NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4007 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 140 از 280

موضوع: راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

مهندس الان رو پورت سریال لبتاپم تستش کردم و tx و rx رو به هم وصل کردم هم رو هایپر و هم رو ترا ترم داره کار میکنه هرچی تایپ میکنم مینویسه ولی با مبدله رو هایپر که اصلا پورت رو باز نمیکنه و رو ترا ترم هم انگار نگار که خبریه؟؟!!! در ضمن با این اوصاف با اتصال به پورت سریال لبتاپم باید کار کنه دیگه ولی هیچی نشون نمیده اگه ممکنه یه مثالی برای پورت سریال بزارید ممنون میشم معلوم نیست دردش چیه؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

مهندس اینم یه تست کن حالا .....
    شاید پورت سریالت از تنظیمات BIOS مشکل داره ! چون برای پورت LPT معمولا رخ میده .
    یه نگاهی هم به بایوس بنداز ... آدرسهای جلوی پورت سریال رو عوض کن ... شاید قابلیت disable داشته باشه و پیش فزض غیر فعال باشه

کاربر علاقه مند
    نام
    وریا یونسی
    تشکر شده 32 بار در 23 پست

واقعا خسته نباشید جناب اقای رحیمی وسایر دوستان زحمت کش.
    دارید رو پروژه جالبی کار میکنید.انشااله که هرچه زودتر به نتیجه دلخواه میرسید.
    ببخشید که مزاحم بحستون میشم.
    من باید مداری طراحی کنم که یه دوربین باخروجی انالوگ(ازون 3سیمه ها زرد قرمز سفید) که فقط سیم تصویرشو میخوام استفاده کنم. روی السیدی 4.3اینچی نمایش بدم.
    حداقل مداریکه برای راه اندازی t107 لازم هست برای این کار چی هست(از اون شماتیکی قرار دادید)
    ضمنا من میخوام با atmega16 .avrراه اندازیش کنم.امکان داره

با تشکر

عضو جدید
    نام
    مهدی کربلایی محمد حسن
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط vurya1 نمایش پست ها
    واقعا خسته نباشید جناب اقای رحیمی وسایر دوستان زحمت کش.
    دارید رو پروژه جالبی کار میکنید.انشااله که هرچه زودتر به نتیجه دلخواه میرسید.
    ببخشید که مزاحم بحستون میشم.
    من باید مداری طراحی کنم که یه دوربین باخروجی انالوگ(ازون 3سیمه ها زرد قرمز سفید) که فقط سیم تصویرشو میخوام استفاده کنم. روی السیدی 4.3اینچی نمایش بدم.
    حداقل مداریکه برای راه اندازی t107 لازم هست برای این کار چی هست(از اون شماتیکی قرار دادید)
    ضمنا من میخوام با atmega16 .avrراه اندازیش کنم.امکان داره

با تشکر
    با عرض پوزش و خسته نباشید به دوستان .با avr به نظر غیر ممکن می اید که بخواهید تصاویر پشت سر هم رو جوری نمایش دهید که چشمک زدن تصویر دیده نشود و عملا در همان قسمت اول شما به مشکلخواهید خورد اما اگر از xmega استفاده کنید احتمال اینکه بتونید به صورت مورد نظر دست یابید به نظر بیشتر خواهد بود . اما در مورد تبدیل سیگنال انالوگ ورودی به داده دیجیتالی می تونید از saa7113 استفاده کنید داده خروجی اون هم 10 یا 9 بیتی است . موفق باشید .

6. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    مهندس الان رو پورت سریال لبتاپم تستش کردم و tx و rx رو به هم وصل کردم هم رو هایپر و هم رو ترا ترم داره کار میکنه هرچی تایپ میکنم مینویسه ولی با مبدله رو هایپر که اصلا پورت رو باز نمیکنه و رو ترا ترم هم انگار نگار که خبریه؟؟!!! در ضمن با این اوصاف با اتصال به پورت سریال لبتاپم باید کار کنه دیگه ولی هیچی نشون نمیده اگه ممکنه یه مثالی برای پورت سریال بزارید ممنون میشم معلوم نیست دردش چیه؟؟
    خوب مهندس پس مطمئنآ مبدلت خرابه...یه جایی شو اشتبا وصل کردی احتمالآ..چون با همو وصل کردن rx و tx باید با مبدل هم حتمآ کار کنه...
    همینجوری که نمیشه به پورت سریال کامپیوتر وصل کرد مهندس...باید واسش max232 بذاری...(امیدوارم با وصل کردن مستقیم به پورت سریال دچار مشکل نشده باشه)
    واسه وصل کردن به max232 هم تو قسمت میکرو از شیفت دهنده ی dc استفاده کن..

عضو جدید
    نام
    مهدی کربلایی محمد حسن
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

این موضوع برای من هم پیش امده بود که مشکل به خاطر این بود که در زمان متصل کردن و اتصال به پورت شما با نرخ بالایی در حال ارسال هستید که به همین دلیلنمی تونه پورت رو باز کنه .
    امید وارم که حدسم درست باشه و مشکلتون حل شود.

کاربر علاقه مند
    نام
    وریا یونسی

خیلی ممنون از جواب تون اقای mahdi_el2000
    با این ای سی saa7113 میشه خروجی انالوگ دوربین رو روی السیدی 4.3اینچی موجود در سایت نمایش داد.
    یعنی خروجی saa7113رو میشه مستقیم به السیدی وصل کرد.

کاربر علاقه مند
    نام
    وریا یونسی

از دوستانی که میتونن راهنماییم کنن کمک میخوام
    همون طور که گفتم من میخواستم خروجی(cvbs) یه دوربین رو روی السیدی 4.3اینچی نشون بدم
    ساده ترین و ارزانترین روش برای اینکار چی هست.

با تشکر فراوان

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط vurya1 نمایش پست ها
    از دوستانی که میتونن راهنماییم کنن کمک میخوام
    همون طور که گفتم من میخواستم خروجی(cvbs) یه دوربین رو روی السیدی 4.3اینچی نشون بدم
    ساده ترین و ارزانترین روش برای اینکار چی هست.

با تشکر فراوان
    سلام مهندس
    بهترين كار استفاده از آيسي t107bl و آيسي هاي ديگه از اين خانواده هستش.
    پس شما هم بيايد با ما همراه بشين تا هر چه زودتر اين آيسيو راش بندازيم.

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    وریا یونسی

با تشکر از شما اقا صادق
    خیلی خوشحال میشم که همراه تون بشم.
    چون این 13صفحه رو مطالعه کردم و خیلی علاقه مند شدم به این موضوع و این پروژره(نمایش تصویر انالوگ cvbs روی السیدی 4.3اینچی) هم باید حتما انجام بدم.
    ولی مشکلی که من دارم اینکه من avr (سی و بسکام) کار کردم و از stm32 هیچی نمی دونم.
    برای اینکه با شما همراه بشم باید کدوم یک از این pcb هایی که قرار دادید رو تهیه کنم
    کلا منی که از الان میخوام با شما همراه بشم باید چه قطعات و نرم افزار هایی رو تهیه کنم.
    و از کجا باید تهیه شون کنم.
    با تشکر

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام به دوستان در جواب این دوست خوب که پرسیدن با avr میشه راش انداخت باید بگم با هر میکرویی که پروتکل twi رو پشتیبانی میکنه میشه راش انداخت هیچ ربطیم به قدرت و سرعت میکرو نداره چون اصلا این کنترلر t107bl فریم بافری مثل ssd1963 نداره که بخواید هی روش بنویسید و رنگ تک تک پیکسلارو بهش بگید و البته نه اینکه نداشته باشه ها داره ولی فقط میتونید به کنترلر بگید تمام صفحه رو بیار بکن ترکیبی از این 3 تا رنگ قرمزو ابی و سبز تا هالا دی وی دی پلیرتون رو یا تلوزیونتون رو ندید قبل از اینکه تصویرو نشون بده یه پس زمینه ابی رنگ رو نشون میده این همون فریم بافرس که 3 تا رجیستر عدد بهش میدی کل خروجی تصویرو میکنه ترکیب این 3 تا رنگ
    در مورد این ای سی هم باید بگم که خروجی های cvbs و ycbcr و svideo و vga و ورودی دیجیتال rgb888 رو هم پشتیبانی میکنه در مورد حداقل مدارم فکر کنم نزدیک 200 تا برد تو این فروم گزاشتم اخریشو دانلود کنید

در مورد مبدل سریالم هم باید بگم من زمانیکه ماژول مبدلو تکمیل کردم بدون چک کردن اتصال vcc و gnd به usb وصلش کردم فورا شناختش و درایورو نصب کرد منم به خیال اینکه راه افتاده فلش لودرو باز کردم در همین اوصاف صدای قطع شدن usb از لبتاپو شنیدم که سریع مبدلو دراوردم دیدم vcc و گراندش به هم وصله البته همش تقصیر این فدک پی سی بیه بردش باکیفیت نبود 2 تا ترکش به هم چسبیده بود اتصالیو درستش کردم بعدش دوباره وصلش کردم فورا متصل شد و شناختش حالا نمیدونم تو این بین مشکل پیدا کرده یا نکرده ولی اگه پیدا کرده بود بعید میدونم دستگاه میشناختش
    در مورد شناسایی بردم توسط فلش لودر هم با پورت سریال لبتاپم بعضی مواقع میشناسه و هر موقع که حال میکنه نمیشناسه فکر کنم از max3232 باشه از فروشنده که گرفتم گفت اصلیشو دارم 1600 و غیر اصلیشو دارم 700 کدومو میخوای منم از هر کدوم یکی گرفتم حالا اون 1600 داره کار میکنه ولی اونیکیه بازی در میاره

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

خوب مشکل پورت سریالم با مبدل pl2303 حل شد یعنی الان هرچی میکرو میفرسته رو رو هایپر میگیرم مشکلم از لحیم کاری بود پایه rx خوب لحیم نشده بود
    ولی یه مشکل دیگه رخ داده اینکه من نتونستم با فلش لودر توسط مبدل به میکرو وصل شم نکته خاصی داره ؟؟؟
    البته من با پورت سریال لبتاپم 10 تا یکی میتونم وصل شم یعنی میکرو مشکلی پیدا کرده با جی لینک راحت پروگرم میشه ولی این بوت لودر بازی در میاره
    ویرایش توسط kamikazi : 01-12-2012 در ساعت 01:16

نام
    سعید شریفیان

سلام مهندس
    با چه باود ریتی تست میکنی . اتصالاتت با محکم و کوتاه باشه ..
    من البته همیشه با 115K بخوبی جواب میگیرم . ولی اگه دیدی بگیر نگیر داره یکم باود رو کم کن تا به مقدار صحیح برسی .
    نه نکته خاصی نداره . پیغام خاصی میده ؟ پایه های استفاده شده هم فقط RX و TX هست و البته Reset ...

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

میگه بوت لودر نمیتونه انریکونایز بشه میکرو رو ریست کنید و اگه یادتون باشه این پیغام زمانی میومد که از بوت لودر استفاده کرده بودیم و میخواستیم بلا فاصله دوباره ازش استفاده کنیم که معمولا این پیغام رو میداد
    مهندس باد ریتم هم 115000 هستش این بگیر نگیرش برای چیه اوایل که برد رو راش انداخته بودم این بازیارو نمیکرد تا فلش لودر رو باز میکردم و نکست رو میزدم 512 بایت حجم فلش رو نشون میداد حالا چند روزه اصلا بچه خوبی نیست شیطونی میکنه باید دعواش کنم تا عقلش سر جاش بیاد
    اتصالاتم هم از روی مبدل تا میکرو 15 سانته خیلی نیست ما برای تجهیزاتمون از کابل 2 متری استفاده میکنیم و مشکلی نداره
    این مشکل از max3232 میتونه باشه ؟؟؟ یعنی احتمال داره یه بار کار کنه بار دیگه کار نکنه ؟؟؟ البته این سوال برای این پرسیدم که با اتصال پورت سریال لبتاپم به ای مکس 3232 هم مشکل پا برجاس
    ویرایش توسط kamikazi : 01-12-2012 در ساعت 02:29

نام
    سعید شریفیان

دوباره مسیر سیم تا پایه های RX و TX ( پایه های میکرو ) رو تست کن . بردت رو خاوموش کن و با هایپر مثلا وصل شو .. بعد دو پایه RX و tX رو از میکرو اتصال کوتاه کن .. در این حالت تایپ کن از کامپیوتر ببین برگشت میخوره ( برد و میکروت حتما خاموش باشه ها ، اتصال ندی بسوزه ! ) . کلید ریستت رو هم چک کن ببیت ریست واقعا میکنه یا نه . بعد اون جامپر های بوت رو هم تا پین های میکرو چک کن . دیگه چیز خاصی نیست ...

یچیزی یادم اومد ... ترم آخر که بودم . من میکرو پاس کرده بودم ولی بیشتر دوستام همون ترم میکرو داشتن ، اونم با AVR .. بعد گاهی میرفتم خونشون و بهشون تو برنامه و تمرینا کمک میکردم .. از اونجا که AVR هم یکم زود میسوزه . اینام مرتب اشتباه میزدن و فاتحه ... یکیشون یه AVR داشت هر دفعه میسوزوندش و به من خبر سوزوندنش رو هم میداد ... منم به شوخی میگفتم بورو بزارش تو یخچال خوب میشه !!! جالب این بود که میزاشت تو یخچال و یکم بعد که بر میداشت دوباره AVR کار میکرد این اتفاق فکر کنم 10 با افتاد !!!!!!!

فکر کنم شما هم بردت رو یه چند ساعتی باید بزاری تو یخچال !!!!

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

با سلام ممنون مهندس از راهنماییتون
    مهندس صادق به این عکسه نگاه کن رو برد مانیتوره 2 تا مقاومت 33 اهم برای ارتباط twi بین mt1389de و t117ad قرار داده شده من یه فکری به ذهنم رسید من میخواستم این مقاومت رو بردارم و ارتباط میکرو رو به قسمت mt1389de وصل کنم و برنامه رو طوری تغییر بدیم که ادرس پروتکل twi میکرو بشه 0x50 و در واقع زمانیکه mt1389 داره t117ad رو داره اینیت میکنه مقداراشو بریزه رو میکرو و تمام ادرساشو تک به تک بدست بیاریم اینو بخاطر این گفتم که بعضی از رجیسترا رو باید چند بار مقدار دهی کنیم و خودش اتوماتیک ادرسش یه واحد افزایش پیدا میکنه مخصوصا تو قسمت osd اگه این کار عملی و شدنیه خبرم کنید
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00618.jpg
مشاهده: 57
حجم: 164.0 کیلو بایت  
    ویرایش توسط kamikazi : 01-12-2012 در ساعت 02:50

23. تشکرها از این نوشته :

نام
    صادق محمدي

سلام مهندس
    يعني با اين كار ميكرو نقش T117 رو بازي كنه و ديتايي كه از mt1389de ارسال ميشه رو دريافت كنه و داخل يه بافر تو ميكرو ذخيره كنه.
    مشكل اينه كه چطوري بايد آدرسو رو 0x50 تنظيم كنيم!!

25. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

اگه اینطور میشد خیلی بهتر بود چون خیلی برای راه اندازی osd بکار میره این تیبلی که برای قسمت لوت رم هستش یه بافر 16 بایتی هستش که ادرسش یه ادرسه بخوصوصه ولی تو همون ادرس هی دیتا میریزه و خودش اتوماتیک دیتاهاش تغییر مبکنه
    راستی اصلا یه چیزی من اصل قضیه رو زیر سوال بردم برای ادرسایی که هم قابل خوتندن و هم نوشتن میشه همین کارو کرد یعنی لازم نیست میکرو در نقش t107 ظاهر شه ما میزاریم t117ad کامل اینیت بشه بعدش میایم تک تک ادرسارو میخونیم و بعدش میریم سراغ ادرسایی که گفتم هی باید توش دیتا بریزی و خودش اتوماتیک ادرسش اضافه میشه برای خوندنشم خوب همینطوره دیگه وقتی بخوای ازش بخونی هم همینطوره هی خودش اتوماتیک ادرسشو اضافه میکنه الان میخوام مانیتوررو راش بندازم

27. تشکرها از این نوشته :

نام
    صادق محمدي

....... ما میزاریم t117ad کامل اینیت بشه بعدش میایم تک تک ادرسارو میخونیم و بعدش میریم سراغ ادرسایی که گفتم هی باید توش دیتا بریزی و خودش اتوماتیک ادرسش اضافه میشه برای خوندنشم خوب همینطوره دیگه وقتی بخوای ازش بخونی هم همینطوره هی خودش اتوماتیک ادرسشو اضافه میکنه الان میخوام مانیتوررو راش بندازم
    بله اين راه عمليتره

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس الان مونیتورو راش انداختم تصویر لوگوی شرکت مارشال رو نشون میده بایذ اون قسمت twi رو منتقل کنم به برد فقط اگه تو پروگرم کردن میکرو به مشکل نخورم خوبه در ضمن برنامرو هم باید برای 3 تا پیج تغییر بدم خداکنه جواب بده دعا کنید
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00041.jpg
مشاهده: 62
حجم: 134.6 کیلو بایت  

30. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین