NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3261 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 389

موضوع: واردات mini pc یا raspberry pi نظر بدین!

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

اگر بین اندروید و ubuntu بخواین انتخاب کنید به کدوم رای میدین؟>
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 82 بار در 29 پست

ببخشید الان من متوجه یه چیز نمیشم که چرا دارید رو سیستم عامل بحث می کنید تا وقتی که سخت افزار توانایی نداشته باشه چه ارزشی داره که شما اندروید نسب کنی یا لینوکس ؟
    یه سخت افزار خوب همه چیز تامین می کنه من روی گوشیم اکثر سیستم هارو تست کردم چون می کشید ولی ویندوز 7 و ویستارو نمی کشید و کم میاورد
    بعد تا اونجا که من می دونم لینوکس و اندروید هر دو بر پایه ی یونیکس هستن (100 % مطمئن نیستم) پس فرق چندانی نداره و شما بیشتر باید رو کرنل تمرکز کنید مگه می خوایید تبلت بسازید که مهمه چی نسب بشه الان کرنل اندروید 4 حدودا 80MB خیلی هم خوب کار میکنه تمام نیاز هارو هم جواب میده واصلا هم نیاز نیست که برید رو لینوکس
    اندروید رو حداقل اکثرا میشناسا ولی من به شخسه فقط 1 ساعت با لینوکس کار کردم بعد برای اندروید خیلی راحت میشه App نوشت .
    نظر شخصیه !!!

4. تشکرها از این نوشته :

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط User نمایش پست ها
    ببخشید الان من متوجه یه چیز نمیشم که چرا دارید رو سیستم عامل بحث می کنید تا وقتی که سخت افزار توانایی نداشته باشه چه ارزشی داره که شما اندروید نسب کنی یا لینوکس ؟
    یه سخت افزار خوب همه چیز تامین می کنه من روی گوشیم اکثر سیستم هارو تست کردم چون می کشید ولی ویندوز 7 و ویستارو نمی کشید و کم میاورد
    بعد تا اونجا که من می دونم لینوکس و اندروید هر دو بر پایه ی یونیکس هستن (100 % مطمئن نیستم) پس فرق چندانی نداره و شما بیشتر باید رو کرنل تمرکز کنید مگه می خوایید تبلت بسازید که مهمه چی نسب بشه الان کرنل اندروید 4 حدودا 80MB خیلی هم خوب کار میکنه تمام نیاز هارو هم جواب میده واصلا هم نیاز نیست که برید رو لینوکس
    اندروید رو حداقل اکثرا میشناسا ولی من به شخسه فقط 1 ساعت با لینوکس کار کردم بعد برای اندروید خیلی راحت میشه App نوشت .
    نظر شخصیه !!!
    دقیقا مشکل ما همین سخت افزار هست که داریم اول سیستم عامل رو انتخاب میکنیم

بذارید واضح تر توضیح بدم
    من حدودا چندین ماه قبل از همون وقتی که همین Raspberry pi ارائه شد تا الان دارم این سخت افزار ها رو زیر میکنم مشکل اصلی همه ما بی پولی هست اگر هم بی پولی نگم میخوایم یه چیزی کار کنیم فردا روزی بشه روی کار یا پروژه ای پیاده کرد و قیمت خیلی بالا درنیاد

الان مینی 2440 رو بینید خیلی روش کار شده ولی به نظرم نسبت به امکاناتش گرونه
    ما باید روی چیزهایی کار کنیم که عمده ای تولید میشه وقتی عمده ای تولید شد قیمت خیلی خیلی کم میشه

من توی پست های قبلی سخت افزاری معرفی کردم روش ویندوز سی ای بود و لینوکس هم سورسش بود و قیمت زیر 100 درمیاد
    سخت اافزاری مثل raspberry pi حدودی 200 هست و لینوکس ساپورت میکنه
    یا mk802 ایده ال اندوید و لینوکس هست اونم حدودی 180 هست و بگیرین برید تا بالا
    خوب ما وقتی سیستم عامل رو دقیقا مشخص کردیم میتونیم سخت افزاری کار کنیم که روی اون خوب کار شده و ÷یشرفت چندین برابر هست
    کویر ویدئو راه اندازی شد

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال nima_elc آواتار ها
    تشکر شده 606 بار در 263 پست

فکر کنم سیستم عامل اندروید بهتر باشه...تو بیشتر کلیپ های خارجی میبینید بردهایی را با نرم افزار های ساده به سیستم عامل اندروید متصل کردن و استفاده میکنند
    من کلیپ هایی راجب rgb و کنترل موتور و ... دیدم که با استفاد از سیستم عامل اندروید بوده
    و واقعا محیط ساده و جذابی هم داره و طبق گفته ها برنامه نویسی ساده و بازی داره و برای همین همه نوع نرم افزاری براش نوشته شده

همکار علمی
    تشکر شده 289 بار در 151 پست

اندروید

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    دقیقا مشکل ما همین سخت افزار هست که داریم اول سیستم عامل رو انتخاب میکنیم

بذارید واضح تر توضیح بدم
    من حدودا چندین ماه قبل از همون وقتی که همین Raspberry pi ارائه شد تا الان دارم این سخت افزار ها رو زیر میکنم مشکل اصلی همه ما بی پولی هست اگر هم بی پولی نگم میخوایم یه چیزی کار کنیم فردا روزی بشه روی کار یا پروژه ای پیاده کرد و قیمت خیلی بالا درنیاد

الان مینی 2440 رو بینید خیلی روش کار شده ولی به نظرم نسبت به امکاناتش گرونه
    ما باید روی چیزهایی کار کنیم که عمده ای تولید میشه وقتی عمده ای تولید شد قیمت خیلی خیلی کم میشه

من توی پست های قبلی سخت افزاری معرفی کردم روش ویندوز سی ای بود و لینوکس هم سورسش بود و قیمت زیر 100 درمیاد
    سخت اافزاری مثل raspberry pi حدودی 200 هست و لینوکس ساپورت میکنه
    یا mk802 ایده ال اندوید و لینوکس هست اونم حدودی 180 هست و بگیرین برید تا بالا
    خوب ما وقتی سیستم عامل رو دقیقا مشخص کردیم میتونیم سخت افزاری کار کنیم که روی اون خوب کار شده و ÷یشرفت چندین برابر هست
    حرف شما درست در این زمان قیمت کلی خیلی مهمه منم کاملا موافقم ولی
    اگه پروسس و رم بالا باشه بقیه چیزا رد میشه که به طبع قیمت میره بالا !!!
    مثال واضح تر گوشیم با ٌWindows 6.5 وارد بازار شد من بعد از 7 ماه به اندروید 2.2 بردمش بعدش 2.3 بعد ویندوز 95 و 98 و لینوکس روش تست کرد (فقط تست نیم ساعته)
    در حال حاظر هم اندروید 4.0.4 روش خیلی خوبم کار می کنه موقع ای هم که ویندوز روش ریختم تونستم هارد و موس هم بهش وصل بکنم
    خروجی تصویر هم ازش گرفته بودن (البته خوروجی تصویر من تست نکردم )
    نتیجه بسته به سخت افزار میشه یک سیستم عامل رو پورت کرد !!!
    بعد اگه شما به کرنل دست رسی داشته باشی می تونی هر کاری که دوست داشته باشی رو انجام بدید مثلا اندروید بریزید بعد انجین ویندوز رو هم روش سوار کنید ( در حال حاظر یکم رو این مورد داره کار میشه )
    اگه اندروید 4 جواب بده 100% ویندوز رو هم جواب میده فقط باید سازگارش کرد .

الان برای چی raspberry pi حدود 200 در میاد ؟ مگه حدودا در 2 مدل 25$ و 35$ ارائه نشده البته من بورد های خیلی بهتری نسبت به این دیدم که سخت افزار بهتری دارن .

من موافقم که روی اندروید کار کنید راحت تره امکان پیشرفت هم توش وجود داره البته ویندوز 8 یه چیز دیگس !!!!!
    اگه وارد اندروید بشید نیازی نیست همه برن رو برنامه نویسی اندروید کار کنن یه بخش می تونید بزنید که روی برنامه نویسی اون کار کنن و App های خاص درست کنن (البته اگه کسی پیدا بشه )
    اگه تایید شد :
    سرم که خلوت بشه من تو بخش کمک می کنم حتی اگه برسم چند تا برنامه اختصاصی هم برای انجمن درست میکنم که کار بردی باشه (فقط سرم خلوت بشه چون خودمم چند تا کار می خواستم بکنم که مجبور شدم به تعویق بندازمشون)

10. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما User برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

مهندس جان ما هر قدر هم با ویندوز بودیم، از بعد از وینفون دیگه من پشتیبانی از Ce رو ندیدم. ویندوز موبایل 6.5 و ce با هم بودن و الان دیگه منسوخ شدن تا جایی که می دونم.
    در مورد اون up to 800MHz و اینها هم ، فرکانس اصلی مهمتره نه اینکه تا کجا می تونه بره.
    اونی که یاد بگیره برای یکی از این سیستم عامل ها برنامه بنویسه برای بقیه اش هم می تونه.اونی که به زور می خواد 4 خط توو یکی از این سیستم عامل ها نوشتن رو به زور یاد بگیره کپی پیست کنه، نیاد بازار رو خراب کنه بهتره ! همه که قرار نیست پروفسور باشن !
    در مورد قیمت ها هم، اینها سیستم هایی برای جازیگزین کردن مثلا یک برد avr که داره پایه 0 و 1 می کنه نیستن که بگیم قیمتش مهمه ! بردهایی هستن با امکاناتی که جاهایی استفاده میشن که قیمت پروزه اونقدر زیاد هست که باید کم و زیاد بودن قیمت اینها رو با پروزه هایی که مثلا با Avr بسته میشه و قیمت چند هزار تومنی avr تووش به چشم نمیاد مقایسه کرد.
    اون برد ce خور زیر 100 تومنی اگه واقعا زیر 100 تومن تموم شه، برای هابی کاری بد نیست.البته کمی بالاتر از هابی کاری ، پروژه های نیمه حرفه ای.

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما modj.ir برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

منظور من مثل اینکه درست نگفتم
    من اون شبیه ساز ویندوز که دیدم روی اندروید بالا میاد خواستم دوستان تست کامل کنند تا ببینیم واقعا سیستم عامل هست یا فقط شبیه سازه اینکه بشه روش ویندوز 95 راحت کار کرد واقعا مهمه و نمیشه چشم پوشی کرد و wince رو فقط برای اینترفیس ها نیاز داشتم که خوشبختانه درایور های مبدل های یو اس بی به سریال اومده و سرعت اونا هم بالا هست و کار رو راه میندازه

برای سخت افزار raspberry pi که دوستمون فرمودن در اصل 35 دلاریش بدرد میخوره و توی چین حدودی 450 یوان من دیدم که چیزی معادل 72 دلار میشه

من بقیه دوستان رو نمیدونم ولی روی اندوید 4 خیلی سرچ زدم و خوشم اومده و دیشب هم روی mk802 تحقیق میکردم ببینم لوازم جانبی چیا لازم داره

که خوشبختانه این کابل رابط VGA با یک کابل ساده تر میشه عوض کرد ولی هنوز محدودیت کی برد و پورت یو اس بی داریم فعلا 5 تایی میارم برای شروع تا روش کار کنیم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

14. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

ویندوز XP من تست کردم و گفتمم که موس و External HDD کار میکنه فقط چون لگ داشت چیزی روش نصب نکردم
    الان به نظر خودتون Hackberry A10 Dev Board بهتر نیست ؟
    خیلی کامل تر از mk802 پورت شبکه خروجی VGA , ..

ویرایش توسط User : 10-08-2012 در ساعت 15:37

16. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی

چیپ a10 که روی ام کا و رسپ بری و هک بری که یوزر فرمودند توانایی دیکد ویدئوی 4k رو در 30 فریم بر ثانیه داره که 1080p رو در 120 فریم بر ثانیه دیکد میکنه!
    برد ام کا توانایی اتصال وایر لس به ماوس و کی برد واریر لس رو داره همونطور که داخلش دیده باشید ماژول وایر لس داره ولی رسپ بری این ماژول وایر لس رو انبرد ندارد
    اینم ببینید بد نیست:
    HardKernel ODroid-X Development Board Unboxing and First Boot to Android | CNXSoft – Embedded Software Development

ادم هرچی بیشتر دنبال این بردها میره و میگرده بیشتر مشتاق میشه! مثلا یکی از این ام کا ها رو اضافه بخری بذاری داخل مانیتور ال سی دی و یا ...
    ویرایش توسط Pioneer : 10-08-2012 در ساعت 15:36

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Pioneer برای ارسال این پست سودمند:

همکار علمی

اقای زارعی اینطور که من میبینم باید از همشون بیارید! از هک و رسپ و ام کا!

کاربر فعال pooriya آواتار ها
    نام
    پوریا علیزاده
    تشکر شده 676 بار در 217 پست

سلام
    اقای زارعی اپن سورس بودن خیلی خوبه و کار های بیشتری می شه روی برد انجام داد.همچنین اتصال تجهیزات جانبی به برد مورد نظر هم از لحاظ نوع و تعداد هم باعث حر فهای بودن کار می شه ولی حداقا باید یک سری پیش فرض روی برد موجود باشه و ایطور نباشه که همه چی به صورت اکسترنال متصل بشه

سیستم عامل ،هم اندروئید خوبه و هم ویندوز(البته هسته اندروئید هم لینوکس هست)

این بردی که دوستمون معرفی کردن ،جالب به نظر می رسه:
    HardKernel ODroid-X Development Board Unboxing and First Boot to Android | CNXSoft – Embedded Software Development

21. تشکرها از این نوشته :

نام
    زارعی

سلام
    دوستان بردهای متنوعی تا الان تولید شده ولی تا توی چین نباشه برای ما ایرانی ها نمی صرفه بیاریم
    از علی بابا سرچ بزنید یه امیدی باشه لااقل
    کویر ویدئو راه اندازی شد

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام
    لطفا اين فايل PDF رو دانلود كنيد و بگيد نظرتون چيه؟
    http://omgfire.narod2.ru/SBC_comparison39.pdf
    اين لينك رو هم ببينيد:
    List of 39 Low Cost Linux Friendly Boards and Products | CNXSoft – Embedded Software Development

24. تشکرها از این نوشته :

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

سلام بر دوستان
    تاپیک رو از اول امروز خوندم .. اتفاقا بحث جالبیه .. نیاز هست که بالاخره یه برد با سیستم عامل برای طراحی های سطح بالا داشته باشیم که هم نیازهای ما رو برطرف کنه و هم تا حد ممکن ارزون باشه و البته بشه بطور مستمر از اون برد خرید ( پشتیبانی و تولیدش قطع نشه )

من هم یه سرچی زدم دیدم مثل اینکه با توجه به رایگان بودن و شهرت آندروید ، بیشتر برد ها این روشون هست .. و ویندوز کمتر و در حال انقراضه !!!

همچنین در اکثر برد هایی که آندروید نصب میشه ، لینوکس هم نصب میشه ( به جهت اینکه آندروید از تغییر در کرنل لینوکس بوجود اومده ) ولی معمولا مثل اینکه تولید کننده رغبتی نداره رو wince وقت بزاره !!! و ما هم که همیشه دست به دامن ویندوزیم ...! لعنت بر بیل گیتس !!

بیشتر برد هایی که دیدم سری کورتکس A5-A8... بودن که برای آندروید و لینوکس گفته شده پورت شدن و در یکی دو جا هم گفته شد "در حال پورت کردن ویندوز CE " !!

مشکل خروجی تصویر تقریبا تو همه بردها وجود داره . چون طبیعیه که CPU ها تصویر دیجیتال تولید میکنند و آرم های پیشرفته هم واحد HDMI داخشون دارند . بنابراین این نباید جزو معیار های اصلی انتخاب باشه . اینو هم یه فکری میکنیم . آخرش با یه مبدل حل میشه . چینیا از این مبدلها زیاد دارند . به اونجاش هم میرسیم ...

در مورد برد هایی که دوستان معرفی کردن و آقای زارعی هم من نظرم اینه که اگه قراره انتخابتون MK802 باشه ، خب چه کاریه ! اگه Hackberry رو انتخاب کنید که همه چیزش بالاتره و پورت سریال و اترنت و .... هم داره تازه قیمتش هم ارزونتره ! ( البته الان زده که تموم شده ) ... قیمت بالاتر MK802 بخاطر کوچکیش هست . ما که برای ما اندازه مهم نیست .. در اولویت های بعد تره اندازه ...
    در مورد Raspberry Pi هم بنظرم زیاد برای ما مناسب نیست . هم قیمتش بالا در میاد ( چون اروپاییه ) و هم برد های معادلش زیاد هست که همون کار رو انجام میده ....
    در مورد ویندوز هم هر چیزی که دیدم با آرم 11 بود و 720 MHz !! خب اینم بد نیست .. ما که نمیخواهیم روش Call Of Duty نصب کنیم !!! قراره یه برنامه روش اجرا کنیم دیگه ... من فکر میکنم همین آرم 11 برای کار ما کافیه . قیمتش هم فکر کنم خیلی پایین تر دربیاد . بردی هم که دیدم اسمش Arm 11 MID-007 هست .شما هم یه نگاهی بکنید ...

در آخر در مورد برنامه نویسی هم اینو بگم که نگران سیستم عامل نباشید .. کسی که بتونه تو ویندوز برنامه بنویسه تو بقیه هم تومدت کوتاهی یاد میگیره . نکته اینجاست که الان اگه 10 تا سیستم عامل و پلت فرم داشته باشیم معمولا یا زبانهای خانواده C هستند یا جاوا ... زبانهایی مثل جاوا هم که مستقل از پلت فرم هستند . یعنی همه جا با همون دستورات نوشته میشوند ..

یا حق

26. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام دوستان
    نظرم كم كم داره نسبت به آندرويد(و سيستم عامل هايي از اين قبيل) مساعد ميشه. دوستان صحبت هايي كردن و دلايلي آوردن، كه شخص رو مجاب ميكنه كه اين سيستم ها نسبت به ويندوز كارايي و آينده بهتري دارند.
    ویرایش توسط sadmonew : 11-08-2012 در ساعت 00:21

نام
    سعید شریفیان

این تبلت چینی رو نگاه کنید
    7" Android 2.2/CE 6.0 Tablet PC, Flash 10.1-Capacitive Touch Screen | Tablepcstore.com
    روش کرتکس A8 تگزاس اینسترومنت هست . نوشته هم wince6.0 نصب میشه و هم android ..

اینم فکر کنم بوردش هست :
    302 Found

که یه نمونه دیگه از mid007 هست ..

29. تشکرها از این نوشته :

نام
    سعید شریفیان

سلام دوستان
    نظرم كم كم داره نسبت به آندرويد(و سيستم عامل هايي از اين قبيل) داره مساعد ميشه. دوستان صحبت هايي كردن و دلايلي آوردن، كه شخص رو مجاب ميكنه كه اين سيستم ها نسبت به ويندوز كارايي و آينده بهتري دارند.
    سلام صادق جان
    شک نکن که آینده مال آندروید هست .. سیستم عاملی که تو 3 سال لینوکس و ویندوز و پالم و ios رو کنار بزنه ، معلومه خیلی کارش درسته !

یک ذره امروز رفتم دنبال تحقیق در مورد آندروید و نوشتن برنامه ... چون هیچ پیش زمینه ای ازش نداشتم . خود گوگل یک SDK رایگان برای آندروید گذاشته برای تمام پلت فرم ها که همه نرم افزار نویس ها از همین استفاده میکنند . محیط برنامه نویسی هم اکلیپس هست . پلاگین مخصوص داره و زبان هم جاوا هست . اینطوری که من فهمیدم خیلی دسترسی به سخت افزار داره و بجهت همینه که خیلی برد الکترونیکی باهاش سازگار شدن ..
    با اینکه گوشی اندرویدی ندارم ولی میخوام اینا رو دانلود کنم و شروع کنم یه چیزایی یاد بگیرم یقینا به دردم میخوره .. خود بسته های sdk هم امولاتور گوشی آندروید داره . پس مشکلی با اجراش هم ندارم ....

31. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

دوستان برای اینکه سردر گمی پیش نیاد و تاپیک منحرف نشه:
    1. فعلا اصلا دورو بر تبلت نرید دیروز می پرسیدم بی خیالش شدم و حشتناک گرون هست مثلا یک تبلت 100 دلاری 350 تا 380 در میاد
    مگر اینکه قاب و دم تشکیلاتش بهم بریزیم اصلا شکل تبلت نداشته باشه

2. سخت افزار و سیستم عامل تائید شده فعلا MK802 و اندروید شد بد نیست اندروید هم تجربه کنیم

3. فعلا 5 تا نمونه سفارش خواهیم داد دوستانی که میخوان در جریان باشن یک وقفه دو ماه در واردات هم ما داریم به دلیل اینکه وارد کننده اصلی ما داره دفتر مالزی راه میندازه و خبر خوشی هست برای ما و شما!

4. یکم در مورد mK802 زوم بشیم البته نظرتون درادمه بدین یک بخش اندرویدی جدا در انجمن ایجاد کنیم؟
    در کل انجمن و زیر شا خه هایی که نیاز هست بنویسید

5. منتظر تست نهایی دوستان در مورد شبیه ساز هم هستیم آخرش چی شد قابل قبول هست یا نیست؟
    کویر ویدئو راه اندازی شد

33. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

مهندس اون برد wince زیر 100 تومن که گفته بودی نتیجش چی شد ؟ همین برد تبلت بود ؟

صفحه 3 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین