NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2000 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید

موضوع: ساخت تابلوی led ثابت

کاربر فعال وحیدایکس آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 258 بار در 105 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amir23_tab نمایش پست ها
    سلام
    من خیلی حرفه ای نیستم و طرح هایی که تو کورل میزنم زیاد دلچسب من نیست
    می خوام یه نفر که طرح هاش خوب این طرح رو برام با ال دی های اوال کار کنه و بی زحمت برام میل کنه

میل من:
    abbas.pirmohammadi@gmail.com

نقره سرای پریس
    paris silver

با تشکر فراوان
    سلام. داداش نگفتی اندازه تابلوت چقدر هست؟
    فقط فارسی یا انگلیسیشم هست؟
    با کادر یا بدون کادر؟
    این اطلاعات رو بده شاید تونستم یه طرح خوب برات بزنم.
    ویرایش توسط وحیدایکس : 21-06-2013 در ساعت 22:04

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 21 بار در 19 پست

سلام آقا سینا من میخوام یه لوگو یا عکس یا آرم رو با ال ای دی در بیارم میشه بگین تو کرل چطوری میشه این کار رو کرد و با ال ای دی طرحش رو در اورد که بدیم با لیزر در بیاره
    ویرایش توسط wasp : 23-06-2013 در ساعت 17:15

5. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 6 بار در 3 پست

Gadid

نسخه دوم نرم افزار رایگان تولید کد نمونه جهت کم نور و پر نور کردن تابلو ال ای دی Tirajeh LEDFFC منتشر شد.

لینک معرفی محصول:

Tirajeh Technical Engineering Group.

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی sina_browser آواتار ها
    نام
    سینا
    تشکر شده 423 بار در 261 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط wasp نمایش پست ها
    سلام آقا سینا من میخوام یه لوگو یا عکس یا آرم رو با ال ای دی در بیارم میشه بگین تو کرل چطوری میشه این کار رو کرد و با ال ای دی طرحش رو در اورد که بدیم با لیزر در بیاره
    سلام
    شما اول عکس رو تویه فوتوشاپ به psd تبدیل کن
    بعد رویه عکس کلیک راست کن و از بالا دومین گزینه (فک کنم یه تیکه ش outline باشه
    بعد از این گزینه حالا دونه دونه امتحان کن یه صفحه جدید برات باز میکنه اوکی رو بزن
    حالا میتونی واسه ش ال ای دی بچینی
    گرفتی؟

9. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

Icon16 سوال روش کرک کردن ledtools با winhex

باسلام وخسته نباشید به همه عزیزان
    در مورد کرک کردن led tools یه سوال داشتم
    من فیلم را نتونستم دانلود کنم لینکش خراب اما توی winhex که id را سرچ میکنم کد اکتیو را پیدا نمیکنم.
    میشه کمک کنین
    ممنون مشیم

11. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید electronic66 آواتار ها
    نام
    محمد
    تشکر شده 19 بار در 17 پست

Exclamation مارك ال اي دي

سلام دوستان كسي برا تابلو moonlight استفاده كرده ؟ كيفيتش چطور بود ?

13. تشکرها از این نوشته :

نام
    وحید

سلام دوستان قبلا گفته بودم برا کسایی که کلا با ال ای دی تولز و نحوه کرک کردن و.. مشکل دارن ، خواستم روش خودمو که استفاده میکنم اموزش بدم تا شاید مورد استفادتون قرار بگیره . اینم بگم شاید دردسرهای ال ای دی تولز کمتر باشه وخیلی ها باهاش راحت کار کنن اما این اموزش صرفا برا اینه که دیدم از اول تایپیک تا الان همیشه بحث کرک کردن ومشکلات ال ای دی تولز پابرجاست. بنابراین شاید کمکی باشه در این مورد..
    دراین روش تنها از همون نرم افزار کورل استفاده میشه تا پایان کار.

خب حالا بریم سر اموزش ال ای دی چینی روی متن بدون استفاده از led tools :
    1-اول از همه متن مورد نظرمون رو داخل کورل تایپ میکنیم وبعد از انتخاب کل متن، باچپ کلیک کردن روی ایکون مربع که علامت ضربدرداخلشه و بلافاصله راست کلیک کردن روی مربع مشکی رنگ (نوار ابزار عمودی سمت راست صفحه) متن ما بصورت تو خالی درمیاد.
    2-در ادامه متن تو خالی رو باید weld کنیم به این صورت که دوباره با کلیک کردن روی متن وانتخاب اون ،از نوار ابزار افقی بالای صفحه منوی arrange=> shaping=> weld .متن رو weld می کنیم.
    3-اکنون دو عدد از نمونه ال ای دی هایی که در اختیار داریم با فاصله کم نسبت به هم در محلی بر روی متن قرار میدهیم بطوری که سوراخ های پایه های led دقیقا روی خط متن قرار بگیره .
    4-اکنون بر روی ابزار blend ازابزار سمت چپ صفحه کلیک میکنیم سپس دقیقا روی مرکز یکی از ال ای دی ها (بین دو تا سوراخ پایه ها) کلیک می کنیم و بدون انکه چپ کلیک را رها کنیم موس را میکشیم تا جایی که به مرکز ال ای دی دوم برسیم، حال کلیک یا همان چپ کلیک را رها میکنیم ومشاهده می شود که فاصله بین دو تا led کاملا تو پر شد.
    5-اکنون از ایکون path properties درنوار ابزار بالا باید new path را انتخاب میکنیم،با این کار یک علامت فلش ظاهر می شود ،حال بلافاصله یک بار بروی متن یک بارکلیک میکنیم .
    6-اکنو از همان نوار ابزار بالای صفحه ایکون more blend option گزینه اخر یعنی rotate all objects را تیک می زنیم، سپس از همین ایکون گزینه یکی مانده به اخر یعنی blend along full path را تیک می زنیم با این عمل مشاهده می شود که ال ای دی ها سراسر متن ما پخش می شوند.
    7-در این مرحله ممکن است تعداد کم یا زیادی ال ای دی روی متن شما چیده شده باشد پس میتوانید با تغییر عدد مورد نظر در ایکونی که وسط صفحه در همان نوارابزاربالای صفحه به شکل پله وجود دارد تعداد ledهای مورد نظر خود را کم یا زیاد کنید تا متن بر اساس سلیقه وفاصله مناسب شما ال ای دی چینی شود.

15. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما وحیدایکس برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام آقا وحید ایکس عزیز
    می خوام تو سطر اول به فارسی باشه و خط دوم یعنی زیرش به انگلیسی باشه بصورت زیر(سرای رو هم حذف کن)
    نقره پریس
    paris silver
    انگلیسیش با حروف بزرگ باشه
    کادر هم نمی خوام. می خوام کادر نوشته همون خود نوشته باشه یعنی کادرش یه حاشیه از خود نوشته با یه فاصله منطقی از خودش.
    اندازه اش هم با طول حدود نیم متر

17. تشکرها از این نوشته :

نام
    وحید

ادامه ...
    8- اکنون از نوار ابزار بالا منوی effects گزینه blend رو انتخاب میکنیم مشاهده می شود که پنجره blend در سمت راست صفحه باز مشود.
    9- در پنجره باز شده ابتدا بروی reset وسپس بر روی Apply کلیک میکنیم.
    10 - سپس بر روی یکی از ال ای دهای متن راست کلیک کرده وگزینه break blend apart را انتخاب می کنیم.
    11- سپس دوباره بروی یک ال ای دی راست کلیک کرده وungroup را میزنیم. (توجه شود اگر در این لحظه گزینه ungroup برای شما وجود نداشت میتوانید از منوی arrange گزینه ungroup رو انتخاب کنید).
    12 - اکنون در صورتی که طرح ما نیاز به اصلاح داشت مثلا در بعضی از جاهای متن مثل زوایای تند حروف ال ای دی ها روی هم بودند یا نامرتب بودن میتوانیم بصورت دستی این اشکالات را برطرف کنیم.
    13 - بعد از ویرایش حال با ctrl+a کل متن رو انتخاب میکنیم وسپس روی یه ال ای دی راست کلیک میکنیم و group را انتخاب میکنیم، حال دوباره راست کلیک میکنیم وungroup all رو انتخاب میکنیم.
    14 - حال با موس یکی از دایره های دور یه ال ای دی رو انتخاب میکنیم واز منوی edit گزینه find object رو انتخاب میکنیم.
    15 - سپس در کادر باز شده گزینه find objects that match the currently selected object رو انتخاب میکنیم وسپس next زده و در کادر بعدی finish رو میزنیم.
    16- حال پنجره ای باز می شود که در ان گزینه find all رو انتخاب میکنیم وبلافاصله پنجره مربوطه را بسته واز روی کیبورد کلید delete رو میزنیم که میبینیم کل دایره های دور ال ای دی ها حذف شدن وفقط یکی دوتا ال ای دی باقی میمونه که اونارو هم بصورت دستی delete میکنیم. حال روی متن نیز کلیک کرده و delete رو میزنیم تا متن نیز حذف شود. حال فقط سوراخهای پایه های ال ای دی باقی مانده است که مورد نیاز ما برای سوراخکاری میباشد.

دوستان شاید در نگاه اول این روش خیلی گیج کننده وپیچیده باشه اما در عمل بعد از چند بار تمرین براحتی میتونین در عرض نهایتا 5دقیقه یه متن رو ال ای دی بچینید. نکته مهم اینه که اگر از دوستان کسی خواست برا انجمن های دیگه کپی برداری کنه حتما منبع و نویسنده یعنی خود منو نام ببره .
    از اینکه تونستم کمک کوچکی به بعضی از دوستان که با led tools مشکل داشتن بکنم خوشحالم واگر سوالی در رابطه با اموزَش فوق بود همینجا اعلام کنن جواب میدم.
    موفق باشید

19. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما وحیدایکس برای ارسال این پست سودمند:

نام
    وحید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir23_tab نمایش پست ها
    سلام آقا وحید ایکس عزیز
    می خوام تو سطر اول به فارسی باشه و خط دوم یعنی زیرش به انگلیسی باشه بصورت زیر(سرای رو هم حذف کن)
    نقره پریس
    paris silver
    انگلیسیش با حروف بزرگ باشه
    کادر هم نمی خوام. می خوام کادر نوشته همون خود نوشته باشه یعنی کادرش یه حاشیه از خود نوشته با یه فاصله منطقی از خودش.
    اندازه اش هم با طول حدود نیم متر
    سلام منظورتو از کادر متوجه نشدم. عرض تابلو چقد باشه؟

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما وحیدایکس برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

مرسی.دمت گرم
    یه سوال دیگه اینکه من یه کار دیدم واسه مغازه موسیقی بود یه ویولن بود بهش افکت ی داده بودن که انگار داشت ویولن رو میزنن مضرابش تکون میخورد تاراش افکت داشتن. این افکتارو چطوری میشه تهیه کرد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_browser نمایش پست ها
    سلام
    شما اول عکس رو تویه فوتوشاپ به psd تبدیل کن
    بعد رویه عکس کلیک راست کن و از بالا دومین گزینه (فک کنم یه تیکه ش outline باشه
    بعد از این گزینه حالا دونه دونه امتحان کن یه صفحه جدید برات باز میکنه اوکی رو بزن
    حالا میتونی واسه ش ال ای دی بچینی
    گرفتی؟

23. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی sina_browser آواتار ها
    نام
    سینا
    تشکر شده 423 بار در 261 پست

مرسی.دمت گرم
    یه سوال دیگه اینکه من یه کار دیدم واسه مغازه موسیقی بود یه ویولن بود بهش افکت ی داده بودن که انگار داشت ویولن رو میزنن مضرابش تکون میخورد تاراش افکت داشتن. این افکتارو چطوری میشه تهیه کرد ؟
    خواهش دوست من
    شکل هارو با این روش که گفتم درست کن
    افکت هاشم با برنامه نویسه
    بلدی برنامه نویسی؟

25. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_browser نمایش پست ها
    خواهش دوست من
    شکل هارو با این روش که گفتم درست کن
    افکت هاشم با برنامه نویسه
    بلدی برنامه نویسی؟
    راستشو بخوای من کار اصلیم تابلو روان و تلویزیون شهریه www.etasvir.com تو این شرکت کار میکنم کار ال ای دی ثابت رو هنوز 2 ماه نشده با اطلاعات صفر شروع کردم اونم با کمک یکی دو تا از دوستان و البته با راهنمایی شما کارم خیلی پیشرفت کرده 5 تا سفارش گرفتم و تحویل دادم ولی همشون متن معمولی بودن که با فلاشر این ال ای دی نواریا که ریموت هم دارن بهشون افکت دادم ولی تا حالا لوگو و اون افکتایی که گفتم رو نزدم برنامه نویسی هم بلد نیستم اگه تعریف نباشه قدرت یادگیریم بالاست اگه راهنماییم کنی که چه بهتر اگه نه من حاضرم کارایی رو که میگیرم طراحی افکت رو اگه وقت داشته باشین شما انجام بدین هزینه شو پرداخت کنم

27. تشکرها از این نوشته :

نام
    وحید

راستشو بخوای من کار اصلیم تابلو روان و تلویزیون شهریه www.etasvir.com تو این شرکت کار میکنم کار ال ای دی ثابت رو هنوز 2 ماه نشده با اطلاعات صفر شروع کردم اونم با کمک یکی دو تا از دوستان و البته با راهنمایی شما کارم خیلی پیشرفت کرده 5 تا سفارش گرفتم و تحویل دادم ولی همشون متن معمولی بودن که با فلاشر این ال ای دی نواریا که ریموت هم دارن بهشون افکت دادم ولی تا حالا لوگو و اون افکتایی که گفتم رو نزدم برنامه نویسی هم بلد نیستم اگه تعریف نباشه قدرت یادگیریم بالاست اگه راهنماییم کنی که چه بهتر اگه نه من حاضرم کارایی رو که میگیرم طراحی افکت رو اگه وقت داشته باشین شما انجام بدین هزینه شو پرداخت کنم
    سلام دوست عزیز. من تا حدودی دستی در برنامه نویسی افکت برا تابلو ال ای دی دارم و برا تابلوهام خودم برنامه مینویسم.اگر کمکی از دستم بربیاد در خدمتم..

29. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند coloop آواتار ها
    تشکر شده 16 بار در 11 پست

در حیرتم که تاپیک به این پرطرفداری چرا مهم نمیشه ؟؟؟

31. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط وحیدایکس نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. من تا حدودی دستی در برنامه نویسی افکت برا تابلو ال ای دی دارم و برا تابلوهام خودم برنامه مینویسم.اگر کمکی از دستم بربیاد در خدمتم..
    سلام آقا وحید باشه من یه کار برا یه مغازه فست فود گرفتم دارم رو طرحش کار میکنم مشتری طرح رو اوکی داد خبرشو میدم تا رو افکتش کار کنین فقط اگه امکانش باشه شماره تماس واسم ایمیل کنید shahramwasp@yahoo.com

33. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 18 بار در 18 پست

سلام.هی کرک کورل من میپره هی باید آنیستال بعد اینیستال کنم.برنامه رو تو فایر وال هم قرار دادم.
    چی کار کنم دیگه کرکش نپره؟

35. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال sky_man847 آواتار ها
    نام
    محمد
    تشکر شده 269 بار در 147 پست

دوستان اینجا کسی با اوال ledمیچینه؟با این ledها به مقاومت نیاز داریم بازم؟؟

37. تشکرها از این نوشته :

نام
    وحید

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_man847 نمایش پست ها
    دوستان اینجا کسی با اوال ledمیچینه؟با این ledها به مقاومت نیاز داریم بازم؟؟
    سلام .از نظر مقاومت گذاشتن هیچ فرقی بین اوال وکلاهی نیست وحتما باید مقاومت بزاری.

39. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما وحیدایکس برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 18 بار در 18 پست

نمیدونه کسی چی کار کنم کرک نپره ؟

41. تشکرها از این نوشته :

صفحه 120 از 132 نخستنخست ... 2070101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132 آخرینآخرین