NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1249 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 145

موضوع: آموزش جامع اتصال avr به پورت usb در بسکام

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

مهندس شما چرا همیشه Device_configured رو تست می کنید؟ این فقط در اولین لحظه ی اتصال دستگاه به پورت باید چک بشه ، اونم در برنامه هایی که سرعت مهمه.

تا وقتیکه شما دستگاه رو از پورت جدا نکردین Device_configured صفر نمیشه که!

ضمن اینکه شما از کجا می دونی که مشکل از برنامه ی سمت کامپیوتر نیست؟ ضمنا از کریستال 15 مگاهرتز استفاده کنید و نتیجه رو ببنید.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال mehdi29665 آواتار ها
    نام
    مهدي ديواندري
    تشکر شده 121 بار در 68 پست

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_rk نمایش پست ها
    مهندس شما چرا همیشه Device_configured رو تست می کنید؟ این فقط در اولین لحظه ی اتصال دستگاه به پورت باید چک بشه ، اونم در برنامه هایی که سرعت مهمه.
    .
    خب توی توضیحاتتون نوشته بودید که در دستورات تاخیری ابتدا بایدDevice_configured چک بشه سپس ارسال صورت بگیره در ضمن اون قبل از شروع حلقه گذاشته و نمیتونه تاثیری روی سرعت ارسال بذاره و من هم چون هر دفعه که برنامه رو تغییر میدم و پروگرم میکنم میبایست یو اس بی رو جدا کرده و بعد از پروگرم کردن دوباره وصل کنم.
    از راهنماییتون هم ممنونم .
    از کریستال 15 هم استفاده میکنم حتما ولی با در نظر گرفتن سرعت فعلی که 240 بیت بر ثانیه است فوقش میشه 320 بیت بر ثانیه که اصلا مورد قبول نیست. شما فرض کنید باقی بیتهای ارسالی که برای کنترل و .... ارسال میشه هم 3 برابر این باشه نهایتا سرعت میشه 1 کیلو بیت و در مقابل سرعت سریال که تا 115 کیلو بیت میرسه باز هم هیچه.
    خداییش من چون سیستمم پورت سریال نداره و از طرفی برای بردهایی که میسازم نیاز به این ارتباط و سرعتش دارم میخام با پورت یو اس بی بی دردسری کار کنم و از نظر برنامه و سخت افزار واقعا عالیه و باز هم ازتون ممنونم فقط من مشکل سرعت دارم و اگر فکر میکنید آی سی ft232 کارایی بهتری داره برم سراغش.
    در ضمن برنامه سمت کامپیوتر رو هم حتما بررسی میکنم.و ممنون
    ویرایش توسط mehdi29665 : 06-08-2012 در ساعت 01:17

نام
    مهدي ديواندري

من روی برنامه داخل کامپیوتر کار کردم و با استفاده از تایمر متوجه شدم سرعت کامپیوتره که بین هر بایت بایست حداقل 32 میلی ثانیه فاصله داشته باشه تا بتونه بایتهای پشت سرهم رو کامل بگیره
    حالا میرم سراغ افزایش تعداد بایت در هر ارسال یعنی بجای ارسال و دریافت یکی یکی از حداکثر تعداد که 8 بایت میباشد استفاده کنم ببینم چی جواب میده.
    ویرایش توسط mehdi29665 : 06-08-2012 در ساعت 04:01

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

اگه از V-USB که به زبان c هست استفاده کنین تا سرعت های 10 یا 20 کیلو بایت افزایش پیدا میکنه و نمونه عملی اون پروگرامر usbasp هست و میتونین سرعتش رو ملاحظه کنید. البته این پروگرمر فقط برای ارسال و دریافت اطلاعات نیست و پردازش پروگرامر هم انجام میده و سرعت حتما کمتر خواهد شد

7. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدي ديواندري

من ارسال بایتها از سمت مگا8 رو به 7 بایت رسوندم و اون تاخیر بین ارسالهارو برداشتم و جالب اینکه برنامه سمت کامپیوتر کل اطلاعات رو میگیره ولی بین هر بار خوندن کامل اون 7 بایت ، تاخیر 32 میلی ثانیه ای رو داره
    خلاصه اینکه با ارسال 7 بایت به جای 1 بایت سرعت کلی اطلاعت از 240 بیت به 1744 بیت رسیده البته در ارسال 255 بایت پشت سر هم.

نام
    مهدي ديواندري

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    اگه از V-USB که به زبان c هست استفاده کنین
    سلام آقای صفا منش
    ممنون از راهنماییتون ، من سی زیاد کار نکردم و چون میخام برنامه رو دستکاری کنم نمیتونم برم طرفش.
    آیا با بیسیک هم میشه برنامه شو پیدا کرد.
    البته منم جستجو میکنم

نام
    مهدي ديواندري

خب خدمتتون بگم مثل اینکه من تنهایی باید سوال کنم و جواب بدم....
    با تحقیقاتی که انجام دادم متوچه شدم به این طرق و روشها که ما میخاهیم استفاده کنیم حداکثر سرعت 200 کیلوبیت در ثانیه میباشد که از این مقدار فقط 1700 بیت میتواند اطلاعات ما رو رد و بدل کنه بقیش مال خود ارتباطات یو اس بی میباشد.
    خب البته کل این سرعتها هم فکر کنم ارتباط مستقیم به کریستال میکرو داره که از 16 بیشتر نمیتونیم بذاریم و خلاص....!

خب حالا کار اصلی من ببینم کسی میتونه یک راهنمایی جانانه بکنه و منو از اینهمه سوال پیچ کردن بچه ها خلاص کنه.
    من میخام تقریبا یک اسکوپ درست کنم (البته در کامپیوتر) که تمام مدارها و دستگاه هایی که میسازم یا میخام از کارشون سر در بیارم وصل کنم به کامپیوتر تا هم بشه کارهایی که انجام میدن رو تماشا کرد و هم ذخیره کرد و ... !؟ ( آخیش ) همش همین
    مرا یاری رسانید... ممنون
    البته ناگفته نماند آموزش آقای رحیمی هم خوب بود و من ساختمش .
    ویرایش توسط mehdi29665 : 06-08-2012 در ساعت 05:33

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

مهدی جان من خودم اصلا سرعت این ارتباط رو چک نکردم. فقط هم موقع آموزش از این پروژه استفاده کردم. اصلا وقت نکردم که برم دنبال جزئیاتش. اما مسئله ای که هست اینه که آقای ollopa هم گفتن که این نسخه نهائی نیست و هنوز کار داره تا تکمیل بشه. توی فایل ها هم یه قسمت هایی سبز رنگه که یعنی فعلا ازشون استفاده نشده.

کلا سرعت دستگاههای Low Speed در نهایت 1.5 مگابیت بر ثانیه هست که بر حسب بایت میشه 187500 بایت بر ثانیه! این دیگه ایده آل Low Speed هست. نمی دونم این سرعت بکارتون میاد یا نه؟

من خودم سری Ft رو تست نکردم. ولی یه مبدل سریال با آی.سی PL2303 دارم که نهایت سرعتش 128000 بایت بر ثانیه هست.

مهندس esisafa اگه بتونی یه فایل PDF از آموزش کامل تاپیکت راجع به ارتباط USB و زبان سی بذاری اونم با مثال های کامل می تونه راه گشای خیلی ها باشه. نمی دونم وقت داری یا نه؟ فقط یه پیشنهاد بود.
    .

وبلاگ شخصی من

12. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

مهندس esisafa اگه بتونی یه فایل PDF از آموزش کامل تاپیکت راجع به ارتباط USB و زبان سی بذاری اونم با مثال های کامل می تونه راه گشای خیلی ها باشه. نمی دونم وقت داری یا نه؟ فقط یه پیشنهاد بود.
    اگه تاپیک من رو که لینکش همین پایین هست و داخل اون هم در اولش یک لینک دادم به پروژه behnam6500 ، با هم مطالعه کنید. اکثر مطالب گفته شده.
    استفاده از کلاس libusb.net و همچنین آموزش v-usb . اگه سوالم داشتین میتونین بپرسین تا ببینیم کجا کم توضیح داده شده

14. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

در ضمن اگه مشکل از تاخیری هست که خود سیستم عامل ایجاد میکنه که شما گفتین 32 میلی ثانیه، پیشنهاد میکنم که برنامه رو مجبور کنید تا سریعتر بگیره داده رو. دو تا راه هست. 1 اینکه بتونین اولویت برنامه رو در اجرا بالا ببرین و من در این مورد روشش چیزی نمیدونم. 2 اینکه در برنامه ویندوز میشه از تایمر استفاده کرد که حداقل زمان 1 میلی ثانیه رو فراهم میکنه. حالا در تابع تایمر میتونین هر 1 میلی ثانیه داده پورت رو بخونین و دیگه 32 میلی ثانیه یا حتی شاید بیشتر منتظر نمونین یا به جای تایمر خیلی بهتره که از رویدادها استفاده کنید. یه چیزی معادل همون اینتراپت خودمون میشه در میکرو. به محض رسیدن داده به کامپیوتر تابع اجرا بشه و اونو بخونه.
    من حدس میزنم که شما به طور معمولی دارین داده رو میخونین و این مشکل ایجاد کرده. آخه ویندوز یک مدیریتی بین پردازشها انجام میده
    ویرایش توسط esisafa : 06-08-2012 در ساعت 16:55

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال M_GH آواتار ها
    نام
    م. غیور
    تشکر شده 367 بار در 177 پست

1 اینکه بتونین اولویت برنامه رو در اجرا بالا ببرین و من در این مورد روشش چیزی نمیدونم. 2
    باید تو task manager رو برنامه مرد نظر راست کلیک کنین و go to process رو بزنین بعدش رو process مورد نظر راست کلیک کنین و از بخش Set Priority بنا به اولویت مورد نیازتون تغییرش بدین

البته باید بگم که اگه مواضب نباشین ممکنه cpu بسوزونین! (گمونم احتمالش باشه )
    یعنی وقتی سر کامپیوترتون خلوته اولویت چند تا برنامه رو بالا ببرین

مثلا وقتی می خواین یه برنامه ای که دیر نصب میشه رو زودتر نصب کنین اول همه برنامه هارو ببندین و بعدش اولویت برنامه نصب رو تا ته ببرین بالا بعدشم دیگه به کامپیوترتون دست نزنین تا نصبش تموم بشه

(من امتحان کردم جواب داد)
    موفق باشین

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M_GH برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدي ديواندري

Icon16

کلا سرعت دستگاههای Low Speed در نهایت 1.5 مگابیت بر ثانیه هست که بر حسب بایت میشه 187500 بایت بر ثانیه! این دیگه ایده آل Low Speed هست.
    .
    درسته همونطور که خودمم کل این جریان مبادله اطلاعات در سیستم usb رو مطالعه کردم حداکثر سرعت همینه و بیشترین داده ها صرف آدرس دهی دستگاه و شناسایی و ack و ... میشه برای همین توی ارسال تعداد بایت بیشتر در هر ارسال بهتر عمل میکنه
    احتمالا مجبورم همونی رو که پیشنهاد کردید رو بسازم. ممنون

20. تشکرها از این نوشته :

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

یه چیزی معادل همون اینتراپت خودمون میشه در میکرو. به محض رسیدن داده به کامپیوتر تابع اجرا بشه و اونو بخونه.
    من حدس میزنم که شما به طور معمولی دارین داده رو میخونین و این مشکل ایجاد کرده. آخه ویندوز یک مدیریتی بین پردازشها انجام میده
    کتابخونه های سمت کامپیوتر خودشون به این شکل عمل می کنن یعنی ما در دریافت چنتا رویداد داریم. این کتابخونه ، کتابخونه ی اصلی کامپایلر بسکام نیست. بلکه کتابخونه ای هست که توسط کاربران گسترش داده شده. مال خود بسکام پولیه و 100% از این بهتره.
    .

وبلاگ شخصی من

22. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط m_gh نمایش پست ها
    میگم هستین هممون رو هم پول بزاریم این کتاب خونه رو به نام یکی بخریم بعد تو ایران میکرو پخش کنیم؟
    احتمالا هر کتابخونه با یک لایسنس خاص که با یک کامپایلر کار کنه نیست؟؟؟؟؟؟؟

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

نمی دونم این کتابخونه چجوریه؟ ولی نمایندگی رسمی بسکام توی ایران شرکت یزدکیت هست!

البته یه مشکلی که کتابخونه ی خود بسکام داره اینه که در حال حاظر فقط سری ATUSB رو پشتیبانی می کنه و براساس v-USB نیست. البته قراره در آینده بقیه میکروهارو هم ساپورت کنه.
    .

وبلاگ شخصی من

نام
    مهدي ديواندري

Icon16

آره باید رو حالت realtime قرار بدین. 7 که داره اکسپی نمیدونم
    سلام به همه دوستان و اساتید.
    از راهنمایی همتون ممنونم
    فکر کنم من توی ور رفتن آخرش باشم!
    اونقدر با برنامه ها بازی کردم تا آخرش فهمیدم که برنامه توی کامپیوتر مشکل نداره و مشکل توی سرعت ارسال میکرو میباشد و همونطور که قبلا گفتم بخاطر اینکه کنار ارسال اطلاعات من از میکرو یکسری اطلاعات دیگه هم ارسال میشه عین این میمونه که ماشین حمل شیر برای دادن یک جعبه شیر بایست 10 جعبه سایر لبنیات رو خالی کنه تا یک جعبه شیر به شما بده.
    همین

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام آقا مرتضی خسته نباشید من با این برنامه به مشکل خوردم آموزش را کامل خوندم و بند به بند اجرا کردم ولی برنامه کامپایل نمیشه و خطای زیر را میده
    source variable does not match the target vaiable
    _usb_crc = Crc16uni(txstate(3) , Count , &HFFFF , &H8005 , 1 , 1) این خط از برنامه در زیر برنامه USB-Functions مشکل از کجاس بازم ممنون از زحمتی که کشیدین
    اگر امکان داره نتیجه را به میل بنده
    mahdiele1224@gmail.com
    یا یک شماره همراه بدین تا تماس بگیرم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.jpg
مشاهده: 64
حجم: 139.8 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1111.jpg
مشاهده: 45
حجم: 136.0 کیلو بایت  

نام
    مهدي ديواندري

من این پروژه رو استفاده کردم و همه چیزش میزونه میزونه. فقط مقدار بایت ارسالی و دریافتی رو باید در فایلهایی که آقای رحیمی تو آموزششون توضیح دادند رو حتما مثل هم قرار بدی . ....همین....
    ویرایش توسط mehdi29665 : 22-08-2012 در ساعت 23:47

عضو جدید hossein68y آواتار ها
    نام
    محمد حسین شمسی نژاد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام.خسته نباشید.خیلی ممنون از آموزش کامل و مفیدتون.فکر کنم خیلی ها دنبال یه همچین آموزشی واسه ارتباط مستقیم با پورت یو اس بی بدون استفاده از مبدل های یو اس بی به سریال می گشتن.واقعا دستستون درد نکنه آقا مرتضی.
    مدار1 رو بستم و جواب گرفتم

یا علی
    ویرایش توسط hossein68y : 28-08-2012 در ساعت 19:36

29. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام به همگی و تشکر فراوان از آقای رحیمی
    من دوتا از فایلهای hex کد آقای رحیمی رو رو atmega8 پروگرام کردم و هیچ تغییری در اونا ندادم، اما نمیدونم چرا ویندوز نمیتونه شناساییش کنه و پیغام usb device not recognized میده
    سخت افزارم هم کاملا مثل شماتیکا بستم
    بی زحمت عکس زیر رو یه نگا بندازین ببینن فیوزبیتها رو درست تنظیم کردم
    verify eeprom لازم داره؟
    ممنون
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: progisp.jpg
مشاهده: 84
حجم: 145.9 کیلو بایت  

صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین