NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2091 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 15 از 15 نخستنخست 123456789101112131415
نمایش نتایج: از 281 به 297 از 297

موضوع: ایجاد انجمن cnc

کاربر دائمی alghasi آواتار ها
    نام
    سعيد القاصي
    تشکر شده 519 بار در 265 پست

سلام به همه دوستان. این لینک برنامه اولیه نرم افزاری کامپیوتری بود که واسه سوراخ کاری pcb نوشته بودم.
    نتونستم برنامه جدید ترشو پیدا کنم. این برنامه فایل خروجی drill رو ار پروتل دریافت میکنه و به فرمتی که میکرو کنترلر باز کنه تبدیل میکرد. چون حجم اطلاعات زیاد بود و دستگاه هم باید stand alone
    میبود دیتا رو رویه mmc ذخیره میکرد. ورژن های بعدیش دیتا رو شبکه میفرستاد.
    این پروژه بخاطر مشکلات مکانیکی مکانیکی هیچ وقت به سرانجام نرسید.
    https://www.4shared.com/rar/9dajiXRbce/NCDril.html

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

تابلو روان های دستساز که خیلی وقته از چرخه خارج شدن, فقط تابلوهای ثابت با led oval فروش دارن
    بله ماهم قبلا مدارهای تابلو روان چاپ میکردیم چه قسمت برد اصلیش و چه قسمت نمایشگرش ولی با اومدن مازول های چینی و مزایای اون دیگه تابلو روان دست ساز فروش نمیکنه و اکثرا مازول های آماده رو مونتاز و میفروشن
    مازول ها مزایایی مثل نشان دادن تصاویر و پر پر نزدن دارند, گاهی مشتری تابلو ثابت را با مدار سفارش میده چون بیشتر با تلغ یا فیبر درست میکنن و دنگو فنگ داره ولی با مدار بسیار راحت تر هستش فقط هزینه مدار زیاد تموم میشه
    اگه تابلو روان تولید میکنید که باید بگم ما خودمون سوراخکاری رو دستی انجام میدادیم و 10 دیقه بیشتر طول نمیکشید, اگه میخواهید در وقت صرفه جویی کنید باید فیبر هارو از 4 جهت یا بیشتر سوراخ کنید یعنی چند سوراخ در اطراف که فیبر های دیگه هم باید همون سوراخهارو داشته باشن
    بعد میتونید 4 یا 5 فیبر رو با سیم کوتاه آهنی بهم محکم کنید و همزمان با سوراخ کردن یک فیبر 5 فیبر رو همزمان سوراخ کنید
    سیم منظور تیکه سیم های 2..3 سانتی, که باید از سوراخ ها عبور بدید و 4..5 تا فیبر رو یکی کنید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط alghasi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. این لینک برنامه اولیه نرم افزاری کامپیوتری بود که واسه سوراخ کاری pcb نوشته بودم.
    نتونستم برنامه جدید ترشو پیدا کنم. این برنامه فایل خروجی drill رو ار پروتل دریافت میکنه و به فرمتی که میکرو کنترلر باز کنه تبدیل میکرد. چون حجم اطلاعات زیاد بود و دستگاه هم باید stand alone
    میبود دیتا رو رویه mmc ذخیره میکرد. ورژن های بعدیش دیتا رو شبکه میفرستاد.
    این پروژه بخاطر مشکلات مکانیکی مکانیکی هیچ وقت به سرانجام نرسید.
    https://www.4shared.com/rar/9dajiXRbce/NCDril.html
    این یه نرم افزار آمادست و برای دانلود هم باید اول نرم افزار live رو نصب کنیم

نام
    سعيد القاصي

این تاپیک برای این مبحث نیست دوست عزیز انا میتونم خدمتون عرپض کنم
    والا ما 10 ساله تو داریم میزنیم. برد های ما هم 50 در 90 هستن. هر ماژول. تابلو زیر 4 متر مربع معمولا نمیزنیم.
    تو این سایز ها قیمت تمام شده برای ما نصف قیمت تمام شده ماژول هی چینی میشه. سراسر ایران فروش داریم خول الحمدلله فعلا بازار خوبه. کیفیت و شدت نور واسه ما از همه چی مهمتره. که ماژول های چینی ندارن. تصویر ما رفرش نمیشه یعنی 1/1 هست. اصطلاحاً میگن استاتیک. این کارو نکنیم تو نور نستقیم آفتاب تصویرمون کنتراستش رو از دست میده. ماژول چینی استاتیک خیلی گرونه.
    برد کنترلش هم خودمون میزنیم. ولی این تکنولوژی رو ا سال 84 داریم. فریم ریت تصویر رو 120 فریم میتونیم نمایش بدیم. واسه همین انیمیشن ها رو میتونیم خیلی زیبا تر نشون بدیم.
    تیراژ ماهم خیلی بیشتر از این حرفا هست که با دست بزنیم. 10 تا مونتاژ ال ای دی داریم که وقت سر خاروندن ندارن.
    قیمت ماژول ها رو هم که گفتم از بازار ایران نگفتم از چین گفتم. ال ای دی هم الان از چین میاریم. به هر حال واسه نا الحمدالله یه سودی دلره کمو زیاد داره.

نام
    سعيد القاصي

یعنی چی این نرم افزار آمادس؟
    نرم افزار live چیه ؟ واسه چی؟

نام
    سعيد القاصي

اون که اگه دوست داشتی از live میتونی استفاده کنی. 4share.com یه سایته که فضای مجانی میده فایل توش آپلود کنی.
    بدون live هم میتونی فایل رو دانلود کنی. خود نرم افزاری که گذاشتم رو میگی آمادس؟

8. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ncdril رو قبلا دانلود و دیدم, یه نرم افزار ساده و به درد کارهای ساده و ابتدایی میخوره
    قرار نیست خودتون اون مدلی سوراخ کنید, اونی که کارش اینه باید از این روش استفاده کنه
    شما اگه بخواید با cnc مدارهارو تک تک سوراخ کنید بیشتر از سوراخکاری دستی 5 تا فیبر همزمان طول میکشه
    به هرحال موفق باشید, همینکه میگید مازول های با کیفیت تر از چینی تونستید تولید کنید خودش ارزش دارد البته اگر در حد ادعا نباشد

- - - Updated - - -

تو یه مورد در مورد چاپگر گفتید که حتی چاپگرها هم به اندازه واقعی نمیزنن!
    باید بگم که همین مشکل در cnc هم هست
    مشکل از چاپگر نیست, مشگل از نرم افزار هاییه که برای پرینت ازش استفاده میکنید , حتی به تنظیمات هم مربوط میشه
    تو cnc هم اگه از یه نرم افزار معتبر و خوب و پیشرفته استفاده نکنید و از ncdril استفاده کنید دقیقا همین مشکلاتو خواهید داشت
    روز خوش فعلا

نام
    سعيد القاصي

ببخشید ولی اون ترم افزار تویه توضیحاتش هم نوشتم. اون فقط یه مترجمه
    نمیدونم دمبال چی هستی. اون نرم افزار رو از رویه cnc هایی که برای این کار بوده نوشتم. اون نه کنترلره و نه از رویه اون میشه فهمید که یکی یکی سوراخ نیکنه و چند تا چنتا. ختی توش مشخص نیست که چند محوره هست. حالا شما چطور از رویه یه نرم افزار مترجم اینا رو فهمیدی جالبه.
    نرم افزاری که گذاشتم ارزشش به اینه که میتونه خروجی پروتل رو بازکنه. امید وارم اینو دیگه بدونی که اگه اطلاعات قطر سوراخ مته ها و جای سوراخ ها برای این سیستم مهمه. و باید بتونی از پروتل بخونی.
    کاری که این رم افزلر میکنه فق. اینه که اون فایل و تنظیمات رو واسه سخت افزار ارسال میکنه جوری که بتونه اونو بفهمه.
    اگه cnc خیلی گرونی هم بیاری و فایل پروتل رو باز نکنه هیچ ارزشی برای این کاربرد نداره.
    دستگاه ماه تا ده تا برد رو باهم سوراخ کاری میکرد.
    شماهم هرجور دوست داشتی میتونی به هر نحوی که خواستی بسازی و امید وارم موفق باشی.
    ابنجا هم دمبال همفکری و کمک گرفتن از دوستان هستم. و بارها هم گفتم که اگه کسی دوست داشت باهم همکاری داشته باشیم. نه اینکه هرچی هرکسی انجام داده بزنیم تو سرش که کار خودمون بزرگ به نظر بیاد.

نام
    سعيد القاصي

در نورد چاپ گر ها هم مفصله. اگه خواستی میتونم بگم که چرا جطور اتفاق میفته. مربوط به خود مرینتر هست و خود سازندها هم میگن. اگه تو اینترنت بگردی میبینی به دلیل مختلفی مثه کم شدن اصطکاک قلتک ها ، نوع کاغذ ، تغیر قطر قلتک ها حتی تو سایتشون هم میگن که دمای هوا رویه این سیستم اثر داره. و مهمترین عامل تویه مرینتر لیزری خود سیستم چاپه که یه قلتکه
    پرینتر های ویژه ای هستن که میتونن درست پرینت بزنن البته دقت متفاوته. فرقی نمیکنه چه نرم افزاری شما یک عکس باید ارسال کنی به پرینتر. عکس نه جیز دیگه ای. پرینتر ها gcide که نمیگیرن

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

Talking

حداقل 5..6 نوع پرینتر جوهرافشان تو کارگاه استفاده میکنیم و مهمه که کپی مدار کوچیک و بزرگ نباشه, همین اتفاق برامون افتاده بود
    همون پرینتری که کوچکتر میزد رو به سیستم دیگه ای وصل کردیم و با نرم افزار های دیگه با ورزن های جدید امتحان کردیم که حل شد
    مواردی که شما بیان میکنید وجود داره ولی در مورد چاپگرهایی که 10 سال به بالا کارکرده باشن!
    نرم افزاری که کدی رو میخونه و به کد با فرمت دیگه ای تبدیل میکنه اصلا شوخی نیست و به این ساده گیا که میگید نیست, شما با چند جور نرم افزار همون کد رو تبدیل کنید اونوقت خواهید دید چقدر متفاوت هستند
    منظور جی کد بودن دستگاه یا نبودن پرینتر نیست, منظور مهم بودنه نرم افزار هاییه که در مسیر ارسال اطلاعات استفاده میکنیم!!!
    یه نمونه که میتونم مثال بزنم تا بفهمید اینه که با چند گوشی مختلف یه آهنگ رو به صورت همزمان اجرا کنید, اوایل همه هماهنگ هستند ولی مدتی بعد همه جلو عقب خواهند شد!
    معمولا نرم افزار های اصلی مورد استفاده cnc را باید به دلار از سایت های خارجی خرید, اگر نرم افزار های در پیت و رایگان , کاره نرم افزار های معتبر و هزینه دارو میکردند اونوقت دیگه معنی نداشت!
    هرکس هزینه کنه و بیشتر تلاش کنه موفق تر خواهد بود, نرم افزار های مجانی CNC فقط جهت آموزش دانشجویان هست و ساده و بدون هیچگونه کارایی صنعتی هستن
    ما نفهمیدیم شما درایورهای آنچنانی تولید میکنید یا تابلو روان!

نام
    سعيد القاصي

اره شما درست میگید
    دستگاه هایی که ما تولید کردیم از سال 80 تا حالا داره تو صنعت های مختلف این کشور کار میکنن.
    اینجاهم جایی نیست که بخوام رزومه خودم و شرکت رو بگم. ولی خیلی بیشتر از این پروژه های ساده مثه درایو موتور یا تابلو روانه.
    از دوستان دیگه عذرخواهی میکنم بابت این صحبت ها. در اولین فرصت که با pc کانکت بشم صحبت های اضافی خودم رو که در مورد این تاپیک نبوده پاک میکنم.
    بازم ببخشید دوستان.
    آقای محمد صادق عزیز اگه دوستدارین صحبت کنین در زمینه های فنی میتونین پیام خصوصی بفرستین اگر در سطح دانشم بود در خدمت شما هستم.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alghasi نمایش پست ها
    اره شما درست میگید
    دستگاه هایی که ما تولید کردیم از سال 80 تا حالا داره تو صنعت های مختلف این کشور کار میکنن.
    اینجاهم جایی نیست که بخوام رزومه خودم و شرکت رو بگم. ولی خیلی بیشتر از این پروژه های ساده مثه درایو موتور یا تابلو روانه.
    از دوستان دیگه عذرخواهی میکنم بابت این صحبت ها. در اولین فرصت که با pc کانکت بشم صحبت های اضافی خودم رو که در مورد این تاپیک نبوده پاک میکنم.
    بازم ببخشید دوستان.
    آقای محمد صادق عزیز اگه دوستدارین صحبت کنین در زمینه های فنی میتونین پیام خصوصی بفرستین اگر در سطح دانشم بود در خدمت شما هستم.
    دوست عزیز حرفهای شما یکم زیادی دروغ بارش شده
    اولا که شما گفتید که تابلو روان تولید میکنید که نصف قیمت تموم شده ی چینی هستش!
    قیمت مازول های تک رنگ چینی 35000 تومنه, در هر مازول 512 عدد led به کار رفته, جنس دیود ها از نوع oval هستند و بسته درجه یک هزار تاییش حدودا 130000 تومنه
    حالا هر مازول 512 تا دیود داره و میشه حدودا 60-70 هزارتومن فقط و فقط دیوداش!!!
    حالا هزینه مدارو شاسی پلاستیکی و هزینه لحیم کاری و هزینه آی سی ها و عایق بندی و ضدآب کردنشم به کنار!
    دروغ میگی حداقل جوری بگو که بعدا بتونی سرهمش کنی آقای عزیز نه اینکه تاپیک هاتو پاک کنی!
    شما اگه خیلی عقل کلی برو دوتا سویچینگ ساده درست کن که درست کار کنه!
    انقدر شرکت شرکت نکن خواهشا و انقدر تو حرفات از این شاخه به اون شاخه نپر, چون با این روندی که شما پیش میری هفته آینده یه کارخونه خودرو سازی هم خواهی داشت!!!!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

دوستانی که میخواهند CNC کوچکی برای خودشون درست کنن روند کار نرم افزاریش به این صورته که:
    موردی رو که میخواهید طراحی کنید رو با نرم افزار مورد نظرتون طراحی میکنید
    مثلا برای مدار proteus یا پروتل و برای طراحی اشکال یا نوشتن نوشته از برنامه corel draw استفاده میکنید
    بعد خروجی این نرم افزارهارو به نرم افزار Art CAM میدیم تا به Gcod تبدیل بشه
    وبعد خروجی Gcod شده ی نرم افزار Art CAM رو به نرم افزار Mach 3 داده و طبق تنظیماتی که Mach 3 شده به قسمت های مختلفCNC فرمان حرکت داده و طرح مورد نظر رو اجرا میکند
    درواقع نرم افزار Mach 3 کنترل کننده تمام قسمت های CNC هست و حتی برای اظافه کردن کلید های ابتدا و انتهای محور های X Y Z میتوان یکی از پایه های سویچ هارا مشترک گرفت و پایه دیگرشان را به پورت CNC که اینجا پورت چاپگر نامیده میشه وصل کرد
    بعد از این کار باید این پایه هارا در Mach 3 تعریف کرد, در غیر اینصورت بی استفاده خواهند بود
    در CNC های صنعتی از سروو موتورها استفاده میشه که هم دقت بالایی دارند و هم نیازی به سویچ های ابتدا و انتها ندارند
    در صورت هرگونه سوال میتوانید از پست الکترونیک استفاده کنید
    آرزویم سربلندی کشورم هست
    ویرایش توسط Doloop : 08-07-2018 در ساعت 21:17

نام
    سعيد القاصي

اگه یکمی جستوجو کنی میبینی که سویچنگ یه بخش بزرگ درایو های موتوره!
    دو جا سویچینگ استفاده میشه.
    اولین قسمت تویه pfc هست یعنی پاور فکتور کنترل.
    دوم خود خروجی رایو متور که فرکانس کاری سویچ بسته به نوع درایو ما بین 10 تا 45 کیلو هرتزه. ولی معمولا بالای 20 کیلو میبندا که تو محدوده شنوایی نیاد. این قسمت میشه گفت یه سوچینگ ولتاژ متغییره.
    خود سویچینگ رو تو محصولات دیتکتور های PMT میسازیم و سویچینگ های افزاینده هستند. ولتاژ 10 کیلو ولت نیاز دان ولی تفاوتشون با سویچینگ معمولی اینکه خیلی خیلی باید دقیق باشه و حرارت هیچ اثری روش نزاره. اگه در مورد PMT جستجو کنی برای اینکه بتونی قدرت تفکیک عناصر رو بالا ببری باید کمتد از 1 میلی ولت خطل داشته باشی تویه 3 کیلو ولت.

نام
    سعيد القاصي

خدمتتون عرض کردم ماژول های استاتیک گرون هستن. ماژول استاتیکی که بتونه Lum خوبی رو با رزلوشن خوب بده و همچنین طیف نور های قرمز و سبز و زردش جوری باشه که وقتی باهن ترکیب میشن بتونه رنگ های true بیشتری رو تولید کنه خیلی گرونه. حتماً هم باید برای این کیفیت از constant current تویه خرویش استفاده کرده باشه.
    سیستم رنگ virtual استفاده میکنیم با چهار led که بهش میگن 2R1G1B
    برای کیفیت بالا باید از ماژول خوب استفاده کنی . همون ماژول 35 تومانی رو خودمون وارد کنیم حدود 18 هزار تومان میشینه. ولی ماژول هایی که خدمتتون عرض کردم از شرکت های پدر مادر دار چینی هستن. قبل از تولید ماژول های full color خوب از شرکت LED MAN تهیه میکردم. کیفیت خیلی فرق داره انقدر که تویه سالن به جای پرده سیناما استفاده میشن. از نمانیندگی دبی خرید میکردم. یک بار طراحی کردیم و چند ساله دلره تو کارگاه اصفهان تولید میشه. این نوع ماژول ها رو کمتر از 120 هزارتومان نمیتونی گیر بیاری. تو بازار بدون constant current و رزولوشن کمش از شرکت های درپیت چینی حدود 60 تومان درمیاد.
    این پست اخه چرا باید جای این حرفا باشه.
    پروژه های زیادی تولید کردیم خیلی بیشتر از این موارد. این که شما دوست ندارید لطفا توهین نفرمایید.
    ویرایش توسط alghasi : 21-02-2015 در ساعت 01:16

نام
    سعيد القاصي

دوست عزیز اینکه شما نمیتونید یا نمیخواید یا دوست ندارید موضوعی رو درست نیست به کسی توهین کنی یا دروغگو خطابش کنی.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    من cnc شش محور ساخته ام. برای ماشین کاری طلا.
    البته تخصص میکرو ندارم.
    mach3 بهترین گزینه است البته با لایسنس اصلی شرکت mahsupport
    یکی از قابلیت های بسیار جذاب مچتری ؛ امکان تغییر صفحه ی کاربری ست که طوری که میتوانید لوگوی خودتان یا کلیدهای فارسی و امکانات تخصصی دستگاه را به کاربر ارايه کنید.
    از نحوه ی فارسی سازی Mach3 هم بازدید فرمایید
    لینک تهیه Mach3 با لایسنس اصلی

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Icon16 خرید لوازم برای ساخت دستگاه سی ان سی cnc

سلام
    من در زمینه ساخت دستگاههای سی ان سی تخصص دارم اگه سوالی هست در خدمتم

برای خرید لوازم و قطعات مورد نیاز هم میتونید از سایت استفاده کنید

تبلیغ ممنوع
    ویرایش توسط Doloop : 08-07-2018 در ساعت 21:16

صفحه 15 از 15 نخستنخست 123456789101112131415