NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4348 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: انتخاب موتور با حجم کم و قدرت بالا

کاربر علاقه مند rebia آواتار ها
    تشکر شده 15 بار در 10 پست

پیش فرض انتخاب موتور با حجم کم و قدرت بالا

به نام سلام

دوستان و متخصصان عزیز میشه لطف کنید راهنماییم کنید یه موتور با حجم کم (حول و حوش 10 تا نهایتا 15 سانت) و قدرت بال که بتونه یه محوری که وزنه ی 400 کیلویی بهش وصله رو بگردونه و با برق شهر یا هر تجزیه ای از برق شهر بتونه کار کنه بهم معرفی کنید؟

ممنونم ازتون
    تا سلام ... والسلام

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال nima_elc آواتار ها
    تشکر شده 606 بار در 263 پست

دوست عزیز شما میخواید مستقیم 400 کیلو روی شافت موتور باشه؟؟؟

5. تشکرها از این نوشته :

Icon16 فضای کم

به نام سلام

اگه بشه از گیر بکس یا چرخ دنده ای استفاده کرد که فشار کمتری یه موتور بیاد عالیه ولی فکر نمیکنم فضای کافی برای استفاده از اونا داشته باشم (یه محفظه 15*10*20، البته ترجیحاً برای حفظ ظاهر، آخه تو این دستگاه ظاهر خیلی مهمه، ولی اگه "هیچ" راهی نداشته باشم شاید محفظشو بزرگتر کنم). مگه اینکه حجم کمی داشته باشن.

ساختار کمربند ایمنی به این صورته (که البته باید یه کم دستکاری بشه)، که باید توسط یه موتور کنترلش کنم. این اطلاعات میتونه مفید باشه؟

با تشکر
    تا سلام ... والسلام

7. تشکرها از این نوشته :

نقل قول نوشته اصلی توسط rebia نمایش پست ها
    به نام سلام

اگه بشه از گیر بکس یا چرخ دنده ای استفاده کرد که فشار کمتری یه موتور بیاد عالیه ولی فکر نمیکنم فضای کافی برای استفاده از اونا داشته باشم (یه محفظه 15*10*20، البته ترجیحاً برای حفظ ظاهر، آخه تو این دستگاه ظاهر خیلی مهمه، ولی اگه "هیچ" راهی نداشته باشم شاید محفظشو بزرگتر کنم). مگه اینکه حجم کمی داشته باشن.

ساختار کمربند ایمنی به این صورته (که البته باید یه کم دستکاری بشه)، که باید توسط یه موتور کنترلش کنم. این اطلاعات میتونه مفید باشه؟

با تشکر
    تا سلام ... والسلام
    والا من درست متوجه صحبتتون و اینکه قراره این موتور کجا استفاده بشه نشدم
    ولی چیزی که میدونم موتوری که 400 کیلو بار مستقیم رو شافت باشه خیلی بزرگ میشه
    شما موتور یه اسانسور را در نظر بگیر چون از یه روش وزنه اکثرا استفاده میکنن حجم موتور کم شده وگرنه اگه موتوری که اسانسور را بخواد به تنهایی بالا پایین کنه بخوان استفاده کنن یه موتور باحجم و هزینه بالا میشه
    اگه در مورد کارتون توضیح بدید بهتر میشه کمکتون کرد

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما nima_elc برای ارسال این پست سودمند:

Icon16

به نام سلام

پروژه ای که دارم به این صورته که باید یه وزنه ای رو توسط کمربند ایمنی لیفت کنم(البته تو مکانیزم کمربندم باید یه مقدار دست ببرم). شکل ظاهریش تقریبا به این صورته.( البته ببخشید که نقاشیم خوب نیست ).
    اون قسمت طوسی رنگ میله ایه که کمربند و موتور باید بهش وصل شن. طول این میله حدود 1 متره و در این 1متر باید 2 تا از این ترکیب کمربند و موتور قرار بدم که هر کدومشون جدا گانه کنترل میشن.البته با وزنه ای که دارم تو بازه ی 200 تا 270 کیلو رو هر کدوم از این کمربند ها قرار میگیره.
    اصراریم نیست که حتما تمام وزن مستقیم روی شفت باشه. با این اوصاف میشه تو این حجم از موتور یا گیربکس یا هر چیز دیگه ای برای چرخوندن کمربند و لیفت کردن وزنه استفاده کرد که تو این حجم جا بشه؟
    راستی یه نکته ی دیکه اینه که دقت چرخش موتورم تقریبا باید بالا باشه.
    البته تو تحقیقایی که خودم کردم به این نتیجه رسیدم سروو موتور شاید بهترین گزینه باشه، من هیچی از مدل و نحوه ی انتخابو این جور چیزاش نمیدونم و حتی چرخ دنده ها و گیربکسا و مدل انتقال انرژی رو هم نمیشناسم.

بازم ازت ممنونم
    تا سلام ... والسلام

11. تشکرها از این نوشته :

اگه به دقت موتور هست که سروو ها و استپر ها دقت بالایی دارند من برای کار با دوربین و حرکتش از استپر استفاده میکنم ولی قیمت بالایی دارند و این وزنی هم که گفتید فکر نکنم بتونن تحمل کنن من موتورگریبکس های توی بازار را دیدم ولی حتی با گریبکس و روش های تقسیم وزن و نتقال انرزی فکر نکنم موتور گریبکس به این کوچیکی با این قدرت گیرت بیاد
    البته موتورها یه مشخصه تحمل وزن روی شافت دارند و یه مشخصه بار لحظه ای من بصورت عملی ندیدم بیشتر از 40 کیلو با شافت چرخوند
    به نظرم برید تو بازار بگردید بهتره واسه دقت کارم میتونی از تسمه تایم و پولی استفاده کنی یا چرخ دنده با نسبت مشخص هم قدرت موتور بیشتر میشه و هم دقت بالا میره
    بازم دوستان هستند امیدوارم کمکت کنند من تا همین حد بیشتر نمیدونم زیاد

13. تشکرها از این نوشته :