NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2810 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 29 از 29

موضوع: آموزش ساخت پروژه با توابع cmsis

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

سلام
    میشه توضیح بدید مشکل پروژه ای ک ساختم ،چی هست؟
    ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Exclamation اسم تارگت را چطوری عوض کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    من همچین مشکلی رو ندارم
    شما هم ST-LINK جدا دارید یا همونی که روی بورد دیسکاوری رو میگید ؟
    از تب debug امتحان کنید ببینید
    توی تب دیباگ هم گزینه setting رو بزنید این پنجره باز میشه

بعد تب flash download رو بزنید
    ممنون از مطالب مفیدتون فقط من نمی تونم اسم تارگت را که دیفالت هست با اسم مورد نظر خودم عوض کنم!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

با عرض سلام
    نمیدونم منظورتون رو درست فهمیدم یا نه.ولی اگه می خواید اسم targetرو از جای شکل زیر عوض کنید .کافیه اون رو انتخاب و بعد کلید f2رو فشار بدید.برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: target.PNG
مشاهده: 27
حجم: 12.3 کیلو بایت

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما barghiam برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض اسم تارگت را چطوری عوض کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط barghiam نمایش پست ها
    با عرض سلام
    نمیدونم منظورتون رو درست فهمیدم یا نه.ولی اگه می خواید اسم targetرو از جای شکل زیر عوض کنید .کافیه اون رو انتخاب و بعد کلید f2رو فشار بدید.برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: target.PNG
مشاهده: 27
حجم: 12.3 کیلو بایت
    سلام و ممنون از راهنماییتون . دقیقا" منظورم همین بود و درستش کردم. یه سوال دیگه! برای هر پروژه ای باید این مراحل را انجام داد؟ یکی از پروژه های من اندازه گیری فرکانس یک موج ورودی مربعی است با استفاده از بخش capture-compare از STM32F407 و انتقال دیتا به صورت داده های 8 بیتی از طریق پورت سریال... برای هر پروژه همین فایل ها ADD می شوند یا اینکه برای هر پروژه فرق می کنه؟؟ ممنون می شم راهنمایی کنید!

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام
    برای هر پروژه همین فایل ها ADD می شوند یا اینکه برای هر پروژه فرق می کنه؟؟ ممنون می شم راهنمایی کنید!
    برای پروژه های مختلف یه تفاوت خیلی کوچیک وجود داره اونم توی فایل هایی هست که توی قسمت Target اضافه میشن...
    ولی در کل میشه یک پروژه مبنا یا پایه ساخت بعد برای هر پروژه ی جدید یه کپی ازش گرفت ...
    بعد تغیرات مورد نظر رو اعمال کرد..!! تغیرات هم توی فایل های C. هست که قراره به پروژه اضافه بشه همین
    مثال : من قراره یه پروژه چشمک زن بسازم ، واحد هایی که نیاز دارم GPIO , RCC , Flash , MISC هستن
    ولی برای پروژه ای که قراره از Usart و Spi و Timer هم استفاده کنم طبیعتا باید کتابخونه ایناروهم به پروژه اضافه کنم ...

در کل به نظر من پروژه ی بیس ی که ساخته میشه این چهارتا واحد GPIO , RCC , Flash , MISC رو داره ... بقیه بسته به نیاز افزوده بشن

موفق باشید...
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض ممنونم

سلام

برای پروژه های مختلف یه تفاوت خیلی کوچیک وجود داره اونم توی فایل هایی هست که توی قسمت Target اضافه میشن...
    ولی در کل میشه یک پروژه مبنا یا پایه ساخت بعد برای هر پروژه ی جدید یه کپی ازش گرفت ...
    بعد تغیرات مورد نظر رو اعمال کرد..!! تغیرات هم توی فایل های C. هست که قراره به پروژه اضافه بشه همین
    مثال : من قراره یه پروژه چشمک زن بسازم ، واحد هایی که نیاز دارم GPIO , RCC , Flash , MISC هستن
    ولی برای پروژه ای که قراره از Usart و Spi و Timer هم استفاده کنم طبیعتا باید کتابخونه ایناروهم به پروژه اضافه کنم ...

در کل به نظر من پروژه ی بیس ی که ساخته میشه این چهارتا واحد GPIO , RCC , Flash , MISC رو داره ... بقیه بسته به نیاز افزوده بشن

موفق باشید...
    برای شروع پروژه مسیرهایی که توی کیل تعریف میکنیم با فایلی که میسازیم به عنوان پروژه از نظر اسم و روتها نباید یکی باشند؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

پیش فرض مشکل در debug

با عرض سلام
    بر اساس راهنمایی هاتون بنده پروژه ای از cd آموزشی رو دوباره ساختم و اجراش کردم.خوشبختانه کامپایل شد ولی بعد از debugدر قسمتperipheralزیر بخش های gpio نمیاد .میشه بگید مشکل از کجاست؟
    ببخشید اگه ممکنه میفرمایید مثلا gpioaدقیقا کدوم یک از پایه هایstmf103veهست؟و بقیه رو چه طور میشه فهمید؟
    یک سوال فنی هم اینکه اگه حجم فایلی که میخوام پیوست کنم زیاد باشه مثل الان؛به جای اینکه اون رو قسمت قسمت کنم.چه راهی وجود داره؟
    با سپاس فراوان
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

در قسمت define این تب همیشه عبارت زیر را با حروف بزرگ تایپ کنید
    USE_STDPERIPH_DRIVER,STM32F4XX
    گزینه optimization را هم روی گزینه level 3 قرار دهید

سلام و تشکر بابت زحمتی که کشیدید
    میخواستم چرایی این موارد رو بپرسم؟ خصوصا اون عبارت چیه و معناش چی هست؟ همچنین بعد از کلمه ی درایور کاما هست یا نقطه؟ و اگر برای میکروی دیگری میخواستیم همین کار رو کنیم فقط آخر خط که اسم میکرو هست تغییر میکرد؟ (مثلا میشد nxp1768 ؟ )

----------------------------------------

یک سوال کلی تر هم دارم
    این توابع CMSIS توی تمام میکروکنترولرهایی که CMSIS رو پشتیبانی میکنند، به صورت مشابه پیاده سازی شده اند؟
    یعنی مثلا فرض کنیم با تابع (تابع فرضی است)
    getpinNumber();
    ما در stm32 میتونیم شماره پین هایی که ۱ هستند رو بدست بیاریم. آیا عین این دستور رو میشه برای خانواده ی nxp هم اجرا کرد؟ یا نه توابع همگی با هم متفاوتن؟ یعنی مثلا در nxp این تابع بصورت
    scanPins();
    هست ؟

در بین یک خانواده چطور؟ یعنی بین میکروهای مختلف st یا nxp . اونجا توابع CMSIS یکسانه بین همه ؟

با سپاس

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

ببخشید یک سوالم از دوستان حرفه ای دارم
    میخواستم بپرسم کسی بصورت حدودی اطلاع داره تعداد رجیسترهای میکروهای ARM چه تعداد هست (مثلا از ۵۰ تا شروع میشه تا ۲۰۰ تا بسته به مدل ... کسی چنین آماری بصورت حدودی داره؟)
    منظورم رجیسترهایی مثل pinsel , pcon, pconp, apbdiv و .... هستش ... اینایی که معمولا تو برنامه نویسی استفاده میشه.
    آیا به غیر از یوزر منوال های حداقل ۳۰۰ صفحه ای مربوط به هر میکرو، راه دیگه ای برای پیدا کردن این رجیستر ها بصورت جمع و جور تر هست؟

من حس میکنم کار کردن با رجیسترها یه چیزی شبیه کدنویسی به زبان اسمبلی توی کامپبوتر باشه! و کار کردن با CMSIS شبیه کار کردن با زبان C در کامپیوتر.

من واقعا درباره ی تعداد رجیسترها گیج شدم و نمیدونم چندتا هستن؟!!
    میشه یه نفر یکمی دید بده بهم در این زمینه؟

پ ن: من الان رجیسترهای سری 213X رو شمردم. حدود ۱۹۰ تا رجیستر داره!! حالا چنتاش بیشتر به کار برنامه نویسی میاد و باید بهش مسلط بود خدا میدونه! احتمالا مال سری های پیشرفته تر (مثل 17XX ) باید از اینم بیشتر باشه! حتی شاید دو برابر!!

البته ببخشید اینجا بحث ST هست و من مثال هام همش از nxp
    ویرایش توسط rezaeee : 19-07-2016 در ساعت 20:41

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12