NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3485 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: پروژه gps

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

پیش فرض پروژه gps

سلام دوستان
    من یه پروژه دارم که به شرح زیر هست
    نیاز به یک قطعه سخت افزاری دارم که اطلاعات رو از GPS میگیره بعد اون اطلاعات رو رمزنگاری میکنه و رو حافظه ذخیره میکنه بعد همین اطلاعاتو به سرور ارسال میکنه البته نیاز به یک باطری تو کار هم هست که بتونه برخی پردازش ها رو در موقعیت های خاص با استفاده از انرژی بازری انجام بده مثلا موقعیکه یکی بخواد باطری سخت افزارو در بیاره سریع به سرور اطلاع بده و یه همچین کارایی!
    میخواستم بدونم برای همچین کاری سخت افزار آماده ای هست؟
    یا اینکه در صورتی که همچین سخت افزاری نباشه برای پیاده سازی همچین سخت افزاری نیاز به چه ماژول هایی دارم البته ایینو میدونم که این سخت افزار نیاز به یک SIM900 و یه میکرو داره ولی از سایر ماژول ها اطلاعی ندارم!
    یه مشکل دیگه هم اینکه من دانشجوی رشته نرم افزارم و زیاد با نحوه بستن سخت افزار آشنایی ندارم و در دانشگاه تو دو درس ریز پردازنده و آزمایشگاه ریز پردازنده با میکرو کنترلر ARM و AVR آشنا شدم که تو اونا از ARM برای پیاده سازی چراغ راهنمایی 4 زمانه استفاده کردم و از AVR برای نوشتن ماشین حساب و استفاده از LCD و KeyPad ! که هنوزم این درسو میخونم ! و ادامه داره
    ازتون میخواستم راهنمایی بخوام که کمکم کنید این پروژه رو انجام بدم
    به نطرتون بهتره تو این پروژه از چه میکرویی استفاده کنم که هم صرفه اقتصادی داشته باشه و هم بشه راحت تر باهاش کار کرد
    اگه بیشتر راهنماییم کنین ممنون میشم
    با تشکر

2. # ADS
    Circuit advertisement

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

سلام.به حای ماژول sim900 از ماژول sim908 استفاده کن که علاوه بر امکانات sim900 ،دارای GPS هم هست.
    قیمتشم حدود 65ت...ماژول دیگه ای لازم نداری.
    در مورد میکرو هم atmega8 صرفه اقتصادیم داره.
    برای سخت افزار هم hardware design sim908 رو بخونی،کامل توش نوشته...ولی حواست باشه که ماژول خیلی حسایه و احتمال سوختنش زیاده.باید خیلی مراقب باشی.
    حتمآ واسش pcb بساز.قبل روشن کردن حتمآ آنتنشو بش وصل کن.در حین کار اصلآ بش دست نزن.خازن ورودی ماژولت حداقل 1000میکرو باشه

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tah_206207 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه پروژه دارم که به شرح زیر هست
    نیاز به یک قطعه سخت افزاری دارم که اطلاعات رو از GPS میگیره بعد اون اطلاعات رو رمزنگاری میکنه و رو حافظه ذخیره میکنه بعد همین اطلاعاتو به سرور ارسال میکنه البته نیاز به یک باطری تو کار هم هست که بتونه برخی پردازش ها رو در موقعیت های خاص با استفاده از انرژی بازری انجام بده مثلا موقعیکه یکی بخواد باطری سخت افزارو در بیاره سریع به سرور اطلاع بده و یه همچین کارایی!
    میخواستم بدونم برای همچین کاری سخت افزار آماده ای هست؟
    یا اینکه در صورتی که همچین سخت افزاری نباشه برای پیاده سازی همچین سخت افزاری نیاز به چه ماژول هایی دارم البته ایینو میدونم که این سخت افزار نیاز به یک SIM900 و یه میکرو داره ولی از سایر ماژول ها اطلاعی ندارم!
    یه مشکل دیگه هم اینکه من دانشجوی رشته نرم افزارم و زیاد با نحوه بستن سخت افزار آشنایی ندارم و در دانشگاه تو دو درس ریز پردازنده و آزمایشگاه ریز پردازنده با میکرو کنترلر ARM و AVR آشنا شدم که تو اونا از ARM برای پیاده سازی چراغ راهنمایی 4 زمانه استفاده کردم و از AVR برای نوشتن ماشین حساب و استفاده از LCD و KeyPad ! که هنوزم این درسو میخونم ! و ادامه داره
    ازتون میخواستم راهنمایی بخوام که کمکم کنید این پروژه رو انجام بدم
    به نطرتون بهتره تو این پروژه از چه میکرویی استفاده کنم که هم صرفه اقتصادی داشته باشه و هم بشه راحت تر باهاش کار کرد
    اگه بیشتر راهنماییم کنین ممنون میشم
    با تشکر
    سلام
    برای کاری که شما می خواهی انجامش بدهی فکر نمی کنم برد یا سخت افراز آماده وجود داشته باشد.
    اما در مورد ماژول هایی که لازم داری , خود شما درست گفته ای... ولی بهتره از SIM908 استفاده کنی که همون SIM900 است بعلاوه ماژول gps.
    البته اگر می خواهی از sms یا gprs استفاده کنی و اطلاعات را ردوبدل کنی به ماژول SIM900 یا SIM908 احتیاج داری. در غیر این صورت باید مثلا" برد خود را مستقیما" به شبکه وصل کنی و به تبادل اطلاعات بپردازی....
    در مورد میکرو هم از avr و خانواده arm می توانی استفاده کنی . هر کدام که کار کردن باش برایت راحت تر است . البته میکرو های خانواده arm قویتر و همنطور کار کردن باش سخت تر هم است.
    در کل این پروژه به این راحتی ها هم نیست و به معلومات و دانش قویی از الکترونیک و برنامه نویسی برای میکرو نیاز دارد و باید کلی مطالعه و تحقیق کنی.

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما naatamam برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

ممنون دوستان از راهنماییتون
    یه سوال دیگه هم راجع به این sim908 داشتم آیا GPS این به اندازه ی کافی دقیق و خوب عمل میکنه چون یه جا شنیدم که انگار GPS اون کمی ضعیف هست! شما اطلاعی راجع به اون دارین؟ یا ازش به صورت عملی استفاده کردین؟ اگه داخل یه قاب قرار بگیره اون موقع به صورت صحیح عمل میکنه؟

8. تشکرها از این نوشته :

KHM

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tah_206207 نمایش پست ها
    ممنون دوستان از راهنماییتون
    یه سوال دیگه هم راجع به این sim908 داشتم آیا GPS این به اندازه ی کافی دقیق و خوب عمل میکنه چون یه جا شنیدم که انگار GPS اون کمی ضعیف هست! شما اطلاعی راجع به اون دارین؟ یا ازش به صورت عملی استفاده کردین؟ اگه داخل یه قاب قرار بگیره اون موقع به صورت صحیح عمل میکنه؟
    این که دقیق است یا نه را درست نمیتوم جواب قطعی بدهم.ولی بنظر میرسد که ماژول خوبی باشد.
    شما مگر gps با چه دقتی می خواهی ؟
    (من اگر چند ماه آینده وقت کنم می خواهم با این ماژول sim908 کار کنم ولی بنظر نمیرسه مشکل خاصی داشته باشه)
    تمام ماژول های gps نیاز به آنتن خارجی و مناسب دارند پس معنی نداره که داخل قاب قرار بگیره کار نمیکنه.
    اگر ولتاژ , مدارات الکترونیکی و برنامه نویسی , خوب انجام شده باشد با دقت خوبی انجام وظیفه خواهد کرد...

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما naatamam برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته behnam6500 آواتار ها
    تشکر شده 899 بار در 390 پست

دقـــــــــــیقا پروژه ای هست که من انجام دادم و مراحل آخر کارش هست...

میتونم به جرات بگم سخت ترین و پیچیده ترین بخشش، برنامه میکرو هست! چون نیاز به هماهنگی و دقت بسیار بسیار بالایی تو کارش داره! به طوری که وجود 1 درصد خطا میتونه باعث شه اطلاعات منتقل نشن!

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما behnam6500 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam6500 نمایش پست ها
    دقـــــــــــیقا پروژه ای هست که من انجام دادم و مراحل آخر کارش هست...

میتونم به جرات بگم سخت ترین و پیچیده ترین بخشش، برنامه میکرو هست! چون نیاز به هماهنگی و دقت بسیار بسیار بالایی تو کارش داره! به طوری که وجود 1 درصد خطا میتونه باعث شه اطلاعات منتقل نشن!
    دوست عزیز میشه در این مورد منو هم راهنمایی کنید
    مثلا اگه میشه یه عکس از نحوه بستن مدارتون رو برد رو ازش عکس بگیرین و عکسشو اینجا قرار بدین
    راستی شما برنامشو با کدوم زبان برنامه نویسی نوشتین؟ من الان واسه avr از بسکام استفاده میکنم ولی واسه arm از c استفاده کرده بودم
    ممنون میشم منابعی که استفاده کردین رو به منم معرفی کنین تا بیشتر راجع به اون کسب اطلاعات کنم
    با تشکر

برنامه رو با gcc نوشتم.
    برای راه اندازی و کارکرد مدار از sim900 و gps جداگونه استفاده کردم. اطلاعات رو اول کد میکنه و بعد از طریق gprs میفرسته...

ولی الان که میخاوم روی sim908 کار کنم مشکل وجود داره...

اینکه بعد از روشن کردن sim908 چندتا III و ؟؟؟ میفرسشته و دیگه هیچی نمیفرسته! حتا At command هم میفرستم نمیگیره! شبکه هم نمیشناسه!

کسی دلیل این رو میدونه؟

15. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam6500 نمایش پست ها
    برنامه رو با gcc نوشتم.
    برای راه اندازی و کارکرد مدار از sim900 و gps جداگونه استفاده کردم. اطلاعات رو اول کد میکنه و بعد از طریق gprs میفرسته...

ولی الان که میخاوم روی sim908 کار کنم مشکل وجود داره...

اینکه بعد از روشن کردن sim908 چندتا III و ؟؟؟ میفرسشته و دیگه هیچی نمیفرسته! حتا At command هم میفرستم نمیگیره! شبکه هم نمیشناسه!

کسی دلیل این رو میدونه؟
    ممنون دوست عزیز از لطفتون
    من برنامه نویسی با زبان C رو بلدم ولی نمیدونم از اون چطوری تو AVR استفاده کنم! شما برنامتون رو تو GCC کامپایل میکنید؟ مثلا تو لینوکس میشه برنامه C رو با GCC کامپایل کرد ولی نمیدونم میشه از اون تو َAVR هم استفاده کرد یا نه! البته نیاز به فایل Hex هست
    خیلیم علاقه مندم که برنامه نویسی با زبان C رو برای AVR به کار ببرم ولی متاسفانه تو دانشگاه بهمون Bascom رو یاد میدن اونم چه یاد دادنی!
    من خودم هم یه تلاشای نصف و نیمه ای برای استفاده از C تو AVR کردم ولی به جایی نرسیدم! مثلا تو Bascom که واسه یه تمرینم قرار بود از LCD و KeyPad استفاده کنم نتونستم از اونا تو C استفاده کنم چون Library واسشون نتونستم پیدا کنم! میشه بگید شما چطوری برنامه نویسی با C رو برای AVR یاد گرفتین؟ از کتاب خاصی استفاده کردین ؟ و اینکه چطوری Library واسش پیدا میکنین؟
    راستی یه سوال دیگه هم دارم واسه رمزنگاری میشه از AES استفاده کرد برا AVR چون من واسه سخت افزار همچین برنامه ای ننوشتم و اگه شما کمکم کنید سریعتر میتونم به اهدافم برسم
    استاد اگه میشه راهنماییم کنین
    با تشکر

مشکلی که با SIM908 داشتم حل شد!

-------------------------------------

در رابطه با زبان سی و AVR خوب، منبع برای یادگیری زیاد هست. چه فارسی چه انگلیسی. فقط باید زمانی رو اختصاص بدید برای یادگیریش.

کتابخونه های استاندارد هم براش زیاد هست و میتونید دانلود کنید و استفاده کنید.

-------------------------------------

بله برای رمزگذاری هم AES و هم DES میتونید برای aVR استفاده کنید. البته من دراین برنامه خودم الگوریتم رمزنگاری پیاده سازی کردم و داده ها رو طبق اون کد میکنم.

18. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

دوست عزیز برای برنامه نویسی avr به زبان c بهترین برنامه codevisionavr است که کامپایلر خیلی قوی است و امکانات جانبی زیادی هم دارد و به راحتی به پروگرامر STK200 هم وصل میشه و اطلاعات را میفرسته ورژن های جدید اون هم حتی به راحتی به lcd های گرافیکی وصل میشه و امکانات زیادی داره و فایل hex لازم را میسازه

20. تشکرها از این نوشته :

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

مشکلی که با SIM908 داشتم حل شد!
    بهنام جان ، لطف کن و توضیح بده که مشکل کار کجا بود و چطور رفع شد! توی گردهمائی که متاسفانه نیومدی ، crz_boy برامون توضیح داد که ماژول SIM900 خیلی خیلی حساسه و راه اندازی سخت افزاریش خیلی دقت می خواد.

حالا که شما تونستی ماژول SIM908 رو راه بندازی و ظاهرا اونم مثل SIM900 مساله داره ، لطفا نکات مهمش رو بگو.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

خوب میدونیم که ماژولهای sim وحشتناک به منبع تغذیه و گراند حساسیت دارند و عمده مشکلات دوستان در راه اندازی این ماژول به منبع تغذیه برمیگرده...

تامین جریان مناسب، ولتاژ، منبع تغذیه و...

در طراحی این ماژولها، فقط باید چندتا چیز رو در نظر داشت

تغذیه ماژول (خط vcc) رو جدا از بقیه قطعات بکنید. و تا اونجایی که میتونید به منبع تغذیه نزدیک باشه و حتما از خازنهایی با حداقل 330 میکرو فاراد استفاده کنید برای خود ماژول

خطوط گراند پهن باشند و نزدیک ماژول و حتا زیر اون، از poligon استفاده کنید.

تا اونجایی که میتونید ولتاژ صاف و رگوله شده به مدار بدید

البته یه جا خوندم نوشته بود که یه 10 میکرو فاراد بین sim vdd و gnd باید قرار بگیره وگرنه رگولاتور داخلی راه نیمفته! در حالیکه بدون این داره کار میکنه!

ایراد من هم از منبع تغذیه بود که با رعایت اینها برطرف شد.

24. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما behnam6500 برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض پیاده سازی رمزنگاری ورمز گشاییشaesبا استفاده از میکروکنتلرر

من برای پروژه پایان ترم کارشناسی موضوع پیاده سازی رمزنگاری ورمز گشایی aesرو با استفاده از میکروکنتلرر برداشتم،من رو در این باره راهنمایی میکنید؟ من میکرو بلد نیستم ،اموزش میکرو سخته؟برنامه این رمزنگاری رو خودم باید بنویسم؟یا برنامه اش وجود داره.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام و خسته نباشید یک مشکل بسیار بد برام پیش اومده لطفا اگه کسی میدونه بگه
    ما ماژول sim908 را راه انداختیم خوبم کار میکنه تمام at commond ها هم جواب میده حالا مشکلی که هست اینه که ماژول ما پایه ی sim vdd که باید 3 ولت داشته باشه تا کار کنه در حد 11mv داره ب نظرتون چه کنم؟؟؟