NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3857 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 23

موضوع: این میکرو پراکنده !

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

پیش فرض این میکرو پراکنده !

سلام به همه دوستان خوبم !
    چند وقتی هست سرم شلوغه و فرصت نمیکنم به سایت سر بزنم همینجا پوزش میطلبم از بروبچه ها !
    خوب امروز آفتاب اون بری در اومده بود - تصمیم گرفتم بزنم تو کار این میکرو ولی خوب متاسفانه و فکر کنم به دلیل هیجان زیاد بچه ها مطالب برای این دسته از میکرو ها خیلی پراکنده هست و یه تازه کاری مثل من نمیتونه جمع و جورشون کنه !
    خوب اولین مطلبی که برای یه بازدید کننده خارجی مهم میشه - روش و اصول نام گذاری این میکرو هست ، نام گذاری بر چه اساسی هست و تفاوت ها کجا حس میشه مثلا تو LPC داشتیم خاواده 17xx یا 23xx و... که مشخص کننده کلاس کاری اون دسته از میکرو ها بودن !
    در مورد این میکرو چطوره ؟
    دوم این که با وجود این که بچه ها هی میگن مثال برای میکرو زیاده من با گردش یک ساعتی تو فروم و خود سایت سازنده نتونستم حتی یه یوزر منوال پیدا کنم ! شاید من درست نگشتم ولی خوب تقصیر خود شرکته که شفاف سازی نکرده !
    مساله سوم این که چرا حتی یه شماتیک ساده برای راه اندازی این میکرو ها نه تو سایت سازنده نه دیگر سایت ها ارائه نشده ؟ مثلا برای stm32f103vet6
    حالا چیزی که خودم متوجه شدم انگار که شرگت محصولاتش رو به دو کلاس تقسیم کرده stm8 و stm32 که فکر کنم تفاوت هاشون مشخصه از اسمشون بعد مثلا همین سری stm32 خودش کلی زیر کلاس داره F1,F2,L1,F0,F4 که مثلا خانواده های L1 از نوع کم مصرف هستن و f4 برای خودش حرفه ای و با پردازنده سیگنال هست خوب حالا باز که وارد هر خانواده میشم باز کلی زیر دسته هست مثلا STM32F101 یا STM32F103 که فکر میکنم این عدد بعد از اف نوع هسته رو مشخص میکنه اگر اشتباه نکنم و باز بعد از یه سری حروف هست که اونا رو نمینوم برای چی میذارن مثلا STM32F103xx که باز بعد از اون حروف باز یه حرف و یه عدد هست که اونم نمیدونم برای چی هست STM32F103xxYY که دیگه خدا عالمه من نمیدونم مثلا STM32F103VET6 یه مثاله
    در ضمن اگر کسی برای این آیسی بوردی یا شماتیکی یا سمپلی داره لطف کنده و قرار بده

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    Zeus

مثلا برای خانواده F1 این توضیح ارائه شده تو خود سایت ST
    کد:
    • Value line STM32F100 - 24 MHz CPU with motor control and CEC functions
    • Access line STM32F101 - 36 MHz CPU, up to 1 Mbyte Flash
    • USB access line STM32F102 - 48 MHz CPU with USB FS
    • Performance line STM32F103 - 72 MHz, up to 1 Mbyte Flash with motor control, USB and CAN
    • Connectivity line STM32F105/107 - 72 MHz CPU with Ethernet MAC, CAN and USB 2.0 OTG

نام
    Zeus

آقا یه چیز دیگه من میخوام برای این میکرو یه کتابخونه پرتل بکشم (stm32f103vet6) خوب اصلا یه پین اوت درست و حسابی براش پیدا نمیکنم - خوب اون دوستانی که اینقدر از منابع زیاد این میکرو می گفتن ، پس چرا نه تو دیتا شیت و نه تو یوزر منوال این میکرو حتی از نمایش پین اوت دریغ کرده !
    مثلا نوشته پورت PA3 خوب حالا این پایه چه کاربرد های دیگه ای میتونه داشته باشه ؟ از کجا میشه فهمید ؟

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام مهندس مزارعي
    صفحه 30 ديتاشيت در مورد كابرد هر پين به خوبي توضيح داده!
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: STM32F103VET6_pinout.PNG
مشاهده: 58
حجم: 77.7 کیلو بایت  

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

نام
    صادق محمدي

لطفا اين تاپيك رو هم نگاه كنيد:
    راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    شماتيك هم اينجا ميذارم.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

حرف دل ما را زدی مهندس
    الان پیش خودم میگم اگه sam 7 کار کرده بودم از اول الان دیگه نصفش حداقل تموم شده بود
    اما این میکرو هیچی واسش نیست . تا الان نشتم 600 صفحه PDF خوندم همش رجیستر

نام
    صادق محمدي

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud70 نمایش پست ها
    حرف دل ما را زدی مهندس
    الان پیش خودم میگم اگه sam 7 کار کرده بودم از اول الان دیگه نصفش حداقل تموم شده بود
    اما این میکرو هیچی واسش نیست . تا الان نشتم 600 صفحه PDF خوندم همش رجیستر
    سلام مهندس
    شايد براي بار اول همه چيز سخت به نظر برسه، اما با تلاش و ممارست براتون مثل آب خوردن ميشه. بعد به خودتون ميگيد چرا همون روز اول با اين ميكرو كار نكردم. اين حالت براي خودم پيش اومده. و به طور جد دارم اين حرف رو ميزنم.
    مهندس ميكروي ARM7 رو نميشه با Cortex-M3 مقايسه كرد، اصلا باهم قابل قياس نيستن.

12. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    بله دقیقا همین طور هست در کل هر انجمنی که ایجاد میشه طبیعی هست که سوالات متفاوت پرسیده بشه و مهم اینه که کاری که در انجمن های بزرگ کردن ما انجام بدیم مثلا در برنامه نویس چند نفر فعال پیدا شدن مباحث مهم رو توی یک تاپیک اوردن که لینک شده
    ما هم میتونیم دوکار بکنیم یک روش اولی که گفتم دوم اینکه مطالب رو جمع بندی کنیم و pdf کنیم
    یا حق
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

نام
    Zeus

باز سلام
    آقای محمدی بابت شماتیک دست شما درد نکنه .
    در مورد پایه ها هم انتضار داشتم مثل باقی شرکت های تولید کننده میکرو atmel,nxp,ti,microchip و.... بیاد و تو همونجا که پکیج رو معرفی می کنه پایه ها رو هم شرح بده که خیلی بهتر هست این روند .
    ولی در کل میکروی خوبی به نظر میآد و اگه خدا بخواد باید که کمکم این میکرو هم شروع کنم
    ولی مساله ای که هست
    آقای محمدی شما کتابخونه پرتلش رو نداردید؟

16. تشکرها از این نوشته :

نام
    صادق محمدي

سلام مهندس مزارعي
    واقعا ميكروي عالي هست. من از كار كردن با اون لذت ميبرم. اينو جدا" دارم ميگم.
    مهندس براي كار با اين ميكرو از REFERENCE MANUALS استفاده كنيد. بسيار عالي توضيح داده، با جزئيات كامل.
    http://www.st.com/internet/com/TECHN...CD00171190.pdf
    مهندس در مورد كتابخونه با دوستمون مهندس رحيمي(http://www.iranmicro.ir/forum/member.php?u=17721) صحبت كنيد. فكر كنم ايشون داشته باشن.
    ویرایش توسط sadmonew : 28-07-2012 در ساعت 00:14

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

سلام به دوستان این کتابخونه پروتلشه واقعا میکرو خوبو با کارایی بالای هستش به نظر خودم که یه سال و نیم با at91sam7x256 کار کردم الان که دارم با این میکرو کار میکنم به این نتیجه رسیدم که تو اون یه سال وقتمو تلف کردم فابلیت ها و کارایی اینا اصلا قابل قیاس نیست در ضمن یه کتابخونه cmsis هم برای سری این هسته میکرو ارم هست که راه انداختن بخشهای مختلف اونو راحت کرده مثل هولو میشه راش انداخت دردسرای سامبا و ارایز کردنو و..... اینارو هم نداره واقعا دست اقا صادق گل درد نکنه که کار با این میکرو رو به من پیشنهاد کرد من یادم نمیاد برنامه ای رو بریزم رو این میکرو و کار نکنه برای سری at91sam7x من برنامه امادشو داشتم یه ساعت باید با میکرو ور میرفتم تا برنامه امادش کار کنه امیدوارم بدردتون بخوره اینم شماتیکیه که ازش برد رو زدم کاملا تست شدس و الان داره مثل ساعت کار میکنه
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

20. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    سلام به دوستان این کتابخونه پروتلشه واقعا میکرو خوبو با کارایی بالای هستش به نظر خودم که یه سال و نیم با at91sam7x256 کار کردم الان که دارم با این میکرو کار میکنم به این نتیجه رسیدم که تو اون یه سال وقتمو تلف کردم فابلیت ها و کارایی اینا اصلا قابل قیاس نیست در ضمن یه کتابخونه cmsis هم برای سری این هسته میکرو ارم هست که راه انداختن بخشهای مختلف اونو راحت کرده مثل هولو میشه راش انداخت دردسرای سامبا و ارایز کردنو و..... اینارو هم نداره واقعا دست اقا صادق گل درد نکنه که کار با این میکرو رو به من پیشنهاد کرد من یادم نمیاد برنامه ای رو بریزم رو این میکرو و کار نکنه برای سری at91sam7x من برنامه امادشو داشتم یه ساعت باید با میکرو ور میرفتم تا برنامه امادش کار کنه امیدوارم بدردتون بخوره اینم شماتیکیه که ازش برد رو زدم کاملا تست شدس و الان داره مثل ساعت کار میکنه
    ممنون
    خدایی با این پستتون یه جورایی خیلی امیدوار شدم
    چون میخواستم ولش کنم برم سراغ sam7 الان دیگه ...........

22. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

مهندس ارم 7 تکنولوژیش برای سال 98 کرتکس m3 برای سال 2008 یعنی اگه با این سری از میکروهای ارم کار کنی به اندازه 10 سال جلو می افتی من نمیگم sam7 میکروی بدی نه ولی تو زمان خودش الان در مورد این STM32F103RET6 فقط شما یه نیگاه به امکاناتشو فرکانس کاریو نحوه راه اندازیش بکن ادم کف میکنه من خودم شاید کلا یه ماه دارم با این سری از میکرو ها کار میکنم ولی اینقدر از کار کردن باهاش راضیم که حد نداره یه کتابخونه cmsis هم داره که برنامه نویسی رو برای این میکروها رو کرده هلو بپر تو گلو
    اوایل که میگفتن میکروی ای ار ام stm میگفتم اخه اینم میکروه ؟؟؟ ولی الان میگم فقط همین میکرو ای ار امه !!!!
    کلا تو فرایندهایه مهندسی همیشه باید بهترین گزینه رو انتخاب کرد که حداقل از عمکرد خودت راضی باشی و هیچ وقت پشیمونو حسرت زمانیکه براش میزاریو نخوری
    امیدوارم موفق و پیروز باشید

24. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته behnam6500 آواتار ها
    تشکر شده 899 بار در 390 پست

در اینکه st میکرو های خوبی هستن شکی نیست... ولی مهندس Arm lpc رو دست کم گرفتیا...

کاربر فعال yusef110 آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 40 پست

میکروهای آرم st چه مزیتی نسبت به lpc17xx داره ؟

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

با چه کامپایلری برای این stm کد می نویسید

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam1984 نمایش پست ها
    با چه کامپایلری برای این stm کد می نویسید
    با همان کامپایلرهایی که برای lpc و کورتکس تا الان استفاده میشده keil و IAR و ...

29. تشکرها از این نوشته :

نام
    Zeus

در مورد کامایلر شما میتونی از کیل هم استفاده کنی
    در مورد کلیت این میکرو هم باید بگم در کل میکروی خوبی هست ولی خوب قیمت مناسبشم بی دلیل نیست، مثلا تمام ضرائب رو برای pll نداره و تو انتخاب کریستال اونقدری که تو میکروهای nxp دستت باز هست اینجا نیست ، آدم احساس محدودیت میکنه و مثلا پورت مپینگشم که باز محدوده و قشنگ محدویت رو میشه احساس کرد ولی خوب به جز این موارد مورد خاص دیگه ای که هست و البته برای اونا که میخوان دستورات اسمبلی کار منن یا از دستورات ترکیبی استفاده کنه ، فقط دستورت تامب رو پشتیبانی می کنه

31. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

تو نت یه مورد از مزیت هایی که برای این میکرو ذکر کرده بود این بود:
    یکی دیگر از قابلیت مهم آن این است که با قفل کردن آسی به هیچ گونه نمی توان اطلاعات برنامه داخل میکرو را باز خوانی کرد و به محض بازخوانی از روی کنجکاوی و یا به هر دلیل دیگر کافی است وارد رجیستر مربوط به قفل شوید تمامی اطلاعات داخل میکرو به صورت خودکار پاک می شود و میکرو به صورت خام قفل آن باز شده و می توانید برنامه را دوباره پروگرم کنید.خوبی آن این است که با قفل کردن میکرو نسبت به میکروهای دیگر قابلیت برگشت میکرو را دارد ولی قابل بازخوانی اطلاعات داخل میکرو را نمی توان داشته باشید .

33. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    با همان کامپایلرهایی که برای lpc و کورتکس تا الان استفاده میشده keil و iar و ...
    اجازه بدین خودشون جواب بدن. چون این کتابخونه جامع رو می خواهم بدونم کدوم داره ارایه میده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین