NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4009 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 4 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 80 از 280

موضوع: راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c

کاربر فعال saeidhp آواتار ها
    نام
    سعید
    تشکر شده 76 بار در 44 پست

سلام مهندس من برای کار با سایتهای چینی از گوگل کروم استفاده میکنم که خودش پیشنهاد ترجمه اون سایت به انگلیسی رو میده گرچه خیلی خوب نیست ولی از چینی خیلی بهتره

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

دوستان اینم pcb و شماتیک سخت افزار مورد نیاز برای راه اندازی led driver و dc 2 dc convertor کنترلر t107bl که میتونید به روش اتو یه رو درستش کنید امیدوارم بدردتون بخوره تمام قطعاتشم که میدونید کجا داره دیگه من نگم؟؟!!
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

5. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

این یه مدار صنعتی (ضبط ال سی دی دار خودرو) که تو اون از یه کنترلر t107bl استفاده کرده ال سی دیشم باید همین 7 اینچی داخل فروشگاه باشه چون پین هاش یکیه یه مثال اینجوری داشته باشید خیلی خوبه اکثر قطعاتشم همینایی که ما داریم استفاده میکنیم
    • نوع فایل: pdf 107BL.pdf (857.5 کیلو بایت, 256 نمايش)

7. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس رسیدن بخیر از صبح دارم با این کانورتور داخلی t107bl ور میرم راه نمی افته که نمی افته سخت افزارشو مطابق همون اپلیکیشن نوت بستم ولی انگار اصلا پالس pwm تولید نمیکنه
    مهندس راستی یه سوالی شما این pwm1 کنترلر رو راه انداختی من هر چی باهاش ور رفتم تو خروجیش پالسی تولید نمیکنه این سورسمه
    ویرایش توسط kamikazi : 19-09-2012 در ساعت 11:55

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال MMBMMB20 آواتار ها
    نام
    محمد بخشایی
    تشکر شده 45 بار در 30 پست

سلام حاج مهدی برای خانواده NXP از مدل های LPCxxxx برای این آی سی مورد بحث t107bl منبعی مدنظر داری راهنمایی کنی؟
    اگر خدا بخواد با دوستان میخایم این درایور رو با خانواده NXP راه بندازیم امکانش هست راهنمایی کنید؟متشکرم!1تازه کار یا علی........

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام مهندس هیچ منبعی برای راه اندازی این کنترلر وجود نداره مگر همون سمپلهایی که برای کنترلر های t100a و t103 و...... وجود داره که اوناهم سمپلهاییه که برای سال 2005 و برای مدلهای قدیمی کنترلرهای شرکت terawins ولی خوشبختانه رجیسترایه تمام کنترلرهایه این شرکت از نظر ادرس یکی هستن و تنها تفاوتشون تو امکاناتشونه یعنی اگه یه کنترلری یه امکانات خاصی مثلا تاچ کنترلر رو نداره جای ادرس این قسمتش خالیه و مثلا برای کنترلری مثل t138af این رجیستر تعریف شده
    در مورد راه اندازی این کنترلر با میکرو nxp هیچ فرقی نداره که شما با این میکرو میخوای کار کنی یا با یه میکرو دیگه بستگی به استفاده ای که از پروژت میخوای بکنی و قیمت نهایی بردت داره این خیلی مهمه مهندس من نزدیک 6 ماه با at91sam7x256 با این کنترلر سروکله زدم بعدش فهمیدم از نظر اقتصادی بصرفه نیست با این میکرو کار کنم و سوییچ کردم رو stm32
    شما برای راه اندازی این کنترلر با میکرو ال پی سی فقط دوتا هدر بنام های i2c.c و i2c.h از همین سمپل stm32 که براتون گزاشتم رو روی میکرو ال پی سی راه اندازی کنید به این صورت که فقط دوتا تابع
    void I2C_write_BYTE(unsigned char page , unsigned char _ADDR,unsigned char _Data);
    //-----------------------------------------------
    unsigned char I2C_Read_BYTE(unsigned char page , unsigned char _ADDR);

رو با ال پی سی راه اندازی کنید بقیه توابع توابع استاندارد برای هر میکرویی و رو هر میکرویی کار میکنه

راستی مهندس شما بردیو براش زدید؟؟؟

ومن الله توفیق
    ویرایش توسط kamikazi : 11-09-2012 در ساعت 10:06

12. تشکرها از این نوشته :

نام
    محمد بخشایی

سلام.حاج مهدی شرمنده من به اسم کوچک خطاب میکنم اینجوری بی تاروف و قل و قش و مثل برادر بزرگتر نداشتمی!اگر با نحوه خطاب مشکل هست بگو رسمیش کنم؟
    و امــا بعد راستشو بخای هنوز توی R & D (آر اندی ام) ....تحقیقات و تحقیقات و تحقیقات و ....
    اول که من یک 5 روزی هست که سرم رو از تویه Atmega32 و باسکام در آوردم.! اون هم فقط بخاطر صحبتای یکی از داداشام توی ای سایت.توی این چند روز خوب چیزایی رو فهمیدم.
    به شخصه به دنبال خصوصیت فکریم توی این رشته به دنبال سبکترین مدار با کارایی قابل ارتقاء هستم.
    به سری NXP رسیدم واقعا رقیب نداره از نظر interface ها من رو تا دم انفجار برد؟نظر شما و دوستان چیه؟
    خوب الان میپرسی پروژه چیه؟
    شبه HMI ! میکرو یا بهتره بگم CPU که مشخص شده بود PCL1788 که بدونه سخت افزار خرجی LCD رو درایو میکنه. که حاج مهدی شمار1 زحمت تهیه اش رو کشیدن!
    ولی هر صفحه نمایشی باید امکان ارتقاء داشته باشه ! ورودی دوربین port video camera روی نقشه پروژه داشتم . نمونه ای برای LPC1788 & LCD TFT 4.3 & Camra پیدا نکردم !
    رفتم سراغ درایور های LCD به ssd1968 و ssd1928 رسیدم بازم به ضعف سخت افزاری از نظر interface برخوردم .دوستان خیلی زحمت کشیدن من این تجربه رو مدیون دوستانی هستم که روی ssd1968 و ssd1928 کار کردن و به نتیجه هم رسیدن.ازایشون متشکرم.
    در ادامه به این t107b رسیدم امکاناتش از او دوتای قبلی بالاتره !نظر شما چیه؟
    بلوک دیاگرامش رو که دیدم ......
    حالا فک کنم نوبت هم باشه نوبت نرم افزاره که امکان سنجیش برای این پروژه بررسی بشه که اون هم با مطالعه مجدد مجله ها و مرورشون و در ادامه نیم ساعت قبل پاسخ بالایی شما رو دیدم
    ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c
    کدهای برنامه ها در خانواده ARM یکی هست.
    راستی آدرس :دوتا هدر بنام های i2c.c و i2c.h از همین سمپل stm32 برای راه اندازی این کنترلر با میکرو ال پی سی گذاشتین ! آدرس لینکش رو همینجا در ادامه همین کلام قرار میدی _ نمیخام رشته کلام از دستم در بره میبینی دوستان مطلب جدید آوردن من باز سر نخ رو گم میکنم!دسدت طلا..!
    در آخر میریم روی مدار تمرکز کنیم تا یک PCB استاندارد بزنم.انشاالله.
    از مدار های شما هم حتما استفاده میکنم البته با ذکر صلوات برای سلا متی اولین ها .راستی آخرین مداری که از این درایور OK گرفتید رو هم فقط آدرس پست ش رو پیوست کن .باز هم تشکر به خاطر راهنمایی هاتون!
    هل من ناصر ینصرونی؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس ببخشید اینو میگم ولی شما از یه مدار چی میخواید شما دها کنترلر رو مثال زدید ولی من نفهمیدم اصلا این همه قابلیت رو برای چی میخواید در مقام مقایسه از نظر قدرت و قیمت هنوز میکرویی به این سری از میکروهایه stm32 نرسیده نمیدونم چرا دنبال nxp هستید البته مهم هم نیست اینارو گفتم که الکی پولتو دور نندازی در مورد برد هم تو اخرین پستی که گزاشتمش ورژن کامل این برد رو میتونی دانلود کنی فقط چک کن ببین ال ای دی درایورش همونی باشه که تو فروشگاه هست من بردم با یه mp3202 هستش
    در مورد زدن یه برد با تمام قابلیت های ممکن اینطور نیست شما یه شماتیک بزاری جلوت بعدش نرم افزار altium disigner رو باز کنی شروع به ترسیم شماتیک و زدن یه پی سی بی کنی همین بردی که برای t107bl زدم براش نزدیک 6 تا پی سی بی زدم تا همه باگ هایه مدار درومد و الان داره کار میکنه مهندس زدن یه برد بدون مشکل خیلی سخته بینهایت!!!!!!
    تو این تاپیکهایی که زدم هیچ کس نپرسید چرا دوتا کنترلر t107bl و ssd1963 رو تو یه برد زدم هنوزم هیچ کس نمیدونه و نپرسیده چون من فقط تعداد 3 نفر رو تو کل ایران میشناسم که از عملکرد این کنترلر و قابلیتهاش و نوع کاربردش سر در میارن زدن یه برد اول کاره بعدش که میری تو برنامه نویسی میبینی که فقط خودتیو خودت البته از کمک دوستان استادی مثل اقا صادق نباید غافل شد
    وقتی که یه مهندس به این درک برسه که میتونه خروجی ssd1963 رو به ورودی rgb888 کنترلر t107bl وصل کرد و از روی این کنترلر تصاویر رو نشون داد اون موقع یه مهندس واقعیه یعنی کسی که میتونه طراحی کنه نه کپی برداری
    در اخر کلام وقتتو هدر نده و از تجربیات دیگران استفاده کن

موفق و پیروز باشید
    و من الله توفیق

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

در مورد این کنترلر ها و نحوه راه اندازیش دارم به این نتیجه میرسم چون این کنترلر صنعتیه و هیچ سورسی براش نیست باید یه نکته داشته باشه یعنی هیچ کس تو این دنیایه خاکی براش برنامه ای ننوشته ؟؟؟
    بله نوشته ولی نه برنامه بصورت c بلکه یه سری برنامه با c شارپ براش نوشتن که در واقع بصورت گرافیکی شما قسمتهایه مختلف رو کانفیگ میکنی بعدش یه هدر تو خروجیش تولید میکنه اینو تو سایت lcdhome دیدم یه برنامه ای هست تو این سایت بنام i2c debuge tool که تمام قسمتهایه مختلف osd و هرچی که فکرشو بکنی کانفیگ میکنه اینو گفتم بدونید تو پروسه هایه صنعتی وقت برای برنامه نویسی نمیزارن طرف میاد این سافتور رو از مثلا شرکت terawins میخره بعدش راحت کنترلرشو راه میندازه
    اگه کسی بتونه یه همچین سافتوریو پیدا کنه عالیه البته تو اون فایل 10 مگیه یه همچین سافتوری هست ولی امکاناتش کمه

و من الله توفیق

17. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    محمد بخشایی

آقا خدا قوت! NXP هایی که تویه فروشگاه هست امکاناتش خیلی بیشتر از STM32 های توی فروشگاه؟
    ولی نمک رو زخم کم کاری ما نریز اینجا جای ما فشار زیاده!
    به ما یک مشاوره بدید ازین چه کنم و چه کنم و سنگ روی یخ شودن جلوی اساتید در بیایم!
    پروژه ما شبیه یک HMI هستش البته در سطح پایین تر .کنترل چندتا رله خاموش روشن ساده البته به وسیله صفحه نمایش گرافیکی 4.3 TFT + صفحه Tuch که این امکان رو هم داشته با شه که با فعال کردن یک کلید تصویر دوربین رویه LCD به نمایش در بیاد!
    اگر برای ساختن این پروژه کمکم میکنید که از چه قطعاتی استفاده کنم که یا علی وگرنه بازهم یا علی !
    کفاره داره اگر با اساتید این سایت قهر کنم؟

هل من ناصر ینصرونی؟

19. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام مهندس ببین اگه با پروژت میخوای اشکال هندسی و اشکال مختلف با سرعت زیاد داشته باشی باید از ssd1963 استفاده کنی چون 1.2 مگ اس رم داره اگرم تو پروژت دوربین خالی داری باید از t107bl استفاده کنی چون ssd1963 ورودی adc برای تیدیل سیگنال انالوگ cvbs دوربین نداره اگرم تو پروژت ترکیبی از این دوتا رو داری همزمان باید از دوتا کنترلر استفاده کنی پروژه منم همینطوره اشکال هندسی رو با ssd1963 ایجاد میکنم و با t107bl نمایشش میدم این t107bl یه کنترلر فوق العادس اگر این sram اون اندازه ssd1963 بود خیلی عالی میشد ولی در کل اینترفیس کنترلی video display controller ها پروتکل twi هستش که سعت ارتباطیش کمه اگه کنترلرهایی مثل tw8815 رو از شرکت تچول دیده باشی اونم مثل t107bl
    برای قسمت پاورم هم میتونی از lm2576 و am1117 در رنجهایه 1.8 ولت و 3.3 ولت استفاده کن ولی اگه داری یه پروسه صنعتی رو انجام میدی درستش اینه که از رگولاتورهای سوییچینگی مثل mp1410 استفاده کنی و چون داری از ال سی دی 4.3 اینچی استفاده میکنی قسمت های ولتاژم نداری برای قسمت های دیگه مدارت هم خودت باید طراحیش کنی
    موفق و پیروز باشید
    و من الله توفیق
    ویرایش توسط kamikazi : 12-09-2012 در ساعت 17:05

21. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

با سلام به همه دوستان من دارم رو ورودی های انالوگ کنترلر t107bl کار میکنم و از قضا بدترینشم انتخاب کردم یعنی راه اندازی یه TV TUNER که پروتکل ارتباطیش با میکرو TWI هستش و با ست کردن یه سری از فرکانسهایه خاص میتونید کانالهای تلوزیونی رو رو ال سی دی نشون بدید بدین صورت که این ماژول تو خروجیش یه سیگنال CVBS برای تصویر داره و یه سیگنال AUDIO ، برای راه اندازی قسمت صوتش فعلا نظری ندارم ولی خود دیتاشیت ماژول گفته از TDA1048 برای تقویت سیگنال صوتی استفاده بشه بهتره
    من یه سری اطلاعات در مورد اینکه کانالهای تلوزیونی با چه سیستمی پخش میشه PAL یا SECAM یا NTSC من خودم دارم با NTSC جلو میرم یه چنتا هدرم برای راه اندازی OSD و همین TV TUNER به پروژه اضافه کردم
    در کل هم خیلی گله دارم از دوستانی که فایلهیی که میزام رو فقط دانلود میکنن بدون اینکه بدون چیه بازم اون موقع که اقا صادق بود با هم تبادل نظر میکردیم ولی الان هیچ کس اصلا هیچ نظری واقعا نداره!!!!!!!!!!!!!! حالا بگیم 70% مطالبی که میزام رو دوستان خارجی دانلود میکنن پس این 30% داخلی برای چی دانلود میکنن!!!!!!!!!
    از اقای زارعی هم میخوام اگه میتونه یه سری به این سایتی که ماژول TV TUNER رو گرفتم بزنه خیلی ماژولهای خفنی داره تمامیشون صنعتین . فکر کنید یه ماژول GPS با ابعاد 1 در 1 سانت خیلی عالیه؟؟
    CHINA DRAGON TECHNOLOGY LIMITED
    TV_CDT-6EPN2-00 - docin.com豆丁网
    ویرایش توسط kamikazi : 19-09-2012 در ساعت 17:46

23. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

خیلی باحالی

25. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام به همگی این اپلیکیشن نوت مربوط به کنترلر t113ai هستش که یه کنترلر فوق العاده خفن از شرکت terawins هستش قابلیت هاش بی نظیره تمام امکانات t107bl و t138af رو داره به همراه اینکه خروجی lvds هم داره تو این اپلیکیشن نوت نحوه ست کردن نوع سیگنال ورودی و پنل خروجی رو گفته امیدوارم بدرد دوستان بخوره

27. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 54 بار در 16 پست

با سلام دوستان عزیز - یک سوال در مورد این چیپ
    من میخوام ورودی vga به این ای سی بدم بعد رزولیشن تصویر عوض کنم و در خروجی خرجیشو دوباره vga کنم .به نظرتون امکان داره؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام مهندس در مورد راه اندازی ورودی vga میشه راهش انداخت برای تبدیل دوبارش به سیگنال vga باید یه ای سی تبدیل ttl به vga بگیری که پارت نامبرشو الان نمیدونم ولی تو همین تاپیک بگردی هستش این ای سی میتونه این کارو بکنه ولی نمیدونم جواب میده یا نه در واقع فکر کنم این طور میشه که شما سیگنال vga با رزولوشن 640*480 رو به t107bl میدی و داخل خود کنترلر خروجی رو بصورت rgb666 یا همون ttl تعریف کن بعدش این خروجی رو بده به اون ای سی که گفتم و خروجی vga بگیری
    ولی در حالت کلی ماهیت خروجی vga یعنی رزولوشن 640*480 نمیدونم میشه ریسایزش کرد یا نه
    کنترلر t107bl تا رزولوشن 1200*800 رو ساپورت میکنه البته اگه اندازه رزولوشن xga رو درست گفته باشم در ضمن این کنترلر بصورت سخت افزاری رو تصویر زوم هم میکنه صفحه اول دیتاشیت تمام قابلیتهاشو گفته

30. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    سلام مهندس در مورد راه اندازی ورودی vga میشه راهش انداخت برای تبدیل دوبارش به سیگنال vga باید یه ای سی تبدیل ttl به vga بگیری که پارت نامبرشو الان نمیدونم ولی تو همین تاپیک بگردی هستش این ای سی میتونه این کارو بکنه ولی نمیدونم جواب میده یا نه در واقع فکر کنم این طور میشه که شما سیگنال vga با رزولوشن 640*480 رو به t107bl میدی و داخل خود کنترلر خروجی رو بصورت rgb666 یا همون ttl تعریف کن بعدش این خروجی رو بده به اون ای سی که گفتم و خروجی vga بگیری
    ولی در حالت کلی ماهیت خروجی vga یعنی رزولوشن 640*480 نمیدونم میشه ریسایزش کرد یا نه
    کنترلر t107bl تا رزولوشن 1200*800 رو ساپورت میکنه البته اگه اندازه رزولوشن xga رو درست گفته باشم در ضمن این کنترلر بصورت سخت افزاری رو تصویر زوم هم میکنه صفحه اول دیتاشیت تمام قابلیتهاشو گفته
    سلام مهندس
    براتون ممکن هست این برد رو برای ماژول ال سی دی 3.2 اینچی فروشگاه سایت هم راه اندازی کنید
    اگر ورودی تصویر هم براش بزارید که عالی میشه
    با تشکر

32. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس اصل قضیه رو زیر سوال بردید ماژول داخل فروشگاه ورودی دیتاش بصورت 16 بیت این ربطی به ورودی تصویر نداره شما باید معین کنید میخواید چی کاری با ال سی دیت بکنید تا بهتون بگم چه ال سی دی با چه درایوری رو بگیرید

34. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

راستش من یه مدار دارم که با ال سی دی s65 زیمنس و atmega16 راه اندازی شده و یه صحفه کلید 4*4 ماتریسی هم داره
    حالا من میخوام مدار رو توسعه بدم و از ال سی دی 3.2 اینچی سایت با درایور ssd1289 استفاده کنم و همچنین از stm32f103 به عنوان cpu استفاده کنم و صحفه کلید رو حذف و روی تاچ بیارم ولی مشکلی که هست من از این میکرو اطلاعاتی ندارم
    در کل بگم میخوام سورسی رو که دارم تغییر بدم به این سیستم جدید اگر هم امکان داشته باشه مدار جوری باشه که ورودی av داشته باشه که بشه به عنوان مونیتور ازش استفاده کرد
    اگر مدار جوری باشه که بشه از ال سی دی 4.3 اینچی هم استفاده کرد که عالی میشه یا 2 تا مدار بشه
    حالا به نظر شما این کار شدنی هست ؟

36. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

نه مهندس این دوتایی که شما میگید دوتا پروژه جداس در واقع اون دوتا lcd که گفتید رو خودش درایور داره و پروتکل ارتباطیش با میکرو همون 16 بیت هستش پس نمیتونی ورودی av یا ال سی دی 4.3 اینچ رو باهاش راه بندازی اگه میخوای فقط ورودی av داشته باشی باید از t107bl استفاده کنی و ال سی دیت هم باید 4.3 یا 7 یا 8 یا 9 اینچی داخل فروشگاه باشه و اگه میخوای ال سی دیت رو با یه 4.3 اینچی عوض کنی و توسعش بدی باید یه برد درایور ال سی ذی براش بزنی که تو همین تاپیک بردش هست

38. تشکرها از این نوشته :

KHM

صفحه 4 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین