستور while بزاريم تا به محض اينکه سنسور انتهاي مسير (که در واقع سنسور ابتداي مسير مقابل هست) فعال شد دستورات ديگري رو اجرا کنه يعني چراغ روبرو که تا حالا قرمز کرده بوديم سبز بشه (لطفا بيشتر کمکم کنيد که بدونم اصلا روشم درسته و يا برنامش چطوري ميشه) ممنون

ولي سوال اصلي من اينه که اگر چند ماشين پشت سر هم از يک سنسور رد شدند اونوقت برنامه چطوري ميشه ؟خوب اگر يک ماشين باشه که گفتم به نظرم چي هست ولي اينو درست نميدونم , يعني فکر کنم بايد اينطوري باشه که اگر قبل از اينکه سنسور انتهاي مسير فعال بشه ,سنسور ابتدايي دوباره تحريک بشه بايد يک چيزي مثل کانتر باشه که اگر سنسور ابتدايي مثلا 3 بار تحريک شد توي برنامه بنويسيم بايد سنسور انتهايي هم (که در واقع سنسور ابتدايي در مسير مقابل هست) 3 بار تحريک بشه تا بفهميم هر 3 ماشين عبور کردند و حالا چراغ سبز روبرو روشن و قرمز خاموش بشه.ممنون ميشم اگر فکرم درسته يا هر فکري که خودتون فکر ميکنيد درسته رو با نمونه برنامه اي توضيح بديد.

سوال ديگه ايکه ميشه يک سنسور (مادون قرمز ) وقتي تحريک شد جوري برنامه نوشت که يک لحظه بعد دوباره تحريک بشه و اين تعداد تحرک ها در کانتر ريخت و استفاده کرد ؟اگر ميشه با نمونه برنامه بسکام برام توضيح بديد.

بي نهايت ممنون از همه دوستان .ببخشيد طولاني شد

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    نام
    حامد اقوامی
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

از دوستان کسی نیست جواب مارو بده؟؟

کاربر فعال abbasalifix آواتار ها
    نام
    عباسعلی محمدنیا
    تشکر شده 139 بار در 80 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط parham144 نمایش پست ها
    از دوستان کسی نیست جواب مارو بده؟؟
    پاسخ به سوالتون رو درهمون سایت دنبال کنید
    هوشمند سازي پارکينگ

کاربر علاقه مند
    نام
    حامد اقوامی
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasalifix نمایش پست ها
    پاسخ به سوالتون رو درهمون سایت دنبال کنید
    هوشمند سازي پارکينگ
    دوست عزیز فقط پست خودم هست. خوشحال میشم حداقل در مورد سوال اصلی کمکم کنید

کاربر فعال abbasalifix آواتار ها
    نام
    عباسعلی محمدنیا
    تشکر شده 139 بار در 80 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط parham144 نمایش پست ها
    دوست عزیز فقط پست خودم هست. خوشحال میشم حداقل در مورد سوال اصلی کمکم کنید
    لینک رو گذاشتم داخل سایت ایرانویج هست

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    حامد اقوامی
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

اگر گیجتون کردم شرمنده ام .ببینید من میخوام مثل این تونل ها که جای یک ماشین داره در دو طرف چراغ راهنما بزارم ولی در تونل ها روش زمانی استفاده میشه که راحته ولی واسه یک پارکینگ چند طبقه نمیشه این کارو کرد .در هر حال میخوام در دو طرف رمپ (یا تونل) سنسور باشه که هر کدوم زودتر حس شد اجازه عبور بده و طرف مقابل قرمز بشه تا زمانی که ااین ماشین اول از رمپ یا تونل رد بشه ,خوب اینم خیلی مشکل نیست ولی سوال اینجاست که این ماشین اول که عبور کرد ممکنه هنوز تونل رو تموم نکره یک یا چند ماشین دیگه پشتش بیان خوب اینجا بنظرم باید شمورد چنتا ماشین رد شدن از سنسور اول (یا ورودی) تا بگیم سنسور دوم (یا خروجی) منتظر تحریک شدن به اندازه تعداد اون چنتا ماشین باشه و وقتی همه رد شدند چراغ راهنما طرف دوم رو از قرمز به سبز تغییر بده.ممنون میشم کمک کنید این ایدمو اگر عملی و منطقی هست انجام بدم.ممنون.

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

رفیق همینجوری نمیشه...باید فکر اساسی بکنی..اینجوری مشکلاتش زیاده...مثلآ به این فکر کن که چنتا ماشین از 1طرف وارد شن و ماشین دیگری هم از اونیکی طرف 1لحظه وارد شه و بعد برگرده(چون دیر فهمیده چراغ قرمزه) خوب اینجوری کلآ سیستمت قاطی میکنه...
    یا مثلآ اینکه 1ماشین از 1طرف وارد راهرو شه، ولی به دلایلی دنده عقب برگرده..خوب اونوقت سیستمت کلآ قاطی میکنه دیگه..
    تو اینجور مواقع شاید استفاده از pir بهتر باشه..که کلآ چنتا تو راهرو بذاری و تشخیص بدی که شخصی تو راهرو هست یا نه..ولی چون شخص تو ماشینه،نمیدونم چجوری جواب بده...ولی استفاده از pir هم راحت نخواهد بود...

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام

شدنش که میشه مهندس ، ولی باید حالت های ناخواسته ی بیشتری رو در نظر بگیری.

بجای استفاده از سنسور مادن قرمز هم باید از لیزر استفاده کنی.

برای اینکه سنسورهات در هر لحظه قادر به تشخیص باشن باید اونارو به وقفه های میکرو وصل کنی.

در مورد تعدا ماشین های پشت سر هم همون روشی که گفتی (کانتر و ...) درسته. شما اول باید برنامه ی اصلی رو بنویسی و بعدش حالت های ناخواسته رو یکی یکی به برنامه اضافه کنی دادا.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    حامد اقوامی
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط crz_boy نمایش پست ها
    رفیق همینجوری نمیشه...باید فکر اساسی بکنی..اینجوری مشکلاتش زیاده...مثلآ به این فکر کن که چنتا ماشین از 1طرف وارد شن و ماشین دیگری هم از اونیکی طرف 1لحظه وارد شه و بعد برگرده(چون دیر فهمیده چراغ قرمزه) خوب اینجوری کلآ سیستمت قاطی میکنه...
    یا مثلآ اینکه 1ماشین از 1طرف وارد راهرو شه، ولی به دلایلی دنده عقب برگرده..خوب اونوقت سیستمت کلآ قاطی میکنه دیگه..
    تو اینجور مواقع شاید استفاده از pir بهتر باشه..که کلآ چنتا تو راهرو بذاری و تشخیص بدی که شخصی تو راهرو هست یا نه..ولی چون شخص تو ماشینه،نمیدونم چجوری جواب بده...ولی استفاده از pir هم راحت نخواهد بود...
    با تشکر از شما .راستش من میخوام همونطوری که دوستمون morteza_rk عزیز فرمودند اول برنامه اصلی رو بنویسم بعد این حالتهای خطا که به درستی اشاره کردید رو در نظر بگیرم.

در مورد این pir میشه بیشتر توضیح بدید ؟ مغناتیسه ؟ ممنون

کاربر علاقه مند
    نام
    حامد اقوامی
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_rk نمایش پست ها
    سلام

شدنش که میشه مهندس ، ولی باید حالت های ناخواسته ی بیشتری رو در نظر بگیری.

بجای استفاده از سنسور مادن قرمز هم باید از لیزر استفاده کنی.

برای اینکه سنسورهات در هر لحظه قادر به تشخیص باشن باید اونارو به وقفه های میکرو وصل کنی.

در مورد تعدا ماشین های پشت سر هم همون روشی که گفتی (کانتر و ...) درسته. شما اول باید برنامه ی اصلی رو بنویسی و بعدش حالت های ناخواسته رو یکی یکی به برنامه اضافه کنی دادا.
    با سلام و تشکر شما دوست عزیز.

لیزر فرقش چیه که توصیه میکنید؟
    در مورد اینکه به وقفه هم متصل کنیم راستش من تا حالا وقفه یا اینتراپت تو برنامه ها به کلارم میومده اگر میشه بیشتر توضیح بدید.

و در مورد این کانتر هم و استفادش در برنامه اصلی زیاد وارد نیستم و اگر شما و بقیه دوستان یک نمونه برنامه پیشنهاد کنید که روش کار کنیم فکر کنم خوب باشه .
    با تشکر از همه دوستان

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

من توصیه میکنم 1سنسور هم وسط راهرو بذارین...برا خطای کمتر...بعد شروع کنین به برنامه نویسی...
    در مورد pir هم که سنسور تشخیص حرکت موجودات خون گرم هست...همونایی که تو راهرو میذارن،وقتی کسی ازونجا رد میشه چراغ روشن میشه...یا دزدگیرهای چشمی...شاید ازونا تو راهرو بذاری به کارت بیار...
    در مورد وقفه و کانتر اینام که باید از رو مرجعی که کار با میکرو رو یاد گرفتی بخونی ببینی چیه...

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    حامد اقوامی
    تشکر شده 9 بار در 6 پست

بله درست میگید وسط راهرو هم خوبه یک سنسور بزاریم فقط میخوام اول یه چیز ساده باشه که بشه نوشت و بعد گسترش میدم . در مورد pir هم اینطور که شما میگید فکر نکم به کار ما بیاد چون ما ماشین داریم که مسلما موجود خون گرم نیست و آهنه . در هر حال بسیار ممنون .در انجمن iranled هم دارم همین موضوع رو دنبال میکنم اگر به نتیجه رسید اینجا هم میزارم.با هم ممنون میشم اگر ایده ای برای نوشتن برنامه یا یک برنامه نمونه ساده در بسکام دارید قرار بدید.با تشکر از همه دوستان