NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4256 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 26 از 26

موضوع: بر سر دو راهی !! کمک کنید

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

سلام مهندس
    تا زماني كه مشخص نشه كه چي ميخواين بسازين و هدفتون چيه، نميشه كمك خاصي كرد.
    بالاخره براساس پروژه اي كه تعريف ميشه ، تجهيزات و ابزار هم خريداري ميشه.
    سلام برادر
    بله شما درست میفرمایین
    خب من برای شروع فکر کنم مناسب باشه که کار با میکروهای arm رو یاد بگیرم .
    میخوام برنامه نویسی ضعیفترین پردازنده آرم تا قویترین پردازنده های چند هسته اون رو یاد بگیرم

و میخوام به صورت عملی هم باشه و من هیچ تجهیزات الکترونیکی هم در اختیار ندارم

از کجا شروع کنم و چه چیزهایی نیاز هستش که بخرم؟

با سپاس فراوان

همون قدر که c++ بلدید نیمه کافی است
    تشکر ، منتهی من منظورم دانش لازم برای زبان سی++ بود
    وگرنه یادگیری کار با توابع و کلاس هایی که فرمودین که بحث دیگریست
    خواستم ببینم نیاز به یادگیری مباحث پیشرفته تری از این زبان، فراتر از چیزی که نوشتم ، آیا هست؟ یا همین دانش فعلی از زبان سی کفایت میکنه

با سپاس

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

عزیز . هر رباطی یک چیزی میخواد. رباط انسان نما هم کار یک نفر نیست.
    حتی رباط های تعقیب خط هم چند دسته شدن. بعضی ها مثل قدیم با مادون قرمز خط سفید و سیاه رو تشخیص میدن که یک avr کافیه ولی جدیدا بعضیا خط رو با پردازش تصویر تشخیص میدن که یک کامپیوتر میخواد. هر دو یک یک کار میکنن ولی ابزارشون با هم فرق میکنه.

من قبلا گفتم "با کامپیوتر + avr " . شما خودت دوست داری با arm کار کنی. شما اطلاعاتت خیلی در این زمینه کمه. 6 ماه تا 1 سالی که سر و کار داشته باشی میفهمی چی میخوای. اول برو ببین رباتیک چیه بعد به فکر کار کردن در موردش باش.
    اولش حداقل یک تعقیب خط ساده بساز و ببین همین آسون ترین رباط چه بلاهایی که سرت نمیاره.

دو تا چیز بهت میگم: 1- قدم به قدم. 2- گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی ( + تلاش )

دبیرستان بودم فکر میکردم برم الکترونیک تا دستگاه هایی که میخوام رو درست کنم. الان ارشد میخونم میبینم که چقدر کم چیز میدونم و اعصابم خورد میشه و از کم کاری و بی عرضه بودنم ناراحت میشم.
    حتی همین میکرو کنترلر هم تمام کاربردهاشو کامل یاد نگرفتم. الان ارشد میخونم میبینم که با همین میکرو میشه یک سیستم رو چه جوری کاراییش رو بهتر کرد و کنترلر دیجیتال طراحی کرد ( کاری که دانش تکمیلی کنترل دیجیتال میخواد). تا حالا باحاش فقط رو lcd مینوشتیم و از این کارا میکردیم
    ویرایش توسط esisafa : 26-04-2012 در ساعت 16:54

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

اول برو ببین رباتیک چیه بعد به فکر کار کردن در موردش باش.
    بله ممنون از راهنمایی شما!؟!

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

منظورم از این جمله این بود که اول برید در مورد رباط های مختلف تحقیق کنید و نیاز هاش رو بفهمید. بعد تصمیم بگیرید در چه زمینه ای کار کنید و یاد بگیرید.

یعنی همون حرفی که دوستان دیگه میگن

کاربر فعال ROBOTICS آواتار ها
    نام
    ایران
    تشکر شده 488 بار در 158 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست ها
    تشکر ، منتهی من منظورم دانش لازم برای زبان سی++ بود
    وگرنه یادگیری کار با توابع و کلاس هایی که فرمودین که بحث دیگریست
    خواستم ببینم نیاز به یادگیری مباحث پیشرفته تری از این زبان، فراتر از چیزی که نوشتم ، آیا هست؟ یا همین دانش فعلی از زبان سی کفایت میکنه

کفایت می کند
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

عضو جدید kheiri.saeid آواتار ها
    نام
    سعید خیری
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

با سلام خدمت دوستای محترم
    به عقیده ی من میکروکنترلرهای AVR دارای امکانات خوبی هستند ولی معایب بسیار زیادی برای راه اندازی پروژه های سنگین (همانند پروژه ی شما) دارند
    البته از پروتکل های I2c و Spi پشتیبانی می کنند ولی سرعت پردازش اون در قابل کار سنگین بسیار ضعیفه.
    حتی برای اتصال حافظه ای خارجی به این میکرو دارای دردسر فراوانه و خودش یه پروژه ی جداگانه ست.
    بنابراین استفاده از این میکروکنترلر و صرف هزینه و وقت برای یادگیری اون کاملاً مردود می باشد.
    مورد بعدی انتخاب پروسسورهای ARM که به نظر میاد جوابگوی انتظارهای شما باشه
    در انتخاب آرم هم باید بسیار دقت کنید و چون تازه میخواهید به یادگیری این پروسسور بپردازید و این مستلزم وقت و هزینه است ، بنابراین من پیشنهاد می کنم که از میکروهای جدید تر با هسته پردازشگرهای مدرن تر استفاده کنید.

و بنده فرمایشات دوستان عزیز ROBOTICS و Esisafa به ترتیب در موضوع انتخاب میکرو و پروسه ی یادگیری رو کاملاً تایید می کنم.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12