NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4009 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 100 از 280

موضوع: راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

مهندس من میخوام ال سی دی رو با یک 3.2 اینچی با درایور ssd1289 عوض کنم و توسعه بدم
    میشه یه تغییری بدید که با این ال سی دی هم بشه کار کرد ؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

مهندس باید پین اوت ال سی دی 3.2 رو داشته باشی من چیزی راجبش ندارم

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

مهندس جان اینم پین اوت
    kavirelectronic.ir/eshop/attachment.php?id_attachment=18

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام به همگی من خیلی تلاش کردم یه سافتوری برای دیباگ کردن این t107bl پیدا کنم ولی این کنترلر رو اینقدر صنعتیو مخفی دارن کنترلر میکنن اینگار چه خبره خیلی باید جالب باشه تا حالا کسی نپرسیده این کنترلر هارو چطوری میشه دیباگ کرد ؟ خوب با همین 2 پایه tx و rx البته کنترلری مثل t107bl این امکانات رو نداره ولی t138af و t117ad این امکانات رو داره یعنی با یه برنامه exe ساده میان تمام امکانات کنترلر رو راه اندازی میکنن مثل همون tools که برای این کنترلرهاس تمام کارخانه ها که پروسه های صنعتیو طی میکنن از همین سافتورای ساده استفاده میکنن یعنی تمام اسکریپتها رو این نرم افزارا وجود داره شما بسته به امکاناتی که میخوای کنترلر رو راه میندازی مثلا osd یا فونت دلخواه سورس ورودی دلخواه و ......
    در مورد کنترلر های شرکت mstar از این قبیل نرمافزارا زیاده ولی برای شرکت تراوینز من چیز بدرد بخوری ندیدم

7. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 54 بار در 16 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    سلام مهندس در مورد راه اندازی ورودی vga میشه راهش انداخت برای تبدیل دوبارش به سیگنال vga باید یه ای سی تبدیل ttl به vga بگیری که پارت نامبرشو الان نمیدونم ولی تو همین تاپیک بگردی هستش این ای سی میتونه این کارو بکنه ولی نمیدونم جواب میده یا نه در واقع فکر کنم این طور میشه که شما سیگنال vga با رزولوشن 640*480 رو به t107bl میدی و داخل خود کنترلر خروجی رو بصورت rgb666 یا همون ttl تعریف کن بعدش این خروجی رو بده به اون ای سی که گفتم و خروجی vga بگیری
    ولی در حالت کلی ماهیت خروجی vga یعنی رزولوشن 640*480 نمیدونم میشه ریسایزش کرد یا نه
    کنترلر t107bl تا رزولوشن 1200*800 رو ساپورت میکنه البته اگه اندازه رزولوشن xga رو درست گفته باشم در ضمن این کنترلر بصورت سخت افزاری رو تصویر زوم هم میکنه صفحه اول دیتاشیت تمام قابلیتهاشو گفته
    با سلام دوباره
    من در واقع یک vga غیر استاندارد دارم در رزولیشن 700*260 که وقتی به lcd های معمولی میدم کمی از تصویر از بالا و پاین نمایش داده نمیشه !! (قبلا با crt کار میکرد )
    حلا باید اصلاحش کنم شما بهترین روش و راحترین راه چیو پیشنهاد میکنید ؟
    سوال دومم اینکه در دیاگرام خروجی این t107 نوشته که خروجی آنلوگ داره آیا از اون میتونم استفاده کنم ؟ و به چه شکلی (یکم پیچیدس آدم گم میشه توش)
  9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما maxn برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام مهندس یه چیزی همیشه بیاد داشته باسید دیتایی که از دست رفته به این اسونیا دوباره بدست نمیاد اینو گفتم بخاطر اینکه وقتی شما یه ورودی vga با رزولوشن 700*260 دارید این t107bl از کجا باید بقیه پیکسلاشو که از دست رفته رو تامین کنه خروجی استاندارد vga همون 600*480 هستش پس شما اول و اخر اگه بخوای با تی 107 راش بندازی از پهنا 100 تا پیکسل رو از دست میدی و از ارتفاع 220 پیکسلت سیاه میمونه و چیزی رو این قسمت نمایش داده نمیشه شما باید منبعی که داره این سیگنال vga رو تولید میکنه بررسیش کنید ببینید میشه تبدیل به رزولوشن استانداردش کرد یا نه وگرنه پیکسلات از دست رفتس و کاری براش نمیشه کرد

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 54 بار در 16 پست

سلام دوباره . مهندس دیتا از دست نرفته یعنی تصویر در همین اندازه هستش و مانیتورم میتونه تشخیسش بده .حتی میشه تصویر بالا پایین کشید و لی نمیتونه در پهنای کامل نشون بده!!! یعنی کاملا تصویر داره فقط از ارتفاع بزرگ حالا یکم نساز به فشرده سازی داره!! منتظر راهنمایتون هستم
    راستی به منبع تولید یشگنال نمیشه دست زد چون حالت تمام سخت افزاری داره و غیر قابل دستکاری!

13. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس با این دانشی که من دارم نمیشه با این تشکیلات موجود ریسایزش کرد و من چیزی دیگه به ذهنم نمیرسه
    اگه دوستان دیگه چیزی به ذهنش میرسه این دوست مارو راهنمایی کنه

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

با سلام به دوستان بعد از یه وقفه میخوام که راه اندازی این کنترلر رو دوباره پیگیری کنیم با توجه به فایل هدری که من برای اینیت کردن اولیه کنترلر نوشتم با توجه به راه اندازی کنترلر ssd1963 مراحل زیر رو طی کنیم
    1. ست کردن فرکانس vco و pll
    2. تعیین فرکانس کلاک پنل با توجه به نوع پنل و فرکانس کاریش مثلا برای 7 و 9 اینچی 33.3 مگه و برای 4.3 اینچ 9 مگه
    3. مهمترین و اصلیترین بخش ست کردن اطلاعات تایمینگ با توجه به نوع پنل
    4.و در این مرحله مشخص کردن نوع پنل خروجی یعنی مثلا rgb888 باشه یا rgb666 یا بصورت سریال
    5. ست کردن قسمت gpio و pwm برای راه اندازی ال سی دی و بک لایت ال سی دی
    6. در این مرحله میتونیم از ساده ترین نوع سیگنال ورودی استفاده کنیم یعنی همون cvbs یا سه فیشه زردو قرمزو سفید روی تلوزیونتون که یکی از رنگهاش که فکر کنم زرد باشه برای ارسال تصویر هستش شروع کنیم
    7. در مرحله اخر لود کردن فونت و لوگو و عکس bmp رو کنترلرو پیش میبریم

حالا باید تک به تک مراحلو به ترتیب بریم جلو از pll شروع میکنیم

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

حالا باید تک به تک مراحلو به ترتیب بریم جلو از pll شروع میکنیم
    سلام دوستان
    من ميخوام ديگه شروع كنم و كارو روي اين پروژه ادامه بدم.
    فقط دوستاني كه اين برد مهندس رحيمي رو ساختن و آماده دارن بيان اطلاع بدن تا با هم شروع كنيم.
    منتظر دوستان هستم.

19. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام مهندس خسته نباشید خیلی خوشحال شدم با هم دوباره داریم شروع میکنیم
    من یه چیزی به ذهنم خورد که اگه کلکم بگیره خیلی جلو میافتیم مهندس من یه مانیتور خودرو 9 اینچی داشتم که دست بر قضا قطعاتشو اوراق کردم البته خود مانیتور سالمه و مشکلی نداره فقط قطعاتش مثل ال سی دی و برد کنترلرش از هم جداس
    روی pcb این مانیتور دوتا ای سی قرار داره که یکیش mt1389de یا همون ویدیو دیکدر هستش و اون یکی دیگه هم ای سی نیست جز t117ad که یکی از صنعتی ترین ای سی های شرکت terawins هستش من تمام رجیستراشو با t107bl مقایسه کردم تنها تفاوتشون در اینه که t117ad دارای یه osd هستش اونم osd2 ولی t107bl دارای دوتا osd هستش یعنی osd1 و osd2 در واقع این قسمت osd برای لود کردن عکسو فونتو اینجور چیزاس من میخوام این ای سیو به قول معروف هکش کنم به این صورت که مانیتور رو روشن کنم و منتظر بمونم این mt1389de این t117ad رو اینیت کنه بعد از اینیت کردنش بیام پین های sda و scl میکرو stm32 رو به پایه های پورت twi کنترلر t117ad وصلش کنم وبعدش بیام تک تک رجیستراشو بخونم و بریزم رو یه بافر بعدش بیام این بافر رو بریزم رو پورت سریال و رو هایپر ترمینال نتیجه رو ببینم بعدش بیام با رجیسترای این t107bl مقایسش کنم دیگه از این روش زیرکانه تر نمیشه میشه؟؟؟؟
    خوبی این مانیتوره اینه که همین ال سی دی 9 اینچی داخل فروشگاه رو تو مد 24 بیتی با t117ad راش انداخته و کارو اسون کرده یه 2 ، 3 روزی درگیر یه پروژه هستم تموم که شد روش کار میکنم
    البته تموم این کاراییو که الان گفتم یه نرم افزار twi انالیزورم میکنه که خود شرکت terawins مختص محصولاتش داده ولی خوب به ما نمیدنش دیگه ؟؟؟!!!!!
    اگه کسیم در مورد همچین نرم افزاری اطلاعاتی یا سورسی داره مارو هم خبر کنه
    البته از همه بابت این کلک زدناهو تنبل یازیا برای نوشتن یه برنامه درست درمون معذرت خواهی میکنم دور از مرام یه مهندس بخواد یه قطعه صنعتیو هک کنه خلاصه ببخشید دیگه جوونه دیگه!!!!!

دوستان نتیجشو حتما اطلاع میدم

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    صادق محمدي

سلام
    مهندس فكر هوشمندانه اي كردي. لطفا تست كنيد و نتيجه رو بگيد.

23. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس فقط یه زحمتی براتون دارم اگه میشه برنامه این قسمت رو شما بنویسید من تستش کنم اینطور راهنماییتون کنم که تو اون مثالی که برای راه اندازیش با هم نوشتیم یه هدری هست به اسم t107bl_register.h البته اگه درست گفته باشم تو این هدر من ادرس تک تک رجیسترا به همراه مقدار دیفالت هر قسمت رو بصورت اماده تو یه بافر نوشتم شما بیاید یه بافر تعریف کنید و تک تک این ادرسارو بریزید تو این بافر بعدش تو یه حلقه بیاید این رجیسترارو رید کنید بعدش مقدار رید شدرو بریزید تو یه بافر دیگه در اخر کارم بیاید این بافر رو بریزید رو پورت سریال و تمام چقدر بافر تو بافر شد؟؟؟؟!!!! البته ببخشید مهندس من خیلی سرم شلوغه ممنون میشم این کارو بکنید

در ضمن مهندس اگه هک کردن این t117ad درست انجام بشه فعلا فقط ورودی av رو باهاش راه اندازی کردیم چون ارتباط تصویر خروجی mt1389de با t117ad بصورت av هستش که برای شروع کار بد نیست مهندس
    ویرایش توسط kamikazi : 04-11-2012 در ساعت 13:35

نام
    صادق محمدي

مهندس فقط یه زحمتی براتون دارم اگه میشه برنامه این قسمت رو شما بنویسید من تستش کنم اینطور راهنماییتون کنم که تو اون مثالی که برای راه اندازیش با هم نوشتیم یه هدری هست به اسم t107bl_register.h البته اگه درست گفته باشم تو این هدر من ادرس تک تک رجیسترا به همراه مقدار دیفالت هر قسمت رو بصورت اماده تو یه بافر نوشتم شما بیاید یه بافر تعریف کنید و تک تک این ادرسارو بریزید تو این بافر بعدش تو یه حلقه بیاید این رجیسترارو رید کنید بعدش مقدار رید شدرو بریزید تو یه بافر دیگه در اخر کارم بیاید این بافر رو بریزید رو پورت سریال و تمام چقدر بافر تو بافر شد؟؟؟؟!!!! البته ببخشید مهندس من خیلی سرم شلوغه ممنون میشم این کارو بکنید

در ضمن مهندس اگه هک کردن این t117ad درست انجام بشه فعلا فقط ورودی av رو باهاش راه اندازی کردیم چون ارتباط تصویر خروجی mt1389de با t117ad بصورت av هستش که برای شروع کار بد نیست مهندس
    سلام
    باشه مهندس. انجامش ميدم.

26. تشکرها از این نوشته :

نام
    صادق محمدي

سلام مهندس
    اينم برنامه اي كه خواستي.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

28. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس اگه ممکنه بی زحمت میلتون رو چک کنید
    مهندس برنامه ای که نوشتید فقط برای رجیسترای پیج صفر هستش باید برای هر 3 تا پیج 0 و 1 و 2 باشه بافر هر ستاشونو نوشتم فقط شما هر 3 تاشونو بندازید تو لوپ ممنون میشم برنامرو ادیت کنید

مهندس خودتون رو پورت سریالتون چک کردید رجیسترارو درست رید میکنه؟؟؟ با مقدار دیفالت تو دیتاشیت برابره؟؟؟؟
    ویرایش توسط kamikazi : 05-11-2012 در ساعت 16:05

نام
    صادق محمدي

مهندس خودتون رو پورت سریالتون چک کردید رجیسترارو درست رید میکنه؟؟؟ با مقدار دیفالت تو دیتاشیت برابره؟؟؟؟
    تقريبا برابره. البته فعلا براي پيج صفر تست كردم.
    تو فايلي كه ضميمه كردم خروجي سريال رو ميتونيد ببينيد.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

31. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

ممنون مهندس چشم پیگیر میشم

33. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند electeron_man آواتار ها
    نام
    ایمان
    تشکر شده 8 بار در 8 پست

سلام مهندس واقعا زحماتتون قابل ستایش
    واقعا خسته نباشید
    منتظریم

35. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

پیش فرض lcd 7 inche tach

salam man mikham in lcd ro (7 inche tach
    rahandazi konam agar kasi az dustan hast ke in karo be surte porojei anjam mide ba shomare 09396325461 ya majid_p4@yahoo.com tamas begire

صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین