NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3910 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از 121 به 138 از 138

موضوع: آموزش طراحی و برنامه نویسی با میکروکنترلر lpc1313

کاربر دائمی mj3747 آواتار ها
    نام
    مجید
    تشکر شده 570 بار در 240 پست

آقا من این دستور نوشتم:
    LPC_IOCON->SWCLK_PIO0_10 = 0x000000D1
    حالا SWCLK شده GPIO و الان هم میکروم پروگرام نمیشه
    چارش چیه؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    مهندس فایل و پروژه ایراد نداره . میگم من پروژه تو رو باز میکنم و کامپایل میکنم ! مشکلی نداره .
    مشکل فکر میکنم به ورژن کیل برمیگرده . کیل من 4.23 هست . من فایل های استفاده شده تو این پروژه رو که تو کیل من بود برات آپ کردم . اینا رو تو مسیری که میگم جایگزین کن فکر کنم حل بشه ، منتها قبلیا رو قبلش یجا نگه دار .....
    پوشه Include رو تو مسیر Keil\ARM\CMSIS کپی کن .
    پوشه LPC13xx رو هم تو مسیر \Keil\ARM\Inc\NXP کپی کن .
    سلام آقای sigma-mx
    به نظر من داره این تایپیک از مسیر اصلیش جدا میشه.
    شما هنوز شروع نکرده جواب به سوالات بچه ها میدین این هم به خاطر این هست که بچه ها سرخود رفتن کیل نصب کردن میخوان یک شبه lpc1313رو بنویسن و باهاش کار کنند.
    خوب شما جواب ندید به سوالات و آموزشتون رو از پایه که نحوه نصب کیل با ورژنی که خودتون کار می کنید بگید تا نوشتن کد و کامپیل کردن تا برسه به انجام یک پروژه

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sarbaz13 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مجید

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbaz13 نمایش پست ها
    سلام آقای sigma-mx
    شما هنوز شروع نکرده جواب به سوالات بچه ها میدین این هم به خاطر این هست که بچه ها سرخود رفتن کیل نصب کردن میخوان یک شبه lpc1313رو بنویسن و باهاش کار کنند.
    خوب شما جواب ندید به سوالات و آموزشتون رو از پایه که نحوه نصب کیل با ورژنی که خودتون کار می کنید بگید تا نوشتن کد و کامپیل کردن تا برسه به انجام یک پروژه
    مهندس جان کسی نخواست اینجا به یه شب تا فی خالدون این میکرو رو یاد بگیره، شمام اگه به خودت یکم زحمت بدی و صفحات اول این تاپیک بخونی میبینی که از ساخت یه هدر بورد شروع شده و تا اینکه به اینجا رسیده، اگه برا ساخت یه پروژه و کامپایل و ... مشکل داری این چیزا تو تاپیکای دیگه مربوط به ARM بحث شده، در ضمن حدود 6 تا کتاب تو بازار اومده که من 4 تاشو گرفتم و با این حال بازم دارم به این تاپیکا مراجعه میکنم، چون منابع کاملی برا ARM نیست.
    پیشنهاد میکنم کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM تالیف مهندس خوش باطن" رو بگیری تا راه بیفتی.
    موفق باشی.

6. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

مهندس در مورد اون ارور برای پروگرم کردن
    با جیلینک میخای پروگرم کنی؟
    تنظیمات جیلینک رو انجام دادی؟
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

نام
    مجید

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    مهندس در مورد اون ارور برای پروگرم کردن
    با جیلینک میخای پروگرم کنی؟
    تنظیمات جیلینک رو انجام دادی؟
    آره حسین جان، با جیلینک.
    تا قبل اون دستور درست پروگرام میشد اما بعد اینکه همون پورت GPIO کردم دیگه ارور داد.
    تنظیمات خاصی هم نداشت فقط میذاشتم رو SWD

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

سلام آقای sigma-mx
    سلام دوست عزیز
    راستش مثل اینکه به این شکل بهتر جواب میده ، اول این تاپیک که فکر کنم چند ماه بیشتر میگذره ازش ، گفتم که من استارت رو میزنم اونایی که همکاری میکنن بیان جلو . یه چیزایی هم شروع کردم ولی کسی همکاری نکرد . تجربه شروع کردن چند تاپیک و آموزش نشون داده که تنهایی کار جلو نمیره ! اگر هم شخص خیلی پشتکار داشته باشه 1 ماه بعد خسته میشه و حوصله ادامه کار رو نداره ! ولی همین استارت زدن هم خیلی مهمه ، بهتره آدم قولی نده که بعد نتونه عملیش کنه . حالا همین نصب کیل یا کار با اون هم البته مربوط به این بخش نمیشه و تو انجمن قبلا بارها آموزش داده شده . در مورد آموزش این میکرو از صفر و نحوه برنامه نویسی هم باز مطالب مشترک و یقینا تکراری هست . چیزی که متفاوته تنها رجیستر ها و واحد های سخت افزاری هستند که اونها هم تو دیتاشیت میکرو کامل توضیح داده شده اند پس برای شروع باید از صفحه 1 دیتاشیت (manual ) تا آخر رو خوند ! راه میانبر و سریع ! بهتره تا منتظر یه نفر آدم وایسه که همینو تو 1 سال خط به خط اینجا بنویسه . حالا هر جا کسی چیزی رو متوجه نشد دنبالش میره یا نهایتا میپرسه .
    باور کنید چند برابر اطلاعات نصیبتون میشه . شروع آموزش میکروی ST تو همین انجمن رو ببینید !

ضمنا یکی از دلایل پیشرفت کم این تاپیک منابع بسیار کم اون تو نت هست . ولی بدلیل تشابه رجیسترها در مواردی میشه از لایببریهای 1768 یا حتی لایببری مخصوص 1313 مربوط به کامپایلر CoIDE استفاده کرد . تو سایتش قابل دانلود هستند.

یا حق

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مجید

از دوستان کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟
    پایه SWCLK رو چیکارش کنم؟
    به نظر بعد اینکه این پایه رو GPIO کردم دیگه نمیتونم میکرو رو پروگرام کنم

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    راستش مثل اینکه به این شکل بهتر جواب میده ، اول این تاپیک که فکر کنم چند ماه بیشتر میگذره ازش ، گفتم که من استارت رو میزنم اونایی که همکاری میکنن بیان جلو . یه چیزایی هم شروع کردم ولی کسی همکاری نکرد . تجربه شروع کردن چند تاپیک و آموزش نشون داده که تنهایی کار جلو نمیره ! اگر هم شخص خیلی پشتکار داشته باشه 1 ماه بعد خسته میشه و حوصله ادامه کار رو نداره ! ولی همین استارت زدن هم خیلی مهمه ، بهتره آدم قولی نده که بعد نتونه عملیش کنه . حالا همین نصب کیل یا کار با اون هم البته مربوط به این بخش نمیشه و تو انجمن قبلا بارها آموزش داده شده . در مورد آموزش این میکرو از صفر و نحوه برنامه نویسی هم باز مطالب مشترک و یقینا تکراری هست . چیزی که متفاوته تنها رجیستر ها و واحد های سخت افزاری هستند که اونها هم تو دیتاشیت میکرو کامل توضیح داده شده اند پس برای شروع باید از صفحه 1 دیتاشیت (manual ) تا آخر رو خوند ! راه میانبر و سریع ! بهتره تا منتظر یه نفر آدم وایسه که همینو تو 1 سال خط به خط اینجا بنویسه . حالا هر جا کسی چیزی رو متوجه نشد دنبالش میره یا نهایتا میپرسه .
    باور کنید چند برابر اطلاعات نصیبتون میشه . شروع آموزش میکروی ST تو همین انجمن رو ببینید !

ضمنا یکی از دلایل پیشرفت کم این تاپیک منابع بسیار کم اون تو نت هست . ولی بدلیل تشابه رجیسترها در مواردی میشه از لایببریهای 1768 یا حتی لایببری مخصوص 1313 مربوط به کامپایلر CoIDE استفاده کرد . تو سایتش قابل دانلود هستند.

یا حق
    آقای sigma-mx
    من برای خود شما گفتم. اینجانب خودم با این آسی کار کردم و تا جای که کارمو راه بندازه بلدم.من از اول تایپیک خوندم یعنی صفحه 1 تا همین صفحه 13به طور کامل و طبق سوالات بچه ها این مورد رو متذکر شدم.حالا از ما گفتن بود چون اینجوری هم پیش بریم فکر نکنم اون چیزو که می خواستید در بیاد.

----------------------------------
    چند پیشنهاد:
    شما که می گید آموزش نصب کیل در انجمن هست . لینکشو برای بچه ها می گذاشتین بهتر بود.
    هر دستور مشابه هم که قبلا در پست های قبلی راجع بهش بحث شده لینک مربوط به اون رو بگذارید بهتر

یا علی

13. تشکرها از این نوشته :

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

آقای sigma-mx
    من برای خود شما گفتم. اینجانب خودم با این آسی کار کردم و تا جای که کارمو راه بندازه بلدم.من از اول تایپیک خوندم یعنی صفحه 1 تا همین صفحه 13به طور کامل و طبق سوالات بچه ها این مورد رو متذکر شدم.حالا از ما گفتن بود چون اینجوری هم پیش بریم فکر نکنم اون چیزو که می خواستید در بیاد.
    سلام
    تشکر بابت پیشنهاد . ولی موضوع اینه که زمانی که موضوع شروع شد من free بودم ولی الان کاملا درگیرم و حتی فرصت گشتن و لینک دادن هم ندارم . فقط برام مقدوره هر از چند گاهی به سوالاتی مثل همین تاپیک جواب بدم . خب البته خیلی از دوستان دیگه هم هستن که اونام وضعیتشون همین طوریه . به همین خاطر میگم نباید همه لنگ یه نفر بمونن و خودشون استارت بزنن هر جا گیر کردن از بقیه سوال کنند . این فرق انجمن با کلاس درسه ! مگه خود من از منوال میکرو نخوندم ؟ مگه مثال آماده چقدر موجود بود ؟ خب بقیه هم پس همین کار رو بکنن میشه .. تو این انجمن از ابتدا رو آرم اتمل و آرم فیلیپس و بعد کرتکس فیلیپس و ST و ... کار شده از چند سال پیش و همه اینا تو کیل کار شده . مگه میشه هیچ آموزشی نباشه . تو مجلات PMM سایت از شماره 1 درباره کیل گفته شده .... تو همین سایت اگه سرچ کنید مطالب مفید و کاملی پیدا میکنید که بچه های قیلی روش کار کردن و الان بعضیاشون بخاطر کار و ... دیگه اینجا نیستند ...

در ضمن شما که با این میکرو کار کردین تا هر اندازه چرا تو همین تاپیک همکاری نمیکنید ؟! شما هم یه قسمت رو از منوال بخونید و اینجا توضیح بدید تا بقیه هم تشویق بشن و بیان جلو ....

یا حق

نام
    مجید

میگم بچه ها...
    تا موضوع اصلی از بحث خارج نشده یکی من راهنمایی کنه

نام
    حسين

خوب مهندس چرا پین رو تغیر نمیدی ببینی مشکل از اینه یا نه ؟

نام
    مجید

چطوری تغییر بدم حسین جان!؟
    آخه نمیشه برنامه رو ریخت رو میکرو، همون برنامه قبلی که ریخته بودم کار میکنه و نمیشه پاکش کرد

نام
    حسين

پایه SWCLK رو چیکارش کنم؟
    منظورت اینه که توی برنامه فعلی از این پین استفاده کردی و این پین برای پروگرم شدن هم استفاده میشه درسته...!!!
    خوب میگم این پین رو حذف کن و GPIO نکن

یا نه منظورت اینه که توی برنامه ای که داخل میکرو هست این پین رو GPIO تعریف کردی ...!؟
    برای اینم یه پیشنهاد دارم :
    با پین ERASE برنامه موجود توی میکرو رو پاک کن بعد با جیلینک تست بزن ...
    یا اگه میتونی با روش BOOT پروگرم کن

19. تشکرها از این نوشته :

نام
    مجید

تو برنامه فعلی از پین SWCLK به عنوان GPIO استفاده کردم، وقتی هم که به همون حالت اول برمیگردونم بازم نمیشه.
    احتمالا باید با خمون boot کار کنم.
    راستی پایه erase چیه؟

نام
    حسين

راستی پایه erase چیه؟

هیچی
    رفتم تو جو اتمل
    تو آرم اتمل یه پین هست که میشد باهاش برنامه داخل میکرو رو پاک کرد
    ولی من توی LPC و ST همچین چیزی ندیدم

22. تشکرها از این نوشته :

نام
    مجید

درود
    میخوام پورت سریال LPC1313 رو راه بندازم و اطلاعات بفرستم برا کامپیوتر، از کجا شروع کنم؟ نمونه برنامه میخوام.
    بعد اینکه این توابع CMSIS چیه و آیا از برنامه نویسی با Keil به همین روش عادی راحتره و اگه بخوام کار کنم چطوری باید شروع کنم؟

نام
    حسين

این توابع CMSIS دستوراتش مفهومی تره (یعنی اگه یکی با این توابع کار هم نکرده باشه میتونه تا حدودی متوجه بشه فلان دستور چیکار میکنه)

ولی من میگم اول همون رجیستری کیل رو یاد بگیر بعد این رو در کنار اون داشته باش

مثال هم که براش زیاده و سریهای مختلف LPC هم شبیه هم هستن و راحت میشه برنامه رو با یه تغیر کوچولو برای همدیگه استفاده کرد

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

سلام خدمت دوستان
    بلاخره بعد از چند روز دست و پنجه نرم کردن با این 1313 بلاخره فهمیدم اوضاع از چه قراره . مشکل من این بود که از اول خودم رو با این cmsis های بی خاصیت مچل کردم . از دیروز رفتم تو کار رجیستر ها و دیتا شیت دیدم ای دل قافل خود این رجیستر نویسی چقدر شیرین و راحته . همین اول هم کانفیگ gpio و تایمر و وقفه ها و اینا رو یاد گرفتم .
    با همین cmsis هم برنامه می نوشتم حتی توی همون دو سه روز اول با چند تا مثال adc و تایمر رو هم راه انداختم اما از اینکه نمیفهمیدم چه اتفاقی داره میوفته و هی باید این فایل اون فایل رو اضافه کنی اعصابم بدجوری به هم ریخته بود وبه این نتیجه رسیدم که اصلا به درد نمیخوره . حالا که قراره سطح پایین برنامه بنویسیم دیگه خودمون رو علاف این cmsis و محروم از لذت ریجستر نویسی نکنیم .
    اگر از دوستان کسی این میکرو رو داره خیلی خوشحال میشم که اعلام کنه تا با هم حالش رو بگیریم . اینجوری چند نفری انگیزه بیشتر میشه .
    ما منتظریم .
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: _G205571-2.jpg
مشاهده: 45
حجم: 139.0 کیلو بایت  
    ویرایش توسط auditore : 06-08-2013 در ساعت 15:55

27. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما auditore برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567