NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3190 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 180 از 190

موضوع: نحوه راه اندازی video display controller t138af با پروتکل i2c

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام خوشحالم که جوابمو دادین
    دو تا عکس یکی از نمای کامل مدار و یکی هم از پایه های مورد نظر گذاشتم .
    البته پایه هارو هم تو مدار کفی اصلی پخش دنبال کردم گفتم شاید چیزی دستگیرم شه.دیدم پایه های scl وsda با پایه های سریال ایسی ایپرام موازی میشن و میرن تو cpu پایه res هم فکر میکنم مستقیم به cpu میرفت
    البته مدارو که همینجوری روشن میکنم ال سی دی سفیده اولش و کم کم یه سری خطوط توش ظاهر میشه .فکر میکنم نشون میده که جناب t100 هنوز سالمه و منتظر دستوره
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

2. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

راستی دوستان میخوام با avr کار کنم یه چیزی مثل mode براش تعریف کنم که بتونم از همه ورودیاش اسنفاده کنم .
    من متاسفانه برنامه نویسی هم به اون صورت حرفه ای بلد نیستم در حد همون رشته خودم برق قدرت باهام صحبت کنید
    بازم ممنون از دوستای گلم

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

شما مهندس مشخص نکردید پروسسور اصلی چیه؟ پارت نامبرشو باید بگید در ضمن باید ببینید کدوم کانال adc کنترلر t100a سلکت شده مسیرشو دنبال کن تا به کنترلر اصلی برسی منضورم مسیر ورودیه تصویر av هستش نیازی هم برای پین ریست نداری خودش روی برد پول اپه فقط ببین مسیر کانال های adc کجا رفته ال سی دی تونم مشخصا یه ال سی دی انالوگه و باید پارتنامبرشو بگید کانال های adc تونم باید یکی از پایه های 4 یا 5 یا 6 یا 12 یا 13 یا 14 یا 20 یا 21 یا 22 هستش

5. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام
    مهندس جان منظورتون از part nomber چیه؟؟
    تو این مدار از پایه های 4"5"6"12"13"14 یا بر حسب اسم acb0,acb1,acb2وay0,ay1,ay2به عنوان ورودی استفاده شده که فکر میکنم همون ورودی RGB باشه .اما یه موردی که اینجا پیش میاد اینه که ایا سه تا از این پایه ها باید زمین بشن که بتونم rgb وصل کنم؟؟؟ اگه اره کدوم پایه ها؟؟؟
    البته من یه سیگنال ویدیویی cvbsرو رو تمام پایه ها تست کردم حتی رو acr0,acr1,acr2 . (فکر میکنم اینجا هم مثل t107 پایه acr0 مربوط به ورودی cvbs باشه.) ولی عکس العملی رو lcd ندیدم.
    میدونم که res پول اپ شده من حتی پایه های sda وscl رو هم پول اپ کردم ولی نتیجه نداشت.
    یعنی شما میگید که sda و scl فقط واسه تعریف OSD هستش؟؟؟

7. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس یه کنترلی مثل mt1389de باید روی بردتون باشه که با پروتکل i2c با تی 101 ارتباط برقرار میکنه واونو اینیت میکنه خروجی تصویر این ام تی میره به ورودی تی 101 تا اینیت نشه که چیزی نشون نمیده در ضمن وقتی اینیت شد تصویرو داره از کنترلر اصلی یعنی همون ام تی میگیره شما بعد از روشن کردن بردتون باید یه 5 چاتیه صبر کنید و تازه باید ارتباط تصویر ام تی تا تی 101 رو پیدا کنید و اونو قطع کنید و تصویره خودتونو یا همون سی وی بی استون رو بهش وصل کنید

9. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام مهندس جان
    اول تشکر بابت اینکه با حوصله جوابمو میدید.
    درسته چنین ای سی رو برد اصلی دارم که با پایه های sda , scl ,res به t100 وصله و با اون بدون مشکل بالا میاد ولی تو این حالت من باید یه برد بزرگ رو واسه فقط همین موضوع همراه مدار داشته باشم.
    میخوام بدونم میشه با یک avr ساده با پروتکل i2cاز طریق همین scl,sda سیگنال لازم واسه راه اندازی این t100 بیچاره رو تولید کرد؟؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

شما مهندس اول بیا بردت رو روشن کن و بزار کنترلر تی 100 اینیت بشه بعدش بیا با یه میکرویی حالا ای وی ار یا هر چیز دیگه دونه به دونه رجیسترای این تی 100 رو بخون و بریز توی یه بافر به این صورت که حتی میتونی روی پورت سریال هم بریزی که خود من همین کارو کردم و تموم رجیسترای t117ad رو بعد از اینیت بدست اوردم شما هم همین کارو بکن تنها نکته ای هم تو این بین داره اگه مثال های 8051 رو دیده باشید یه تابع load_filter داره که باید یه رجیسترو چندین مرتبه مقدار دهی کنیم و همینم میشه از خود تی 100 رید کرد مشکلی نداره دیتاشیت رو بخونید گفته فیلتر کجا ست میشه

12. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام .ممنون از راهنماییتون
    مثل اینکه کار داره به جاهای باریک میکشه و مشکل میشه توضیحاتتونو هضم کرد فکر نمیکنم از عهده من بااین اطلاعاتم بر بیاد
    یعنی باید من یه میکرو با خروجی lcd بسازم بعد ورودیشو با scl,sda موازی کنم و سریال هارو حین اینت شدن تو lcd بخونم و بعد اونارو دوباره تو یه میکرو دیگه وارد کنم تا با اون میکرو راه بندازم؟؟
    من تسلیمم .................................................. ..................................

14. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

نه مهندس چرا وحشت کردی نرو بابا بیا؟!!!
    قضیه خیلی راحته در واقع شما باید رجیسترای این کنترلر رو هک کنید دلیلشم اینکه این کنترلر خیلی صنعتی هستش و سورسی براش ارایه نشده داخل کنترلر mt1389 برنامه ای وجود داره که بوصرت توابع جدا میاد رجیسترای این تی 100 رو مقدار دهی میکنه مثلا ابعاد ال سی دی و اینکه با چه فرکانسی کار کنه و تعدا پیکسلهای محور افقی و عمودی و از این چیزا این رجیستر ها در حالت خام بودن تی 100 یه مقدار دیفالت داره که تو دیتاشیت نوشته و این کنترلر ام تی 1389 میاد این رجیسترارو بر اساس یه توابع خاصی مثل همین لود فیلتر که گفتم مقدار دهی میکنه و سورس ورودیه کنترلر رو هم ست میکنه که در این مدار شما قطعا ورودیه cvbs رو فعال کرده

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام
    تازه یه چیزایی دستگیرم شد فهمیدم اصلا این رجیستره و این کنترله کارش چیه
    چند تا سوال پیش میاد . اول اینکه واسه راه اندازی اولیه فقط رجیستر adc rejister set که حدود 50 مورد تو دیتا شیتش گفته شدیه کفایت میکنه؟؟
    این مقادیرو چه جوری و تو چه میکرویی بریزم که راحتتر باشه؟؟ با توجه به اینکه برنامه نویسیم اصلا خوب نیست.
    ایا رجیسترt100 با t107 و بقیه فرق داره؟؟
    تو اون رجیستر ها موارد خیلی جالبی مثل تنظیم کنتراست و.... دیدم یعنی این t100 اینقدر قدرتمنده؟؟

البته قبلش تشکر میکنم ازتون

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

فقط در این حد بگم که شما یکی از ضعیفترین ویدیو دیسپلی کنترلر های خانواده شرکت terawins رو در اختیار دارید که فقط ال سی دی های انالوگ رو پشتیبانی میکنه کنترلری مثل t107bl هر دو رو پشتیبانی میکنه یعنی هم انالوگ و هم دیجیتال و تازه ورودی دیتای رنگ rgb888 رو هم داره در حال حاظر قویترین کنترلر این خانواده t138af و t113ai هستش که پنل های lvds رو هم پشتیبانی میکنن در مورد رجیسترای این خانواده شرکت تراوینز اینطور بگم که یکی از محسناتش اینه که تمام این خانواده ها رجیستراشون یکی هستش و تفاوتش در اینه که مثلا اگه این t100a پنل های دیجیتال و lvds رو پشتیبانی نمیکنه جای رجیستراش خالی و تو دیتاشیت اگه دیده باشی یه دفعه از چنتا رجیستر پرش میکنه
    شما اگه این کاری که من میگم رو انجام بدید به نتیجه میرسید اول از همه با یه میکرو مثلا avr پروتکل i2c رو باهاش راه بنداز مثلا روی یه eeprom بنویس و ازش بخون میتونی این کارو با یه میکروی stm32f103rbt6 هم میتونی انجام بدی که مثال براش فتو فراموونه من خودم با یه stm32f103vet6 تو نستم هم رجیسترای این t117ad رو بخونم و همه دیتاهاشو ریختم رو پورت سریال و با هایپر ترمینال دیدم که هر کدوم از رجیستراش چه مقداری گرفته بعد اومدم با رجیسترای t107bl مقایسش کردم که تقریبا یکی هستن ولی هنوز نتونستم برناممو روش تست کنم اینقدر سرم شلوغه که نمیدونی مهندس شما هم از همین روش استفاده کن بیا 3 تا بافر درست کن و اول از همه رجیستری که ادرس تک تک رجیسترارو توش نوشته باشی مثلا پیج صفر ادرس 0x23 بعد بیا یه بافر دیگه مشخص کن که مقادیر دیفالت رجیسترارو توش بنویس که بدونی این رجیسترا مقدار دیفالتشون چیه در اخره کارم بیا بافری تعریف کن که مقدار متناظر با هر رجیسترو بعد از اینکه از t100a خوندی بریزی داخل این بافر بعدش بیا این بافر رو بریز روی پورت سرال و تو هایپر ببین مقدارش چنده و همرو باید یادداشت کنی و تو برنامه بعدیت بیای این مقدارارو روی t100a استور کنی و تموم امیدوارم تونسته باشم منظورو رسونده باشم فقط تنها نکتش تو همون تابع filter هستش که جدا باید مقدار دهی کنی همین

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام مهندس
    خسته نباشی.واقعا یه دنیا ممنونم ازت بابت راهنمایی های خوبی که کردی.
    چیزی که هست خوندن مقادیر رجیسترا از روی کنترولر رو فهمیدم اما یکم برام سخته انجام دادنش...
    اگه شما این مقادیر رو از روی کنترولر خوندین اگه امکانش هست در اختیارم قرار بدین تا طبق اونا مقدار دهی بکنم.

کاربر علاقه مند 1112 آواتار ها
    نام
    سعید
    تشکر شده 11 بار در 6 پست

آقا من تا دیروز خوشحال بودم از اینکه میتونم خودم با میکرو AVR مثلا یه ال ای دی رو روشن کنم و افتخار میکردم اماامروز ک دنبال یه مدار میگشتم و ناامید از پیدا کردنش یه هو خوردم به این لینک دیسپلی کنترلر و چون اولش دیدم نوشته ورودی آ وی داره خوشحال اومدم و تند تند از صفحه اول تا این صفحه 18 خوندم و و تمام صفحات این راه اندازی video display controller t107bl با پروتکل i2c - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ هم خوندم اما هیچی نفهمیدم از بس بحث فنی بود و من فقط در حد روشن خاموش کردن یه ال ای دی بلدم و الان هرچی بیشتر تو این سایت و مطالب خوبش میگردم واقعا بیشتر احساس میکنم از کل دنیای علم من اندازه یه عنصر هم نمیدونم
    میشه به منم یکی بگه اینا کلا چی هستن این برد ها و کاربرداش ک اون اساتید خودشون ساختن و اینجا گذاشتن چیه؟و اصلا مگه جز ,8051وAVR,PIC,ARM میکرو های دیگه ای هم داریم؟
    به هدی گیج شدم ک از الکترونیک متنفر شدم
    راستی خودم اولش دنبال یه مدار بودم میشه راهنمایی کنید
    یک مدار میخوام ک مث دی وی آر کار کنه یعنی بشه یک یا چند دوربین مدار بسته رو بهش وصل کرد و بعد رو هارد یا کارت مموری فیلم ذخیره بکنه و همون فیلم های ذخیره شده و یا در حال ضبط رو رو تلویزیون یا مانیتور کامپیوتر نشون بده
    میشه؟
    ویرایش توسط 1112 : 17-08-2013 در ساعت 17:18

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 1112 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام اینجا دیگه کسی نیست که منو راهنمایی کنه؟؟
    آقای مهدی رحیمی که دیگه جواب نمیدن...
    من برای راه اندازی این کنترولر تا یه جاهایی پیش رفتم ممنون میشم اگه یکی منو برای ادامه کار راهنمایی بکنه...
    آقای رحیمی منتظرتون هستم

کاربر فعال MMBMMB20 آواتار ها
    نام
    محمد بخشایی
    تشکر شده 45 بار در 30 پست

SSD1921 Image Processor with 256KB embedded SRAM JPEG codec, Camera and video input port, SD interface Encode/Decode Support 480x234 at 16bpp

SSD1928 Image Processor with 256KB embedded SRAM JPEG codec, Camera and video input port, SD interface Encode/Decode Support 480x234 at 16bpp

http://www.solomon-systech.com/en/pr...age-processor/

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ImageProcessor.jpg
مشاهده: 36
حجم: 62.1 کیلو بایت

این دوتا خیلی عالین وررودی ویدئو Svideo و CVBS داره ببین کدومش به درد کارت میخوره سفارش بده رییس بزرگ حاجی کویر بزاره تویه برنامش شاید به هوای شما ماهم روی DVR کار کنیم سال حماسه اقتصادیه
    البته ببین امکان سنجی بکن شاید دیکدر و انکدر بهتری هم باشه !؟؟!
    فقط قیمت هاشو در نظر داشته باش تقریبی به قیمت بین المللی 4 برابر به دسدت میرسه!

البته ssd1928 داخل فروشگاه هستش
    http://www.kavirelectronic.ir/eshop/...roduct=1200098
    ویرایش توسط MMBMMB20 : 09-11-2013 در ساعت 21:11

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط kiani1697 نمایش پست ها
    سلام اینجا دیگه کسی نیست که منو راهنمایی کنه؟؟
    آقای مهدی رحیمی که دیگه جواب نمیدن...
    من برای راه اندازی این کنترولر تا یه جاهایی پیش رفتم ممنون میشم اگه یکی منو برای ادامه کار راهنمایی بکنه...
    آقای رحیمی منتظرتون هستم
    سلام ببخشین این پست رو الان دیدم ببین مهندس شما برای کار با t107 فقط با ادرس 50 کار کن خوندن و نوشتن مثالشو اقا صادق برای میکروی stm32 گزاشته مشکل داشتین مطرح کنید

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوستان من دارم کار روی terawins رو شروع میکنم
    چه کامپایلری برای terawins موجوده؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام اصلا بحث کامپایلر در میون نیست شما باید با یه میکرو کنترلر از طریق ارتباط twi با این ایسی ارتباط برقرار کنید و راهندازیش کنید در واقع شما محدودین به کامپایلر میکروتون که در اینجا ما چون میکرو stm32 استفاده کردیم از کامپایلر کیل برای برنامه نویسی میکرو استفاده کردیم این لینکو ببین
    طراحی برد های مدار چاپی صنعتی - برد T107BL

28. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

من یه برد اموزشی lcd به دستم رسیده با میکرو t581 که یه میکرو سفارشیه من برنامه های این راه انداز رو کاملا دارم فعلا میخوام قسمت هایی از برنامه هارو روی این میکرو بریزم ونمیدونم باید از چه کامپایلری استفاده کنم
    11111111111.jpg
    ویرایش توسط vahid8527 : 03-08-2015 در ساعت 10:39

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

لینکتون خرابه

31. تشکرها از این نوشته :

صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین