NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3071 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 67

موضوع: راه اندازی nrf24l01 با lpc1768

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbandi70 نمایش پست ها
    سلام
    من با nRF24l01plus کار کردم و بردش تا 130 اینا بدون انتن تقویت کننده بود
    ولی خیلی حساس به محیط هستش
    به طوری که زمانی که جلوی فرستنده یا گیرنده می ایستادم،بعضی از اطلاعاتم از بین میرفت...
    من هم همین مساله رو دارم. من گیرنده رو عوض کردم و از ماژول آنتن دار استفاده کردم. الان دیگه مشکلی نیست.

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

تازه وارد
    نام
    مرتضی امانی
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    تو دیتاشیت نوشته که اطلاعات ارسالی باید به صورت packet شده باشه، یعنی در هر بار ارسال حداکثر میشه 32 بایت رو ارسال کرد( صفحه 27 دیتاشیت). آیا من درست متوجه شدم؟ اگر بله راه حل این مشکل چیست؟
    این نکته شاید کمک کنه که من در هر بار ارسال نمیدونم حجم اطلاعات چند بایت است. ممکنه 20 بایت باشه، ممکن هم هست که حدود 400 بایت باشه برای همین تکه کردن اطلاعات و ارسال چند بار خیلی مشکله.

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

نقل قول نوشته اصلی توسط amani نمایش پست ها
    سلام
    تو دیتاشیت نوشته که اطلاعات ارسالی باید به صورت packet شده باشه، یعنی در هر بار ارسال حداکثر میشه 32 بایت رو ارسال کرد( صفحه 27 دیتاشیت). آیا من درست متوجه شدم؟ اگر بله راه حل این مشکل چیست؟
    این نکته شاید کمک کنه که من در هر بار ارسال نمیدونم حجم اطلاعات چند بایت است. ممکنه 20 بایت باشه، ممکن هم هست که حدود 400 بایت باشه برای همین تکه کردن اطلاعات و ارسال چند بار خیلی مشکله.
    راهی نداره. باید داده رو به قسمتهای 32 بایتی تقسیم کنید. البته میتونید از packet با طول متغیر استفاده کنید ولی اون هم حداکثرش 32 بایته

5. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    نام
    مرتضی امانی
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    راهی نداره. باید داده رو به قسمتهای 32 بایتی تقسیم کنید. البته میتونید از packet با طول متغیر استفاده کنید ولی اون هم حداکثرش 32 بایته
    ممنون از پاسختون جناب منصوری، آیا ماژول دیگری رو میتونید معرفی کنید که هم در دسترس باشه و هم این مشکل رو نداشته باشه؟

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

نقل قول نوشته اصلی توسط amani نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون جناب منصوری، آیا ماژول دیگری رو میتونید معرفی کنید که هم در دسترس باشه و هم این مشکل رو نداشته باشه؟
    من فقط با این ماژول کار کردم
    یه مشکل دیگه هم درباره این ماژول هست. درصورتیکه تغذیه نویز داشته باشه برد دستگاه به 2 یا 3متر کاهش پیدا میکنه

8. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

سلام دوستان
    من یه ماژولی دارم اگه دوستان تهران بودن خوشحال میشم بهشون بدم یه تستی بکنن و نظرشون را بدونم. عکس هم اینجاست
    http://share.pho.to/5B5BC
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20140405_210419_HDR.jpg
مشاهده: 67
حجم: 141.7 کیلو بایت

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedfhamedf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه ماژولی دارم اگه دوستان تهران بودن خوشحال میشم بهشون بدم یه تستی بکنن و نظرشون را بدونم. عکس هم اینجاست
    http://share.pho.to/5B5BC

نام: 20140405_210419_HDR.jpg
مشاهده: 67
حجم: 141.7 کیلو بایت
    ظاهرا که یکی است. از کجا اینو تهیه کردین و قیمتش چند بوده؟

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

این ماژول را طراحی و ساخته شده توی ایران هست. بنده طراحی کردم و همینجا pcb را زدم. تست طیف سنجی و عملیاتی هم ازش گرفتم و عملکردش را تونستم طبق تقویت کننده به حداکثر ممکن که بالای 20dbm هست برسونم.
    امیدوارم دوستان کمک کنن و بتونیم تست میدانی بیشتر ازش بگیریم و بتونیم تولید کنیم. قیمت فروش تک برای مشتری را 30هزار تومان برآورد کردیم. اگه دوستان تمایل داشتن خیلی خوشحال میشم در اختیارشون بزارم و نظرشون را بدونم. سعی داریم تا دو هفته آینده تعداد قابل قبولی بزنیم و توی مجموعه ها پخش کنیم. البته من خودم 10تا از اون را در یک پروژه شبکه توی یک کارخونه دارم استفاده میکنم.
    اگه تهران باشین که راحت میتونم در اختیارتون بزارم وگرنه باید پست کنم.

12. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

این ماژول را طراحی و ساخته شده توی ایران هست. بنده طراحی کردم و همینجا pcb را زدم. تست طیف سنجی و عملیاتی هم ازش گرفتم و عملکردش را تونستم طبق تقویت کننده به حداکثر ممکن که بالای 20dbm هست برسونم.
    امیدوارم دوستان کمک کنن و بتونیم تست میدانی بیشتر ازش بگیریم و بتونیم تولید کنیم. قیمت فروش تک برای مشتری را 30هزار تومان برآورد کردیم. اگه دوستان تمایل داشتن خیلی خوشحال میشم در اختیارشون بزارم و نظرشون را بدونم. سعی داریم تا دو هفته آینده تعداد قابل قبولی بزنیم و توی مجموعه ها پخش کنیم. البته من خودم 10تا از اون را در یک پروژه شبکه توی یک کارخونه دارم استفاده میکنم.
    اگه تهران باشین که راحت میتونم در اختیارتون بزارم وگرنه باید پست کنم.
    اگه ممکنه مصرف جریانش رو در حالت گیرنده و فرستنده مجزا اندازه گیری کنید و اطلاع بدین. مساله مهمیه مخصوصا وقتی بعوان ریموت استفاده بشه.
    درحالت ارسال و بیکاری و خواب جداگانه اندازه گیری کنید
    مرسی

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

اگه ممکنه مصرف جریانش رو در حالت گیرنده و فرستنده مجزا اندازه گیری کنید و اطلاع بدین. مساله مهمیه مخصوصا وقتی بعوان ریموت استفاده بشه.
    مرسی
    چشم حتما، الان ماژولهایی که شما دارین مصرفشان توی عملکردی دارین که بتونم مقایسه کنم؟ یا کدی داری که حتی یکسان باشه نحوه تست

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

مرسی
    این فایل پی دی اف را میشه ببینید، جدول 8 را ببینید، نظرتون چیه؟
    http://www.rfmw.com/data/RFaxis_Nord...1_App_Note.pdf

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

دوستان کسی هست ماژول در سایت را تست طیف سنجی کرده باشه و جریان مصرفیش را اندازه گیری کرده باشه؟

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری

دوستان کسی هست ماژول در سایت را تست طیف سنجی کرده باشه و جریان مصرفیش را اندازه گیری کرده باشه؟
    متاسفانه الان دسترسی به سورس برنامه ام ندارم. در اولین فرصت براتون میفرستمش

18. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 204 بار در 77 پست

سلام به همه دوستان
    خیلی وقت هست که از این ماژول دارم استفاده میکنم. الان دارم روی یک پروژه کار میکنم که تعداد چند تا از این ماژول ها باید دیتا رو به یک BaseStation بفرستن. برای تفکیک هر Node، من از یک کانال دارم استفاده میکنم. شماره هرکانال مختص یک نود هست و BaseStation با انتخاب کانال، نود مورد نظر رو عوض میکنه. اوایل کار من نرخ ارسال رو روی 2Mbps گذاشته بودم. یک مشکل عجیی که برخوردم این بود که توی بعضی ازکانال هایی که حتی توشون هیچ فرستنده ای نبود دیتا دریافت میکردم !!!!!! متوجه شدم که سرعت تعویض کانال خیلی تاثر داره و با کم کردن اون وضع بهتر شد ولی باز هم مشکل پابرجا بود. مثلا اوایل هر 3-4 بار یک بار این اتفاق میافتاد ولی بعدش هر 10-15 بار. بعد متوجه شدم که نرخ ارسال زیاد هست و با کم کردن اون) تونستم این خطا رو خیلی کم کنم. ولی مشکل این هست که هنوز این اتفاق میفته! مثلا از هر 40-50 تا ارسال یک بار روی کانالی که هیچ فرستنده ایی قرار نداره دیتا دریافت میکنم! کسی تاحالا به همچین مشکلی برخورده؟؟؟ الان من بین تعویض هر کانال 500 میلی ثانیه تاخیر گذاشتم. توجه کنید اگر مثلا این تاخیر رو به 5 ثانیه برسونم تقریبا مشکل حل میشه ولی از اونجا که ممکنه 100 تا فرستنده داشته باشم برای دریافت دیتا کل شبکه چیزی حدود 500 ثانیه طول میکشه! که اصلا درست نیست! همین 500 میلی ثانیه هم زیاده! اگر کسی تجربه ای داره دریغ نکنه. برای اینکه مشکل رو بهتر درک کنید من یک لاگ از خروجی BaseStation گرفتم:

کد:
    ======================================================
    ThreadInit:
    ======================================================
    Device Configuration............................passed
    nRF24L01+ Configuration ...................in Progress
    nRF24L01+ Configuration.........................passed
    Initial RF Channel..............................2402Mhz
    Number of Nodes in Network......................5
    Node[1] RF Channel..............................2410Mhz
    Node[2] RF Channel..............................2420Mhz
    Node[3] RF Channel..............................2430Mhz
    Node[4] RF Channel..............................2440Mhz
    Node[5] RF Channel..............................2450Mhz

Starting ThreadSleep...
    Starting ReCThread ...
    Starting BLThread...
    Waiting to receive data from Node[1] on Channel[10]
    Data from Node[1] did not received.
    Waiting to receive data from Node[2] on Channel[20]
    Data from Node[2] did not received.
    Waiting to receive data from Node[3] on Channel[30]
    Data from Node[3] did not received.
    Waiting to receive data from Node[4] on Channel[40]
    RF_CH[40]-Data Received from Node[4]: 30509
    Waiting to receive data from Node[5] on Channel[50]
    RF_CH[50]-Data Received from Node[5]: 11565
    ReCThread Finished...
    الان از 5 تا نود فقط یک دونه رو روشن گذاشتم. که توی فرکانس 2440Mhz داره کار میکنه. همونظور که میبینید، نود شماره 5 هم دیتا دریافت کرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! با اینکه اصلا همچین نودی ندارم. به دلایلی تا حد امکان نمیخوام از Acknowledge استفاده کنم.
    واقعا برام عجیب هست. با اینکه فاصله هر کانال 10MHZ هست باز هم مشکل پیش میاد. فاصله کانال ها رو هم بیشتر کردم باز هم همین مشکل هست. برای اظمینان، بین هر تعویض کانال من بافر RX رو هم خالی میکنم. بدون خالی کردن هم امتحان کردم. همشون همون مشکلی که گفتم رو دارن.

در ضمن من دارم از بردهایی استفاده میکنم که خودم برای NRF زدم. کدم رو با ماژول های آماده هم امتحان کردم ولی مشکل پابرجاست. این تصویری از نود هام هست:

نام: IMG_20140414_122528.jpg
مشاهده: 89
حجم: 129.0 کیلو بایت

این نودها با یک باتری سکه ای 3.3V کار میکنن. جالبیش این هست که بردی که خودم زدم مصرف توانش کمتر از برد های آمادست. مثلا وقتی که باتریها آخر عمرشون هستن، با برد من دیتا هنوز ارسال میشه ولی اگر از ماژول آماده استفاده کنم، دیگه چیزی ارسال نمیشه! نمیدونم شاید مشکل چیز دیگه ای هست، باید مصرفش رو اندازه بگیرم

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1387 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

در ضمن من دارم از بردهایی استفاده میکنم که خودم برای NRF زدم. کدم رو با ماژول های آماده هم امتحان کردم ولی مشکل پابرجاست. این تصویری از نود هام هست:

نام: IMG_20140414_122528.jpg
مشاهده: 89
حجم: 129.0 کیلو بایت

این نودها با یک باتری سکه ای 3.3V کار میکنن. جالبیش این هست که بردی که خودم زدم مصرف توانش کمتر از برد های آمادست. مثلا وقتی که باتریها آخر عمرشون هستن، با برد من دیتا هنوز ارسال میشه ولی اگر از ماژول آماده استفاده کنم، دیگه چیزی ارسال نمیشه! نمیدونم شاید مشکل چیز دیگه ای هست، باید مصرفش رو اندازه بگیرم
    ببین مصرف توان طبق دیتاشیت یه استاندارد داره، اگه کمتر از اون باشه شبکه matching مشکل داره، حتما طیف فرکانسی را با اسپکتروم آنالایزر چک کن و اونجوری در مورد مصرف توان تصمیم بگیر. اگه مصرف توان هم بیشتر از حد مجاز باشه وارد اشباع P1db ممکنه شده باشین. دو تا سوال؟
    1) شما قبلا PCB مخابراتی زدین؟
    2) کریستال SMD را از کجا تهیه کردین با چه قیمتی؟ (بنده لازم دارم)

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما hamedfhamedf برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 204 بار در 77 پست

ببین مصرف توان طبق دیتاشیت یه استاندارد داره، اگه کمتر از اون باشه شبکه matching مشکل داره، حتما طیف فرکانسی را با اسپکتروم آنالایزر چک کن و اونجوری در مورد مصرف توان تصمیم بگیر. اگه مصرف توان هم بیشتر از حد مجاز باشه وارد اشباع P1db ممکنه شده باشین. دو تا سوال؟
    1) شما قبلا PCB مخابراتی زدین؟
    2) کریستال SMD را از کجا تهیه کردین با چه قیمتی؟ (بنده لازم دارم)
    پس باید برم یک تستی بزنم!
    1- نه این اولین باری بود که به قول شما PCB مخابراتی میزنم. قبلا یک دو تا برد برای SIM908 زده بودم
    2- من چند وقتی هست که ایران نیستم. ولی همین الان هم یک سزی قطعه از جوان دارم که توشون اسیلاتور SMD هست (نه کریستال) بنابراین فکر میکنم بشه کریستال هم گیر آورد.

مشکلی که من دارم با این بردها اینس هست که اگر توی مود گیرنده ازشون استفاده کنم خیلی بد عمل میکنن. تا جایی که یادم هست، طرف گیرنده باید SNR بهتری داشته باشه.
    1-چه جوری میتونم بفهمم که امپدانس واقعی Track آنتن چقدر هست؟
    2- آیا سایز قطعات استفاده شده قطعات مهم هست؟ توی دیتا شیت گفته 403 استفاده کنید ولی تمام این ماژول هایی که من دیدم 603 استفاده کردن.

23. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1387 نمایش پست ها
    پس باید برم یک تستی بزنم!
    1- نه این اولین باری بود که به قول شما PCB مخابراتی میزنم. قبلا یک دو تا برد برای SIM908 زده بودم
    2- من چند وقتی هست که ایران نیستم. ولی همین الان هم یک سزی قطعه از جوان دارم که توشون اسیلاتور SMD هست (نه کریستال) بنابراین فکر میکنم بشه کریستال هم گیر آورد.

مشکلی که من دارم با این بردها اینس هست که اگر توی مود گیرنده ازشون استفاده کنم خیلی بد عمل میکنن. تا جایی که یادم هست، طرف گیرنده باید SNR بهتری داشته باشه.
    1-چه جوری میتونم بفهمم که امپدانس واقعی Track آنتن چقدر هست؟
    2- آیا سایز قطعات استفاده شده قطعات مهم هست؟ توی دیتا شیت گفته 403 استفاده کنید ولی تمام این ماژول هایی که من دیدم 603 استفاده کردن.
    توی فرکانس 2.4ghz ملاحظات را باید در نظر بگیرید. این که بد عمل میکنه ممکنه مشکل طراحی PCB وانتخاب المانها باشه. 0603 هم جواب میده برای این فرکانس.
    این سایت را ببین : Impedance Calculators - Mantaro Product Development Services

چیپ آنتن را جدا کن بعد از خروجی به اسپکتروم آنالایزر وصل کن تا توان خروجی را ببینی. ماژول را روی مد continues wave تنظیم کن و sweep فرکانسی انجام بده. و جریان هم اندازه گیری کن. اینجوری تست تقریبا کامل هست البته یسری موارد دیگه هم هست مثل هارمونیک....

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما hamedfhamedf برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

سلام دوستان عزيز
    چند وقت پيش در مورد ماژولي که تيم ما در داخل طراحي کرده بود و ساخته بود صحبت کردم. بالاخره اون را به ECA تحويل داديم و اميدوارم به زودي اطلاعاتش قرار بگيره.
    فعلا عکسش را داشته باشيد.
    دوست عزیز طبق قوانین سایت لطفآ فقط در یک جا پست خودتونو بزنین و از زدن پست های تکراری خودداری کنین..

27. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

سلام دوستان ديروز يک ماژول سايت ECA قرار داد که ميخوام يسري تست اسپکتروم آنالايزر براتون از اون و از ماژول ديگه سايت که گفته شده تایوانی هست بزارم
    ماژول nRF24L01+ يک مد داره که خروجي سينوسي پيوسته توليد ميکنه (Continues Wave) و ميشه با اون طيف فرکانسي خروجي ماژول را ديد. و در شکلهاي زير فرکانس را سوييپ کرديم.

همونطور که در شکلهاي زير مشاهده ميکنيد، ماژول جديد توان خروجي بيشتر از 20dbm داره (محدوديت نمايش به خاطر آن است که اسپکتروم تا 20dbm را نشان ميداد) اما ماژول قبلي در بهترين حالت حدود 17.4dbm توان داره. اين يعني تواني بيش از 3dbm از ماژول قبلي و يعني تواني بيش از دو برابر.

ماژول جدید

ماژول قدیمی

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 59 بار در 10 پست

دوستان می شه دیتا شیت این ماژول رو بگذارید؟؟
    ممنون

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین