NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4368 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: کمک در مورد نحوه پروگرام میکرو در کامپایلر iar

کاربر فعال
    تشکر شده 72 بار در 47 پست

پیش فرض کمک در مورد نحوه پروگرام میکرو در کامپایلر iar

سلام بر همه.دوستان من بنا به دلایلی از کامپایلر keil به IAR مهاجرت کردم!!!!!!
    میخاستم بدونم که آیا از داخل iar میشه مستقیما میکرو را با j-link پروگرام کرد؟؟؟؟؟اگر میشه بی زحمت روش را هم توضیح بدین

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    قبلا توی یه مقاله نحوه ی ارتباط j-link با کیل رو توضیح دادم ، خوندن این مقاله میتونه اطلاعات مفیدی رو در مورد نحوه ی کار در اختیار شما قرار بده ( قبل خوندن مطالب زیر پیشنهاد میکنم یک بار مقاله ی قبلی رو بخونید )
    نحوه ی کار با جیلینک در کامپایلر iar :
    در مرحله ی اول باید درایو مخصوص جیلینک رو نصب کنید ، شما میتونید این درایو رو در cd نرم افزار iar ( همون ایمیجی که دانلود کردید ) و در پوشه ی Jlink داخل پوشه ی drivers پیدا کنید .
    به مسیر Project->Options->General Options برید و در تب Target میکرو کنترلر یا هسته ای که میخواید با اون کار کنید رو انتخاب کنید ( مثلا من تیک device رو زدم و میکروکنترلر at91sam7x256 رو انتخاب کردم )
    چند تا گزینه پایین تر ( دست چپ ، در همون پنجره ی قبلی ) یه گزینه به نام J-Link / J-Trace وجود داره که میتونید سایر تنظیمات رو در اونجا انجام بدید ( که من این تنظیمات رو در حالت پیش فرض رها میکنم )
    جی لینک رو به پورت usb متصل کنید .
    در این حالت گزینه ی دانلود فعال میشه و میتونید برنامه رو به میکروکنترلر منتقل کنید ، همچنین شما میتونید با استفاده از دیباگر مخصوص iar ( یا همون C-SPY ) برنامه ی خودتون رو دیباگ کنید .
    برای اطلاعات بیشتر میتونید فایل های موجود در مسیر CD-EWARM-6101-2180\doc\ewarm\doc ( که در ایمیج دانلود شده ی نرم افزار موجود هست ) رو مطالعه کنید .

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط 1nafar نمایش پست ها
    سلام
    قبلا توی یه مقاله نحوه ی ارتباط j-link با کیل رو توضیح دادم ، خوندن این مقاله میتونه اطلاعات مفیدی رو در مورد نحوه ی کار در اختیار شما قرار بده ( قبل خوندن مطالب زیر پیشنهاد میکنم یک بار مقاله ی قبلی رو بخونید )
    نحوه ی کار با جیلینک در کامپایلر iar :
    در مرحله ی اول باید درایو مخصوص جیلینک رو نصب کنید ، شما میتونید این درایو رو در cd نرم افزار iar ( همون ایمیجی که دانلود کردید ) و در پوشه ی jlink داخل پوشه ی drivers پیدا کنید .
    به مسیر project->options->general options برید و در تب target میکرو کنترلر یا هسته ای که میخواید با اون کار کنید رو انتخاب کنید ( مثلا من تیک device رو زدم و میکروکنترلر at91sam7x256 رو انتخاب کردم )
    چند تا گزینه پایین تر ( دست چپ ، در همون پنجره ی قبلی ) یه گزینه به نام j-link / j-trace وجود داره که میتونید سایر تنظیمات رو در اونجا انجام بدید ( که من این تنظیمات رو در حالت پیش فرض رها میکنم )
    جی لینک رو به پورت usb متصل کنید .
    در این حالت گزینه ی دانلود فعال میشه و میتونید برنامه رو به میکروکنترلر منتقل کنید ، همچنین شما میتونید با استفاده از دیباگر مخصوص iar ( یا همون c-spy ) برنامه ی خودتون رو دیباگ کنید .
    برای اطلاعات بیشتر میتونید فایل های موجود در مسیر cd-ewarm-6101-2180\doc\ewarm\doc ( که در ایمیج دانلود شده ی نرم افزار موجود هست ) رو مطالعه کنید .
    سلام.
    واقعا ممنون.
    توضیحاتتون بسیار کامل بود.

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط 1nafar نمایش پست ها

در مرحله ی اول باید درایو مخصوص جیلینک رو نصب کنید ، شما میتونید این درایو رو در cd نرم افزار iar ( همون ایمیجی که دانلود کردید ) و در پوشه ی Jlink داخل پوشه ی drivers پیدا کنید .
    آقا شرمنده یه مشکلی پیش اومده.در مسیری که شما فرمودین برای من فایلهای زیر وجود داره.حالا برای نصبش باید چکار کنم؟؟؟؟