NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4360 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 25 از 25

موضوع: STK200/300 بدترين پروگرمر

ناظم انجمن vahidasm آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 881 بار در 470 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_h نمایش پست ها
    سلام
    من حدود 8 سال هست که با AVR و بسکام کار میکنم و هیچ مشکلی باهاشون نداشتم و حتی یکبار هم این قضیه ای که دوستمون می گن برام پیش نیومده.
    احتمالاً مشکل از ساخت پروگرامرتونه. توی شماتیک بهتر پروگرامر STK300 یک دیود، یک خازن و یک مقاومت هست. حتماً اونها رو بذارید.
    الان که درایور پورت سریالم مشکل پیدا کرده و هیچ برنامه تحت ویندوزی نمی تونه از پورت سریالم استفاده کنه، من از AVRDUDE استفاده میکنم. کار باهاش سخته البته ولی مجبورم!

یه سوال دیگه، منظورتون از سیمولینک بسکام چیه؟
    سلام
    درسته که شما مشکلی براتون پیش نیومده ولی دقت کنید چند آیتم ممکنه تو کامپیوتر شما باشه که تو خیلی از کامپیوترهای دیگه نیست(مثل نرم افزار کامل(اورجینال و ...) یا خیلی چیزای دیگه)
    ولی تو کدویژن معمولا از نظر نرم افزار کمتر مشکل داره تا بسکام
    منظورم از سیمولینک همون سیمولیشن(شبیه سازی) هستش-با متلب قاطی کردم
    اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد . فردوسی خردمند

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال
    نام
    علی حاجی آبادی
    تشکر شده 237 بار در 155 پست

حرفتون درسته دوست عزیز ولی برای همین 8 سال رو گفتم. طبیعتاً تو این مدت n تا پارامتر عوض شده. پروگرامر عوض شده، نرم افزارهام عوض شده، ویندوزم عوض شده، سخت افزار کامپیوترم 3 بار عوض شده، ورژن ها عوض شده، حتی خونه هم عوض شده!
    حتی کارم فقط تو خونه نبوده. تو مسابقات رباتیک با لپ تاپ بقیه یا کامپیوتری که برگزارکننده در اختیارمون گذاشته بود. تو ایرانخودرو با کامپیوتر اونها و ...
    ولی در تمام این ها بسکام استفاده کردم و stk200/300 ولی بازهم این مشکل رو نداشتم!

فکر می کنم یا این ورژن بسکامتون مشکل داره یا پروگرامرتون. طول سیم پروگرامرتون چقدره؟

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ali_h برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن vahidasm آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 881 بار در 470 پست

من در حال حاضر با stk 200/300 کار نمیکنم چون تمام کارامو با لب تاب انجام میدم پروگرمهامو با mkii انجام میدم
    پروگرمر stk200/300 که داشتم طول سیمشو یادم نیست ولی از شرکت معتبری گرفته بودم فک نمیکنم غیر استاندارد بدن دست مردم
    اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد . فردوسی خردمند

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما vahidasm برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

سلام

منم تایید می کنم پروگرمر stk200/300 تحت هر نرم افزاری مورد داره ...
    اگر به یک مسابقه رباتیک ملی برید می بینید همه با خودشون شش هفت تا میکرور میارن که اگه یکیش ادا درآورد (بنا به هر دلیلی) اون یکی رو استفاده کنن .
    طبق فرموده کویر جان پرگرمر پارالل ولتاژ بالایی وجود داره به اسم stk500 که کارکردش حرف نداره .
    نقشه این پروگرمر و برنامش رو خود شرکت اتمل در اختیار عموم قرار داده و فقط با کامپایلر اصلی اتمل یعنی AVR Studio کار می کنه بس .(فکر کنم منطقی هست که فقط این شرکت درد این موجودی رو که خلق کرده رو بدونه)
    من چند سالی میشه که این پروگرمر رو تهیه کردم و هر میکرویی که ادا دربیاره یه بار حالش رو با این پرگرمر های ولتاژ جا میارم
    این پروگرمر بر اساس ساختاری که داره اصلا فیوز بیت میوز بیت حالیش نیست که تو چه حالتی باشه اولش حالت کنونی تمامی فیوز بیت ها نشون میده بعدشم میگه هر بلایی که می خوای سرش بیارم.
    حتی اگه بیاید و اسیلاتور رو فرکانس خارجی تنظیم کنید بازم بدون هیچ مشکلی میکرو میشناسه (برخلاف اون یکی پرگرمر که باید براش یه کریستال بزارید) چون خودش فرکانس مورد نیاز میکرو رو با پالس خارجی تامین می کنه (خب دوستان همه میدونن که میکرو ای وی آر میتونه ۵ تا منبع نوسان داشته باشه که یکیش همین پالس خارجی هست که به یه پایه اعمال میشه)

بارها به چشم خودم دیدم پرگرمر stk200/300 میکرو رو بعد از چند بار شناسایی دیگه نشناخته وقتی بردمش روی 500 و فیگور فیوزبیت ها رو چک کردم دیدم فیوز بیت spien دست نخورده هست ولی اگه فقط یه بار دوباره همون فیگور فیوز بیت ها رو رایت می کردم همه چی درست میشد !!!‌
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Division برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

در نهایت از یه پراگرامر stk200/300 به همون اندازه 2 هزار تومن باید انتظار داشته باشید نه بیشتر.(البته من قبلا باهاش کار می کردم مشکلی نداشتم) و همه می دونند که این پراگرامر (اصلا نمی شه گفت پراگرامر) هیچ جایی در بین حرفه ها که چه عرض کنم نیمه حرفه ها هم نداره.
    اگه کسی واقعا این کارشه بهتره بره سراغ پراگرامر های پونیورسال و خودشو خلاص کنه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12