NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3180 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 190

موضوع: نحوه راه اندازی video display controller t138af با پروتکل i2c

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

پیش فرض نحوه راه اندازی video display controller t138af با پروتکل i2c

کسی در زمینه راه اندازی این ای سی اطلاعاتی داره:

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

یه کنترلر lcd که اکثر پنل های انالوگ و دیجیتال رو ساپورت میکنه پروتکل ارتباطیشم با میکرو twi من این ای سی رو خرید خارج کردم حتی براش یه pcb هم زدم اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره کمک کنهما هم هستیم
    ویرایش توسط kamikazi : 23-04-2012 در ساعت 10:04

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

من خودم از صفر شروع کردم الانم خیلی در موردش اطلاعات جمع کردم یه هدرم برای رجیستراش نوشتم هنوز کامل نشده ولی اگه خواستید میزارم براتون
    ویرایش توسط kamikazi : 23-04-2012 در ساعت 10:07

5. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    یعنی یه جوانمردی نیست یکم اطلاعات تو این ضمینه داشته باشه
    دوست عزیز نیازی شما مدام تاپیک بزنید اگر کسی اطلاعات داشت قطعا کمک میکرد
    لطفا از ارسال اسپم خودداری کنید
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

یه کنترلر lcd که اکثر پنل های انالوگ و دیجیتال رو ساپورت میکنه پروتکل ارتباطیشم با میکرو twi من این ای سی رو از جوان خرید خارج کردم حتی براش یه pcb هم زدم اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره کمک کنهما هم هستیم
    سلام مهندس
    ميتونيد يه عكس از اين آي.سي به همراه بردي كه براش زدين رو اينجا قرار بدين.

8. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

این شماتیکیه که از اون میشه هر نوع lcd رو راه انداخت بزرگترین مزیتش اینکه طیف وسیعی از lcd هارو ساپورت میکنه اعم از انالوگ یا دیجیتال خیلی دوست داشتم مدیر سایت یه تعدادی از این کنترلرهای عالیرو وارد میکرد و تو فروشگاه میزاشت تا همه بتونن روش کار کنند بخصوص t138af که حتی کنترلرهای techwell هم به اونا نمیرسه اگه اطلاعات بیشتری میخواهید به این تاپیک یه سر بزنید ولی لطفا هر موضوعی میخواهید بگید تو همین تاپیک مطرح کنید
    راهنمایی برای درایور کردن ال سی دی 7 اینچ - صفحه 5 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    ویرایش توسط kamikazi : 29-07-2012 در ساعت 10:02

10. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

با سلام به دوستان من برای راه اندازی ssd1963 و t107bl یه pcb طراحی کردم هم شماتیک هم pcb رو براتون میزارم روش یه میکرو at128 هم بصورت ابشنال گذاشتم میتونید از اون استفاده کنید برای استفاده از میکرو خارجی هم پیشبینی های لازمو اتخاذ کردم برای قسمت تغذیه شما از هر رگولاتوری که بتونه جریان مدارو تعمیم کنه استفاده کنید برای قسمت high voltage اگر lcd شما این قسمتو میخواد پیشنهاد من fp6796 که هر دو قسمت convertor و led driver تو یه پکیج tso16 ساخته شده ولی من به علت کاهش مسایل مالی از fp6290 به همراه mp3202 استفاده کردم خیلی عالیه که خوده شرکت کویر led driver وارد کرده ای سی بسیار با کیفیتیه .
    حالا بگزریم شما باید این دو قسمت power board و high voltage بصورت ماژولار بسازید که احتمال خطاتون بیاد پایین من فایل pdf این دو قسمتو براتون گزاشتم . ولی بطور کلی اینطور که من متوجه شدم کسی تو این ضمینه اصل یا کار نکرده یا نمیخواد اطلاعاتی راجش منتشر کنه اگه تو نت بگردید اینو متوجه میشید حالا ما که داریم وظیفه یاد دادن دانسته هامو به دیگران اجرا میکنیم اینا حاصل یه سال کارکردن رو ssd1963 و t107bl و t138af هست و سوزوندو باخت دادن ای سی های گرونو کمیابه
    این فایل pcb رو دانلود کنید اگر اشتباهی توش میبینید حتما تو این تاپیک مطرح کنید یه pcb هم میزارم که فقط برای ssd1963 این کامل کامل کامل هیج نقصی نداره فقط برای قسمت power شما از همین ams1117 که تو فروشگاس استفاده کنید زمانیکه من استارت راه اندازی این کنترلر رو زدم هنوز شرکت اینو وارد نکرده بود امیدوارم کمکتون کنه اگه کسی هدری برای راه اندازیه ssd1963 با at91sam7x256 داره حتما تو این تاپیک بزاره مارم شاد کنه با تشکر از همه اونایی که دانسته هاشونو در اختیار دیگران میزارن
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: pdf SSD1963.pdf (587.9 کیلو بایت, 1214 نمايش)
    • نوع فایل: rar ssd1963.rar (581.0 کیلو بایت, 1051 نمايش)
    ویرایش توسط kamikazi : 29-04-2012 در ساعت 10:43

12. کاربران : 15 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

این شماتیکیه که از اون میشه هر نوع lcd رو راه انداخت بزرگترین مزیتش اینکه طیف وسیعی از lcd هارو ساپورت میکنه اعم از انالوگ یا دیجیتال خیلی دوست داشتم مدیر سایت یه تعدادی از این کنترلرهای عالیرو وارد میکرد و تو فروشگاه میزاشت تا همه بتونن روش کار کنند بخصوص t138af که حتی کنترلرهای techwell هم به اونا نمیرسه اگه اطلاعات بیشتری میخواهید به این تاپیک یه سر بزنید ولی لطفا هر موضوعی میخواهید بگید تو همین تاپیک مطرح کنید
    راهنمایی برای درایور کردن ال سی دی 7 اینچ - صفحه 5 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    سلام
    بله فکر میکنم یک لیست شما برای ما فرستادن این میکرو ها داخلش هست

انشاءالله بزودی..
    متاسفانه باز دلار بالا پایین میره یکی وارد کننده اصلی ما که تامین کننده اصلی هست دو هفته ای هست قیمت نداده و کلا منتطر هستند قیمت ها ثابت بشه ولی باشه این میکرو رو توی اولویت میذارم سریع تر برسه

یا حق
    کویر ویدئو راه اندازی شد

نام
    زارعی

با سلام به دوستان من برای راه اندازی ssd1963 و t107bl یه pcb طراحی کردم هم شماتیک هم pcb رو براتون میزارم روش یه میکرو at128 هم بصورت ابشنال گذاشتم میتونید از اون استفاده کنید برای استفاده از میکرو خارجی هم پیشبینی های لازمو اتخاذ کردم برای قسمت تغذیه شما از هر رگولاتوری که بتونه جریان مدارو تعمیم کنه استفاده کنید برای قسمت high voltage اگر lcd شما این قسمتو میخواد پیشنهاد من fp6796 که هر دو قسمت convertor و led driver تو یه پکیج tso16 ساخته شده ولی من به علت کاهش مسایل مالی از fp6290 به همراه mp3202 استفاده کردم خیلی عالیه که خوده شرکت کویر led driver وارد کرده ای سی بسیار با کیفیتیه .
    حالا بگزریم شما باید این دو قسمت power board و high voltage بصورت ماژولار بسازید که احتمال خطاتون بیاد پایین من فایل pdf این دو قسمتو براتون گزاشتم . ولی بطور کلی اینطور که من متوجه شدم کسی تو این ضمینه اصل یا کار نکرده یا نمیخواد اطلاعاتی راجش منتشر کنه اگه تو نت بگردید اینو متوجه میشید حالا ما که داریم وظیفه یاد دادن دانسته هامو به دیگران اجرا میکنیم اینا حاصل یه سال کارکردن رو ssd1963 و t107bl و t138af هست و سوزوندو باخت دادن ای سی های گرونو کمیابه
    این فایل pcb رو دانلود کنید اگر اشتباهی توش میبینید حتما تو این تاپیک مطرح کنید یه pcb هم میزارم که فقط برای ssd1963 این کامل کامل کامل هیج نقصی نداره فقط برای قسمت power شما از همین ams1117 که تو فروشگاس استفاده کنید زمانیکه من استارت راه اندازی این کنترلر رو زدم هنوز شرکت اینو وارد نکرده بود امیدوارم کمکتون کنه اگه کسی هدری برای راه اندازیه ssd1963 با at91sam7x256 داره حتما تو این تاپیک بزاره مارم شاد کنه با تشکر از همه اونایی که دانسته هاشونو در اختیار دیگران میزارن
    ممنون مهندس ولی این پی سی بی رو چک کردین؟ خیلی خطا داره دستی کشیدین؟
    کویر ویدئو راه اندازی شد

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

با سلام خدمت مدیریت محترم سایت با زحمتای ما بله دستی کشیدم من تو جاکردن قطعات و روت کردن نت ها مهارت زیادی دارم ولی از نظر قواعد قرار دادن قطعات نزدیک هم یکم مشکل دارم این pcb اپن سورسه هر کسی مهارتش تو قرار دادن قطعات بیشتره یه دستی به این pcb بکشه من تو این pcb سعی کردم از کمترین فضا استفاده کنم من چون میخواستم بردم حتما 10*10 fبشه اینقدر تو هم توهم در اومد اگه وقت کردم حتما اصلاحش میکنم شماهم شرایط رو بسنجید اگه براتون به صرفه بود یه تعداد از این کنترلر های پرکاربرد وارد کنید و تو فروشگاه بزارید منکه خودم برای پروژم اون تعدادو گفتم میخوام تو راه اندازیشم به اندازه یه سال باهاش ور رفتمو خیلی چیزا دستگیرم شده میتونید رو من یکی حساب باز بکنی
    این سری از کنترلرهای شرکت terawins فوق العاده اند تمام امکانات لازم برای راه اندازی یه lcd حالا از هر نوعش که میخواد باشه رو این t107bl و t138af داره هیچ نقصد توشون نیست که تو تمام پروسه های صنعتی ازش استفاده میشه

16. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

وای معذرت میخوام یه اشتباهی کردم من این pcb رو زدم دیدم vai هاش خیلی کوچیکه ممکنه تو متالیزه کردن برد مشکل ساز بشه تمام نتها درسته فقط شما via هایی رو که clearane ایجاد کردنو یا حذف کنید یا بزارید رو via هایی که کوچیکند الان درستش میکنم دوباره اپ لودش میکنم از همه معذرت میخوام
    دوستان شما بهتره از همون pcb یی که ssd1963 و t107bl رو با هم داره استفاده بکنین
    فقظ در مورد مقاومت های فیدبک قسمت پاور با توجه به دیتاشیت باید اونارو حساب بکنید حتما یادتون نره
    ویرایش توسط kamikazi : 24-04-2012 در ساعت 13:17

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

من بالاخره موفق شدم این کنترلر رو با at91sam7x256 راه بندازم با استفاده از کتابخونه های twi.h و pwm.h و adc.h و تغییراتی که تو این هدرها دادم بالاخره تونستم کابل vga کامپیوترمو به این کنترلر وصل کنم و روی lcd 9 اینچیم نمایش بدم یه سریم فونت فارسی دارم براش ردیف میکنم که یکم کار داره
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: t138af.jpg
مشاهده: 248
حجم: 145.0 کیلو بایت  

19. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

من بالاخره موفق شدم این کنترلر رو با at91sam7x256 راه بندازم با استفاده از کتابخونه های twi.h و pwm.h و adc.h و تغییراتی که تو این هدرها دادم بالاخره تونستم کابل vga کامپیوترمو به این کنترلر وصل کنم و روی lcd 9 اینچیم نمایش بدم یه سریم فونت فارسی دارم براش ردیف میکنم که یکم کار داره
    سلام مهندس
    مهندس خسته نباشي. خدا قوت...
    اين پي.سي.بي همونيه كه قبلا فايلاشو تو انجمن قرار داده بودين؟
    خيلي عاليه. اگه ممكنه يه عكس از ال.سي.دي نشون بده كه ال.سي.دي در حال نمايش تصوير باشه.
    خيلي متشكر
    موفق باشيد.

21. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

با سلام به دوستان نه اون برد یه کمیها و کاستیهایی داشت که تو این برد تکمیل شده ولی سورس اصلی همون برده تمام قسمتهای power و high voltage از هم جداست تا اگه قسمتی مشکل پیدا کرد عیب یابیش راحتتر باشه خیلی برای من جالبه که قبل از اینکه من سخت افزارم کاملشه من برنامه اونو برای at91sam7x256 نوشته بودم به هیچ عنوان از برنامم مطمعن نبودم فقط میخواستم یه جمله مثلا سلامو رو sram کنترلر load کنم اقتباس منم همون برنامه هایی که تو همه سایتا برای t101 یا t103 یا ...... نوشته شده و توابع امادس فقط مشکل اینکه اونارو برای 8051 نوشتن وتبدیل این توابع که بدرد میکرو arm بخوره سخته ولی این بردم امکانات فوق العاده برای شبکه وپروتکل can داره که خیلی عالیه اگه دوستان مایل به همکارین برای راه اندازی این کنترلر هر راهنمایی بخواهید میکنم ولی متاسفانه امروز sam7x256 من به لقا الله پیوست و دسته منو تو حنا گذاشته باید تا جمهوری برم و در اولین فرصت یه sam7x بخرم خیلی حالم گرفته شد خیلی دوست داشتم مدیریت سایت حداقل شده 10 تا نمونه از این کنترلر وارد میکرد تا با تعداد بیشتری با این کنترلر کار کنیم این قسمتی که من راه انداختم یه قسمت کوچیک از امکانات این کنترلره قسمت خفنش میشه کار با سیگنالهای gps و نمایش مکان رو ال سی دی البته تو دیتاشیتی که من دارم هیچ توضیحی راجبش نداده
    من یه لیستی بهتون میدم بهترین و مقرون به صرفه ترین قطعات برای راه اندازی یه ال سی دی که مثل همین ال سی دی 7 اینچ تو سایت که نیازمند ولتاژهای 17و-5و10.2 است رو ساپورت میکنه
    fp6796برای قسمت high voltage و led driver که همه اینا تو یه ای سی قرار داده شده یه pcb هم براش دارم براتون میزارم فقط یه ترک vcc5 رو با جامپر به هم وصل کنید برای قسمت vcom هم اگه ال سی دیتون میخواد از یه تقسیم مقاومت ساده استفاده کنید وگرنه خود t138af یه پین داره که خودش این ولتاژو تامیین میکنه و که باید از مدار زیر استفاده کنید دوستان اگه راجبه ویدو دیکدرها چیزی میدونن یا اطلاعاتی دارن تو همین تاپیک مطرح کنن بخصوص مثلا mt1389de از شرکت mediatech این کنترلرها قادرن فایلهای mpeg4 رو از usb یا sd بخونن و با یه سیگنال cvbs تو خروجیشون نمایش بدن خوب ماهم این خروجی cvbsرو به t138af میدیم و با sramی که به mt1389de وصل میشه با سرعت بالا فبلم هامونو رو ال سی دی نمایش بدیم دوستان توجه کنید که اینا کوچکترین امکاناتیه که من درمورده این دوتا کنترلر میدونم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: moshakhasate  t138af.jpg
مشاهده: 124
حجم: 98.9 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar FP6796.rar (470.1 کیلو بایت, 444 نمايش)
    • نوع فایل: rar VCOM.rar (454.8 کیلو بایت, 435 نمايش)
    • نوع فایل: rar POWER.rar (670.0 کیلو بایت, 392 نمايش)
    ویرایش توسط kamikazi : 28-05-2012 در ساعت 12:02

23. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

اینم امکانات t138af به این سایتم یه سر بزنید خالی از لطف نیست

MediaTek - Digital Consumer DVD

نام: emkanate t138af.jpg
مشاهده: 175
حجم: 91.7 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00023.jpg
مشاهده: 187
حجم: 144.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00024.jpg
مشاهده: 227
حجم: 140.8 کیلو بایت  
    ویرایش توسط kamikazi : 30-05-2012 در ساعت 12:41

25. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

نه به اون صورت برای راه اندازیه قسمت vga وcvbs و ycbr فرقی نداره شما باید گین ورودی adc رو درست ست کنید من تصویری که از لب تاپم رو lcd نمایش میدم خیلی نویزیه من دقیقا همون مدار فیلترینگی که براتون گداشتمو بستم خیلیم مقدار خازن و مقاومت هارو تغییر دادم ولی نتونستم تصویر صافی بدست بیارم ولی واقعا بدون کمک و مرجع یا نمونه کد عیب یابیه قسمتها واقعا سخته متاسفانه این یه کنترلر صنعتیه و سورس کد و مثال براش هیجا نمیشه پیدا کرد تابع زیر یه logo رو که بصورت ارایه تو حافضه فلشه رو نمایش میده من تست کردم ردیفه جالبه چون این کدها رو sram ذخیره میشه هیچ نویزی نداره پس 100% مشکل از گین ورودی vga تو دیتاشیت صفحه 59 دقت کن

int main(void)
    {
    Initial();
    set_backlight(10,100 ); // void set_backlight(int duty,int period )
    OSDDrawGauge(5, 20, 5, 20, COL_NORMAL);
    while(1)
    {

}
    }
    لطفا خبرشو بدید منتظرم

27. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

اگه اطلاعاتی در مورد T117AD میخواهید به سایت زیر یه سر بزنید اینم کنترلر خوبی از شرکت TERAWINS تمام قابلیتهای T107BL و T138AF رو داره البته بجز چند قلم کاملا صنعتی و ردیفه تا چند روز دیگه یه برد کامل از هر 3 تا کنترلر T117AD و T138AF و T107BL + یه قسمتی که برای راه اندازی کنتلر SSD1963 هم هست میزارم فقط ال سی دی که به این کنترلر ها متصل میشه همین ال سی دی 7 اینچی که تو فروشگاه هست البته برای خودم 9 اینچیه ولی PINOUT اون با این 7 اینچیه فرقی نداره برای برد پاور و های ولتاژم از همین بردی که براتون میزارم استفاده کنید با یکم تغییرات میتونید هر ال سی دی که دلتون خواستو بهش وصل کنید
    http://www.docin.com/p-334849846.html

29. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

دیتاشیت t138af و محل فروش خود ای سی کجاست ؟

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط roohlla نمایش پست ها
    دیتاشیت t138af و محل فروش خود ای سی کجاست ؟

سلام
    این ایسی هم انشاءالله به زودی وارد فروشگاه میشه
    کویر ویدئو راه اندازی شد

32. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

با تشکر از مدیریت سایت من دیتاشیتشو دارم ولی حجمش 30 مگه نمیتونم اپ لودش کنم
    ویرایش توسط kamikazi : 13-06-2012 در ساعت 12:11

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین