NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3717 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 56

موضوع: کمک

مدیر باز نشسته alireza9900 آواتار ها
    نام
    علیرضا اینانلو
    تشکر شده 792 بار در 246 پست

خب پس باید از سری LPC23xx یا LPC21xx استفاده کنی.
    بردش چه امکاناتی باید داشته؟ برای چه کاری دقیقا قراره استفاده بشه.

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alireza9900 برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

آره....استادمون گفته arm7 سری lpc......
    این پروژه پایانیته ؟
    استادتون تو زمینه آرم کار کرده یا فقط یه چیزی شنیده گفته ؟
    اصلا مگه تو دانشگاهتون آرم تدریس میکردن ؟
    چقدر وقت داری تا نتیجه کارتو تحویل استاد بدی ؟
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند sadena.1989 آواتار ها
    تشکر شده 27 بار در 22 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza9900 نمایش پست ها
    خب پس باید از سری LPC23xx یا LPC21xx استفاده کنی.
    بردش چه امکاناتی باید داشته؟ برای چه کاری دقیقا قراره استفاده بشه.
    برای ساخت یه ربات قراره استفاده بشه..... من قبلا pcb زدم و برد اسمبل کردم.....زیاد با میکرو کار نکردم.....

نقل قول نوشته اصلی توسط do...loop نمایش پست ها
    این پروژه پایانیته ؟
    استادتون تو زمینه آرم کار کرده یا فقط یه چیزی شنیده گفته ؟
    اصلا مگه تو دانشگاهتون آرم تدریس میکردن ؟
    چقدر وقت داری تا نتیجه کارتو تحویل استاد بدی ؟
    اره ....کار کرده.....بیشترم واسه همین اصرار داره رو arm 7 lpc کار کنم که به مشکل خوردم بتونه کمکم کنه.....
    نه تدریس نمیشه ....واسه ساخت ربات میخوام......
    استادمون گفت برام تهران سفارش میده..... اما دوست دارم خودم بسازم..... چون همیشه دخترا رو دست کم میگیرن بهشون پروژه نمیدن...... میخوام اولین کسی باشم که برد arm میسازه.... تا بتونم تو تیم پروژه بگیرم......
    هرچه زودتر بهتر.....

7. تشکرها از این نوشته :

البته به استادم میل زدم که واسه ساختنش ازش کمک بگیرم ...اما هنوز جواب میلم رو نداده.....!!!!!
    هرروز چک میل میکرد......همیشه میل میزدم همون روز جواب میداد....اما الان چندروزه میل زدم نمیدونم چرا جواب نمیده!!!!!!!

9. تشکرها از این نوشته :

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

پس معلوم شد استاده پیچونده !! فکرشو می کردم . استاد و arm !!!! خیلی بلد باشن 8051 هست . متاسفانه ..

خب ، بجای گذروندن وقت ، بهتره ببینیم چیکار باید کرد !!
    شما بهترین کار اینه که ببینی می خوای با این برد چه کارایی تو رباتیک بکنی !! این خیلی مهمه .. این مشخص میکنه که به چه امکاناتی احتیاج داری ... و با هم بهترین گزینه رو از نظر منابع - قیمت - کاربرد و ... انتخاب کنیم ... خوبه ؟

مثلا شما بگو قراره با این برد موتور درایو بشه - السیدی درایو بشه و ...... چه امکاناتی می خوای که مثلا با avr نمیشد انجام داد ؟

البته گاهی استاد برای اینکه به بقیه بگن، آره ، منم پروژه فلان چیز ( مثلا آرم ) گرفتم ، حتی یه مدار چشمک زن رو هم اجبار میکنن با اون درست کنی ....
    یه استاد تو دانشگاه ما بود برای اینکه بگه - ما هم fpga کار میکنیم .. کارای خیلی ساده مثل ساخت گیت یا چشمک زن رو با اجبار به دانشجو ها میداد ( حتما با FPGA ) ....

به هر حال شما جواب بده ببینیم چی میشه ..

یا حق
    ویرایش توسط sigma-mx : 05-06-2012 در ساعت 01:05

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نمیدونم.....چی بگم.....شاید حق با شما باشه....اما تا جایی که میدونم خودش دوره آرم رو تو تهران گذرونده.....

قراره از این برد برای یه ربات پله نورد استفاده بشه...تا همین اندازه میدونم.....

البته اینکه بخوان من رو بپیچونن چیز عجیبی نیست برام.....بعد از 1.5 سال فعالیت تو تیمای مختلف اینقدر اذیتم کردن که 4 ماهه دیگه با هیچ گروهی کار نمی کنم..... تا این استادم این گروه رو پیشنهاد داد و گفت arm 7 سری lpc رو یاد بگیر.... نمیدونم چرا حس کردم یه فرصت تا به همه نشون بدم حقم نبوده بخاطر دختر بودنم اینقدر اذیت بشم.....

ممنونم

13. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته alireza9900 آواتار ها
    نام
    علیرضا اینانلو
    تشکر شده 792 بار در 246 پست

یادش بخیر منم یه زمانی داشتم روی روبات پله نورد کار می کردم با سیستم جرخ دنده سیاره ای! (planetary gear system). البته به هیچ نتیجه ای نرسید

کنترل روبات منوال هست دیگه؟ بعد در چه ابعادی هست؟ یعنی موتوراش توانشون حدودا چقدر قراره باشه و...

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alireza9900 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

نمیدونم.....چی بگم.....شاید حق با شما باشه....اما تا جایی که میدونم خودش دوره آرم رو تو تهران گذرونده.....
    قراره از این برد برای یه ربات پله نورد استفاده بشه...تا همین اندازه میدونم.....
    البته اینکه بخوان من رو بپیچونن چیز عجیبی نیست برام.....بعد از 1.5 سال فعالیت تو تیمای مختلف اینقدر اذیتم کردن که 4 ماهه دیگه با هیچ گروهی کار نمی کنم..... تا این استادم این گروه رو پیشنهاد داد و گفت arm 7 سری lpc رو یاد بگیر.... نمیدونم چرا حس کردم یه فرصت تا به همه نشون بدم حقم نبوده بخاطر دختر بودنم اینقدر اذیت بشم.....
    ممنونم
    سلام
    شما مطمئن باش جنسیت و قیافه و آشنایی و .... ملاک نیست .اگر جایی دیدی ، اون اشتباه بود . فقط دانش ملاک هست . این همه چیز رو معلوم میکنه !

شاید تیمی که قراره در اون پذیرفته بشی اصلا بار علمی نداشته باشه ! مثل خیلیای دیگه که فقط اسم رباتیک رو به دنبال میکشن و بیش از 10 مسابقه رباتیک کشوری هم شرکت کردن ....!

من همیشه سعی کردم دوران دانشجویی اینو به اطرافیانم گوشزد کنم که به هدفهای بالا فکر کنند و سعی کنند تا بهش برسند ! شما اگه آرم رو می خوای برای این یاد بگیری که به یه عده دیگه چیزی رو ثابت کنی .. اصلا به نظر من بدرد نمیخوره .. فقط وقتت تلف میشه .. این تفکر مانع یادگیری عمیق شما میشه..
    اما اگه آرم رو بخاطر لذت طراحی باهاش و قدرتش مثلا بخوای یاد بگیری خیلی بهتره . البته این به علاقه شما به الکترونیک بر میگرده ... شما وقتی ببینی به درجه ای رسیدی که هر مداری رو میتونی طراحی و برنامه نویسی کنی دیگه از راه ندادن به همچین جمعی احساس ناراحتی نمیکنی بلکه میری اون جمع رو بررسی میکنی و ممکنه از لحاظ علمی زیر سوالش ببری ... مطمئن باش وقتی شما علمش رو داشته باشی کسی که با شما 5 دقیقه صحبت میکنه بدون ارائه دادن هیچ مدرکی به قدرت علم شما پی میبره . خب اگر هم کسی پی نبره ، ایراد از بی سوادی خودشه !

امیدوارم این حرفها بتونه برای شما مفید واقع بشه و شما رو به موقعیت بالاتر و موفقیت بیشتر برسونه ....

یا حق

17. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza9900 نمایش پست ها
    یادش بخیر منم یه زمانی داشتم روی روبات پله نورد کار می کردم با سیستم جرخ دنده سیاره ای! (planetary gear system). البته به هیچ نتیجه ای نرسید

کنترل روبات منوال هست دیگه؟ بعد در چه ابعادی هست؟ یعنی موتوراش توانشون حدودا چقدر قراره باشه و...
    میپرسم بهتون میگم.....

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    سلام
    شما مطمئن باش جنسیت و قیافه و آشنایی و .... ملاک نیست .اگر جایی دیدی ، اون اشتباه بود . فقط دانش ملاک هست . این همه چیز رو معلوم میکنه !

شاید تیمی که قراره در اون پذیرفته بشی اصلا بار علمی نداشته باشه ! مثل خیلیای دیگه که فقط اسم رباتیک رو به دنبال میکشن و بیش از 10 مسابقه رباتیک کشوری هم شرکت کردن ....!

من همیشه سعی کردم دوران دانشجویی اینو به اطرافیانم گوشزد کنم که به هدفهای بالا فکر کنند و سعی کنند تا بهش برسند ! شما اگه آرم رو می خوای برای این یاد بگیری که به یه عده دیگه چیزی رو ثابت کنی .. اصلا به نظر من بدرد نمیخوره .. فقط وقتت تلف میشه .. این تفکر مانع یادگیری عمیق شما میشه..
    اما اگه آرم رو بخاطر لذت طراحی باهاش و قدرتش مثلا بخوای یاد بگیری خیلی بهتره . البته این به علاقه شما به الکترونیک بر میگرده ... شما وقتی ببینی به درجه ای رسیدی که هر مداری رو میتونی طراحی و برنامه نویسی کنی دیگه از راه ندادن به همچین جمعی احساس ناراحتی نمیکنی بلکه میری اون جمع رو بررسی میکنی و ممکنه از لحاظ علمی زیر سوالش ببری ... مطمئن باش وقتی شما علمش رو داشته باشی کسی که با شما 5 دقیقه صحبت میکنه بدون ارائه دادن هیچ مدرکی به قدرت علم شما پی میبره . خب اگر هم کسی پی نبره ، ایراد از بی سوادی خودشه !

امیدوارم این حرفها بتونه برای شما مفید واقع بشه و شما رو به موقعیت بالاتر و موفقیت بیشتر برسونه ....

یا حق
    این تیم بار علمیشو داره....اگه اسم ببرم میشناسید.... اما نمیخوام اینجا قضیه رو به طرف دیگه بکشونم...... اما تو این مدت که من با این تیم ها همکاری میکردم چیز دیگه ای دیدم مخالف نظر و عقیده شما......تو آخرین تیم با اینکه رزومه کاری من رو دیده بودن بهم گفتن ما تو مرحله تحقیقات و جمع آوری اطلاعات هستیم....ب من ترجمه کتاب دادن ....بعد دیدم یه گروه از پسرای علاقه مند رو آورده اند دارند نرم افزارایی که من بلدم و تو رزومه ام نوشتم رو بهشون یاد میدن تا پروژه هارو انجام بدن.....منم کلا اومدم بیرون و بر اساس علاقه ام شروع کردم به یادگیری نرم افزارهای مرتبط با رشته ام و آماده شدن واسه ارشد.....
    اگه شما بررسی کنید میبینید که تعداد دخترایی که تو تیم های دانشگاهی ربات هستن نسبت به آقایون خیلی کمه....مخصوصا تو رشته الکترونیک.........کسی به خانم ها اعتماد نمیکنه..... این چیزایی هم که یادگرفتم همه رو مدیون سرپرست الکترونیک اولین تیمی که عضوش شدم هستم......تنها دختری هستم که تو دانشگاه برد اسمبل کرده......!!!!! (حیف که رفت....شاید اون باعث شد که توقع من بالا بره وواسه تو تیم موندن هرکاری انجام ندم....)تو بقیه تیمها حتی اجازه نمیدن pcb بزنیم چه برسه به اسمبل کردن و ......بازم بچه های رشته نرم افزار خیلی آزاد ترو راحت ترن.....بیشتر دوستای الکترونیکی من هم توقسمت نرم افزار و پردازش تصویر کار میکنن.....
    بگذریم....

من برد avr رو خودم درست کردم..... و دوست دارم برد arm رو هم اگه بشه خودم درست کنم....این مربوط میشه به قبل از پیشنهاد استادم..... من کتاب آرم اتمل خریده بودم که یاد بگیرم.... که استادم بهم گفت واسه تیمش به arm 7 lpc نیاز داره.....منم تصمیم گرفتم برد arm 7 درست کنم..... البته من به استادم گفتم میخوام خودم درست کنم گفت نمیشه ..... نمیتونی.....!!!!!! اما فکر نمیکنم نشدنی باشه.....

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadena.1989 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

خب خوشحالم که اینا رو گفتید
    چرا کارایی رو که عملی انجام دادید به اونا نشون نمیدید !؟ این دیگه جای حرف برای کسی باقی نمی گذاره ..!
    نمونه برد - نمونه PCB - نمونه ربات و ...
    خب اگه شما قبلا میکرو کار کردید و PCB هم همین طور پس جای شکی نیست که یه برد آرم هم میتونید طراحی کنید. مشکلی نیست
    همونطور که قبلا گفتم این به جنسیت و ... مربوط نیست . شما اگه فکر میکنید که میتونید پس میتونید
    در مورد انتخاب میکرو ، بله ، میکرو های LPC (فیلیپس) بسیار قدرتمند تر هستند . پس بهتره با اونا شروع کنید .
    ولی برای شروع همونطوری که قبلا گفتم باید بدونید می خواید چی طراحی کنید . چه امکاناتی برای بردتون بزارید .. هر طوری هست باید اینو بفهمید .لازمه ..
    اینو وقتی فهمیدید ، بیاید اینجا من و دوستان برای کمک و راهنمایی در خدمتیم . مثال تو نت زیاده . تازه انجمن فیلیپس هم داریم . مطمئن باشید از اینجا دست خالی بیرون نمی رید

در ضمن ، نمیدونم از نوشته های قبلی من چطور برداشت کردید ولی هدف من اصلا زیر سوال بردن اطلاعات شما نبود بلکه هدفم این بود که اعتماد به نفس شما رو بالاتر ببرم و علاقتون به کار رو ..

فعلا ..
    موفق باشید
    ویرایش توسط sigma-mx : 05-06-2012 در ساعت 14:48

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نمیدونم از نوشته های قبلی من چطور برداشت کردید ولی هدف من اصلا زیر سوال بردن اطلاعات شما نبود بلکه هدفم این بود که اعتماد به نفس شما رو بالاتر ببرم و علاقتون به کار رو ..

فعلا ..
    موفق باشید
    بد برداشت نکردم.....آخه همه همین حرف رو به من میزنن.....!!!! میگن ربطی ب جنسیت نداره.... همه چی به اطلاعات و توانایی های تو مربوط میشه.....در حالی که به جنسیت خیلی مربوطه....!!!!! واسه کار رفتم ...رزومه کاریم رو دادم..... کلی مصاحبه کردم....آخرش طرف برگشته میگه اگه آقایی بیاد که در حد متوسط باشه ترجیحا ایشون رو جذب میکنیم....خب این یعنی جنسیت....واسه کارآموزی کلی اینور اونور زدم تا بتونم تو یه مرکز صنعتی برم.....اینم یعنی جنسیت خیلی مهمه......
    من میپرسم.....البته اگه جواب بدن.....!!! چون هنوز جواب میل قبلیم رو ندادن....!!!!!
    اگه جواب ندادن شما با توجه به اطلاعات و تجربتون میشه کمکم کنید...؟؟؟راهنماییم کنید که چی بسازم؟؟؟

23. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadena.1989 برای ارسال این پست سودمند:

راستی کارای عملی من رو هم دیدن.....مخصوصا تو ی تیم دیگه یه ولت متر ساخته بودیم که تمام مدت کار ربات میزان شارژ باتریهای ربات رو نشون میداد.....
    تمام توضیحش رو هم شفاهی ازم پرسیدن که ببینن کار خودمه یا نه....!!!!

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadena.1989 برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

شما باید هدفتون در آینده رو مشخص کنید، تلاش هم بکنید، واقعی بین باشید و واقعا و از ته دل به کمک خدا اعتقاد داشته باشین و بدونین اگه برای انجام چیزی که خدا گفته فقط تلاش کنید، خدا شما رو به هدف مقدستون میرسونه
    اون آخریه اگه باشه که بدون شک حله و تست شده و جنس یت و از این چیزا مهم نخواهد بود
    اگه نباشه نمیتونم درباره ی موفقیت آیندتون نظر بدم و باید به دنیای نامرد سپرد و در این صورت جنس یت هم مهمه. خیلی ببخشید که اینو میگم. ولی دنیا همینه
    ویرایش توسط esisafa : 05-06-2012 در ساعت 23:26

27. تشکرها از این نوشته :

نام
    سعید شریفیان

سلام . خب بخاطر همین گفتم .. اگه همچین چیزایی براشون مهمه یا میخوان شما رو سر بدوونند دیگه چاره چیه .. بعضی چیزا رو نمیشه کاریش کرد ... حالا شما ببین چی میشه .. انشالله درست میشه همه چیز ...

در مورد برد و میکرو و ... گفتم اگه کاری از من بر بیاد ، هستم . بچه هام هستن . فقط شما الان میدونی چه چیزایی رو برد بزاریم ؟ خیلی چیزا میشه رو برد گذاشت ولی اگه یه چیز کم گذاشتیم فردا به شما نگن چرا فلان چیز نداره .. بدرد ما نمیخوره ... یا اینکه فعلا برای نشون دادن یا یادگیری خودتون می خواین یه برد بزنید ؟

بنا به کاربرد میتونید از lpc1313 - lpc1768 - lpc2138 ... استفاده کنید . جواب سوال بالا رو بدید همه چیز معلوم میشه ....

29. تشکرها از این نوشته :

بنا به کاربرد میتونید از lpc1313 - lpc1768 - lpc2138 ... استفاده کنید . جواب سوال بالا رو بدید همه چیز معلوم میشه ....
    سلام....
    من به استادم میل زدم و سوالا رو پرسیدم.....
    راستی من برد lpc 1768 رو انتخاب کرده بودم..... که شماتیکشم گذاشتم.... فکر کنم امکاناتش خوب باشه....البته از نظر من مبتدی که هیچی از میکرو نمیدونم.....!!!!!

راستی فکر نمی کنم از بردی که من میسازم واسه ربات استفاده بشه....چون بچه ها میگفتن معمولاتمام بردای میکرو رو بیرون سفارش میدن..... و واسه طراحیش وقت نمیذارن.....!!!!!مگه اینکه چیز خاصی مدنظرشون باشه.....!!!!!!
    ویرایش توسط sadena.1989 : 06-06-2012 در ساعت 15:07

نام
    سعید شریفیان

سلام ..
    1768 خیلی امکانات داره . اگه برای شروع اینو انتخاب کنید منابع براش بسیار هست و بچه های همین سایت هم روش کار کردن همچنین از تیر دوباره بقیه آموزشهای ای میکرو شروع میشه .. ولی اگه تا حالا با آرم کار نکردید ُ این میکرو چون امکاناتش زیاده یکم براتون مشکله ...

32. تشکرها از این نوشته :

سلام ..
    1768 خیلی امکانات داره . اگه برای شروع اینو انتخاب کنید منابع براش بسیار هست و بچه های همین سایت هم روش کار کردن همچنین از تیر دوباره بقیه آموزشهای ای میکرو شروع میشه .. ولی اگه تا حالا با آرم کار نکردید ُ این میکرو چون امکاناتش زیاده یکم براتون مشکله ...
    نه تاحالا با آرم کار نکردم..... میخوام یه برد بسازم ...با همونم یاد بگیرم..... فقط یه سوال......این برد شماتیکش 7 صفحه است..... چطور همه ی این 7 صفحه رو ادد کنم و باهاشون یه pcb بزنم؟؟؟؟

نام
    حسين

آقا سعید برو شماتیکش رو یه نگاه بنداز!!!
    ببین sadena.1989 برای شروع چی رو انتخاب کرده
    من یکی جرات نمیکنم همچین بوردی رو برای اولین بار طراحی کنم و بدم برای ساخت

راستی فکر نمی کنم از بردی که من میسازم واسه ربات استفاده بشه....چون بچه ها میگفتن معمولاتمام بردای میکرو رو بیرون سفارش میدن..... و واسه طراحیش وقت نمیذارن.
    درسته با این بورد نمیشه مستقیم یه ربات ساخت ولی میشه نیاز های روبات رو باهاش راه انداخت مثل :نمایش ، پردازش ، کنترل و....
    همونطور که شما نیاز دارید این یه بورده آموزشی هست و بیشتر به شما کمک میکنه با امکانات میکرو آشنا بشین و بتونین با اونها کار کنین بعد این آشنایی حالا میتونین بر حسب نیاز های رباتتون خودتون یه بورد مناسب طراحی کنید و بدید بیرون بسازن البته اگه دو لایه باشه...

اما اینو بگم که مهندسای این سایت تقریبا همه ، طراحی رو خودشون انجام میدن و فقط ساخت رو میدن بیرون (این شامل بوردهای دو لایه میشه) ، دوستانی هم هستن که خودشون ساخت رو هم انجام میدن (این شامل بوردهای تک لایه میشه)
    حالا دوستان شما اگه طراحی رو هم انجام نمیدن و میدن بیرون ، همه چی که آماده هست ، پس اونا چیکار میکنن ؟!!!
    اینم میتونه هم یه یادگیری توی طراحی و هم یه برتری برای شما باشه که خودتون طراحی میکنید

میخوام یه برد بسازم ...با همونم یاد بگیرم..... فقط یه سوال......این برد شماتیکش 7 صفحه است..... چطور همه ی این 7 صفحه رو ادد کنم و باهاشون یه pcb بزنم؟؟؟؟
    و رما این : اگه این بورد رو خودتون میخاین بسازین که باید بوردتون رو جامپر بارون کنید تا تک لایه بشه
    ولی اگه دو لایه طراحی کنید میتونید بدید بیرون براتون بسازن که این اصلا هم عیب نیست دلیلش فقط نداشتن امکانات هست
    اینطوری کار تمیز تر هم درمیاد
    این روش رو برای طراحی های چند صفحه ای دادا مرتضی توی گردهمائی بهش اشاره کرد :
    اول که پروژه میسازی بعد چندتا صفحه شماتیک باز میکنی ، طراحی هر قسمت رو میتونی توی یکی از صفحات انجام بشرطی که با netlable پین هارو به هم وصل کنی بعد از اتمام کار سایز یکی از صفحات رو بزرگ کن بعد برو صفحات دیگه رو کپی کن بیار داخل این صفحه پیست کن
    روش های دیگه ای هم هست که اصلا نیاز به کپی کردن صفحه های دیگه نباشه و به شما مثلا از پنج صفحه شماتیک فقط یک PCB بده اما این روال کارش آسونتره

35. تشکرها از این نوشته :

نقل قول نوشته اصلی توسط do...loop نمایش پست ها

حالا دوستان شما اگه طراحی رو هم انجام نمیدن و میدن بیرون ، همه چی که آماده هست ، پس اونا چیکار میکنن ؟!!!
    اینم میتونه هم یه یادگیری توی طراحی و هم یه برتری برای شما باشه که خودتون طراحی میکنید

سلام...ممنونم..... نمیدونم تا چه حد حرف این فرد درست باشه....چون من خودم بارها دیدم که بچه ها دارن pcb میزنن....یا برد اسمبل میکنن....

برای طراحی باید از کجا شروع کنم؟؟؟
    من تا الان اصلا طراحی نکردم!!!!!اما خیلی دوست دارم یاد بگیرم که چطوری بر اساس نیاز و کاری که میخوام انجام بدم برد مداری طراحی کنم....

نام
    حسين

جواب این سوالتو قبلا دادم ... بازم !!!

همونطور که شما نیاز دارید این یه بورده آموزشی هست و بیشتر به شما کمک میکنه با امکانات میکرو آشنا بشین و بتونین با اونها کار کنین بعد این آشنایی حالا میتونین بر حسب نیاز های رباتتون خودتون یه بورد مناسب طراحی کنید و بدید بیرون بسازن البته اگه دو لایه باشه...
    1) شما اول باید بدونی با میکروت چه کارایی میتونی انجام بدی؟
    2) چطوری میتونی از اون قابلیت استفاده کنی (نرم افزاری) ؟
    3) چه مداری برای استفاده از اون قابلیت باید ببندی (سخت افزاری) ؟
    ووو.... خیلی سوال دیگه که به نظر من فقط با مطالعه و انجام کار عملی میتونی جوابشون رو پیدا کنی...

سوال اول رو با مطالعه دیتا شیت میکرو میتونی تا حدودی جواب بدی
    سوال دوم رو با مطالعه refrence manual میکروت میتونی کم و بیش جواب بدی ولی نیاز به تمرین عملی هم داره (کار با نرم افزار برنامه نویسی ، مثل : keil )
    اما سوال سوم رو میتونی با گذروندن سطحی سوال اول و دوم و پیدا کردن درک نسبی به روند کار ، با دیدن مثال های طراحی شده و یکم آموزش نرم افزار پروتل حل کنید
    یاد گیری پروتل موازی با کار های دیگه هم خیلی جلو میندازتت چون برای طراحیش چیز خاصی نداره
    درسته بیشترش نکته هست که حرفه ای ها تو طراحی از این نکات استفاده میکنن اما یه تازه کارم بدون استفاده از این نکات میتونه طراحی کنه ، حالا کار دوروزه میشه دو هفته

حالا از کجا شروع میکنید ؟
    ویرایش توسط Doloop : 07-06-2012 در ساعت 00:57

38. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین