NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1967 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 4 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 80 از 516

موضوع: شروع کار با برد Discovery kit for STM32 F4 series - with STM32F407 MCU

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

ای بابا چرا قاطی کرد یهو (سایتو میگم)

خواستم بگم موس هم تراز نیست و وقتی رو سطح صاف میذاری سمت گوشه بالا سمت چپ میره

چطور میشه ترازش کرد؟ چطوره با همین کار شروع کنیم؟ (البته اگه مال شما هم اینطوریه)

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

من که میگم این فقط دل خوش کنی بود
    بهتره اول ref manual رو خوب بخونیم بعد مرحله به مرحله پیش بریم جلو
    که به اینجاشم میرسیم
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

با سلام به همه.
    برای اینکه میکرو توسط سیستم شناسایی بشه و همینطور برنامه ریزی بشه فایل های مربوط به پروگرمر stlink\v2 از سایت st دانلود کنید.هنگام اتصال cn1 و شناسایی توسط نرم افزار led چند حالته بورد شروع به چشمک زدن می کنه.

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست ها
    این فایل .ref manual رو از کجا باید بیاریم؟
    این هم لینک دانلود ref manua
    (User Manual)

http://www.st.com/internet/com/TECHN...DM00039084.pdf

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما naatamam برای ارسال این پست سودمند:

نام
    حسن معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط armanelectronic نمایش پست ها
    با سلام به همه.
    برای اینکه میکرو توسط سیستم شناسایی بشه و همینطور برنامه ریزی بشه فایل های مربوط به پروگرمر stlink\v2 از سایت st دانلود کنید.
    مهندس میشه لینک دانلود درایور پروگرمر stlink\v2 را بزارید. من پیدا نکردم در سایت st

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما naatamam برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند sapiens110 آواتار ها
    تشکر شده 36 بار در 18 پست

10. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما sapiens110 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی

کاش یکی از دوستان یک تاپیکی بزنه همه این فایل های مربوط به میکرو که قراره دانلود کنیم مرتب و با اندکی توضیحات قرار داده بشه

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

دوستان با این میکرو در چه حدی میشه کارهای پردازش تصویر انجام داد؟

من دیدم دوستانی با avr یه سری کارها کردن ، این میکرو که به مراتب قویتره ، چقدر توانایی داره؟

یه چنتا پروژه که فکر میکنید در این زمینه بهش راه انداخت رو مثال بزنید ممنون میشم

کاربر دائمی

دوستمون گفت تا صفحه 100 یوزر منوال رو مطالعه کرده منتهی این لینکی کهبه عنوان یوزر منوال گذاشتین 20-30 صفحه هستش

ضمنا من یهسوالی واسم پیش اومده
    این میکرو که ما گرفتیم ، 1 مگابایت فلاش و 192 کیلوبایت رم داره

رم که مشخصه چیه (رم 12 گیگ که الان رو pc میذارن کجا واین کجا!)

اما این فلش قضیه اش چیه؟ (هاردشه؟ سی پی یوشه؟ چیشه؟ )

الان یهبرد جالب دیدم با چه قیمتی!! پشیمون شدم از خریدن دیسکاوری :
    http://www.narenji.ir/4423

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

دوستمون گفت تا صفحه 100 یوزر منوال رو مطالعه کرده منتهی این لینکی کهبه عنوان یوزر منوال گذاشتین 20-30 صفحه هستش

ضمنا من یهسوالی واسم پیش اومده
    این میکرو که ما گرفتیم ، 1 مگابایت فلاش و 192 کیلوبایت رم داره

رم که مشخصه چیه (رم 12 گیگ که الان رو pc میذارن کجا واین کجا!)

اما این فلش قضیه اش چیه؟ (هاردشه؟ سی پی یوشه؟ چیشه؟ )

الان یهبرد جالب دیدم با چه قیمتی!! پشیمون شدم از خریدن دیسکاوری :
    قلب تپنده تلفن گلکسی بعدی معرفی شد: Exynos 4 Quad | نارنجی
    شما مثل اینکه خیلی بحث رو قاطی کردی
    این دیسکاوری cortex-m4 هست و خواهان خودش داره فقط میکروی روش 40 تومنه
    پولی که دوستان میدن فقط برای قطعات روش هست
    منم بیام بگم خوب چرا دیسکاوری برد ارم 11 35 دلار هست چرا دیسکاوری!
    اصلا تطابقی باهم نداره و بحث سیستم عامل کاملا جداست و لطفا مبحث اصلی این برد رو منحرف نکنید
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

کاربر دائمی

من اونلینک رو اشتباه گذاشتم

اینو میخواستم بذارم :

کامپیوتر ۲۵ دلاری Raspberry Pi آماده ورود به بازار | نارنجی

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

من منظور شما متوجه شدم همون 35 دلار هم برای همون سخت افزاره که بدرد بخور بشه
    این تاپیک جای این بحث نیست ولی یک توضیحی میدم
    این سخت افزار رو دقیقا نمشه برای همه کارهای کنترلری که شما دارین استفاده کنید از راه اندازی موارد جانبی مثل السیدی و.. در نظر بگیر تا سنسور
    دوم اینکه سخت افزار این گیر تون نمیاد توی فروشگاههاش برید منظور من متوجه میشید چرا میگم گیرتون نمیاد
    یا حق
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

18. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

اون دوستمون لینک رو اشتباه داده بود.ref manual نبوده حتما اون 1300 صفحه هستش!!در ضمن این میکرو که 192 کیلو بایت رم داره،atmega32 که دارن باهاش کار می کنن 4 کیلو بایت اگه اشتباه نکنم.شما که خودت باید بدونی هر روز یه چیزی می خری فردا outdate شده.اون هم چیز جالبی هست ولی آیا شما همین رو یاد گرفتید؟هدفتون اگه رقابت با samsung هستش یه نفری با 4 تا وسیله توی خونه که...

خوندن و مسلط شدن به همین 3 ماه وقتت رو صبح و شب می گیره، مطاله رو شروع کنید متوجه می شید.بازم موفق باشید.

در ضمن تا آخر GPIO و رجیسترهای اون،کسی سوال داشت در خدمتم
    ویرایش توسط sapiens110 : 02-05-2012 در ساعت 21:33 دلیل: غلط دیکته ای :D

20. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

alamdar عزیز من متاسفانه برای اینکه این نوع گفتنم به نفع خود شما هست مجبور هستم کمی رک صحبت کنم.به عبارتی احساس می کنم اگر رک نگنم، شما بیشتر از این وقت خودتون رو طلف می کنین و آخر سر هم ناامید کار رو رها می کنین !
    شما هیچ چیزی از برق نمی دونین و می خواین به طور ناگهانی کاری کنین که 99% عزیزان اینجا بعد از اینهمه سال به سمتش نمیرن.
    من نمیخوام بگم این کار شما درست هست یا غلط. چون واقعا خودم هم نمی دونم درسته یا غلط ، اما خیلی عالی میشه اگر اول کمی معلوماتتون رو ( لااقل پیش از اظهار نظر ها) بیشتر کنین.
    نوع تاپیکهایی که زدین از روز اول برام زیاد جالب نبود ، مثلا :
    avr studio or proteus or ....?? - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ avr studio یا پروتیوس !
    یا
    آیا لازم است protel هم بدانیم؟ - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ دانستن پروتل یا پروتئوسی که مثل بالایی ، هیچ ربطی به هم ندارن !
    و از همه خنده دار تر :
    بر سر دو راهی !! کمک کنید - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    که زیاد توضیح نمی دم و احتمالا خودتون تا الان متوجه شدین که هدفم چی هست .

دوست عزیز باور کنین تا معلوماتتون رو بیشتر نکنین، فقط وقت خودتون رو از بین خواهید برد.و زیاد کردن معلومات با اظهار نظر امکان پذیر نیست، سعی کنین سوال بپرسین و در سوالها ، فقط سوال بپرسین ! نه اینکه بیخودی اول اعلام کنین چیزی رو می دونین، فقط توو انتخاب یا چجوری بودن یا هر چیش شک دارین !

امیدوارم ظرفیت انتقاد رو داشته باشین، اما فوق العاده راه اشتباهی رو دارین میرین. مجدد برای سود خودتون، جدا در خواست می کنم اول کمی معلوماتتون رو بیشتر کنین بعد سر 2 راهی ها قرار بگیرین . لطفا از من نخواین صحبت هام رو بیشتر توضیح بدم، چون مدتی هست زیاد مثل قدیم اهل نوشتن نیستم، اونقدر بی حوصله شدم که تایپ همین چند خط هم برام زمان زیادی رو برد، اما دیگه بعد از اینهمه تاپیک چون واقعا حس کردم براتون نیاز هست، نوشتم . خودتون اگر بعد از چند ماه تاپیک هاتون رو بخونین، متوجه بحث اصلی من میشین .

22. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما modj.ir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی

من هر 3 تا فایل که تو قسمت یوزر منوال بود رو گرفتم ... شما اون 127 صفه ای رو دارید میخونید؟

اصلا لینک بذارید اگه میشه با هم پیش بریم

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط modj.ir نمایش پست ها
    alamdar عزیز من متاسفانه برای اینکه این نوع گفتنم به نفع خود شما هست مجبور هستم کمی رک صحبت کنم.به عبارتی احساس می کنم اگر رک نگنم، شما بیشتر از این وقت خودتون رو طلف می کنین و آخر سر هم ناامید کار رو رها می کنین !
    شما هیچ چیزی از برق نمی دونین و می خواین به طور ناگهانی کاری کنین که 99% عزیزان اینجا بعد از اینهمه سال به سمتش نمیرن.
    من نمیخوام بگم این کار شما درست هست یا غلط. چون واقعا خودم هم نمی دونم درسته یا غلط ، اما خیلی عالی میشه اگر اول کمی معلوماتتون رو ( لااقل پیش از اظهار نظر ها) بیشتر کنین.
    avr studio or proteus or ....?? - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ avr studio یا پروتیوس !
    یا
    آیا لازم است protel هم بدانیم؟ - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ دانستن پروتل یا پروتئوسی که مثل بالایی ، هیچ ربطی به هم ندارن !
    و از همه خنده دار تر :

دوست عزیز باور کنین تا معلوماتتون رو بیشتر نکنین، فقط وقت خودتون رو از بین خواهید برد.و زیاد کردن معلومات با اظهار نظر امکان پذیر نیست، سعی کنین سوال بپرسین و در سوالها ، فقط سوال بپرسین ! نه اینکه بیخودی اول اعلام کنین چیزی رو می دونین، فقط توو انتخاب یا چجوری بودن یا هر چیش شک دارین !

امیدوارم ظرفیت انتقاد رو داشته باشین، اما فوق العاده راه اشتباهی رو دارین میرین. مجدد برای سود خودتون، جدا در خواست می کنم اول کمی معلوماتتون رو بیشتر کنین بعد سر 2 راهی ها قرار بگیرین . لطفا از من نخواین صحبت هام رو بیشتر توضیح بدم، چون مدتی هست زیاد مثل قدیم اهل نوشتن نیستم، اونقدر بی حوصله شدم که تایپ همین چند خط هم برام زمان زیادی رو برد، اما دیگه بعد از اینهمه تاپیک چون واقعا حس کردم براتون نیاز هست، نوشتم . خودتون اگر بعد از چند ماه تاپیک هاتون رو بخونین، متوجه بحث اصلی من میشین .
    ممنون از نقد! تند و تیز شما و البته دلسوزانه
    بالاخره هرکسی نظری داره و راهی رو پیش میره دیگه (به قولی ، واسه رسیدن به خدا قد همه آدمها راه هست)
    منم با این سوال و جواب ها اطلاعات خودم رو کامل میکنم ...

نظر شما هم محترمه ، منتهی زیاد موافق نیستم ( البته اینجا هم جای این بحث نیست و اصلا فایده هم نداره به نظرم)
    ولی به استناد حرف خود شما ... اتفاقا من از این سوال و جوابها خیلی چیز یاد میگیرم و جوابایی که از دوستان عزیز که لطف میکنن و تو تاپیک های من (یا به سوالام) جواب میدن ، خیلی استفاده میکنم
    و اتفاقا هر روزی که میگذره و به تاپیک های قبلیم نگاه میکنم از روند پیشرفت خودم لذت میبرم و بیشتر دلم میخواد بپرسم و بدونم
    { به نظرم این راه یه میونبر فوق العادست به نسبت اینکه بخوام بشینم و چند صد صفحه کتاب بخونم}

ضمنا یه چیزیم تو پرانتز بگم
    ( لزوما هر سوالی که میپرسم شاید سوالم نباشه واقعا و جوابشم بدونم ، اما از قصد بازم میپرسم ، چون بیشتر مواقع یه چیز تکمیلی بهش اضافه میشه و یا از اون مهمتر مطمئنم کسانی هستند که سوالات من واسشون سواله و از جوابهایی که به سوالاتم داده میشه استفاده میکنن ...فکر کنم 65 تشکری که به پست های من خورده ، در حالی که شاید به جز 2-3 مورد که جواب دوستانی رو دادم ، همش پست ها و تاپیک های خنده دار بوده!! لابد یه دلیلی داشته دیگه؟ )

بازم ممنون از نقد شما ... سعی میکنم به اون نکته مثبتش که اگر چیزی رو نمیدونم اظهار نظر نکنم بیشتر عمل کنم ( هرچند که من بهش اظهار نظر نمیگم ، میگم برهان خلف!)
    ویرایش توسط alamdar : 02-05-2012 در ساعت 22:52

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alamdar برای ارسال این پست سودمند:

27. تشکرها از این نوشته :

نام
    حسن معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط modj.ir نمایش پست ها
    یا
    و از همه خنده دار تر :

سلام

من با نظر شما 100 در 100 موافقم

من روی صحبتم با فرد خاصی نیست.
    اینجا گاهی اوقات سوالاتی مطرح میشه که آدم خندش میگیره . خوبه دوستان قبل از سوال کردن کمی مطالعه و تحقیق کنند و با کمی پیش زمینه قبلی به الکترونیک و بخصوص کار با میکرو و برنامه نویسی روی بیارند.
    موضوع دیگر در نوشته های دوستان , غلط های زیاد املائی است که مشاهده میشه !!
    یک دگمه ویراش در هر پست وجود دارد که برای اصلاح نوشته ها است ...

29. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما naatamam برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی

دوستان اگر موافق باشید رفرنس منوال مخصوص به این میکرو رو (اون 1300 صفحه ای رو نمیگم) ، تقسیم بندی کنیم و به صورت صفحه ای یا مبحثی هرکس عهده دار ترجمه قسمتی ازش بشه و در تاپیکی مجزا قرار بدم و در نهایت میتونه قابلیت قرار گرفتن در مجله pmm رو هم داشته باشه

اساتید اگر موافق بودید منم حاضر به همکاری هستم ( البته مترجم و اینها نیستم زبانمم متوسطه اما سعیمو میکنم!)

دوستان اگر موافق باشید رفرنس منوال مخصوص به این میکرو رو (اون 1300 صفحه ای رو نمیگم) ، تقسیم بندی کنیم و به صورت صفحه ای یا مبحثی هرکس عهده دار ترجمه قسمتی ازش بشه و در تاپیکی مجزا قرار بدم و در نهایت میتونه قابلیت قرار گرفتن در مجله pmm رو هم داشته باشه

اساتید اگر موافق بودید منم حاضر به همکاری هستم ( البته مترجم و اینها نیستم زبانمم متوسطه اما سعیمو میکنم!)
    اگه منظورتون دیتا شیت 167 صفحه ای هست،حتما اون رو خودتون مطالعه کنید.همون چیزی هست که دوتا دوست بالا راجب اطلاعات عمومی میکرو ذکر کردن که واجبه دانستنش.ولی برای برنامه نویسی نیاز به دانستن رجیسترها هست.با خواندن دیتاشیت فقط کارایی های میکرو دستتون میاد.

صفحه 4 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین