NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3208 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 8 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 160 از 190

موضوع: نحوه راه اندازی video display controller t138af با پروتکل i2c

کاربر علاقه مند electeron_man آواتار ها
    نام
    ایمان
    تشکر شده 8 بار در 8 پست

مهندس جان ممنون از پاسخ مبسوطتان
    می خوام از fpga استفاده کنم
    بنظرتون میشه یا نه؟متوجه نشدم حالا رم خارجی میخوام یا نه؟

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

مهندس بستگی داره از چه کنترلری استفاده کنی

مهندس در مورد fpga ها من اطلاعاتی ندارم که نیاز به رم خارجی داره یا نه ولی در اینقدر میدونم که fpga هایی وجود داره که کلاک خیلی بالایی داره و میتونه خودش پردازش تصویر رو انجام بده ولی برنامه نوسیش کار راحتی نیست مهندس در واقع میشه گفت یه fpga میتونه در نقش یه ssd1963 عمل کنه وهر چی که خواستیو رو ال سی دی نشون بده ولی این نکته رو باید بدونی که از چه ال سی دی داری استفاده میکنی و ابعادش چیه

مثلا اگه یه ال سی دی 4.3 با ابعاد 272 در 480 داشته باشی کلاکت برای نمایش 24 تصویر در چانیه اینجوری میشه

24*480*272*24 که 24 دومی اگه ال سی دیو میخوای 24 بیتی راش بندازی این میشه سرعت رفرش تصویرت در هر پانیه اگه میتونی این برامرو پیاده کنی شروع کن وگرنه دنبال کنترلر هایی باش که تصویر رو بصورت سیگنال انالوگ av در میارن و اونم حتما sdram خارجی میخواد و اونو میدی به یه t138af و تصویرو بهت نشون میده همون کاری که همه دی وی دی های پرتابل داخل منازل انجام میدن ولی اینجور ای سی ها ادمو محدود میکنن به یه کار خاص شما میتونی از یه lpc1788 با یه رم 32 بیتی براحتی کارتو انجام بدی حالا درسته نمیتونه 24 تصویر در چانیه برات نشون بده ولی برای ال سی دی 4.3 و 5 خوب جواب میده این میکرو خودش کنترلر ال سی دی داره

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    ایمان
    تشکر شده 8 بار در 8 پست

مهندس رحیمی عزیز
    رزولوشن من 640*480 هست
    متاسفانه السیدی من نوعش مشخصه و فقط هم ورودی vga داره

نام
    ایمان
    تشکر شده 8 بار در 8 پست

بنظرتون با Discovery تا چه رفرشی میشه تصویر نشون داد؟با همون رزولوشنی که گفتم.
    ممنون

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس میشه بیشتر راجبه ال سی دیتون توضیح بدید ال سی دی هایی که من میشناسم بصورت مستقیم ورودی vga ندارن در واقع شما میخواین با یه میکرو تصویر vga تولید کنید و بعدش بدید به این ال سی دی یا اینکه یه برد درایوری دارید که فقط ورودی vga رو میشه بهش داد و اونم رو این ال سی دی نشون میده

مهندس اگه ممکنه یکم راجب پارت نامبر ال سی دیتون و یا برد راه اندازتون توضیح بدید

برای رفرش تصویر شما یا باید میکروتون ال سی دی کنترلر داخلی داشته باشه مثل lpc1788 یا توسط یه ال سی دی کنترلر دیگه مثل ssd1963 یا t107bl ال سی دی رو راش بندازی برای اینکه بدونی سرعت رفرشت به چی محدود میشه باید بگم به این ال سی دی کنترلرت برای t107bl که مشکلی براش نیست اگه بتونی با وسیله ای براش سیگنال cvbs تولید کنی مثل همین کوبی برده اونم برات اونو نشون میده و چون شما روی بافری نمینویسی پس محدودیتی نداری و محدودیت بر میگرده به تولید کننده تصویر که تو اینجا مثلا میشه همین کوبی برده برای کنترلرهایی مثل این ssd1963 قضیه فرق میکنه چون شما باید روی فریم بافرش بنویسی تا تصویرشو نشون بده و اینم برمیگرده به ابعاد تصویر و پارامترای تایمینگ ال سی دیت شما فرض کن یه ال سی با ابعاد 800 در 480 داخل فروشگاه داریم

1056*525*60 = 33M
    که این میشه نشون دادن یه تصویر و با توجه به کلاک قابل تحمل SSD که 110 مگه نهایتا 3 تصویر رو در ثانیه میتونید روش اپ کنید البته با میکرو دیسکاوری
    پس ی باید مولد تصویرتو تغییر بدی یا از یه میکرو که ال سی دی کنترلر داخلی داره استفاده کنی مثل LPC1788 من در مورد پروژتون اطلاعی ندارم اگه توضیح بیشتری میدادی

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    ایمان
    تشکر شده 8 بار در 8 پست

باید بگم که من درواقع یه مانیتوردارم که رزولوشن اون همون چیزی بود که گفتم واین مانیتور ورودی VGA رو فقط می پذیره یعنی من به پایه های السیدی بصورت مستقیم دسترسی ندارم که بیام از ssd1963 یا t107bl استفاده کنم پس مجبورم با پروتکل RGB VGA براش تصویر بسازم و بفرستم.
    من در واقع اول میخواستم از کیوبی برد استفاده کنم ولی به علت اینکه میخوام سیستمم بلادرنگ باشه و با هر بار قطع و وصل شدن پاور سیستم در کمتر از 2 یا 3 ثانیه سیستمم شروع به کار کنه پس اون گزینه حذف شد.
    من نیاز به نمایش حداقل 20 فریم در ثانیه دارم.حالا مهندس رحیمی عزیز چی پیشنهاد میدید؟

11. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس من گزینه دیگه ای رو نمیشناسم در مورد بلادرنگ بودنم اگه پروژتون صنعتیه لزوما برد نباید خاموش بشه بلکه یه مدی در لینوکس و اندروید هست که مد استندبای (به قول خودمون) تمام پروسس ها اپ میمونن ولی در حقیقت کنترلر یجورایی خاموشه الان من خودم برای پروژه کاریمون داریم رو سروری کار میکنیم که رو مد استنبای هستش ولی تمام اپلیکیشن هامون روش فعاله اعم از لاگ گیری از تجهیزاتمون گرفته تا نمایش الارمها و ... همشم از طریق لن زیرو سرور قابل دسترسیه سیستم عامل سرورم لینوکس ردهته 5.4
    در کل میخوام بگم مهندس با توجه به دارایی هاتون نباید پروژتون رو تعریف کنید بلکه بر اساس کمترین هزینه و بالاترن قابلیت وکیفیت باید باید پروژتون رو در نظر بگیرید البته ببخشید اینقدر تند منظورمو گفتم مهندس
    فکر کنم خیلی راحت بنونید با کوبی برد پروژتون رو جلو ببرید بهترین گزینه هستش میکرویی که بتونه خروجی تصویر vga داشته باشه یا خیلی گرونه یا میکرو نیستش بلکه یه پروسسور مثل همین کوبی برده

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    ایمان
    تشکر شده 8 بار در 8 پست

ممنون مهندس رحیمی
    مهندس چقدر میشه به سیستم عامل کیوبی برد اطمینان کرد؟
    منظورم اینه که آیا ممکنه که وسط کاریهو قاط بزنه یا هنگ کنه؟مثل گوشیهای موبایل
    آیا توی صنعت به سیستم عامل میشه اعتماد کرد یا نه میرن سراغ plc؟

15. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

معمولا بزرگترین حسن سیستم عامله اینکه خیلی سریع باگ هاشون برطرف میشه و بعید میدونم اگه از ورژنهای خوبش استفاده کنید هنگ کنه اینم بدونید یه موبایلم یه قطعه صنعتیه و اگه یکم منصف باشیم نسبت به اون کارایی که ازش میکشیم کمتر هنگ میکنه البته همه اینا بستگی داره این پروژرو برای چی بخواید و باید چه کاریو انجام بده برنامه نویسیتون اگه قوی باشه راه هایی برای جلوگیری از هنگ کردنش هست البته ببینید چه پروسسهایی رو باید با چه حجمی انجام بده

17. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند dmco آواتار ها
    نام
    محسن م
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام. دوستان من میخوام یه چیز مث آیفون تصویری بسازم. دوربینشم از همین دوربینایی که تو سایت هست میخوام استفاده کنم( با خروجی حتما دیجیتال و نه آنالوگ، سیگنال آنالوگ در هیچ جای مدار نمیخوام استفاده بشه.). تصویر رو میخوام آنلاین نشون بده. از این آیسی میتونم استفاده کنم یا برم سراغ آی سی مث lpc1788 یا lpc1768؟
    ممنون میشم کمک کنین. واسه پروژه دانشگاه نیاز دارم.
    اگه با این آیسی نمیشه با 1768 میشه این کار رو کرد یا باید برم سراغ 1788؟
    اگه کسی آی سی دیگه ای میشناسه معرفی کنه ممنون میشم.
    ویرایش توسط dmco : 04-03-2013 در ساعت 10:33

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

اگر مهندس صرفا میخواین ایفون تصویری بسازید راهش یه video display controller مثل همین t138af یا t107bl هستش و با توجه به اینکه میخواین با همین دوربین داخل فروشگاه کار کنید این اصلا راه اندازیش یه جور دیگس و با هم فرق دارن نیازی به راه اندازی با 1788 نیست چون با یه stm32 ارزون قیمتم میتونید راش بندازید ال سی دی تونم میتونه همین ال سی دی های n96 باشه بازم راهنمایی خواستید در خدمتیم

20. تشکرها از این نوشته :

نام
    محسن م
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    اگر مهندس صرفا میخواین ایفون تصویری بسازید راهش یه video display controller مثل همین t138af یا t107bl هستش و با توجه به اینکه میخواین با همین دوربین داخل فروشگاه کار کنید این اصلا راه اندازیش یه جور دیگس و با هم فرق دارن نیازی به راه اندازی با 1788 نیست چون با یه stm32 ارزون قیمتم میتونید راش بندازید ال سی دی تونم میتونه همین ال سی دی های n96 باشه بازم راهنمایی خواستید در خدمتیم
    ممنون مهندس، کاری که قراره انجام بده مثل آیفون تصویری هستش یعنی دوربین فیلمبرداری میکنه و آنلاین رو ال سی دی 4.3 یا 5 اینچ موجود در فروشگاه نشون میده اگه بشه جایی هم ذخیره کرد که بهتر یه سری کارای دیگه کنترلی هم قراره انجام بده که البته ربطی به تصویر نداره( چند تا مدار و بورد دیگه رو قراره کنترل کنه که البته پردازششون خیلی سبکه). برام سوال بود که با یه میکرو دیگه مثلا همین stm یا at91 یا lpc1768 میشه یه تصویر روون و با کیفیت در حد همین آیفون تصویری بدست آورد؟
    تا جایی که من فهمیدم t138af یا t107bl تصویر آنالوگ رو به دیجیتال تبدیل میکنن. درسته؟ البته با کلی امکانات جانبی که به کار من نمیان.
    در ضمن قیمتش واسم خیلی خیلی مهمه. ممنون میشم یه راهنمایی کامل بکنین تا به امید خدا بدونم رو چی زوم کنم و کارم رو بتونم سریعتر شروع کنم.

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

ببینید این اول باید فرق کارایی این دوتا رو بدونید و بعد طراحیتونو شروع کنید
    شما میتونید دوربینی که خروجی انالوگ av داره مثل همین دوربینهای دنده عقب رو وصل کنید به این t107bl و فقط همون تصویری که دوربین بهتون میده رو میتونید رو ال سی دی داشته باشید به اضافه اینکه اگه بتونید خیلی رو این کنترلر مسلط بشید و بتونید روی osd اون بنویسید و یه چنتا منو و فونت رو راه اندازی کنید
    ولی اگه میخواید با یه میکرو تصویر ایجاد کنید و اون با سرعت 24 فریم در پانیه نشونش بدید همچین میکرویی الان تو بازار نیست مگه یه 1788 بگیرید رو با یه sdram و بتونید با سرعت مثلا چند فریم در پانیه تصویر نشون بدید و اونم باید وصلش کنید به همین دوربینای داخل فروشگاه
    مگه اینکه بخواید یه کار حرفه ای و شاید وقت گیر انجام بدید و یه 1788 و یه t107bl رو با هم راه اندازی کنید به این صورت که خروجی rgb888 که 1788 تولید میکنه رو بدید به ورودی rgb888 کنترلر t107bl و تصاویری که 1788 تولید میکنه رو اون براتون نشون بده در هنگامی هم که میخواید دوربین کار کنه ورودیه av کنترلر t107bl رو انتخاب میکنید اینکارایی که گفتم خیلی مشکله و شدنیه بسته به زمان شما داره و هزینه ای که میخواید بکنید

23. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

البته مهندس ssd1928 رو هم مد نظر داشته باشید شاید بدردتون بخوره هم دوربین رو ساپورت میکنه هم اس دی کارت رو به سایت solomon برید یه بردم براش زدن

www.TechToys.com.hk

25. تشکرها از این نوشته :

نام
    محسن م
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

ممنون از دوستان. پس با این حساب(که نمی خوام اصلا سیگنال آنالوگ استفاده کنم) مجبورم همون 1788 رو استفاده کنم. من میخواستم بفهمم که با میکرو های ساده تر هم میشه این کار رو کرد یا نه که گفتین نمیشه. کسی میدونه آیفون تصویری چجوری کار میکنه؟

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

مهندس همشون از همین video display controller ها دارن هیچ شرکت ایفون سازی از میکرو کنترلر برای نشون دادن تصیر با ایفون استفاده نمیکنه اگر خونتون ایفون تصویری دارید یه عمل جراحی کنید حتما توش یکی از همین کنترلر ها میبینید

نام
    محسن م
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    دقیقا درست فرمودید،
    اقای پایونیر پی سی بی رو از پست حذف کردم اگه میخوایش میلتو بده برات میل کنم
    مهندس اگه امکان داره شماتیک این مدار رو واسه من هم ایمیل کنین.

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام به همه مهندسین عزیز
    من یه "7 lcd دارم با بردش که یه کنترلر t100aتوش بکار رفته .واسه یه پخش چینی بوده که من میخوام بدون استفاده از cpu اصلی پخش راه بندازمش و به عنوان مانیتور ازش استفاده کنم . حالا من موندمو پایه های sda ,scl,reset .
    ممنون میشم اگه به زبان ساده راهنماییم کنید

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kiani1697 نمایش پست ها
    سلام به همه مهندسین عزیز
    من یه "7 lcd دارم با بردش که یه کنترلر t100aتوش بکار رفته .واسه یه پخش چینی بوده که من میخوام بدون استفاده از cpu اصلی پخش راه بندازمش و به عنوان مانیتور ازش استفاده کنم . حالا من موندمو پایه های sda ,scl,reset .
    ممنون میشم اگه به زبان ساده راهنماییم کنید
    سلام مهندس
    اگه زحمتی نیست، لطفا" یه عکس از برد قرار بده.

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

سلام مهندس منم مثل شما یکی از این مانیتور های پرتابلو دارم که روش یه ای سی t117ad هستش با توجه به عکس خروجی های TWI اون مشخصه دیتاشیتشم که تو نت هستش پس مشکلتون چیه؟ در ضمن با چه میکرویی میخواین راش بندازید اگه میشه یه عکس با کیفیت از برد بزارید
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC00618.jpg
مشاهده: 42
حجم: 164.0 کیلو بایت  

صفحه 8 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین