NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3459 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27

موضوع: افت ولتاژ

مدیر باز نشسته alireza9900 آواتار ها
    نام
    علیرضا اینانلو
    تشکر شده 792 بار در 246 پست

خب چند نکته اساسی برای مدار تغذیت!
    اول اینکه این مدارت کلا خازن نداره. پس مثل عکسی که گذاشتم خازن ها رو اضافه کن به مدار. اون خازن C5 100 نانو فاراد رو هم نزدیک میکرو قرار بده.

دوم اینکه که کار اون کلید S1 دقیقا چیه؟؟ الان توی شماتیکت اون کلید رسما اتصال کوتاه ایجاد می کنه! + و - مدار رو به هم وصل می کنه!
    اگه قراره به عنوان کلید on/off مدار باشه مثل عکس که گذاشتم باید ببندیش
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: reg.png
مشاهده: 30
حجم: 34.8 کیلو بایت  

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

مهندس اون push button که قبل از رگولاتور گذاشتی کارش چیه !!!!!!!!!!! وقتی فشارش بدی اتصال میشه که !
    بعدم شما تو مدارت اصلا هیچ نوع فیلتری نزاشتی ! بعد اومدی از سوییچینگ هم استفاده کردی ؟؟!!
    پایه avcc میکرو رو ، رو هوا ول کردی ؟!! LED تغذیه رو برعکس گذاشتی و بدون مقاومت ( به 5 ولت ) !
    اوپتو کوپلر ها هم کلکتورشون باید به vcc بخوره نه gnd !

حالا شاید سریع اینا رو کشیدی حواست نبود . ولی نبودن فیلتر و کار اون کلید قبل رگولاتور رو بگو چیه ؟؟!

کاربر فعال mihman آواتار ها
    تشکر شده 164 بار در 121 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    مهندس اون push button که قبل از رگولاتور گذاشتی کارش چیه !!!!!!!!!!! وقتی فشارش بدی اتصال میشه که !
    بعدم شما تو مدارت اصلا هیچ نوع فیلتری نزاشتی ! بعد اومدی از سوییچینگ هم استفاده کردی ؟؟!!
    پایه avcc میکرو رو ، رو هوا ول کردی ؟!! Led تغذیه رو برعکس گذاشتی و بدون مقاومت ( به 5 ولت ) !
    اوپتو کوپلر ها هم کلکتورشون باید به vcc بخوره نه gnd !

حالا شاید سریع اینا رو کشیدی حواست نبود . ولی نبودن فیلتر و کار اون کلید قبل رگولاتور رو بگو چیه ؟؟!
    سلام.من میخام از آب گل آلود ماهی بگیرم:
    مهندس میشه در مورد فیلتر و نحوه ساختن و المانهایی که نیاز هست و ضرورت وجودش در مدار یکمی برامون بگی؟؟؟؟؟؟؟من چیزی در مورد فیلتر بلد نیستم ولی ظاهرا کلید حل بسیاری از مشکلات الکترونیکی هست.ممنون

کاربر فعال mehrdad22 آواتار ها
    نام
    مهرداد بابایی
    تشکر شده 144 بار در 96 پست

سلام
    جا داره از همه اتون اول تشکر کنم ، واقعا ممنونم

کلید رو اصلا یادم نیست چطوری کشیدم ، این شماتیک رو قبل از آپلود کردنم اصلا نیگا بهش نکردم اصلا آلتیومم نصب نبود نگاه کنم ولی همین مدار بوده ، که اصلاحاتی انجام دادم بعد برد رو زدم

کلید رو احتمالا اشتباه اینجا کشیدم
    کلید درسته و داره درست عمل میکنه نحوه قرار گیریش توی مدار همون شکلیه که مهندس علیرضا کشیده (بچه ها دیگه اونقدر ها هم .... ) از لحاظ کلید هیچ مشکلی نیست

ولی نه خازن استفاده نکردم ، میدونم که باید از خازن تو ورودی و خروجی رگلاتور استفاده کنم تو دیتاشیتش هم خونده بودم یه چیزایی نوشته بود احتمالا اینطوری بود که خازن 330 نانو فاراد به ورودی و یه 100 نانو هم به خروجیش باید بست ، ولی من قبلا هم تو یه مدار دیگه بدون خازن هم از رگلاتور 7805 استفاده کردم و بدون مشکل جواب داده بود

آره avcc رو هم همونطوری ول کردم ، چون اصلا از adc استفاده نکردم ، و فکر میکردم که خالی گذاشتن اون مشکلی ایجاد نکنه ، باز دوستان نظر بدن در این مورد ممنون میشم

led رو هم تو مدار درسته ، شماتیک یادم نیست چه شکلی بستمش ، ولی از مقاومت هم استفاده نکردم

در مورد سنسور ها هم باید گیرنده معکوس بایاس بشه ، اینطوری تست کردم خیلی خوب جواب میده

مشکل من فقط اینجاست که مدار با باتری بدون مشکل جواب میده ولی با منبع تغذیه ای مثل پاور یا آداپتور افت ولتاژ ایجاد میشه

مدیر باز نشسته alireza9900 آواتار ها
    نام
    علیرضا اینانلو
    تشکر شده 792 بار در 246 پست

الان مشکل تغذیه مدار احتمال زیاد به خاطر خازن باشه. یه 2 تا 100 نانو هم فعلا روی ورودی و خروجی بذار ممکنه جواب بده.

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال mihman آواتار ها
    تشکر شده 164 بار در 121 پست

دوست عزیز من یکبار رگولاتور بدون خازن گذاشتم و در جریان حدود 100 میلی آمپر ولتاژ خروجی رگولاور افت کردوبه نظر من مشکلت با گذاشتن خازن حل میشه.شما یه تست بزن

9. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    ببخشید دارم این تاپیک رو زنده می کنم

من یه مدار دارم شامل چندتا سوییچ و یه مگا 8 .
    مجبورم باتری کتابی استفاده کنم اما بیش از چند ساعت دووم نمیاره. می خوام بدونم راه کاری هست که بشه عمر باتری رو افزایش داد.
    مدارم 0.05 آمپر استفاده میکنه

ممنون

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12