NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3291 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 8 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 160 از 389

موضوع: واردات mini pc یا raspberry pi نظر بدین!

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Pioneer نمایش پست ها
    مشتاقانه منتظرم ببینمش!-نمیدونم چرا خبری از اون دوست به شدت مخالفمون نیست!؟؟
    اقای زارعی مثل اینکه رو دست یه عده بلند شدید که خیلی راضی به وارد کردن این برد از طرف این سایت برای اولین بار نبودند!

سلام
    من این چند روز نبودم که تو بحث هاتون شرکت کنم. این هم اخرین حرفام هست که میزنم. حالا شما هر چی می خوایید بگید. دیگه بحثی ندارم که بکنم.
    این یک سایت در زمینه فعالیت های سخت افزار و همراه با نرم افزار هست اگه کسی مخالف حرف من هست دیگه بحثی ندارم باهاش. کسی که به این سایت مراجعه می کنه برای برآورده کردن نیازهاش هست. من اگه با mk مخالفت کردم برای این بود که توی این برد فقط میشه کار برنامه نویسی کرد و دستمون واسه سخت افزار بسته است. درصورتی که تو rasbery اینطوری نیست. ( یا برد های مشابه). البته یکی دیگه از دوستان هم گفتن که این برد فقط به درد برنامه نویسی می خوره. قابل توجه دوست دیگه که دنبال سیستم عامل بودن باید بگم که rasbery هم سیستم عامل ساپورت می کنه.
    از نظر قیمت هم rasbery ارزونتر هست. حالا ما مشکل داریم نمیتونیم 10تاشو وارد کنیم را گردن اون برد مادرمرده نندازیم.
    تفاوت سرعت هم زیاد نیست و اگه کسی دنبال پردازش سریع اطلاعات هست هم تا حدودی mk نیازهاشو برطرف می کنه و بعد از اون باید بره سراغ چیز دیگه!!!!
    البته قبول دارم که mk کوچیکه و با این قد و قامتش امکاناتش زیاد هست. بر منکرش لعنت.
    نکته : من مخالف وارد کردنش نیستم. نه من وارد کننده هستم نه با این سایت مشکل دارم نه با کسی مشکل دارم نه ..... ولی اگه شماهایی که عشق mk و برنامه نویسی باهاش هستین برین یک تبلتی چیزی بگیرین.
    من فقط میگم که این برد باید توی سایت های کامپیوتری یا مشابه پیدا بشه و به جای این برد بهتره که برد هایی شبیه rasbery وارد می شد. (میگم مشابه. تاکید میکنم بازم مشابه. اصلا گور بابای rasbery)
    قابل توجه دوستان برنامه نویس برای android , win ce یا چیزای دیگه: سایت را اشتباه اومدید باید برید تو سایتهای برنامه نویسی.
    در ضمن من الان متوجه شدم که تو این مملکت کار تخصصی صفر هست و ادعا زیاد. قابل توجه اونایی که می خوان شاخ غول را بشکنن و arm 11 براشون قدیمی شده و الان دارن اپولو هوا می کنن و من الان حاضرم شرط ببندم که حتی یکبار هم دیتا شیت های یکی از arm های قدیمی و استوک را نخوندن.(سنگ بزرگ نشونه نزدن هست).

به عنوان اخرین کلام هم بگم که من فقط خواستم در جهت بهتر شدن کشورم، بعد سایت خوب کویر و همنطور کمک در جهت تصمیم گیری بهتر نظرم را گفته باشم. حالا اگه به مزاق کسی خوش نیومد باید ببخشید و حلال کنید.(سعی کنید بیطرف قضاوت کنید). دیگه حرفی نمیزنم.

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Siyavash2k برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

خبری از قیمت نشد؟!
    سلام
    دوستان شرمنده این رفیق ما همونطوری که قبلا گفتم داره میره مالزی برای دفتر واردات قطعات بزنه سرش شلوغه تا عصری فاکتور ها بفرسته براتون می فرستم ولی قیمت همین حدودی هست که نوشتم میخوام دقیقش دربیارم اگه راه داره تخفیف بهتون بدم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی mahdichi آواتار ها
    نام
    مهدی چنگانی
    تشکر شده 783 بار در 251 پست

سلام

آقایون من با صحبت های آقای Siyavash2k موافقم.
    برد MK802 واقعا خوبه، سرعت و سخت افزارش قویه، قبول. ولی صرفا میشه باهاش کارهای نرم افزاری انجام داد و سیستم عامل روش بالا آورد و روی ال سی دی ببینیم و همون کارهایی که با یک گوشی و تبلت و لبتاپ و پی سی میشه انجام داد را باهاش انجام بدیم.
    درواقع میشه یک پی سی سفارشی با نرم افزار سفارشی ساخت.

مثلا یک سخت افزار به اسمه Android Box هست که مخصوص راه اندازی TV و DVB-T و IP-TV .
    http://szgzy.gmc.globalmarket.com/pr...ox-190483.html
    http://www.netup.tv/en-EN/android_client.php
    با خرید این دستگاه یک سخت افزار خفن خواهیم داشت ولی هرکاری نمیشه باهاش انجام داد.

خلاصه خبری از I/O و SPI و UART و ... نیست.
    بچه ها ما بیشتر با سخت افزار کار داریم نه صرفا نرم افزار. بله اگه سخت افزارمون سیستم عامل داشته باشه که چه بهتر.

مثلا همین Raspberry Pi اگه لینوکس را روش بیاریم، با حداقل منابع می تونیم با یک سیتم عامل ایده ال کار کنیم و بطور مثال دوربین OV7670 را باهاش راه بندازیم. بعدا با OpenCV به پردازش تصویر بپردازیم.
    http://chipsight.com/parts-from-different-sources/
    http://eduardofv.com/read_post/192-O...Arch-Linux-ARM
    همین کار را هم با پی سی و ویندوز میشه کرد ولی بازده این کجا و ویندوز کجا.

به نظر من برای شروع کار با Android و لینوکس با MK802 خوبه.
    ولی برای کار سخت افزاری جواب ما را نمیده.

به نظر من اگه حتی دوبرابر هزینه کنیم، ارزششو داره.

بچه ها این بردها را ببنیدید و نظر بدید. ممنون میشم.

BeagleBone
    http://beagleboard.org/bone

BeagleBoard
    http://elinux.org/BeagleBoard

PandaBoard
    http://www.omappedia.com/wiki/PandaBoard

بچه ها این لینک را ببنید.
    مقایسه کامل MK802 با Raspberry Pi هست. طرف MK802 را ترجیح داده ولی تا آخر بخونید.
    http://complete-concrete-concise.com...ide-comparison
    ویرایش توسط mahdichi : 01-09-2012 در ساعت 15:34

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mahdichi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 145 بار در 49 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Siyavash2k نمایش پست ها

در ضمن من الان متوجه شدم که تو این مملکت کار تخصصی صفر هست و ادعا زیاد. قابل توجه اونایی که می خوان شاخ غول را بشکنن و arm 11 براشون قدیمی شده و الان دارن اپولو هوا می کنن و من الان حاضرم شرط ببندم که حتی یکبار هم دیتا شیت های یکی از arm های قدیمی و استوک را نخوندن.(سنگ بزرگ نشونه نزدن هست).
    پیش داوری ؟؟؟
    ویرایش توسط gangi : 01-09-2012 در ساعت 18:17

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

من آنچنان تمایلی به جواب این عزیزان جدید رو دادن ندارم. چیزی به اسم ترول وجود داره که گفته میشه برای خود نمایی وسط بحث جدی حرفی بیهوده می زنند که جو و جمع رو تشویق به ... کلا بیخیال
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%...B1%D9%86%D8%AA)
    واقعا اگر کسی متوجه تفاوت این سیستم ها نشه که خوب انتظاری از ایشون نیست.
    اینکه مثلا چطور میشه ورودی خروجی گرفت و اینها هم کسی که بلد باشه می دونه چطور هست.البته برای اونهایی که می خوان سورس آماده یک نفر رو بگیرن و هگز موجود رو پروگرام کنند و جایی باشه یک LED وصل کنند روشن خاموش بشه و بگن این بخش علم رو هم کامل یادگرفتم برم سراغ بعدی،کمی اینجا کار سخت شده. واقعا چه انتظاری از کسی دارید که میگه برای برنامه نویسی باید برید سایت برنامه نویسی ! کلا بحث بی خود و بی هدفی هست . مگه اینجا سایت سیاسی هست که سیاست داشته باشه و سیاستش در حال عوض شدن باشه و از حزب فلان به الان تغییر پیدا کنه ! حرفهای مزخرف از سایز عزیزان خواهش می کنم جواب این دوستان با سواد و گرام رو ندهند تا به هدفشون نرسن.

واقعا خوشحالم بردها رسید، عزیزانی که باید، قدر می دونن و به طور حتم به بهترین نحو از اینها استفاده خواهند کرد. انتخابی بسیار شایسته بین گذینه های موجود ، با لحاظ کردن تمام شرایط ،بود.

11. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

پیش فرض چطوری از امبدد سیستم ها به عنوان سخت افزار مادر استفاده کنیم

سلام
    تا این 15 صفحه ای که ما خوندیم ، متوجه شدم که بعضی از دوستان نگران این هستند که از این برد ها نتونن اون استفاده ای که مد نظر سایت کویر بوده ( از اول تا حالا) رو داشته باشن
    مثلا همون نداشتن gpio و ...
    لازم به تذکر هست که عزیزانی که نظر دادن به کارکردن با mk ها خودشون از فعال های کویرن
    یعنی کار با پورت ها و ارتباط ها و ... رو مد نظر دارن( اگر دارن؟)
    ولی برای فرد ناواردی مثل من یک کم جای توضیح نیازه که چطور از بردی مثل mk اون استفاده های قدیمیمون رو داشته باشیم و بتونیم نه به عنوان یک برنامه نویس صرف که به عنوان یک طراح پروژه و... فعالیت کنیم.
    دوستانی که امبدد سیستم ها رو راهی سوای کار سخت افزاری نمی دونن یکم توضیح بدن
    چطور می تونیم با این بردها با بقیه سخت افزار ها ارتباط برقرار کنیم؟( usb,i2c,spi,...?)

13. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی mahdichi آواتار ها
    نام
    مهدی چنگانی
    تشکر شده 783 بار در 251 پست

سلام.
    دوستان نمیدونم از کدام قسمت بحث من ناراحت شدید، که اینجوری جواب میدید، ما که دعوا نداریم.

از نظر من و با توجه به نیازهای من از یک Embedded System، عملا نیاز دارم که سیستم عامل فقط کارهای برنامه نویسی را راحتر کنه، من عملا به یک PC نیاز ندارم. به خاطر همین نظر مساعدی نسبت به MK802 ندارم.
    میدونید چرا. چون کارهایی که MK802 انجام میده را عملا با یک PC Intel P4 دستِ دو موجود تو بازار با 4 گیگ رم و گرافیک Onboard میشه انجام داد. براحتی میشه Android و ... را نصب کرد و از اینترفیس های اون مثل USB و Ethernet و صد تا واسط دیگه استفاده کرد با کمترین هزینه.
    این کار را میشه با Vmware بصورت رایگان انجام داد.

ولی برای مثال: آیا میشه با MK802 با سیستم عامل لینوکس با واسط SPI با سرعت 100Mhz کار کرد؟ اگه میشه به من هم یاد بدهید، چون واقعا نیاز دارم.

15. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

خوب دوستان جای بحث نداره که...هرکی 1مدل دیگه میخواد اعلام کنه..اگه تعداد به حد نصاب برسه آقای زارعی لطف میکنن وارد میکنن.(البته در صورت امکان..چون مشکلات دیگه ای هم وجود داره)..مگه قراره 1مدل اومد،دیگه چیز دیگه ای وارد نشه؟؟؟
    دیگه بحث نداره که...
    در مورد اینکه مثلآ usart نداره هم میتونم بگم مبدل وجود داره و مشکلی نیست...
    دیگه خواهشآ نگین چرا اینو اوردین...مدل ها پیشنهاد داده شه و اگه دوستان دیگه هم خواستن وارد میشه..این مدل هم همینجور بود...مشورتی این مدل انتخاب شد...
    موفق باشین...

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام
    190 تومن قيمت برد خالي هست يا با وسايل جانبي اي كه تو اين تاپیک مطرح شد؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام
    برد mk واقعا برد عالی ای هست .
    اگر بخواهیم از این برد به جای بردهای آرم 9 و 11 که سیستم عامل روشون نصب میشه استفاده کنیم و با توجه به اینکه این برد فقط 3 درگاه یو اس بی و 1 درگاه hdmi و 1 درگاه حافظه جانبی داره ، مدارات جانبی مون خیلی پیچیده نمیشه؟
    فرض کنید بخواهیم یه پروژه ای رو ایجاد کنیم که باید کنترل نمایشگر و سنسور و چند وسیله ی دیگه رو برعهده بگیره
    یعنی ما باید هر کدوم از این وسایل رو اول تبدیل به مثلا usb بكنيم بعى بتونيم بواسطه ی این برد کنترلش کنیم.
    این یک مقدار هزینه و کیفیت رو پایین نمیاره؟
    برای این استفاده ای که گفتم برد mk برام بهتره یا بردهای raspberry؟
    تو نت گشتم کسی اقدام به فروش raspberry نمی کرد ؟ کسی رو سراغ ندارید واردکرده باشه؟

ناظم سایت KHM آواتار ها

قیمتش که ایشالا یکی دو روزه معلوم میشه..ولی قیمت برد خالی خواهد بود..وسایل جانبی وارد نشده..البته بعضی وسایل جانبی رو میشه به راحتی ساخت...
    قرار نیست که دیگه همه جا از این استفاده شه که..جایی که نشه با میکرو به راحتی کار کرد از این استفاده میشه..ولی جایی که میکرو خیلی راحت تر راه میوفته،اصلآ دلیلی نداره از این استفاده شه..
    خوب رفیق اگه میخوای سنسور راه بندازی هیچ کدوم از این بردها خوب نیستن..همون با میکرو کار کن...
    برای کارای تخصصی از این بردها استفاده میشه

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdimolaei نمایش پست ها
    سلام
    برد mk واقعا برد عالی ای هست .
    اگر بخواهیم از این برد به جای بردهای آرم 9 و 11 که سیستم عامل روشون نصب میشه استفاده کنیم و با توجه به اینکه این برد فقط 3 درگاه یو اس بی و 1 درگاه hdmi و 1 درگاه حافظه جانبی داره ، مدارات جانبی مون خیلی پیچیده نمیشه؟
    فرض کنید بخواهیم یه پروژه ای رو ایجاد کنیم که باید کنترل نمایشگر و سنسور و چند وسیله ی دیگه رو برعهده بگیره
    یعنی ما باید هر کدوم از این وسایل رو اول تبدیل به مثلا usb بكنيم بعى بتونيم بواسطه ی این برد کنترلش کنیم.
    این یک مقدار هزینه و کیفیت رو پایین نمیاره؟
    برای این استفاده ای که گفتم برد mk برام بهتره یا بردهای raspberry؟
    تو نت گشتم کسی اقدام به فروش raspberry نمی کرد ؟ کسی رو سراغ ندارید واردکرده باشه؟
    سلام
    این برد برای این نیست که مثلا GPIO داشته باشه و شما کنترل کنی این کار رو با میکروهای ارم معمولی هم میشه کرد
    بهترین استفاده اینه ما از سیستم عامل اندروید یا آبونتو استفاده کنیم
    الان بسیاری از دستگاهها هستند که نیاز به یک pc دارند عملا میشه از این سخت افزار براشون استفاده کرد
    در ضمن اینم بگم هر دستگاهی برای کار خود مناسب هست شما اگر کار کنترلی ساده میخوای انجام بدی خوب قطعا باید بری سراغ میکروی آرم معمولی
    این سخت افزار ایده آل برای سیستم عامل هست
    شما فقط کار خودتون رو نبینید بسیاری شرکت های کوچیک و بزرگ یک پروژه های عجیب و غریب دارند که با ما صحبت میکنن و ما در جریانش هستیم که این سخت افزارها بسیار براشون مناسبه!
    در مورد اینترفیس ها و برد Raspberry pi باید عرض کنم Mk802 تقریبا چیزی کم نداره
    شما یکی Usb هاپ بهش وصل کن و برای ارتباط سریال یک مبدل ساده سریال میشه استفاده کرد
    ولی بهترین گزینه برا اینتر فیس همون شبکه هست که به سادگی میتونید از Usbto Rj45 استفاده کنید خیلی هم قیمتی نداره

خواهشی که از دوستان دارم در مورد بردهای دیگه در این تاپیک صحبت نکنن تا بحث منحرف نشه و هر بردی مد نظرتون هست بهتره اول از alibaba یا aliexpress سرچ کنید و برای من پیام خصوصی کنید در ضمن به غیر از چین هر چی بود به دلار دوبرابر حساب کنید
    ویرایش توسط kavir : 01-09-2012 در ساعت 21:10
    کویر ویدئو راه اندازی شد

22. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط pioneer نمایش پست ها
    مهندس زارعی قیمت همونی شد که تو سایت زدید؟1 سفارش بدیم؟!
    سلام
    نه مهندس برای دوستانی که بودن نفری 10 تومن تخفیف و ارسال رایگان برای همگی
    یعنی 180 میشه براتون پیام خصوصی میدم
    فقط تعدادش کم هست لطفا بعد از واریز حتمادر فروشگاه هم ثبت کنید تا شرمنده شما نشیم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

24. تشکرها از این نوشته :

نام
    زارعی

سلام مجدد
    دوستان این رو همینجا میگم تا دوستانی که مبحث تاپیک دنبال میکردن دلخور نشن
    دوستان تعداد این دانگل 10 تا بیشتر نیست و 7 تا دیگه بیشتر موجود نیست و بالای 10 تا درخواست دیگه هست
    خوب قطعا به یک سری دوستان توی این مرحله نمی رسه پس لطفا اول از همه سفارش توی فروشگاه ثبت کنید و بعدش هزینه رو با تخفیف که گفتم (فقط برای دوستانی که در مبحث شرکت داشتند) واریز کنید
    فعلا تخفیف هیمنجا نوشتم دیگه پیام خصوصی نیمدم یکم بیزی هستم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

26. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی
    تشکر شده 289 بار در 151 پست

دوستان تا حالا مبدل مینی اچ دی ام ای به دی وی ای یا وی جی ای دیدن؟! وجود داره؟! اچ دی ام ای هست(12 تومن) ولی نمیدونم مبدل مینیش هم هست یا نه؟!
    و اینکه کسی از دوستان موس و کی برد بلوتوثی داره یا نه؟! میخوام کیفیتش رو بدونم!

کاربر فعال nima_elc آواتار ها
    تشکر شده 606 بار در 263 پست

مبدل برای HDMI به VGA دیدم ولی نمیدونم کیفیتش چطور هست و مطمنا مینی این نوع هم هست اگه نباشه هم سوکت های اماده HDMI به mini HDMI تو بازار هست میشه با اونا به HDMI تبدیلش کرد و بعد به VGA

من موس بلوتوث لنوو دارم با باتری هر سری 2 ماه کامل جواب میده بصورت 24 ساعت روشن باشه و سرعتشم تاخیر نداره

29. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_elc نمایش پست ها
    من موس بلوتوث لنوو دارم با باتری هر سری 2 ماه کامل جواب میده بصورت 24 ساعت روشن باشه و سرعتشم تاخیر نداره
    والا غرض از این سوال این بود که ماوس هایی هستن که بیسیم هستن ولی بلوتوث نیستن خواستم بدونم این بلوتوثی ها همراهشون دانگل دارن مثل اونا یا نه با بلوتوث سیستم کار میکنن-سی دی که نداره؟! یعنی درایور لس هست دیگه؟

ناظم سایت KHM آواتار ها

والا غرض از این سوال این بود که ماوس هایی هستن که بیسیم هستن ولی بلوتوث نیستن خواستم بدونم این بلوتوثی ها همراهشون دانگل دارن مثل اونا یا نه با بلوتوث سیستم کار میکنن-سی دی که نداره؟! یعنی درایور لس هست دیگه؟
    ماوس هایی که موجودن اکثرآ دانگل دارن..دیگه درایور هم ندارن..البته ست هایی هستن که هم ماوس و هم کیبورد هستن و برا جفتشون 1دانگل دارن و به صرفه تر هم هستن..
    در مورد کار کردنشونم که به جنسش بستگی داره..بعضی ها واقعآ عالی کار میکنن..حتی بهتر از ماوس و کیبرد معمولی...بردی حدود 15متر هم دارن و جواب هم میده(البته تا اونجا که من میدونم A4 Tech ها خوبن) خلاصه اینکه اول باید چک کنی و بعد بگیری..چون بعضی ها واقعآ مزخرف هستن...
    احتمالآ درایورشون تو خود ویندوز هست..(تو سیستم عاملی که ماوس usb رو وصل کنی و بدون درایور کار کنه،این هم کار میکنه)
    بعضی ها هم هستن که کلآ با بلوتوث سیستم کار میکنن و دانگال ندارن دیگه...ولی اونا حتمآ دیگه درایور دارن...

32. تشکرها از این نوشته :

نام
    زارعی

سلام
    برای موس و کیبرد به نظرم یکی هاپ وصل مکنید و نیازی به بلوتوثی نیست و کیبرو موس معمولی وصل کنید
    روی خودش یک کابل مینی hdmi به hdmi بزرگ داره
    کویر ویدئو راه اندازی شد

34. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی

من یک فیلمی از این مینی پی سی تو یه نمایشگاه دیدم که طرف یه دانگل بلوتوث وصل کرده بود به یو اس بی هاستش و ماوس و کی برد با این بهش وصل میشد-بیسیم بود-
    به خاطر این پرسیدم چون خودم دانگل یو اس بی از این کوچیک ها دارم خواستم ببینم چطوره-
    در مورد هاب هم که بله درسته

36. تشکرها از این نوشته :

صفحه 8 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین