NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3987 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 14 از 14 نخستنخست 1234567891011121314
نمایش نتایج: از 261 به 280 از 280

موضوع: راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

شما فقط با این عکس سمت چپیه کار دارید اون سمت راستیه برای چیز دیگه ای هستش

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    نام
    وریا یونسی
    تشکر شده 32 بار در 23 پست

مثلا برای تعین فرکانس السیدی کدوم ریجستر هارو باید مقدار دهی کرد.
    (طبق مطالعه ای که کردم ریجیستر C8تاCAبرای اینکار استفاده میشن.ولی گیج میشم چون نمی دونم ریجیستر های CBتا CDهم باید ست بشن یا نه).و چه مقداری باید به C8وC9داد.
    اون پارامتر هایی رو که تو عکس با رنگ ابی علامت زدم رو یا ریجیسترشون رو پیدا نکردم( برای مثال پارامترperiod رو باید تو کدوم ریجیستر قرار داد).یا اینکه پیداش کردم نمی دونم چه مقداری باید بهش بدم.

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس این پارامترای سی 8 تا cd برای ال سی دی های انالوگه بخدا !!!!!!!!!
    برای دونستن اینکه پریود چیه یه پی دی اف اقا صادق داره من پیداش نمیکنم که توش دقیق گفته این پارامترا چیه مثلا برای همین پریودی که شما مشکل دارید اصلا لازم نیست t107bl بدونه که چی باید براش ست کنه اون میاد طول و عرض ال سی دیتو میگیره با پارامترای بک پورش و فرونت پورش و پالس واید و یه استانداردیم برای رفرش هست که مثلا 60 هرتز اینارو خودش میاد تو هم ضرب میکنه تا فرکانس کلاکو تولید کنه که اگه در مورد ال سی دی 9 اینچ این بخوای میشه

جمع یک سیکل محور افقی * جمع یک سیکل محور عمودی * فرکانس رفرش تصویر = پریود یا فرکانس clk

1056*525*60 =33264000

یا همون 33 مگه داخل دیتاشیت برای ال سی دی 4.3 9 مگه خودت ضرب کن متوجه میشی

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    وریا یونسی

مهندس این پارامترای سی 8 تا cd برای ال سی دی های انالوگه بخدا !!!!!!!!!
    بابا اخه خودتون یه برنامه نوشته بودید برای السیدی 9اینچی که به این ریجیستر ها مقدار داده بودید.ص5پست46.

طول و عرض ال سی دیتو میگیره با پارامترای بک پورش و فرونت پورش و پالس واید و یه استانداردیم برای رفرش هست
    طول و عرض و بک پورشم ست کردم.
    ولی این فرونت پورشو پالس واید لعنتی رو نمی دونم کجا باید ست کرد.یعنی کدوم ریجیستره که مربوط به فرونت پورش و پالس واید و این استاندار رفرشی که میگید هست؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

شما از صفحه 89 رو باید ست کنی

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    وریا یونسی

خوب درسته از ص89یعنی از ریجیستر B0پیج صفر باید برای السیدی ست بشن.
    B0 برای بک پورش H
    B1 برای بک پورش V
    B4وB5 برای تعداد پیکسل های افقی
    B6وB7 برای تعداد پیکسل های عمودی
    تا ایجاشو میام ازین به بعدش گیر میکنم
    فرونت پورش افقی و عمودی؟
    ودیگه نمی دونم که چه ریجیستر های دیگه ای رو باید ست کرد(برای السیدی رو میگم)
    مشکلم فقط و فقط و فقط السیدیه وگرنه برای تشخیص سیگنال و تعیین ورودی ایناش مشکلی ندارم.
    السیدی.السیدی السسسیدی

دوستان.برادران.اساتید کمک کنید

11. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

اینارو ست کردی چیزی برای اون تابعی که بالا تر گفتم نشون نداد یعنی کل اسکرین رو از یه رنگ خاص پرکنی

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

اینم بگم لوت رمو از رنگا پر میکنی 16 تا عدد برای تیبل رنگا بهش باید بدی تو مثال 8051 گفته

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام دوستان عزیزم، مهندسای گل
    اگه خدا بخواد، فکر کنم دارین به جاهای خوبی میرسین.

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس داستان اینکه سرم خیلی بابت کارو تحویل این سایتای اصفهان شلوغه از این طرفم این برد lpc1788 رسیده اخراش خیلی تمرکزمو گرفته این برد t107bl با stm32rbt6 رو هم یکمیشو منتاژ کردم ولی واقعا عصرا اینقدر خسته میشم وقتی از سایت میام اصلا حالشو ندارم ادامشو منتاژ کنم ولی سعی میکنم خودمو برسونم این برد lpc فکر کنم یه 3 یا 4 روزی کار داره ردیف شد منم بردمو منتاژش میکنم میام تو کار البته اگه اقا صادق راهیرو برای استفاده از این مبدل usb به i2c داخل فروشگاه معرفی کنید ممنون میشم میخوام اعداد رو بدون برنامه نویسی بریزم رو t107 برنامه نوشتنو کامپایل کردن خیلی وقت ادمو میگیره
    ممنون میشم اگه راهی سراغ دارید معرفی کنید البته تو فایل 10 مگی یه osd tools وجود داره که یه چیزایی توش گفته در این مورد ولی این قسمتش غیر فعاله

19. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    وریا یونسی

نبخدا.هیچی نشون نمیده.فقط بکلایتش روشن میشه.
    پین pa12میکرو هم یک میشه.(که برای روشن کردن السیدی هست).
    اینم بگم لوت رمو از رنگا پر میکنی 16 تا عدد برای تیبل رنگا بهش باید بدی تو مثال 8051 گفته
    لوت رمه مگه با مقادیر بافر مای ولو مقدار دهی نمی شه؟

نام
    صادق محمدي

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    ..... البته اگه اقا صادق راهیرو برای استفاده از این مبدل usb به i2c داخل فروشگاه معرفی کنید ممنون میشم میخوام اعداد رو بدون برنامه نویسی بریزم رو t107 برنامه نوشتنو کامپایل کردن خیلی وقت ادمو میگیره
    ممنون میشم اگه راهی سراغ دارید معرفی کنید البته تو فایل 10 مگی یه osd tools وجود داره که یه چیزایی توش گفته در این مورد ولی این قسمتش غیر فعاله
    این آیسی سفارش دادم بیاد فکر کنم فردا - پس فردا دیگه برسه دستم.
    چند تا مثال که با اون قسمت I2C راه اندازی میکردن نگاه کردم. البته تو اون مثال میومدن EEPROM مدل AT24C04 رو راه اندازی کرده بودن و دیتا رو توش میریختن و ازش دیتا میگرفتن.
    حالا فکر کنم بشه یه برنامه ساده نوشت که بتونیم با اون T107BL را بندازیم.
    راستی این برنامه OSD tools کجا میتونم گیر بیارم؟ تو کدوم فایله؟

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

24. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

با سلام به دوستان از غیبت چند روزم معذرت میخوام

در مورد نرم افزاری که بشه باهاش اعداد هگزو بصورت انلاین وارد رجیسترا بکنه در مورد این مبدل ft2232d که تو فروشگاه هستش فکر کنم بجز چنتا ایتوپرام خواص که تو دیتاشیت گفته دیوایس خواصیو نمیشه باهاش ادرس دهی کرد البته با توجه به اطلاعات داخل دیتاشیت این مبدل اینارو گفتم بگزریم در مورد ادرس دهی کنترلر t107bl میشه از یه روش ساده تر استفاده کرد یعنی از خود میکرو stm32 به این صورت که با مبدل usb to serial به پورت سریال میکرو وصل شده و با استفاده از هایپر ترمینال اعداد هگزو به داخل t107bl فرستاد البته میشه برنامرو طوری تغییر داد که امکانات بیشتری بهش داد برای دیدن اطلاعات تایپ شده رو هایپر هم میشه اطلاعاتی که ما میفرستیم به میکرو ، وقتی میکرو اونو دریافت کرد عین عددی که به میکرو رسیده رو رو پورت سریال میکرو بفرسته تا روی هایپر دیده بشه یکم هندل کردن همچین برنامه ای برام مشکله از دوستان مخصوصا اقا صادق میخوام اگر تو این ضمینه برنامه ای دارن که میکرو رو بصورت کامند لاین کانفیگ میکنه راهنمایی کنن

26. تشکرها از این نوشته :

نام
    صادق محمدي

... از دوستان مخصوصا اقا صادق میخوام اگر تو این ضمینه برنامه ای دارن که میکرو رو بصورت کامند لاین کانفیگ میکنه راهنمایی کنن
    سلام مهندس
    چه کمکی از من برمیاد؟

همکار علمی
    تشکر شده 289 بار در 151 پست

دوستان من ای سی Ft 2232 دارم بردش رو هم باید کمی عوض کنم چون مقاومت های من با تو فایل پی سی بی متفاوته - اگر این هم جواب نده فکر کنم دیگه این ای سی جواب بده CY7C68013A-128AXC اینو هم دارم ولی نمیدونم شماتیک مناسبی براش تو لپتاپم دارم یا نه!
    ---
    ویرایش توسط Pioneer : 12-02-2013 در ساعت 19:27

29. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط sadmonew نمایش پست ها
    سلام مهندس
    چه کمکی از من برمیاد؟
    سلام قا صادق من تو چنتا از برنامه هاتون که برای پورت سریال بود دیدم که بعد از دریافت کارکترها از پورت سریال اونارو به اعداد هگز یعنی از 0 تا f تبدبل کرده بودید میخوام برنامه طوری تغییر کنه که مثلا ما بیایم دیتا هارو با ادرس پیچ ها و مقدارشونو رو هایپر ترمینال تایپ کنیم و با یه اینتر کردن بفرستیمشون داخل t107bl یه مثال میزنم که تقریبا شبیه همون osd tools که برای این کنترلر ها تو چنتا پست قبلی گزاشتم

[PHP]
    W 0X50 0XFF 0X01
    W 0X50 0XBA 0X36
    .
    .
    .
    .
    W 0X50 0XFF 0X01
    R 0X50 0XBA
    .
    .
    W 0X50 0X19 0X01
    R 0X50 0X19

[/PHP]البته تو مثالی که بالا گفتم مهندس صادق شما قسمت 0X رو حزف کنید میخواستم بیشتر راهنمایی کرده باشم تو مثالی که بالا گزاشتم مثلا اول اومده وارد پیچ یک شده و بعدش وارد ادرس 0XBA شده و مقدار 0X36 رو داخلش نوشته برای رید کردن و رایت کردن هم میشه قبل از همه اینا از کارکتر R به معنای رید یا خوندن از T107BL استفاده کرد و از حرف W برای رایت کردن یا نوشتن روی T107BL استفاده کرد
    که تو مثال بالا مهندس بعد از خوندن رجیستر باید مقدارشو جولوش نشون بده فکر کنم منظورمو خوب رسوندم اخه زمانیکه ادم مقدار رجیسترارو درست ببینه بیشتر میتونه دستکاریش کنه و نیازی نیست هی بیاد برنامرو تغییر بده یه بار میکرو رو پروگرم میکنیم و شروع به دستکاریه رجیسترا میکنیم

ویرایش توسط kamikazi : 13-02-2013 در ساعت 09:39

نام
    صادق محمدي

سلام قا صادق من تو چنتا از برنامه هاتون که برای پورت سریال بود دیدم که بعد از دریافت کارکترها از پورت سریال اونارو به اعداد هگز یعنی از 0 تا f تبدبل کرده بودید میخوام برنامه طوری تغییر کنه که مثلا ما بیایم دیتا هارو با ادرس پیچ ها و مقدارشونو رو هایپر ترمینال تایپ کنیم و با یه اینتر کردن بفرستیمشون داخل t107bl یه مثال میزنم که تقریبا شبیه همون osd tools که برای این کنترلر ها تو چنتا پست قبلی گزاشتم

[PHP]
    W 0X50 0XFF 0X01
    W 0X50 0XBA 0X36
    .
    .
    .
    .
    W 0X50 0XFF 0X01
    R 0X50 0XBA
    .
    .
    W 0X50 0X19 0X01
    R 0X50 0X19

[/PHP]البته تو مثالی که بالا گفتم مهندس صادق شما قسمت 0X رو حزف کنید میخواستم بیشتر راهنمایی کرده باشم تو مثالی که بالا گزاشتم مثلا اول اومده وارد پیچ یک شده و بعدش وارد ادرس 0XBA شده و مقدار 0X36 رو داخلش نوشته برای رید کردن و رایت کردن هم میشه قبل از همه اینا از کارکتر R به معنای رید یا خوندن از T107BL استفاده کرد و از حرف W برای رایت کردن یا نوشتن روی T107BL استفاده کرد
    که تو مثال بالا مهندس بعد از خوندن رجیستر باید مقدارشو جولوش نشون بده فکر کنم منظورمو خوب رسوندم اخه زمانیکه ادم مقدار رجیسترارو درست ببینه بیشتر میتونه دستکاریش کنه و نیازی نیست هی بیاد برنامرو تغییر بده یه بار میکرو رو پروگرم میکنیم و شروع به دستکاریه رجیسترا میکنیم

سلام مهندسین گل و دوستان عزیزم
    مهندس ایده جالبی هست و از راه اندازی FT2232 ساده تره، اما کو وقت آزاد!!!؟؟؟

32. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

طبق معمول بازم این فروم به حال خودش رها شد !
    ولی خوب خودمم تا بحال مصر نشده بودم این کنترلر رو راه اندازی کنم چون اینقدر کار سرم ریخته بزور نفس میکشم
    ولی تا هفته بعد که قطعات این برد 1788 دستم برسه سرم خلوت بود و یکم تونستم رو برنامه نویس برای این کنترلر وقت بزارم
    اولین نکته ای که تو راهاندازی این کنترلر باید رعایت میشد و خودمم رعایت نمیکردم ( البته بصورت دستوپاشکسته چرا) الگوبرداری از برنامه های 8051 برای این کنترلر بودش چون برنامه هایی که با 8051 برای این سری از کنترلرها نوشته شده همگی یه ترتیب رو رعایت کردن و کسی نیومده به این صورت که بیاد همه رجیسترارو از اول شروع به اعداد گزاری کنه و توقع داشته باشه بیاد ورودیش تنظیم شده باشه و اماده تبدیل سیگنال ویدیویی به تصویر باشه دلیلشم اینکه دوتا رجیستر خیلی مهم وجود دارن که باید چند بار مقدار دهی بشن یعنی مثلا شما میرید پیج صفر و ادرس 0x70 رو میزنید و 43 تا عدد به عنوان تیبل برای scaling وارد این رجیستر میکنیم از این نوع رجیسترا زیاد هستش البته 3 تا یا 4 تا رجیسترن تمام ابن گونه کنترلرها بصورت توابعی راه اندازی میشن نه با پر کردن رجیسترا بصورت یکجا البته اینم روش بدی نیست اول بیایم تمام رجیسترارو با اعدادی که میدونیم درست هستش پر کنیم و بعدش بیایم با توابعی مثل همین load_filter که امروز میگم این رجیسترو پر کنیم

34. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام به دوستان یه مشکلی برای یکی از بردهام پیش اومده که واقعا سر در نمیارم برای چیه من یه برنامه با میکرو stm32 برای کنترلر t107bl تنظیم کردم که فقط میاد یکی از gpio های این کنترلر رو خاموش و روشن میکنه مشکل از اونجا شروع شد که وقتی میکرو رو پروگرم میکنم و برنامه رو ریست میکنم میره به توابع twi که میرسه برنامه متوقف میشه ولی با یه روش که اصلا نمیدونم توجیهی داره برنامه کار میکنه و ال ای دی که به gpio کنترلر t107bl وصل هست شروع به چشمک زدن میکنه به این صورت که اول باید حتما تغزیه برد رو قطع کنم و بعد جامپر بوت از پورت سریال رو وصل کنم و بعد تغزیه رو وصل کنم و مسلما میکرو کاری نمیکنه و وارد مد بوت میشه در همین حین همینکه جامپر بوت رو به حالت بوت از روی فلش میبرم و میکرو رو ریست میکنم برنامه شروع به کار کردن میکنه میخوام بدونم مشکل از چیه ؟ از برنامس یا از غیر اورجینال بودن میکروم میکروم stm32f103rbt6 هستش و همین برد رو قبلا من زده بودم و بدون هیچ مشکلی کار میکرد به این برد که رسید این بازی هارو در اورد البته برنامرو هیچ تغییری ندادم اگه کسی از دوستان میدونه راهنمایی کنه یه نکته هم بگم تو هدر stm32f103x.h برنامه در حالت [PHP]#define STM32F10X_LD[/PHP] داره کار میکنه و اینو من در نظر گرفتم

صفحه 14 از 14 نخستنخست 1234567891011121314