NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4398 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 44

موضوع: دماسنج روی وب

کاربر فعال lpln852 آواتار ها
    تشکر شده 88 بار در 55 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Division نمایش پست ها
    خب حالا این چه ربطی به موضوع داشت ؟

والا مرتضی جون حقیقتش برنامه سمت دستگاه رو نمیتونم بدم چون کار خودم به تنهایی نیست با یکی دیگه کار کردم و اون اجازه انتشار رو کدهای بسکام رو نمیده !(البته خودم بعدا سورس کدهای زبان سی رو میزارم تا همه استفاده کنن)
    این پروژه که من توضیح دادم طرف میکروش به این آسونی هام نیست ها خیلی پیچیده تر از این حرفاست .

ولی برنامه نویسی طرف وب رو خودم تنهایی انجام دادم ایشالا به صورت رایگان همشو رو سایت خودم میزارم ملت بگیرنش و رایگان باش حال کنن .(اگه علاقه مند باشی میتونم جزییات بیشتری رو مطرح کنم)

من سورس کدهای باز پروژه گوگل رو هم در اختیار همه قرار میدم که میتونن باش یه سیستم پیشرفته مختصات یاب خیلی عالی و حرفه ای راه اندازی کنن .
    دوست عزیز دست گلت درد نکنه اون سایت دقیقا همونه که من میخوام
    مشکل من فقط با بخش web هست شما اگه کد های وب رو بزاری دیگه من مشکلی ندارم سخت افزار رو حل میکنم
    سایت رو با چی نوشتی ؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

اگه علاقه مند باشی میتونم جزییات بیشتری رو مطرح کنم
    این پروژه برای من خیلی جای کار داره. انشالله در آینده با همکاری تو یه آموزش خوب درست می کنم.

الان که وقت نمی کنم ، هم درگیر 2 تا پروژه هستم هم اینکه این مدرسه مارو پیر کرده دادا! بچه های فنی و حرفه ای مخ منو خوردن دیگه! خیلی وقتمو می گیره. انشالله تابستون راحت میشم.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط roohlla نمایش پست ها
    اولا مگه موضوع تاپیک دما سنج رو وب نیست ؟
    شما اگه داخل سایتی رو که گذاشتم یه نگاه بندازی دقیقا همون پروژه ی درخواستی هستش .
    در ضمن ما داریم برای راه اندازی یه web server از کامپیوتر استفاده میکنیم ولی تو ی این سایتی که گذاشتم تا این جایی که فهمیدم دما سنج یا سیستم کنترلی ما مستقیما به اینتر نت وصل میشه و خودش نقش سرور رو بازی میکنه و اطلاعاتش رو جای خاصی نمیفرسته تا ما بریم نگاه کنیم بلکه ما هستیم که با وارد کردن ادرسش اطلاعات رو مستقیما از روش میخونیم.
    تازه داخل این سایت یه پروژه ی دیگه بود که میشد از طریق اینترنت دستگاه های متصل به وب سرور ای وی اری مون رو ! روشن و خاموش کرد .
    نمیدونم شما اطلاعاتت کمه که داره اینطوری صحبت می کنی یا ...
    عزیز ببین وب سرور توی کامپیوتر دیگه چه صیغه ای هست چرا بیخودی مسیر پروژه رو عوض می کنی آخه قربونت برم اولش گفتی وب سرور روی avr حالا یه حرف دیگه میزنی ؟

بله موضوع تاپیک دماسنج روی وب هست ولی منظور این نیست که بیایم وب سرور پیاده کنیم (نه جون من کی میتونه آپاچی رو با اون همه وصله به همراه افزونه های دیگش روی AVR پیاده کنه ؟ من خودم این کار رو روی تراشه S3C2440 شرکت سامسونگ که یه ARM9 هست پیاده کردم بگردی تو این انجمن نتایج کارمم گذاشته بودم)
    اون لینک هایی هم که شما دادین یه چیز دیگس که حالا اسمش رو گذاشتن وب سرور در حقیقتش همون پروتکل شبکه خودمون هست که روی AVR تو بستر نت لوکال پیادش کردن که خب این یه بحث دیگه داره مرتبط کردن این پروژه با اینترنت یه جورایی عاقلانه نیست چون این پروژه هدف دیگه ای رو داره دنبال می کنه .

دوست عزیز دست گلت درد نکنه اون سایت دقیقا همونه که من میخوام
    مشکل من فقط با بخش web هست شما اگه کد های وب رو بزاری دیگه من مشکلی ندارم سخت افزار رو حل میکنم
    سایت رو با چی نوشتی ؟؟
    من گفتم که با کدها مشکلی ندارم فقط یه کوچولو صبر کنی رو سایت خودم منتشرش می کنم همراه با توضیحات استفاده .
    برنامه نویسی به زبان PHP تحت بانک اطلاعاتی MYSQL انجام دادم استایل رو هم با html بالا آوردم که اگه سرورت لینوکس باشه خیلی راحت روش نصب میشه (فایل نصبی هم براش گذاشتم)
    اون سامانه دماسنج چیزی نداره و خیلی سادس ولی تو پروژه گوگل از کد های CSS و javascript اونم به صورت خیلی وسیع استفاده کردم .

این پروژه برای من خیلی جای کار داره. انشالله در آینده با همکاری تو یه آموزش خوب درست می کنم.
    تو میدونی من از بغل این پروژه چند تا کار گرفتم (حسابش از دستم در رفته به خدا)
    ایده کلا اینه : با اینترنت لم بده و همه چی رو مانیتور کن و از راه دور توسط ابزارهایی که تحت وب هستن دستگاه متصل به اینترنت (با gprs) رو کنترل کن (دستور صادر کن) .

من تا جایی پیش رفتم که تونستم ارتباط کاملا دوطرفه بین avr و برنامه تحت وبم برقرار کنم مثلا شما میایی میبینی فلان سد مخزنی میزان ذخیره آبش زیاد شده (به فرض سد اون طرف دنیا هست) براحتی با یه کلیک در محیط مرورگرتون دریچه ها رو از این ور دنیا باز میشن ..

میتونید تمامی اطلاعات رو ثبت کنید مدیریت کنید تحلیل کنید پیامکی کنید یه هزار و یک کار دیگه ...
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

من گفتم که با کدها مشکلی ندارم فقط یه کوچولو صبر کنی رو سایت خودم منتشرش می کنم همراه با توضیحات استفاده .
    برنامه نویسی به زبان PHP تحت بانک اطلاعاتی MYSQL انجام دادم استایل رو هم با html بالا آوردم که اگه سرورت لینوکس باشه خیلی راحت روش نصب میشه (فایل نصبی هم براش گذاشتم)
    اون سامانه دماسنج چیزی نداره و خیلی سادس ولی تو پروژه گوگل از کد های CSS و javascript اونم به صورت خیلی وسیع استفاده کردم .

...
    مرسی مرسی واقعا لطف میکنید

فقط حدودا چقدر طول میکشه ؟؟

صبر کردن واقعا سخته برای این پروژه

کاربر علاقه مند mostafa-plc آواتار ها
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام به همه دوستان

دوست عزيز division‌ اول ممنونم بابت اينكه با اين علم زيادتون اينورا سر ميزنيد
    ولي يه گلايه ازتون كنم كه من هرچي پست اينجا ازتون خوندم شما فقط تبليغ كار خودتون رو ميكنيد!! هرچند اندك باشه ولي راهنمايي واس شروع اين دوستمون رو بذاريد بهتره....
    بله كار زياد شده من خودم دوستاني دارم كه اين پرو‍ه ها واسشون كاردستيه!! ولي خب اونا وقت توضيح ندارن... حالا يكم كوتاه بياين و يه كوچيك توضيح بديد...

نام
    افشین علیزاده

فقط حدودا چقدر طول میکشه ؟؟
    والا یکم مشغله دارم حقیقتش سایتش آماده هست اینه
    هر چی تجربه دارم تو این سایت تحت مجوز gpl نسخه ۳ منتشر می کنم (به قول عزیزی : اینقدر کپی کنید تغییر بدین به اسم خودتون ارایه بدین تا جونتون دربیاد )
    این یکی دو ساله طرفدار پروپاقرص فلسفه آزادی شدم و زندگیم متحول شده میخوام نهایت توانم رو بزارم که اگه خدا بخواد به صورت همه جانبه (هم سخت افزار هم نرم افزار) گسترش بدمش .

مدارهایی که آماده کردم (با میکروهای LPC23XX و AT91SAM7XXX و AVR و بقیه دوستان شامل مدارهای طراحی انواع روبات ها از مسیریاب بگیر برو تا فوتبالیست و میکروماوس)
    کتابخونه هایی که برای انواع میکروکنترلرهای ساختم
    سیستم عاملی که با هسته GNU-linux-libre تحت توزیع dragora آماده کردمش (این یکی پیرم کرد )
    تمامی پکیج هایی که برای توزیع خودم اماده کردم ...
    تمامی برنامه های تحت وبی که نوشتم ...
    ......
    سادگی نهایت کمال است

نام
    افشین علیزاده

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa-plc نمایش پست ها
    ولي يه گلايه ازتون كنم كه من هرچي پست اينجا ازتون خوندم شما فقط تبليغ كار خودتون رو ميكنيد!! هرچند اندك باشه ولي راهنمايي واس شروع اين دوستمون رو بذاريد بهتره....
    بله كار زياد شده من خودم دوستاني دارم كه اين پرو‍ه ها واسشون كاردستيه!! ولي خب اونا وقت توضيح ندارن... حالا يكم كوتاه بياين و يه كوچيك توضيح بديد...
    ای بابا
    حالا بیا و خوبی کن ...

حیف که عوض شدم وگرنه اگه قدیما بود یه چیزی می گفتم قشنگ بیافتیم به جون همدیگه (شوخی کردم به دل نگیر یه جورایی بت حق میدم)
    سادگی نهایت کمال است

9. تشکرها از این نوشته :

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

هرچند که بحث داره یکم منحرف میشه ولی باید بگم که این آقای division یا افشین خودمون توی این سایت حق آب و گل دارن و من دقیقا می فهمم که چی میگن.

هدف از ایجاد همچین سایت هایی سرنخ دادن به دیگران در انجام دادن پروژه هست نه تحویل دادن پروژه های آماده! خلاصه به دل نگیرید ، به قولی نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

در مورد شلوغ بودن سر مدیران یا اعضای فعال انجمن هم حق با افشینه ، بطوریکه یکی از دلایل عقب موندگی مجلات pmm هم همینه.

در کل بجای انتظار کشیدن آستین هارو بالا بزنید دوستان. بگید یا علی...
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام آقا من جسارت نكردماااا، من ارادت خاصي به علماي ايران ميكرو دارم انصافاً زحمت ميكشيد ولي آخه هي پست ميخوندم بلكه يه چيزي گير بياد ولي هي ديدم با خونسردي از كاراش تعريف ميكرد اين افشين جان

ما همه جوره قبولتون داريم بچه هاي بالاي ايران ميكروو، دستتون طلا
    آقا افشين (حالا اسمتونو ياد گرفتم هي ميگم) رشتتون چيه شما؟ اين مباحث بيشتر كامپيوتريه، همين برنامه كنترل تحت وب رو يكي از دوستاي كامپيوتريم يادمه 3 سوته نوشت و كلي خنديد كه اين سادس كهههه!! خب ما php بلد نيستيم كه از كجا بايد بدونم سادس! و البته ما بخش ميكروييشو انجام داديم
    واس همين گفتم يه كوچولو واس استارت ديتا بديد كافيه در مورد برنامه نويسي پورت و سوكت با ميكرو ممنون

کاربر فعال M_GH آواتار ها
    نام
    م. غیور
    تشکر شده 367 بار در 177 پست

دوستتون راست گفته منم با vb6 میتونم سه سوته بنویسم
    (با کامپیوتر زیاد سخت نیست)

دوستان من کلا برنامه نویسی وب بلد نیستم

خواهشا دوستانی که میگن 3 سوته مینویسن زحمت بکشن یه چند تا سوت برای من بزنن کار من حل بشه
    من بخش پورتش هم نمیخوام فقط قسمتی که بشه با وب ارسال و دریافت دیتا داشته باشم
    من فقط C# بلدم ( تا حدودی ) اگه تحت C# سوت بزنید که خیلی بهتره

کاربر فعال M_GH آواتار ها
    نام
    م. غیور
    تشکر شده 367 بار در 177 پست

من تا فردا شب همین موقع چند تا سوت برات میزنم (با وی بی 6)(سی برا کامپیوتر بلد نیستم) تا وقته سعی کن مدارتو به پورت کام کامپیوتر
    با مشخصات زیر وصل کنی
    9600,n,8,1
    handshaking=none
    (گمونم بدونی یعنی چی)
    (اگه حال داشتی بگو بقیه هم بدونن)

موفق باشی

15. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

دوست گلم ، آقای
    من هیچ وقت ادعا نکردم که رو این موضوع مسلطم و اگه بودم نمیگفتم ملت برید این سایت شاید،شاید به درد کار ما بخوره . شما هم اگه مثل من توی این زمینه تازه کار بودی با خوندن مطالب اون سایت همین فکر رو میکردی . حالا بهتر نبود شما به جای این که بنویسی این چه ربط به بحث داره دلایلش رو میگفتی و بعد میگفتی این به درد این تاپیک نمیخوره و ما هم یه چیزی یاد میگرفتیم . توی پست دوم هم من فهمیده هام رو از اون سایت گفتم . در ضمن به عنوان معلم خواهش میکنم به من بگید که این لینک در مورد چیه
    tuxgraphics.org: Using the AVR microcontroller based web server
    شما خودت اگه جای من بودی با دیدن مخصوصا اون تصاویری که تو لینک بالا هست به نتایجی که رسیدم نمی رسیدید ؟
    شما به عنوان استاد در این زمینه شایسته نیست که اگه یه دانش آموز مثل من یه اشتباه بکنه بیاد و این جوری حرف بزنه .
    واقعا این بی انصافی نیست ؟
    ویرایش توسط roohlla : 11-04-2012 در ساعت 00:27

نام
    افشین علیزاده

سلام

شما به عنوان استاد در این زمینه شایسته نیست که اگه یه دانش آموز مثل من یه اشتباه بکنه بیاد و این جوری حرف بزنه .
    واقعا این بی انصافی نیست ؟
    من چی بگم آخه . خدایا خودت مرا ببخش . فدات بشم الهی حق با شماست (آخه شمام خیلی پافشاری کردی دیگه) من کوچیک شما و همه کاربران این انجمن هستم ایشالا بیای تهران جبران کنم . ناراخت نباش دیگه
    در ضمن به من استاد مستاد نگین که چندشم میشه ...

دوستانی که میگن سه سوته حل میشه بله من تایید می کنم که هیچی میگم اصلا سوتم نزنی بازم حل میشه .
    علت اصلی اینکه من موکول می کنم به یه وقت دیگه اینه که پروژه من علاوه بر دریافت اطلاعات کارای دیگه ای رو هم انجام میدن که شاید شما بش نیاز نداشته باشین و این باعث میشه توضیح برنامه سخت بشه ولی چون همه مدیران و کاربران ایران میکرو رو دوست دارم الان شروع می کنم بتون اموزش میدم (البته جسارت نشه ها خودم یاد گرفتم) که چطوری اطلاعات رو تحت وب بگیرید و بفرستید .

خب کار خیلی آسونه مناز زبان پی اچ پی استفاده کردم که نرم افزار خاصی برای نوشتنش نمی خواد همین نت پد رو باز کنید و شروع کنید به نوشتن کد های زیر :

[PHP]<?php
    if (isset($_GET['data']))
    {
    echo $_GET['data'];
    }
    else
    die ('Variable is not initialized');
    ?>[/PHP]
    خب خط اول مقدار دهی متغییر رو بررسی می کنه خط که اگه مقداردهی شده بشه مقدارش رو روی صفحه نشون میده اگر هم مقداردهی نشه میاد شما رو با تابع die ریجکت می کنه و یه پیغام بتون نشده میده .
    خب این چند خط میان هرچی رو که شما ارسال بکنی از طریق متد get توی مرورگر بتون نشون میده .

ولی چطوری مقدار بفرستیم شما این برنامه کوتاه رو تو یه فایل با پسوند .php ذخیره می کنی (مثلا file.php) بعدش اگه توی کامپیوترت لوکال رو نصب داری که میبری تو دایرکتوری مورد نظرت میزاری بعدشم از طریق مرورگر بش نگاه می کنی اگر که نداری باید ببرید و توی سرور واقعی تستش کنید به این صورت که در دایرکتوری public_html هاست خودتون آپلود می کنیدش بعد از طریق مرورگر بش نگاه می کنید مثلا به صورت زیر :

[PHP]www.siteshoma.com/file.php?data=123456[/PHP]

این آدرس توی مرورگرتون میاد متغییر data رو مقدار دهی می کنه 123456 الان هر مقداری بدین اون رو چاپ می کنه (برمی گردونه) اگرم مقدار ندیدن یه عبارت خاص رو نشون میده .

[PHP]www.siteshoma.com/file.php[/PHP]
    خب فعلا تا اینجا اطلاعات دریافت شد و همون اطلاعات عینا ارسال شد اینا رو تست کنید اگه اوکی بود من نحوه ذخیره کردن این مقداری که به سرور میفرستی توی پایگاه داده رو بتون بگم که اونم چیزی نیست ...

ببنید زبان برنامه نویسی php رو من نمیتونم تو یه تاپیک بتون کامل توضیح بدم چون خیلی خیلی گسترده هست شما باید به مراجع خودش رجوع کنید (البته اگه می خواید کامل یاد بگیرید) من فقط میتونم چند دستور رو یاد بدم (خط بدم) بقیه با خودتون هست که برید برنامه ۸۰ یا ۱۸۰ هزار خطی باش بنویسید که بازم عین آب خوردن هست فقط وقت باید بزاری همین .

علت اینکه من جزپیات نوشتن برنامه رو نمی گفتم این نبود که نمی خواستم توضیح بدم یا تبلیغات کنم یا بزرگش کنم یا پز بدم فقط علتش این بود که مجبور نشم یه بار تو سایت خودم تایپ کنم یه بارم اینجا (صحبت کردن تایپی رو دوست ندارم حوصله ام رو سر میبره) یه بار تاپپ می کردم حالا اینجام کپی میکردم دیگه

ویرایش توسط Division : 11-04-2012 در ساعت 00:38
    سادگی نهایت کمال است

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Division برای ارسال این پست سودمند:

نام
    افشین علیزاده

در ضمن به عنوان معلم خواهش میکنم به من بگید که این لینک در مورد چیه
    tuxgraphics.org: Using the AVR microcontroller based web server
    این یادم رفت بگم !!
    خب الان میگم ببنید با روشی که شما معرفی کردید باید آی پی استاتیک داشته باشید تا بتونید از طریق شبکه به میکرو متصل بشید .
    مشابه این کار رو تو مودم های adsl انجام میگیره همون کانفیگ معروف مودم adsl که فکر کنم همه بلد باشن و قضیه اینه که با یه آی پی استاتیک (که معمولا به صورت پیش فرض 192.168.1.1 هست) متصل میشین به برنامه داخلی مودم و تنظیمات خاص منطقه مخابراتی خودتون رو انجام میدین و به اصلاح کانکشن میسازین و کلی تنظیمات دیگه .
    میشه به مودم از طریق اینترنت و از راه دور هم متصل شد به شرط اینکه آی پی ها صحیح زون بشن و آی پی ای که isp به شما در لحظه اتصال اولیه اختصاص میده استاتیک باشه نه دینامیک که برای آی پی استاتیک یه هزینه ماهیانه میگیرن .

فرق روش من با روش شما اینه که اصلا نیازی به آپی استاتیک و مشکلاتش (فایروال و پیش بینی های امنیتی و بارگذاری مینی سیستم عامل اونم روی avr) تو روش من نیست تو یه لحظه میکرو به آدرس مشخصی وصل میشه در آن واحد اطلاعات رو میفرسته یا میگیره بعدشم دیسکانکت میشه و خلاص .
    ولی در روش شما همیشه باید سیستمون آنلاین بمونه ؟(اگه قطعی داشته باشین دیگه نمی تونید تو اون لحظه به سیستمتون از راه دور سوئیچ کنید) و به شبکه اینترنت متصل باشه ساده بگم روش شما درست عکس روش من هست (از این ساده تر دیگه نمی تونم توضیح بدم)

امیدوارم توجیه شده باشین اگه نشدین بگین تا یه جور دیگه بگم .
    ویرایش توسط Division : 11-04-2012 در ساعت 01:40
    سادگی نهایت کمال است

20. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Division برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 5 بار در 4 پست

آقا من يه خبطي كردم گفتم 3 سوتاااااااا
    من خودمو نگفتم دوستاي نرم افزاريمو گفتم خداييشم اين چيزا واس اونا الفباس، ما برقييم كارمون چيز ديگس ولي خب بهتره و نياز داريم كه اين چيزا رو هم ياد بگيريم

آقا افشين ممنون از شروع آموزشت. اگه شما برقي هستي واقعاً تبريك ميكم بابت دانشتون
    راستي خوشم اومد آدمه با جنبه اي هستي انتقاد زياد ازت شد ولي مثل بعضيا شاكيييييانه برخورد نكردي من كه شرمندم يه انتقاد تند كردم جلالم كن رفيييييقق
    ویرایش توسط mostafa-plc : 11-04-2012 در ساعت 01:48

نام
    افشین علیزاده

راستي خوشم اومد آدمه با جنبه اي هستي انتقاد زياد ازت شد ولي مثل بعضيا شاكيييييانه برخورد نكردي من كه شرمندم يه انتقاد تند كردم جلالم كن رفيييييقق
    من در کل آدم خونسردی هستم و اعتقاد دارم که آدم باید ساده و خاکی باشه و بیاد و حقایق رو بگه (البته خیلی جاها کتکشم خوردم ولی این یه چیزیه که جزئی از وجودم هست و عوض بشو هم نیست)

یه بار تو کلاس درس یکی پاشد صاف صاف بم نگاه کرد گفت حوصلمون رو سر بردید ! به نظرت من چیکار کردم ؟

با عصبانیت صداش کردم بیرون کلاس دست بردم تو جیبم بیچاره تا منو دید خودش رو جمع کرد (فکر کرد می خوام هفت تیر دربیارم خلاصش کنم) بش گفتم بیا این پول رو بگیر و از اون سر خیابون برای همه شیرنی بخر بیا ...
    از دور داشتم نگاش می کردم دیدم همچین منگ داره میره بیرون اصلا نفهمید که چی شد .
    وقتی با جعبه شیرنی برگشت منم گفتم تا زمانی که آقای x نخواد من درس نمیگم اونم بعد یکی دو جلسه گل گفتن و گل شنفتن پا شد گفت : ؛خواهشا درس رو شروع کنیم عقب میمونیم ها؛
    سادگی نهایت کمال است

23. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Division برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 5 بار در 4 پست

در كل ممنون ، يه سوتيم دادم گفتم جلالم كن منظورم حلال بود
    درستش همينه نبايد سخت گرفت اين قضيه سايتتون چيه؟‌سايت داريد؟ آدرسش چيه؟

آموزشها رو هم ادامه بديد ممنونم..

سلام

من چی بگم آخه . خدایا خودت مرا ببخش . فدات بشم الهی حق با شماست (آخه شمام خیلی پافشاری کردی دیگه) من کوچیک شما و همه کاربران این انجمن هستم ایشالا بیای تهران جبران کنم . ناراخت نباش دیگه
    در ضمن به من استاد مستاد نگین که چندشم میشه ...

دوستانی که میگن سه سوته حل میشه بله من تایید می کنم که هیچی میگم اصلا سوتم نزنی بازم حل میشه .
    علت اصلی اینکه من موکول می کنم به یه وقت دیگه اینه که پروژه من علاوه بر دریافت اطلاعات کارای دیگه ای رو هم انجام میدن که شاید شما بش نیاز نداشته باشین و این باعث میشه توضیح برنامه سخت بشه ولی چون همه مدیران و کاربران ایران میکرو رو دوست دارم الان شروع می کنم بتون اموزش میدم (البته جسارت نشه ها خودم یاد گرفتم) که چطوری اطلاعات رو تحت وب بگیرید و بفرستید .

خب کار خیلی آسونه مناز زبان پی اچ پی استفاده کردم که نرم افزار خاصی برای نوشتنش نمی خواد همین نت پد رو باز کنید و شروع کنید به نوشتن کد های زیر :

[PHP]<?php
    if (isset($_GET['data']))
    {
    echo $_GET['data'];
    }
    else
    die ('Variable is not initialized');
    ?>[/PHP]
    خب خط اول مقدار دهی متغییر رو بررسی می کنه خط که اگه مقداردهی شده بشه مقدارش رو روی صفحه نشون میده اگر هم مقداردهی نشه میاد شما رو با تابع die ریجکت می کنه و یه پیغام بتون نشده میده .
    خب این چند خط میان هرچی رو که شما ارسال بکنی از طریق متد get توی مرورگر بتون نشون میده .

ولی چطوری مقدار بفرستیم شما این برنامه کوتاه رو تو یه فایل با پسوند .php ذخیره می کنی (مثلا file.php) بعدش اگه توی کامپیوترت لوکال رو نصب داری که میبری تو دایرکتوری مورد نظرت میزاری بعدشم از طریق مرورگر بش نگاه می کنی اگر که نداری باید ببرید و توی سرور واقعی تستش کنید به این صورت که در دایرکتوری public_html هاست خودتون آپلود می کنیدش بعد از طریق مرورگر بش نگاه می کنید مثلا به صورت زیر :

[PHP]www.siteshoma.com/file.php?data=123456[/PHP]

این آدرس توی مرورگرتون میاد متغییر data رو مقدار دهی می کنه 123456 الان هر مقداری بدین اون رو چاپ می کنه (برمی گردونه) اگرم مقدار ندیدن یه عبارت خاص رو نشون میده .

[PHP]www.siteshoma.com/file.php[/PHP]
    خب فعلا تا اینجا اطلاعات دریافت شد و همون اطلاعات عینا ارسال شد اینا رو تست کنید اگه اوکی بود من نحوه ذخیره کردن این مقداری که به سرور میفرستی توی پایگاه داده رو بتون بگم که اونم چیزی نیست ...

ببنید زبان برنامه نویسی php رو من نمیتونم تو یه تاپیک بتون کامل توضیح بدم چون خیلی خیلی گسترده هست شما باید به مراجع خودش رجوع کنید (البته اگه می خواید کامل یاد بگیرید) من فقط میتونم چند دستور رو یاد بدم (خط بدم) بقیه با خودتون هست که برید برنامه ۸۰ یا ۱۸۰ هزار خطی باش بنویسید که بازم عین آب خوردن هست فقط وقت باید بزاری همین .

علت اینکه من جزپیات نوشتن برنامه رو نمی گفتم این نبود که نمی خواستم توضیح بدم یا تبلیغات کنم یا بزرگش کنم یا پز بدم فقط علتش این بود که مجبور نشم یه بار تو سایت خودم تایپ کنم یه بارم اینجا (صحبت کردن تایپی رو دوست ندارم حوصله ام رو سر میبره) یه بار تاپپ می کردم حالا اینجام کپی میکردم دیگه

عالی بود
    من منتظر فایلا و اموزش هاتون هستم

نام
    افشین علیزاده

اين قضيه سايتتون چيه؟‌سايت داريد؟ آدرسش چيه؟
    بله هست آدرسش برید تو پرفایلم بخش اطلاعات تماس رو بزنید میاره یه دامنه آی آر هست (اینجا نزاشتم تا تبلیعات نشه)

آموزشها رو هم ادامه بديد ممنونم..
    به روی چشم ..
    آقا من یه پیشنهاد دارم یه تاپیک جدید خودت ایجاد کن تا من بیام از سیر تا پیاز توضیح بدم اینجا فکر نکنم بشه چون مباحثی مطرح شد که یه جورایی ناجور میزنن تازه عنوان تاپیک هم فراگیر نیست می خوام یه مرجع درست و حسابی تحویل بدم.
    عنوان تاپیک رو هم بزار آموزش تبادل اطلاعات با میکروکنترلر تحت پروتکل اینترنت
    سادگی نهایت کمال است

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین