NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4391 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: يه سوال راحت

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

Icon17 يه سوال راحت

سلام خدمت همه دوستان
    از دوستان سوالم اين بود كه bascom يا codevision ؟

من تاحالا avr كار نكردم.يكم با آرم كار كردم.حالا ميخوام avrرو هم شروع كنم.لطفا اونايي كه زياد كار كردن بگن كدوم بهتره بسكام يا كد ويژن

از هر كي يه چيزي ميشنوم گيج شدم

2. # ADS
    Circuit advertisement

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

درود
    اخه چی بگه ادم از بس توی تایپک ها در مورد این موضوع بحث شده که خدا میدونه
    ببین دوست عزیز هرکسی یه چیزی میگه و درست هم میگه
    اما در مورد شما اگه با ارم کار کردی پس زبان سی بوده خوب بهتره بری سرغ کد ویژن یا winavr که کامپایلر های قدرتمندی هستند.

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

به نظرم بحث عمیقی هست و بعید میدونم بتونید جواب بگیرید چون هر کسی رو پلتفرمی که کار می کنه تعصب داره .

به من باشه از بابت زبان برنامه نویسی میگم زبان سی ولی اگه بخوایم کامپایلرها رو باهم مقایسه کنیم بسکام از کدویژن خیلی سرتره .

حالا چرا من میگم زبان سی علتش مشخصه چون درآینده هیچ چیزی جلوی راه شما رو سد نمی کنه (مثلا در کار با میکروهای بالاتری مثل آرم یا ...) یا اگه بخوای این زبان رو تو بسترهای دیگه ای به غیر از الکترونیک ادامه بدین یا سوئیچ کنید به زبان هایی که به سی خیلی شباهت دارن ...
    ولی از اون طرف این زبان برنامه نویسی یه درجه سطح راحتیش نسبت به بسیک پایین تره و در اغلب موارد نوشتن برنامه توش سخت تر و طولانی تر هست . (البته اگه مهارت کسب کنی و منطق زبان سی برات جا بیافته دیگه تمومه و هیچ مشکلی رو نخواهی داشت)

به نظرم بسیک رو بسکام برای avr شاخ کرد (البته قصد هیچ گونه تخریبی رو ندارم فقط میخوام دیدم رو بگم) . اگه این کامپایلر تا این حد بی نظیر نبود فکر نکنم کسی سراغ این زبان برنامه نویسی روی avr میرفت . الحق که واقعا گل کاشتن (من خودم بسیک یه خطشم بلد نیستم ولی باید حق رو گفت)

اما در مورد شما اگه با ارم کار کردی پس زبان سی بوده خوب بهتره بری سرغ کد ویژن یا winavr که کامپایلر های قدرتمندی هستند.
    با نظر شما هم موافقم .

پیروز باشید
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام

منم با نظرات دوستان بخصوص جناب Division کاملا موافقم. وقتیکه شما آرم کار کردی اونم با سی پس حتما سی بلدی رو همین حساب بهتره که AVR رو هم با سی شروع کنی. من خودم هم سی بلدم و هم بیسیک و با هر دوتاش برای AVR برنامه می نویسم ، اما زبان اصلیم همون بیسیک با کامپایلر بسکام هست. ضمن اینکه زبان این کامپایلر دقیق بر مبنای ویژوال بیسیک تنظیم شده و اگه کسی بسکام رو یاد بگیره یعنی ویژوال بیسک رو بلده و تا حدود زیادی VB.net هم می دونه. البته برای سی هم همینطوره! یعنی شما اگه سی بلدی مطمئنا تا حدود زیادی ویژوال سی هم خودبخود بلدی.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

کاربر فعال
    نام
    علی حاجی آبادی
    تشکر شده 237 بار در 155 پست

سلام
    حرف دوستان کاملاً تایید میشه

شما به عنوان یه مهندس الکترونیک باید C را تا حد نسبتاً خوبی بلد باشی (نمی شه پیچوندش خیالت راحت ) ولی اصلاً نیازی به بیسیک در الکترونیک (بجز در بسکام) نداری.

البته من خودم بسکام کار میکنم و بنظر بسیاااار قوی تر از CodeVision هست ولی شما اگر سی کار کردی قبلاً، اینجا هم همون سی رو شروع کن.

ولی یه نکته ای بگم. با کمال احترام به نظر دوست عزیزمون، من حرفتون رو در مورد VB قبول دارم ولی اگر سی بلد باشی اصلاً به این معنی نیست حتی یک ذره هم ویژوال سی بلدی چون یه دنیای دیگه ایه واسه خودش.

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

سلام
    به نظر من codevision را شروع کن که برای شما راحت تر و بهتر است.
    در کل برای برنامه نویسی در الکترونیک و کامپیوتر بهتره از زبان های خانواده سی استفاده کرد.

9. تشکرها از این نوشته :