NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3986 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 14 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 280

موضوع: راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

پیش فرض راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c

سلام به همگی
    خوب دوستان اگه در مورد راه اندازی این کنترلر هر مطلبی دارید تو این تاپیک مطرح کنید برای راهنمایی بیشتر حتما تاپیک زیر رو مطالعه کنید
    http://www.iranmicro.ir/forum/showth...t=6276&page=13

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

خوب دوستان من این تاپیکو تو بخش stm32 زدم که به ادامه راه اندازی تمام بخش های این کنترلر در این قسمت بپردازیم مبنای راه اندازیمونم میکروی stm32f103vte6 که تو فروشگاه هستش من براش یه برد زدم که فکر میکنم کامل تر از این دیگه نمیشد (البته یه بازر یادم رفت که خیلی مهم هم نیست)
    این چنتا عکس از بردمه بردش کامله و دوست خوبو با معرفتمم ( اقا صادق گل رو میگم) تو زدن این pcb کمکم کرد که خیلی ازش ممنونم امیدوارم ایشون هم سریع بردشو اسمبل کنه و اموزش شروع بشه برای شروع اینارو مطالعه کنید
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00039.jpg
مشاهده: 178
حجم: 138.8 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00038.jpg
مشاهده: 167
حجم: 139.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00037.jpg
مشاهده: 137
حجم: 131.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00036.jpg
مشاهده: 169
حجم: 141.9 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط kamikazi : 29-07-2012 در ساعت 10:04

5. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام مهندس رحيمي عزيز
    شما نسبت به من لطف داري. همه كارهارو خودتون انجام دادين.
    بله برد stm32 منم لحيم كاريش تموم شده و پروگرم هم شد.

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام به دوستان تو این پست شماتیک و pcb برد کاربردی راه اندازی این کنترلر t107bl رو قرار میدم میکرو مورد استفاده تو این برد stm32f103vet6 که تو فروشگاه هم موجوده دوستان اگه مشکلی تو شماتیک میبینن تو همین تاپیک مطرح کنن در ضمن وظیفه روت کردنشم به عهده خود کاربره؟؟
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00852.jpg
مشاهده: 186
حجم: 155.7 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00853.jpg
مشاهده: 119
حجم: 155.7 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00854.jpg
مشاهده: 131
حجم: 152.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00855.jpg
مشاهده: 141
حجم: 153.5 کیلو بایت  

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام به همگی دوستان دیگه باید راه اندازی این کنترلر رو شروع کنیم خوب معمولا برای شروع نیاز به یه برد اموزشی هست که تمام امکانات این کنترلر رو راه اندازی کنه من یه بردی برای این کنترلر زدم که شامل دوتا کنترلر یکی همین تی 107 و اونیکیم که معلومه همون ssd1963 خودمون حالا چرا این دوتا با هم برای اینکه تی 107 یه قسمت ورودی دیجیتال rgb888 داره که خیلی راحت میشه خروجی اس اس دیو داد به ورودیش و از طریق همین تی 107 تصاویر رو نشون داد حالا این چه مزیتی داره خوب دیگه لازم نیست دوتا برد بزنید و هی سوکت ال سی دیو در بیارید به اونیکی بردتون بزنید من خودم یه برد برای تی 107 زده بودم و همونطور که میبینید تو پست قبلی عکسشو زدم ولی خوب این برد امکانات ورودی دیجیتال رو نداره و قسمت پاور و های ولتاژم نداشت بنابراین لازم دیدم بردی باشه که همه امکانات این کنترلر رو راه بندازه
    در مورد این کنترلر باید بگم که تمام قسمت هایه های ولتاژ و dc 2 dc convertor در داخل این ای سی بصورت سخت افزاری وجود داره من این قسمت هارو بصورت پین هدر در اوردم که هر کی که خواست بصورت اکسترنال اینکارو انجام بده البته از نظر فنی سعی کنید از این قسمت استفاده نکنید (به علت امکان جریان کشیدن بالا و ممکنه ای سی 13 تومنیتون بابت یه اشتباه دود شه بره هوا) پس سعی کنید از این قسمتها با احتیاط استفاده کنید مدارشم که تو پست اول موجوده
    من مقدار تمام قطعات رو روش نوشتم اگه مشکلی بود بگید
    تو پست های بعدی یه سورس تمپلتی قرار میدم که مبنای راه اندازی این کنترلر هستش

موفق و پیروز باشید

11. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال pooriya آواتار ها
    نام
    پوریا علیزاده
    تشکر شده 676 بار در 217 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    سلام به دوستان تو این پست شماتیک و pcb برد کاربردی راه اندازی این کنترلر t107bl رو قرار میدم میکرو مورد استفاده تو این برد stm32f103vet6 که تو فروشگاه هم موجوده دوستان اگه مشکلی تو شماتیک میبینن تو همین تاپیک مطرح کنن در ضمن وظیفه روت کردنشم به عهده خود کاربره؟؟
    با سلام

مهندس شما که این کار خوب رو شروع کردی pcbکامل را هم بزار به چند علت:

1-اگه قرار باشه هر کی خودش روت کنه ممکنه همه این کارو نتونن بکنن.
    2-pcb طراحی شده توسط همه متفاوت خواهد بود و در صورت بروز مشکل اشکال یابی اونم وقت می بره.

ولی اگه خودتون بزارین علاوه بر اینکه می دونین یه برد بی نقص هست ،همه هم روی یه برد واحد کار می کنن و کار بهتر جلو می ره(البته یه pcb کامل)

13. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس 30 بار سعی کردم اپش کنم نشد حجمش 800 کیلو ولی ارور میده موقع اپلود کردن اسم فایلم صد بار عوض کردم نشد که نشد مشکل از چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

15. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

مهندس 30 بار سعی کردم اپش کنم نشد حجمش 800 کیلو ولی ارور میده موقع اپلود کردن اسم فایلم صد بار عوض کردم نشد که نشد مشکل از چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    فرمت فایل رو قبول نمیکنه..اول زیپش کنین،بعد بفرستین

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس فایلم راره

نام
    صادق محمدي

سلام مهندس
    مگه چه اروري ميده؟؟!!

کاربر فعال pooriya آواتار ها
    نام
    پوریا علیزاده
    تشکر شده 676 بار در 217 پست

سلام
    مهندس اگه اپ نمیشه و فرمت فایلت rar. هست.احتمالا ظرفیت اپلود فایلت(واسه rar )پر شده.با اقای زارعی هماهنگ کن.

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام فضای اپلود تموم شده بود که جزو همکاران زدم ببیند الان چطوره چقدر فضا میده

راستی از این ایسی T107 به صورت osd استفاده نکردین؟
    خیلی ایسی جالبی هست سورسی چیزی ازش ندارین؟ میشه به جای ssd1963 هم استفاده کرد
    تا چه رزولشنی ساپورت میکنه؟
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام مهندس تا رزولوشن 800 در 480 رو که میدونم ساپورت میکنه الان اپش میکنم ببینم مشکل داره یا نه
    خوب مثل اینکه درست شد هم شماتیک و هم pcb رو براتون میزارم فقط در مورد led درایورش من mp3202 داشتم و اونو رو برد قرار دادم شما این ای سی رو حذف کنید و همون ای سی داخل فروشگاه رو بهش وصل کنید فقط قبل از زدن بردش دقت کنید وسایل و قطعات رو بردشو داشته باشید که دچار مشکل نشید
    در مورد osd فونت فارسیشو کامل کردم ولی تستش نکردم با همون نرم افزار terawins tools که قبلا اپش کرده بودم
    موفق و پیروز باشید

22. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

خوب حالا که همه pcb رو دارن رو این pcb بحث میکنیم اگه مشکلی میبینید توش لطفا سریع بگید در مورد برد یه نت مربوط به disp ال سی دی 4.3 اینچی که به ف107 وصله رو روت نکردم (واقعیتش به کارم نمیاومد) به یکی از gpio هایه تی 107 وصلش کنید البته من بردشو سفارش دادم بزنن از نظر خودم مشکلی نداره کامل کامله !!!
    هر دوتا ال سی دی 4.3 و 7 و 9 اینچی داخل فروشگاه رو ساپورت میکنه

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

در مورد سوکت ال سی دی 4.3 اینچی فکر کنم باید رو برد برعکس لحیمش کنید چون مدار برای روت کردنش پیچیده میشد بصورت مستقیم با ال سی دی 7 اینچی موازیش کردم

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام به همگی دوستان من بردی که برای راه اندازی t107bl زده بودم رو برای الفا مدار فرستادم ولی دیروز بهم زنگ زدن گفتن clearance کمتر از 0.2mm هستش و قادر به زدن برد نیستیم کلیرنسی که من برای روت کردن قرار داده بودم 0.15mm بود که یکم کمتر از مقدار استاندارد الفا مداره خوب من pcb رو دوباره با کلیرانس 0.2 روت کردم اگه دوستان کسی میخواد برد رو بزنه این پی سی بی رو بزنه بهتره در ضمن ای سی ال ای دی درایورشم مطابق ای سی cat4139 داخل فروشگاه کردم که مشکلی نداشته باشید
    دیگه باید واقعا کارو شروع کنیم الان میبینم نزدیک 20 نفر فایلو دانلود کردن ولی فقط 2 نفر در موردش دارن نظر میدن ؟؟؟؟؟
    اگر کسی در مورد راه اندازی سخت افزاری twi مثال کاربردی داره حتما تو همین تاپیک مطرح کنه
    من خودم از بردم رو سخت افزاری جواب نگرفتم دارم رو راه اندازی نرم افزاریش کار میکنم البته من با at91sam7x256 با t107bl ارتباط برقرار کردم و برده مشکلی نداره ولی این stm32 یکم راه اندازی twi اون برام مشکله اگه کسی مثالی داره مطرح کنه
    در مورد pcb هم نسخه ویرایش شدش رو از همین پست بردارید

و من الله توفیق
    ویرایش توسط kamikazi : 18-08-2012 در ساعت 13:08

27. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام به همگی دوستان من بردی که برای راه اندازی t107bl زده بودم رو برای الفا مدار فرستادم ولی دیروز بهم زنگ زدن گفتن clearance کمتر از 0.2mm هستش و قادر به زدن برد نیستیم کلیرنسی که من برای روت کردن قرار داده بودم 0.15mm بود که یکم کمتر از مقدار استاندارد الفا مداره خوب من pcb رو از دوباره با کلیرانس 0.2 روت کردم اگه دوستان کسی میخواد برد رو بزنه این پی سی بی رو بزنه در ضمن ای سی ال ای دی درایورشم مطابق ای سی cat4139 داخل فروشگاه کردم که مشکلی نداشته باشید
    دیگه باید واقعا کارو شروع کنیم الان میبینم نزدیک 20 نفر فایلو دانلود کردن ولی فقط 2 نفر در موردش دارن نظر میدن ؟؟؟؟؟
    اگر کسی در مورد راه اندازی سخت افزاری twi مثال کاربردی داره حتما تو همین تاپیک مطرح کنه
    من خودم از بردم رو سخت افزاری جواب نگرفتم دارم رو راه اندازی نرم افزاریش کار میکنم البته من با at91sam7x256 با t107bl ارتباط برقرار کردم و برده مشکلی نداره ولی این stm32 یکم راه اندازی twi اون برام مشکله اگه کسی مثالی داره مطرح کنه
    در مورد pcb هم نسخه ویرایش شدش رو از همین پست بردارید

و من الله توفیق
    سلام
    آقای رحیمی من توی این تاپیک عضویت خبرنامه زدم و پست های جدید رو برام ایمیل میکنه و شدیدا پیگیر کار شما هستم
    اگر انشاءالله راه بیفته می شه به جای SSD بکار برد البته فکر میکنم قدرتمند تر باشه
    من نمونه مثال برای stm32f103rbt6 براتون گذاشتم
    فقط نسخه ویرایش شدش کدوم پست هست؟
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

29. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام مهندس همین پست 16 کاملترینشه
    البته در مورد کاربردهای t107 و ssd یکم از لحاظ سرعت عمل تو ایجاد اشکال هندسی با هم فرق دارند و اونم به پروتکل ارتباطیشون ربط داره میدونید که تمام اشکال و ایکونهایه مورد نیاز رو t107 بصورت سخت افزاری اجرا میکنه ولی حجم sram اون محدوده و برای ایجاد ایکون و اشکال جدید باید دوباره رو sram اون دیتا هارو لود کنیم البته تا اونجایی که اس رمش اجازه بده میشه ایکون و منو روش لود کرد ولی اگه ایکون یا منو هایه جدیدی میخواین باید دوباره رو اسرمش لود بشه
    یه نکته اساسی تو راه اندازی این کنترلر که تا حالا کسی نپرسیده ساختار sram و ادرس هایه ابتدا و انتهایه اونه که باید با کمک همه روش کار کنیم مثالهایه اپن سورسی که موجوده برای t101 و t103 و .... موجوده که این کنترلر هایه شرکت تراوینز یکم از لحاظ ساختار ادرس دهی sram هاشون با هم فرق میکنه شما صفحه 17 دیتاشیت کنترلر t103 رو با صفحه 20 دیتاشیت t107bl مقایسه کنید نحوه ادرس دهی رو میگم کاملا متوجه یه تفاوتهایی با هم میشید
    مهندس در مورد تمپلت اصلی که توابع کار با این کنترلر هم فکر کنم اقا صادق اگه امروز بتونه اون چنتا ارورشو بگیره امروز تستش میکنم و اگه جواب داد اپش میکنم که همه سورس اصلی رو داشته باشن و رو همین تمپلت همه کار کنن در مورد بردم همونطور که میبینید تقریبا 90 درصد قسمتهاشو رو برد قرار دادم (بجز قسمت ال ای دی درایور و dc 2 dc convertor داخلیش که خودم توصیه میکنم از این قسمتها فعلا استفاده نشه چون سخت افزار مخصوصی میخواد) الان این برد میتونه عملا همه ورودی هایه دیجیتال و انالوگ رو ساپورت کنه انشا الله امروز برد رو میگیرم و تا فردا پسفردا تکمیلش میکنم
    من تمام تستهامو فعلا دارم رو همون برد اولی که زدم انجام میدم که این برد جدیدم برگرفته شده از اونه

موفق و پیروز باشید

31. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    صادق محمدي

سلام دوستان
    اون دسته از دوستاني كه برد T107BL آقاي مهندس رحيمي رو مثل من زدن به يه برنامه براي تست اين برد نياز دارن.
    برنامه اي كه براتون ميذارم براي تست اين برد با ميكروي STM32F103VET6 هستش(البته فايل هايي كه براي زدن اين برد لازم هست رو مهندس گذاشتن و من رو همون برد تست كردم.)
    در صورتي كه برد رو درست لحيم كرده باشين و تغذيه اون رو درست وصل كرده باشين روي السيدي كاراكتري كه روي برد STM32 نصب شده بايد اعداد هگز زير رو به ترتيب از راست به چپ ببينيد:
    0x08 , 0xB1 , 0x8A
    ویرایش توسط sadmonew : 19-08-2012 در ساعت 21:47 دلیل: اصلاح برنامه قبلي و اضافه كردن قسمت هاي جديد

33. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

نام
    صادق محمدي

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    خیلی ایسی جالبی هست سورسی چیزی ازش ندارین؟ میشه به جای ssd1963 هم استفاده کرد،تا چه رزولشنی ساپورت میکنه؟
    سلام مهندس
    ra8875 آيسي هست كه از نظر كارايي شبيه به ssd1963 هستش. حتي شايد از اون هم بهتر.

صفحه 1 از 14 1234567891011121314 آخرینآخرین