NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2011 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 95 از 132 نخستنخست ... 45767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,881 به 1,900 از 2636

موضوع: ساخت تابلوی led ثابت

کاربر فعال
    تشکر شده 72 بار در 58 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط adom_77 نمایش پست ها
    دوست عزیز منظورتون رو از " این چیه " متوجه نشدم !!!! یعنی چی " این چیه " ؟!؟!؟!!؟؟؟
    تازه همچین چیزی میبینید !!!!؟؟ ببخشید ایجوری حرف میزنم ولی شما چندوقته دارین تابلو ثابت کار میکنید ؟؟
    درضمن مگه هر روشی که شما ندیدین یعنی وجود نداره ؟!؟!؟؟!؟
    این ی روش جدیده ولی برا درایو کردن حرف خوب نیس چون جدا کردنشون سخت میشه و اگه کمی فکر کنید و حساب کتاب کنید متوجه میشید که هیچ فرقی با روش بالاییش نداره و سریعترم هست !!!

اون دوستمون هم که سوال پرسیدند من برای این 450 تا که موازی کرده بودند راهنماییشون کردم و از اونجایی که ی عکس گذاشتن و روش جدیدی خواستند این دو روش رو خدمتشون ارائه کردم.

فقط حواسم نبود جا اینکه بهم 150تایی موازی و بعد همه رو سری کنید گفته بودم 15 تایی سری و بعدم سری که تصحیحش کردم !!!!!

لطف کنید از این به بعد پستها رو خوب بخونید بعد ....
    به هر حال از توجهتون خیلی ممنونم !!!
    حقيقتش خودمم گير كردم....از الكترونيك هم فقط همين روش 3 تا 3تا رو بلدم اونم به صورت تجربي.....
    ما اشتباه كرديم اين كارو به دلايلي موازي زديم و حالا هم پشيمونم شديد...و هيچ كار ديگه هم نميتونم كنم 5شنبه هم بايد تحويلش بدم....
    اگه واستون مقدورِ بفرمايد 3تا دسته ي 150 تايي موازي كنم و در اخر همشو به چه مقاومتي بزنم منظورم واتشه..150 اهم زياد نيست ؟اخه من شنيدم واسه 60 تا بايد 10 اهم 20 وات گذاشت ؟حالا واسه 150 تا 150 اهم زياد نيست؟؟؟راستي اداپتورشو چي بزارم ؟؟؟
    ممنون ميشم نحوه ي اتصال اين 3 دسته به مقاومت رو هم توضيح بدين
    ميبخشين..ممنون

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند adom_77 آواتار ها
    تشکر شده 141 بار در 70 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2020 نمایش پست ها
    حقيقتش خودمم گير كردم....از الكترونيك هم فقط همين روش 3 تا 3تا رو بلدم اونم به صورت تجربي.....
    ما اشتباه كرديم اين كارو به دلايلي موازي زديم و حالا هم پشيمونم شديد...و هيچ كار ديگه هم نميتونم كنم 5شنبه هم بايد تحويلش بدم....
    اگه واستون مقدورِ بفرمايد 3تا دسته ي 150 تايي موازي كنم و در اخر همشو به چه مقاومتي بزنم منظورم واتشه..150 اهم زياد نيست ؟اخه من شنيدم واسه 60 تا بايد 10 اهم 20 وات گذاشت ؟حالا واسه 150 تا 150 اهم زياد نيست؟؟؟راستي اداپتورشو چي بزارم ؟؟؟
    ممنون ميشم نحوه ي اتصال اين 3 دسته به مقاومت رو هم توضيح بدين
    ميبخشين..ممنون
    ببین دوست عزیز شما 3 تا دسته موازی 150تایی داری که هرکدومش 3ولت نیاز داره
    پی سرجمع 9 ولت مصرف میکنه با فرض منبع 12 ولت
    12-9=3
    پس شما 3ولت اضافه دارین که باید توی مقاومت مصرف بشه و جریان رو تنظیم کنه
    و حالا اگه بخواین 20mA جریان برای هر LED بکشید
    150*0.20= 3A
    پس باید مقاومت رو جوری انتخاب کنید که 3A رو عبور بده ، پس :
    3/3=1 اهم
    پس شما باید ی مقاومت 1 اهم با وات
    w=3*3*1=9 وات
    پس باید یک مقاومت 1 اهم 12-13وات بذارین...

پس شد ی منبع 12 ولت با ی مقاومت 1 اهم و اینکه 150 تا LEDرو موازی کنین و 3 دسته 150تایی رو با هم سری کنید

دوستان من ی معذرت خواهی به همتون بدهکارم
    آخه حواسم نبوده و بی دقتی کردم و مقدار مقاومت رو اشتباه حساب کردم!!!!
    ویرایش توسط adom_77 : 16-01-2013 در ساعت 02:47

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط soodi نمایش پست ها
    درسته
    50 تا 50 تا موازی می کنید و بعد با یه مقاومت 9 اهم 10 وات آجری به منبع تغذیه متصل می کنید
    کار هم خیلی تمیز در میاد ، فکر نکنم که طول عمر led ها هم کم بشه یا توان تلف بشه
    به صورت زیر به همین ترتیب ولی 50 تا led بزارید و برید جلو :
    دوستان با اين روش بالا..به ازاي هر 50 تا ال اي دي چه امپري بزاريم ؟مهمتر از اون چه ولتاژي بزاريم اصلا ؟12؟

7. تشکرها از این نوشته :

دوستان با اين روش بالا..به ازاي هر 50 تا ال اي دي چه امپري بزاريم ؟مهمتر از اون چه ولتاژي بزاريم اصلا ؟12؟
    دوست عزیز اولا که عکس باز نمیشه و دوما من تا حالا 20 بار روش محاسبه رو خدمتتون عرض کردم
    جریان رو خودتون باید تعیین کنید
    میتونید طبق محاسباتی که انجام دادم خودتون جریان رو بدست بیارید
    یکم خودتونم تلاش کنید !!!!
    ویرایش توسط adom_77 : 16-01-2013 در ساعت 21:09

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 45 پست

سلام .
    دوستان عزیز یه زحمتی بکشید اخرین قیمت led مارک hg به رنگهای ذیل رو بهم بگید تا قیمت بیاد دستم .مرسی ممنونم

قرمز
    ابی
    سبز
    بنفش
    سفید

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 22 بار در 19 پست

دوستان محبت کنند یه توضیح مختصر در مورد منبع سوییچینگ بدن
    فرقش با منبع تغذیه معمولی چیه؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 22 بار در 19 پست

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط nesam نمایش پست ها
    ==================================

سلام داداش گلم azfandak88
    خیلی خیلی خیلی خیلی ممنونم
    خیلی لطف کردی
    اگه امکانش باشه که کد اکتیو led tool x6 با id : D0256f74 هم لطف کنی
    واقعا کمک بزرگی بهم کردی
    شرمنده دیر جواب دادم
    دومیه را ندارم اگه داشتم حتما بهت میدادم
    دوستان کد اکتیو را تو جستجوی بالای صفحه بزنن احتمالا سریالشو پیدا می کنند

نقل قول نوشته اصلی توسط azfandak88 نمایش پست ها
    دوستان محبت کنند یه توضیح مختصر در مورد منبع سوییچینگ بدن
    فرقش با منبع تغذیه معمولی چیه؟
    منبع معمولی فقط ی ولتاژ رو میده ولی منابع سوئیچینگ ولتاژهای مختلفی رو میدن
    مثلا 1.5 - 3 - 4.5 - 6 - 9 - 12

کاربر دائمی sina_browser آواتار ها
    نام
    سینا
    تشکر شده 423 بار در 261 پست

سلام
    دوستان امکان نصب تایمر در تابلو ال ای دی وجود دارد؟
    مثلا بخوایم از ساعت 8 صبح تا 10 شب روشن باشه و صبح باز ساعت 8 روشن بشه و به همین صورت تکرار بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_browser نمایش پست ها
    سلام
    دوستان امکان نصب تایمر در تابلو ال ای دی وجود دارد؟
    مثلا بخوایم از ساعت 8 صبح تا 10 شب روشن باشه و صبح باز ساعت 8 روشن بشه و به همین صورت تکرار بشه؟
    سلام سینا جان
    فکر کنم دو راه وجود داره
    یکی اینکه با خوده micro ی ساعت هم بنویسی و تو ی زمان خواصی بگف یک رله روشن و خاموش کنه که مدار خیلی پیچیده میشه یا از ی مدار جدا گونه استفاده کنی
    یا اینکه از تایمرهای توی بازار استفاده کنی به اینصورت که تو ی زمان خاصی T1 روشن باشه و T2رو خاموش کنه و وقتی که T1 خاموش بشه T2 رو روشن کنه
    که فکر میکنم روش دوم راحتتر باشه ولی تظیم کردنش یکم سخته !!!

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 54 بار در 16 پست

بله امکان داره میتونین با یک میکرو اینکار انجام بدین یا با تایمرهای مکانیمکی که تو بازار هستند

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما maxn برای ارسال این پست سودمند:

راستی به کمک آی سی 555 و ی مقاومت و خازن هم میتونید خودتون خیلی راحت ی تایمر دقیق بسازین
    یادم بنداز مدارشو فردا قرار بدم !!!

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما adom_77 برای ارسال این پست سودمند:

مداري كه در اختيار داريد ، تايمر با دو تايم مستقل بوده و هر كدام از تايم ها توسط پتانسيومتر جداگانه و بطور مستقل قابل تنظيم هستند . وصل و يا قطع ولتاژ خروجي مدار ، توسط يك ديود نوراني نشانداده ميشود . البته بمنظور نصب اين تايمر بر روي انواع وسائل برقي و الكترونيكي نياز به يك رله 12 ولت داريد تا توسط آن ، مدار ابتدا كنتاكتهاي ورودي رله را تحريك كند و كنتاكتهاي خروجي رله نيز بعنوان يك كليد برق مورد استفاده قرار گيرند .
    ولتاژ رله ميتواند 9 يا 12 ولت باشد و اين متناسب با ولتاژ متصل به مدار انتخاب مي شود . در هر صورت رله 9 ولت براي كار اين مدار مناسب تر خواهد بود .

در مونتاژ رعايت نكات زير الزامي است :

1 – خازن هاي الكتروليت با رعايت پايه مثبت و منفي شان نصب شود . ( پايه منفي بر روي بدنه با علامت + مشخص شده است )
    2 – ترانزيستور چنان نصب شود كه از نظر سطح مقطع دقيقاً بر شكل روي فيبر منطبق شود .
    3 – ديود نوراني چنان نصب شود كه پايه كوتاهتر آن در خانه با علامت نيم دايره سفيدِ روي فيبر قرار گيرد .
    4 – در نصب آي سي ، چنان عمل شود كه تو رفتگي U شكل لبه آن بر شكل مشابه روي فيبر منطبق شود .
    تغذيه مورد نياز مدار :
    اين تايمر با ولتاژهاي 9 تا 12 ولت مستقيم ( ائم از باتري يا آدابتور ) كار ميكند و البته در نصب تغذيه به محل BAT ، رعايت قطب هاي مثبت و منفي الزامي است .
    رله نيز همانطور كه در ابتدا گفته شد ، ميتواند از نوع 9 يا 12 انتخاب شود . در انتخاب رله توجه كنيد كه جريان كنتاكتهاي ورودي آن حداكثر 200 ميلي آمپر باشد . ( انواع رله هاي 9 يا 12 ولت معمولي برنگ شيشه اي سفيد ، مشكي يا زرد )
    براي نصب رله لازم است كه كنتاكتهاي ورودي آن به محل REL متصل شوند و كنتاكت هاي خروجي رله نيز بعنوان يك كليد قطع و وصل 220 ولت ميتواند براي روشن و خاموش نمودن وسائل برقي مورد نظرتان مورد استفاده قرار گيرد .
    توجه مهم : در اتصال رله به مدار و استفاده از كنتاكتهاي خروجي رله ، شما با برق 220 ولت سر و كار خواهيد داشت ، لذا رعايت نكات ايمني كار با برق الزامي است و در صورت عدم اطلاعات كافي لازم است كه حتماً از فردي آگاه و مطلع كمك بگيريد .

پس از نصب تغذيه به مدار ، ديود نوراني براي مدتي روشن و سپس براي مدتي خاموش ميشود . اين مدت ها هر كدام بطور جداگانه قابل تنظيم هستند ، بطوريكه پتانسيومتر PT1 ، زمان روشن ماندن ديوددنوراني را تنظيم ميكند و پتانسيومتر PT2 ، زمان خاموش بودن ديود نوراني را تنظيم ميكند . تايم هاي مدار بستگي به ظرفيت خازنهاي الكتروليت و مقدار اُهمي پتانسيومتر ها دارد و با افزايش هر كدام از اينها ( افزايش مقدار ظرفيت خازنهاي الكتروليت يا مقدار اُهمي پتانسيومترها ) حداكثر تايم گيري مدار افزايش مي يابد . اين افزايش براي خازنهاي الكتروليت حداكثر تا 220 ميكروفاراد و براي پتانسيومترها 500 كيلو اُهم ميباشد . با قطعات فعلي حداكثر هر تايم ( البته بستگي به ولتاژ مدار هم دارد ) حدود 30 ثانيه تا 2 دقيقه است

منبع : www.njavan.com

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما adom_77 برای ارسال این پست سودمند:

اینم با 555

خوب خروجي اين مدار يك پالس به شكل زير ميده

كه زمان پالس برابر است با مقدار
    T=1.1 * R1 * C1
    در معادله بالا t بر حسب ثانيه R‌برحسب اهم و ‍C برحسب فاراد هست
    يعني براي 5 دقيقه كه ميشه 300 ثانيه در نظر گرفته بشه و مقدار مقاومت و خازن بايد با مقادير استاندار با بازار جايگزين بشه كه به مطلوب ترين زمان برسيد
    و شما بايد خروجي رو به يك رله متصل كنيد و لامپ رو به كنتاكت باز رله

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما adom_77 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

به دوستان گفتيم اقا ما از الكترونيك سر در نمياريم به پير به پيغمبر...بعد فرمول تقسيم ولتاژ ارائه ميدن و ....هي ميگيد خودت تلاش كن ...بابا به ابوالفضل من اصلا رشتم يه چي ديگس....
    بابا به خدا به پير به خدا ديگه به كي قسم بخورم..ما يه كار زديم با 450 تا ال اي دي سفيد ولي مونديم چي كارش كنيم...ديروز 30 تومن به اداپتور 3ولت 10 امپر داديم اونم كه يكي از كلمه هارو پر نور روشن كرد يكيشم كم نور....ديگه گير كرديم به خدا ..بابا به قران كريم من نميدونم اصلا چطوري مقدار مقاومت رو بدست بيارم ..چطوري از امپر متر استفاده كنم..به كي قسم بخورم.....چرا اخه اينطوري ميكنيد ؟؟؟منم اگه بيام از حقوق جزايي و جقوق بين المللي واستون حرف بزنم سر در نياريد خوبه....؟
    تو رو به هر كي كه ميپرستيد و ميدونم انتظار زياديه فقط بگيد من واسه اين 450 تا ال اي دي سفيد كه موازي زدم چي كار كنم روشن شه؟؟؟يه اداپتور 12 ولت و يه دونه هم 3 ولت واسه اين كار خريدم كه جفتش 10 امپره...تو رو قران فقط بگيد چي كار كنم ؟؟فرمول و راه كار ارائه نديد...من ديگه اشتباه كنم سمت اين تابلو ها برم.....جان هر كي كه ميپرستيد بگيد چي كار كنم ...اگه ميشه يه نقشه هم بديد...به خدا گيج شدم و اعصابم ريخته به هم...عصبانيتم رو ببخشيد

نام
    سینا

سلام
    آقا مهران به خدا قسم منم انقد ساده بهتون توضیح دادم که دیگه نمیتونم از این ساده تر جواب بدم
    اصلا شما یه عکس از پشت و رویه کار بزارید شاید باز تونستم جواب بدم

27. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام...عاقا با چراغ نفتی هم میشه از این تابلو ها درست کرد؟ برای خرداد سال 92 می خام

نام
    سینا

سلام
    adom_77 جان دستت درد نکنه
    اما یه مدار دیگه نداری که سون سگمنت هم داشته باشه و زمان رو نشون بده؟
    با تشکر

به دوستان گفتيم اقا ما از الكترونيك سر در نمياريم به پير به پيغمبر...بعد فرمول تقسيم ولتاژ ارائه ميدن و ....هي ميگيد خودت تلاش كن ...بابا به ابوالفضل من اصلا رشتم يه چي ديگس....
    بابا به خدا به پير به خدا ديگه به كي قسم بخورم..ما يه كار زديم با 450 تا ال اي دي سفيد ولي مونديم چي كارش كنيم...ديروز 30 تومن به اداپتور 3ولت 10 امپر داديم اونم كه يكي از كلمه هارو پر نور روشن كرد يكيشم كم نور....ديگه گير كرديم به خدا ..بابا به قران كريم من نميدونم اصلا چطوري مقدار مقاومت رو بدست بيارم ..چطوري از امپر متر استفاده كنم..به كي قسم بخورم.....چرا اخه اينطوري ميكنيد ؟؟؟منم اگه بيام از حقوق جزايي و جقوق بين المللي واستون حرف بزنم سر در نياريد خوبه....؟
    تو رو به هر كي كه ميپرستيد و ميدونم انتظار زياديه فقط بگيد من واسه اين 450 تا ال اي دي سفيد كه موازي زدم چي كار كنم روشن شه؟؟؟يه اداپتور 12 ولت و يه دونه هم 3 ولت واسه اين كار خريدم كه جفتش 10 امپره...تو رو قران فقط بگيد چي كار كنم ؟؟فرمول و راه كار ارائه نديد...من ديگه اشتباه كنم سمت اين تابلو ها برم.....جان هر كي كه ميپرستيد بگيد چي كار كنم ...اگه ميشه يه نقشه هم بديد...به خدا گيج شدم و اعصابم ريخته به هم...عصبانيتم رو ببخشيد
    آقا مهران
    دوست عزیز من به چند روش مختلف مقدار مقاومت رو براتون حساب کردم
    شما دقییییقا از همون مقداری که من بهتون گفتم و توضیح دادم استفاده کنید مطمئنا جواب میگیرین
    بخدا دیگه از ایــــــــــــــــن ساده تر بلد نیستم بگم !!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mortaz khan نمایش پست ها
    سلام...عاقا با چراغ نفتی هم میشه از این تابلو ها درست کرد؟ برای خرداد سال 92 می خام
    دوست عزیز منظورتون رو متوجه نشدم !!!!

32. تشکرها از این نوشته :

صفحه 95 از 132 نخستنخست ... 45767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114 ... آخرینآخرین