NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3418 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: arduino

عضو جدید
    تشکر شده 8 بار در 8 پست

پیش فرض arduino

سلام ، شما قصد وارد کردن بردهای arduino رو ندارید ؟

http://store.arduino.cc/ww/index.php...roducts_id=195

جایی رو میشناسید که من بتونم مثلا مدل UNO رو تهیه کنم ؟

دنبال برد هاي arduino (مثلا UNO )گشتم (اينترنت )، فقط يه جا رو ديدم که داشت :
    روبو کوکی

ولي قيمتش رو خيلي بالا ميگفت ، 120000 تومن !

اگه اصلا باقيمت خوب نشه پيداش کرد ، ممنون ميشم کسي که اطلاع کافي داره بگه که ميشه يه arduino درست کرد ؟

لطفا براي خريد اگه کسي اطلاع داره راهنمايي کنه ...
    به arduino.ir و aftabrayane هم سر زدم ولي نتيجه اي نگرفم هنوز .
    ویرایش توسط siap89 : 06-03-2012 در ساعت 13:03

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

توي maxelectronic.ir يه سري آموزش مقدماتي براي آردوينو هست - براي تهيه بردهاي آردوينو هم ميتونيد به shopelectronic.ir مراجعه كنيد

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

سلام ، اولا نیازی به خرید این برد ندارید ولی اگه خواستید از آدرس زیر انواع بردها و امکانات جانبی و در یک کلام همه چی در باره ی آردوینو رو دارند :
    www.arduino.ir
    اما این که چرا می گم نیازی به خرید ندارید . دلیل من اینه که شما خیلی راحت با یک میکروی مگا 32 ساده و یک پروگرمر USBasp میتونید از کامپایلر Arduino استفاده کنید . اما یک مشکل وجود داره و اون اینه که هیچ برد آردوینو ای وجود نداره که میکروی روش مگا32 باشه . برای این مشکل من یک راه یادتون میدم که با استفاده از اون راه می تونید برای هر میکروی avr با کامپایلر آردوینو برنامه بنویسید . برای انجام این کار به محلی که نرم افزار Arduino رو نصب کردید رفته و از مسیر زیر فایل boards رو باز کنید :
    hardware\arduino
    البته اون رو با نوت پد باز نکنید و از نرمافزاری مثل notpad++ استفاده کنید . داخل این فایل اسم تمام بردهای آردوینو به انضمام مشخصات میکرویی که روی اونها نصبه ذکر شده . برای این که شما بتونید برای میکری مثلا مگا32 برنامه کامپایل کنید ،در زیر شاخه ی یکی از بردها (مثلا UNO) اسم میکرو رو مثل شکل زیر به مگا32 و همچنین تنظیمان کلاک و فیوزبیت رو هم مطابق خواستتون عوض کنید.

حالا در محیط برنامه در قسمت scetch بردی که تنظیماتش رو عوض کردید انتخاب کنید و وقتی هم می خواید برنامه رو روی میکرو بریزید از مسیر زیر استفاده کنید :
    File-Upload Using Programmer
    البته قبلش از قسمت Tools پروگرمر مورد نظر رو انتخاب کنید .

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما roohlla برای ارسال این پست سودمند:

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام ، شما قصد وارد کردن بردهای arduino رو ندارید ؟
    سلام.
    جاهای زیادی این برد رو دارد.arduino uno اگر اشتباه نکنم 55 هستش.

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    شما میتونیدخودتون این برد ها رو بسازید ، سخت افزار های این برد ها رایگان هستند ( با نرم افزار ایگل طراحی شدن ) .
    لینک فیبر مدارچاپی تک رو و دو رو در سایت سازنده وجود داره ، اگه پیدا نکردید بیگید تا لینک بدم .

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال pooriya آواتار ها
    نام
    پوریا علیزاده
    تشکر شده 676 بار در 217 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط roohlla نمایش پست ها
    سلام ، اولا نیازی به خرید این برد ندارید ولی اگه خواستید از آدرس زیر انواع بردها و امکانات جانبی و در یک کلام همه چی در باره ی آردوینو رو دارند :
    www.arduino.ir
    اما این که چرا می گم نیازی به خرید ندارید . دلیل من اینه که شما خیلی راحت با یک میکروی مگا 32 ساده و یک پروگرمر USBasp میتونید از کامپایلر Arduino استفاده کنید . اما یک مشکل وجود داره و اون اینه که هیچ برد آردوینو ای وجود نداره که میکروی روش مگا32 باشه . برای این مشکل من یک راه یادتون میدم که با استفاده از اون راه می تونید برای هر میکروی avr با کامپایلر آردوینو برنامه بنویسید . برای انجام این کار به محلی که نرم افزار Arduino رو نصب کردید رفته و از مسیر زیر فایل boards رو باز کنید :
    hardware\arduino
    البته اون رو با نوت پد باز نکنید و از نرمافزاری مثل notpad++ استفاده کنید . داخل این فایل اسم تمام بردهای آردوینو به انضمام مشخصات میکرویی که روی اونها نصبه ذکر شده . برای این که شما بتونید برای میکری مثلا مگا32 برنامه کامپایل کنید ،در زیر شاخه ی یکی از بردها (مثلا UNO) اسم میکرو رو مثل شکل زیر به مگا32 و همچنین تنظیمان کلاک و فیوزبیت رو هم مطابق خواستتون عوض کنید.

حالا در محیط برنامه در قسمت scetch بردی که تنظیماتش رو عوض کردید انتخاب کنید و وقتی هم می خواید برنامه رو روی میکرو بریزید از مسیر زیر استفاده کنید :
    File-Upload Using Programmer
    البته قبلش از قسمت Tools پروگرمر مورد نظر رو انتخاب کنید .
    با سلام
    البته تغییرات فقط شامل اون فایل نمیشه و باید پین های atmega32 هم تو یه فایل دیگه تعریف بشه.با استفاده از فایل زیر میتونین از atmega32 در فرکانس ها 1و 8و کرستال خارجی استفاده کنین.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما pooriya برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pooriya نمایش پست ها
    با سلام
    البته تغییرات فقط شامل اون فایل نمیشه و باید پین های atmega32 هم تو یه فایل دیگه تعریف بشه.با استفاده از فایل زیر میتونین از atmega32 در فرکانس ها 1و 8و کرستال خارجی استفاده کنین.
    بله . کملا حق با شماست . این مورد رو دقت نکرده بودم . دستتون درد نکنه .

کاربر علاقه مند
    نام
    حامد
    تشکر شده 7 بار در 6 پست

سلام به همه
    من تازه شروع کردم به کار با این بردها.خیلی جالب هستن
    سایت AftabRayaneh همه محصولاتش رو داره من هم از اونجا خرید کردم همه محصولاتش رو داره
    uno قیمتش 55000 هستش و mega2560 هفتاد تومنه
    از مشخصات mega 2560 میشه گفت:
    54 پین ورودی/خروجی دیجیتال(که 15 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 16 ورودی آنالوگ، 4 پورت UART (پورت های سریال سخت افزاری)، یک نوسان ساز کریستال MHz 16، یک پورت USB، یک پاورجک، یکICSP Header و یک دکمه ریست دارد.
    این بورد به مطلب هم وصل میشه و تو محیط سیمولینک هم کار میکنه که یه امکان خیلی عالیه
    پ
    یشنهاد من اینه این بورد رو بخرید به جای بورد uno چون امکاناتش بیشتره
    در مورد ساخت هم درسته که open source هستش و میشه ساخت ولی هزینه ساختش و دردسرش بیشتر از آمادش میشه و به تمیزی بورد اصلی در نمی آید
    باز سوالی بود در خدمتم
    اینم یه فیلمی هست که تو پروتئوس شبیه سازیش کردم برای adc هست
    http://www.aparat.com/v/f37ko

14. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

پ
    یشنهاد من اینه این بورد رو بخرید به جای بورد uno چون امکاناتش بیشتره
    در مورد ساخت هم درسته که open source هستش و میشه ساخت ولی هزینه ساختش و دردسرش بیشتر از آمادش میشه و به تمیزی بورد اصلی در نمی آید
    به نظر من هم ارزش ساخت ندارد و بهتر است بخرید البته اگر علاقه به طراحی دارید می توانید خودتون بسازید و مطالب جدیدی را یاد بگیرید.
    موفق باشید.

کاربر فعال pooriya آواتار ها
    نام
    پوریا علیزاده
    تشکر شده 676 بار در 217 پست

اگه نیاز به خود برد برای استفاده از شیلد ها و ........... دارید که می تونید بسازید.هزینشم زیاد نیست وگر نه می تونید با یه atmega8 یا atmega 16 ساده . از IDE و کتابخونه های اون مثل یه کامپایلر ساده استفاده کنید.یه مزیتشم اینه که کتابخونه و پروژه های زیادی در سطح نت واسش وجود داره.قابلیت استفاده در MATLAB و LABVIEW هم داره.

کاربر فعال yusef110 آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 40 پست

شماتیک و بوت لودر برا میکرو atmega328 رو دارید ؟

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

براي ساخت برد آردوينو به قطعات زير نياز داريد:
    همه آن چیزی که برای ساخت یک برد آردوینو نیاز دارید یک ATmega328 ، یک کریستال 16 مگاهرتری ، دو عدد خازن عدسی 22 پیکوفاراد ، منبع تغذیه 5 ولتی، یک مبدل usb به سریال، LED و مقاومت 1 کیلو اهم می باشد.
    http://shopelectronic.ir/image/cache...no-500x500.gif

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام
    من یک برد آردنیو uno خریداری کرده ام ولی درایور آن را نمیتوانم بر روی ویندوز xp و 8.1 نصب کنم فقط روی ویندوز 7 موفق شدم نصب کنم روی سیستم هایی که نصب نمیشه داخل دیواس منیجر usb2.0-serial نوشته میشه تا حالا انواع درایور در رابطه با آی سی های رابط سریال یو اس بی را نصب کردم جواب نداده است
    اگر ترفندی باشد راهنمایی کنید با تشکر