NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4461 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: نوشیدن 8 لیوان آب در روز

کاربر فعال sajjad_AD آواتار ها
    نام
    سجاد
    تشکر شده 471 بار در 181 پست

Exclamation نوشیدن 8 لیوان آب در روز

سلام
    همه ی ما این جمله ای که به عنوان تیتر گذاشتم رو شنیدیم اما چند نفرمون بهش عمل می کنیم؟!
    پنج دلیل خوردن آب

شنيده ايم که مي گويند هر کس روزي يک سيب بخورد، ديگر نيازي به دکتر پيدا نميکند. اما 8 ليوان آب در روز چه نفعي براي ما دارد؟ صرفنظر از نفخ شکم، آب مزاياي زيادي براي سلامتي ما دارد. هر سلول از بدن ما براي درست عمل کردن به آب نياز دارد و هر عمل متابوليک در بدن نيز تشنه ي آن است. تقريباً %55 تا %75 از حجم بدن از آب تشکيل شده است، و اگر آبي که در روز از طريق نفس کشيدن، عرق کردن و ادرار از دست مي دهيم را حدود 8 ليوان فرض کنيم، ضروري است که بخواهيم اين ميزان را با خوردن آب دوباره جبران کنيم. در اين مقاله مي خواهيم شما را 5 نکته درمورد آب آشنا کنيم تا شايد مشوقي باشد براي اينکه 8 ليوان آب در روز را با کمال ميل بخوريد!

1. کارايي مغز را بالا مي برد

اگر يادتان نمي آيد که در مقدمه ي اين مقاله چه نوشته بود، احتمالاً مغزتان خشک شده است.
    از آنجا که تقريباً %80 از بافت مغزي از آب تشکيل شده است، ضروري است که آب کافي به آن برسانيد. آزمايشات باليني نشان داده است که کمبود آب کارايي حافظه کوتاه مدت را پايين مي آورد و به قدرت تمرکز آسيب مرساند. منطق پشت اين مسئله کاملاً واضح است: اگر آن ماده را از مغزتان کم کنيد، گرفتار مشکلات عملکردي مي شويد. اين مثل راندن ماشين بدون بنزين است. در مغز، آب مايعاتي را که پروتئين و آنزيم ها را حمل مي کنند را رقيق مي کند، و به رساندن اين مواد به مقصد کمک مي کند. وقتي آب بدن کم مي شود، اين مايعات براي رساندن بار خود کندتر مي شوند و عملکرد مغز نيز آسيب مي بيند. همچنين آب باعث از بين بردن راديکال هاي آزاد که باعث خرابي سلول ها در مغز ميشود را از بين مي برد.

2. از بسياري از بيماري هاي خطرناک جلوگيري مي کند ورم مفاصل، سرطان و بيماري هاي قلبي، بيماري هايي خطرناک و جدي هستند که ميليون ها نفر را گرفتار مي کنند، اما شما مي توانيد با خوردن آب از ابتلا به اين بيماري ها پيشگيري کنيد. آب يکي از مهمترين عناصر در غضروف و نرمه استخوان و مايع زلالي، مايعي که در اطراف مفاصل وجود دارد که باعث چرب کردن محيط مي شود، است. وقتي ميزان کافي از آب در اين ناحيه وجود داشته باشد، اصطکاک کمتري دراطراف مفاصل به وجود مي آيد و احتمال ابتلا به ورم مفاصل نيز کمتر مي شود. همچنين وقتي ميزان کافي آب در سيستم ما باشد، گرچه باعث مي شود مجبور شويم تند تند به دستشويي برويم، اما بدن از سموم پاک مي شود. اگر اين سموم کمتر در بدن ما باقي بمانند، احتمال ابتلا به سرطان نيز کاهش مي يابد. آب نه تنها کمک مي کند تا سموم از بدن دفع شوند، نمک اضافي بدن را نيز دفع ميکند. تحقيقات نشان داده است که وجود نمک زياد در بدن باعث بالا رفتن فشار خون شده که اين هم منجر به بروز بيماري هاي قلبي مي شود.

3. به کاهش وزن کمک مي کند اگر گرسنه هستيد، سعي کنيد شکمتان را با آب پر کنيد. آب حاوي هيچ ميزان کالري يا چربي نيست و ثابت شده است که گرسنگي را نيز برطرف مي کند. همچنين يک ليوان آب متابوليسم بدن شما را نيز افزايش مي دهد. از آنجا که همه ي عمليات هاي بدن به آب نياز دارند، بديهي است که وقتي کم آب بخوريد همه چيز در بدنتان کندتر پيش مي رود. آب بيشتر باعث بالا بردن متابوليسم مي شود که اين هم به نوبه ي خود کالري سوزي مي کند. تحقيقات نشان داده است که پس از خوردن دو ليوان آب، 10 تا 40 دقيقه طول مي کشد تا متابوليسم بدنتان شروع شود. و وقتي متابوليسم آغاز شد، شما %30 سريعتر کالري مي سوزانيد. تحقيقات نشان داده است که اگر آب مصرفي خود تا 6 ليوان در روز بالا ببريد، 5.3 پوند در سال کم خواهيد کرد.

4. کرم خوردگي دندان را برطرف مي کند مي گويند که يک لبخند با آينه يک تومان هم خرج ندارد، اما ميليون ها تومان مي ارزد. پس محافظت از دندان ها واجب مي شود. مي دانيم که تامين آب مورد نياز بدن، به توليد مايعات مختلف در بدن کمک مي کند، مثل بزاق دهان که باعث از بين بردن کرم خوردگي دندان ها مي شود. پوسيدگي دندان از توليد اسيد ايجاد مي شود که ميناي دندان را مي خورد، اما بزاق دهان اين اسيد را خنثي مي کند. همچنين حاوي مواد معدني خاصي است که به بازسازي دندان ها کمک مي کند. اگر ميزان کافي آب به بدنتان برسانيد، و کمتر شکلات و آبنبات بخوريد، مطمئن باشيد که دندانهايي سالم خواهيد داشت.

5. نوشيدن آب زياد ضرر دارد

نوشيدن ميزان معين آب در روز ضروري است اما نيازي به زياد کردن اين ميزان نيست. کاري که بايد بکنيد جبران ميزان آبي است که از دست مي دهيد. يک فرد متوسط روزانه حدود 2 تا 3 ليوان آب از تنفس، و 1 ليوان ديگر از طريق عرق کردن از دست مي دهد. اگر 3 تا 4 ليوان نيز به طور تقريبي از طريق ادرار دفع کند، بدن حدوداً به 8 ليوان در روز آب نياز پيدا مي کند. شما بايد همان ميزان آبي که در روز از دست داده ايد، را براي بدن دوباره تامين کنيد نه بيشتر.
    اگر بيشتر از ميزان مورد نياز آب به بدن برسانيد، تعادل سديم در بدن از بين مي رود که منجر به مشکلات گوارشي، حملات ناگهاني و حتي بيهوشي مي شود. آب بخوريد، سالم بمانيد! آب براي بدن شما ضروري است، و بدون آن فعاليت هاي بدن شما دچار مشکل مي شود. پس اطمينان يابيد که ميزان کافي آب به بدنتان برسانيد تا سلاامتي بدنتان تامين شود.
    منبع

»» تکنیک جادویی نوشیدن 8 لیوان آب

سلام دوستان عزیزم تکنیک جادویی نوشیدن 8 لیوان آب را استاد حلت در سال 85 در
    مجتمع گلف جزیره کیش تو صیه کردند .مدیر مسوول مجله موفقیت گفتند از آنجا که 70
    درصد وزن بدن انسان را آب تشکیل داده است در طی روز باید حداقل 8
    لیوان آب نوشید و قبل از نوشیدن باید لیوان را جلوی دهان گرفته و عبارات
    مربوطه را با صدای بلند تکرار کرد پس از سه هفته معجزه آن را خواهید
    یافت.با خواندن این مطلب در وبلاگ زیبای یکی از دوستانم به این فکر افتادم که این تکنیک زیبا می توانند برای تمرینات 21 روزه ریکی مناسب باشد.به همین دلیل این تکنیک را به همه دوستانم که در عرصه ریکی فعالیت دارند تقدیم می کنم.....

قبل از نوشیدن آب ، هر روز جملات زیر را
    با انرژی و قدرت تکرار کنید.

لیوان اول ، بعد از بیدار شدن صبح:

خداوندا، سپاس تو راکه بار دیگر به من
    طلوع خورشید را هدیه دادی ، قول می
    دهم امروز هر جا که بروم مهری برسانم حتی
    با لبخندی . به من کمک کن ،
    امروز را به شاهکاری بی همتا تبدیل کنم.

لیوان دوم ، حدود ده صبح:

افتخار می کنم که از امروز پاک ترین
    انسان روی زمین هستم.

لیوان سوم حدود دوازده ظهر:

من نظر کرده خداوندم.

لیوان چهارم بعد از نهار:

خداوندا تورا سپاس به خاطر برکاتی که به
    من بخشیدی ، خزانه غیبت را به
    روی من و خانواده ام بگشای.

لیوان پنجم، ساعت چهار عصر:

عشق الهی هم اکنون مرا ثروتمند و توانگر
    می سازد.

لیوان ششم ساعت شش عصر :

به هر سو که می نگرم موفقیت به من لبخند
    می زند.

لیوان هفتم ، قبل از شام:

هر روز از هر لحاظ بهتر و بهتر می شوم .

لیوان هشتم ، قبل از خواب :

خداوندا، سپاس تورا که یک روز دیگر را به
    من هدیه دادی ، کشور عزیزم
    ایران را در پناه خوذت حفظ کن و صلح را در
    جهان حاکم فرما. خود و
    خانواده ام را به تو می سپارم ، ای مهربان
    ترین مهربانان.

پروردگارا خوابی آرام به من هدیه بده ،
    که من عاشق تو هستم .

این جمله ها راهمراه با نوشیدن 8 لیوان آب
    به مدت 21 روز تکرار کنید و به
    چشم خود ببینیدکه چطور خود و زندگی تان
    تغییر خواهد کرد.
    منبع

توصیه برای نوشیدن 8 لیوان آب در روز منطق پزشکی ندارد
    تغذیه > نوشیدنی‌ها - همشهری آنلاین:
    یک متخصص پزشکی عمومی در انگلیس ادعا کرده است که توصیه برای نوشیدن 6 تا 8 لیوان آب در روز برای پیشگیری از کاهش آب بدن بی‌معنی و توصیه‌ای غیرمنطقی است.

به گزارش ایسنا، دکتر مارگارت مک کارتنی ادعا کرده است که هنوز هیچ مدارک و شواهد پزشکی شفاف و مشخصی وجود ندارد که تایید کند نوشیدن آب بیشتر برای بدن مفید است و بنابراین افسانه تاثیرات معجزه‌آسای نوشیدن آب زیاد بر بدن به پایان خواهد رسید.

به گزارش روزنامه دیلی میل، امروزه بسیاری از سازمانها و مراکز بهداشتی به مردم توصیه می‌کنند که روزانه مقدار زیادی آب بنوشند. حتی در مدارس هم با ارائه بطری‌های آب به دانش‌آموزان این توصیه‌ها ادامه پیدا می‌کند. همچنین در برخی موارد حتی ادعا می‌شود که از دست رفتن آب بدن در بروز بیماریهای مختلف نقش دارد اما دکتر مک کارتنی با تمام این توصیه‌ها و ادعاها در مورد نوشیدن آب زیاد مخالف است و تاکید دارد که در حال حاضر شواهد پزشکی کیفی و قابل اطمینانی وجود ندارد که از این ادعاها حمایت کنند.

وی افزود: هرچند برای برخی از بیماریها مثل سنگ کلیه مصرف آب زیاد مفید است اما در مورد ناراحتی‌ها و بیماریهای دیگر درحال حاضر اطلاعات ضد و نقیضی وجود دارد.
    منبع

این نوشته ها,برخی از مطالبی بود که در مورد این توصیه ی پزشکی گفته شده.

پس مواظب خودتون باشین و توصیه های پزشکی رو جدی بگیرید.روز تون رو به 8 وعده تقسیم کنید و در هر وعده یک لیوان آب بنوشید.
    ویرایش توسط sajjad_AD : 18-05-2012 در ساعت 23:24

2. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما sajjad_AD برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

دمت قیژ...
    میدونستم باید روزی 2 لیتر آب بنوشیم ولی نمیدونستم این همه فایده داره
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

این مطلب درسته ولی من نمیدونم چرا وقتی که در روز میخوام 8 لیوان آب بخورم باید 8 بار گلاب به روتون برم برای کار کوچیکه.
    لابد این مقدار زیاده دیگه؟؟؟؟؟

البته در زمستون

در ضمن من فکر کنم تنها راه تامین آب بدن آب نوشیدن نیست. شاید نصف آب بدن از طریق سوخت و ساز و مصرف انرژی تامین بشه.
    شیمی: حاصل واکنش مواد غذایی با اکسیژن یعنی سوختن میشه دی اکسید کربن + آب.
    همچنین اکثر مواد غذایی آب هم در داخل خود دارند.

البته این مطلب رد نیاز بدن به آب نیست. بلکه فقط اعتقاد دارم اینکه میگن 8 لیوان لازمه دقیق نیست.
    در هر شرایطی هر کسی باید بررسی کنه ببینه چقدر آب لازم داره. یعنی بلافاصله بعد از احساس تشنگی حتما باید یک لیوان آب بخوریم.

بعضیا میگن که هیچوقت نباید تشنه و گرسنه موند وگرنه به معده و بدن آسیب میرسه. آیا اگر این همه ضرر داشت خداوند یک ماه روزه گرفتن رو واجب میکرد که به انسان آسیب برسونه؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط esisafa : 26-02-2012 در ساعت 17:55

7. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال sajjad_AD آواتار ها
    نام
    سجاد
    تشکر شده 471 بار در 181 پست

نه مهندس،اين آب اضافي اضافي هم نيست،با خارج شدنش به دفع هرچه سريع تر و بهتر سموم از بدن کمک مي کنه و همين طور براي پيشگيري از ابتلا به سنگ کليه و خيلي بيماري هاي ديگه

9. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

این حرف که باید در روز 8 لیوان یا ... آب خورد به نظر درست نیست! زیرا باید به مقداری که تشنه مان می شود آب خورد. البته به شرطی که این تشنگی را با خوردن چای .. خراب نکنیم.

11. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال medadnoki آواتار ها
    نام
    پژمان قاسمی
    تشکر شده 102 بار در 77 پست

این حرف که باید در روز 8 لیوان یا ... آب خورد به نظر درست نیست! زیرا باید به مقداری که تشنه مان می شود آب خورد. البته به شرطی که این تشنگی را با خوردن چای .. خراب نکنیم.
    با کمال احترام خدمت دوست عزیزم mzarkoob باید عرض کنم که:
    خوردن آب در روز 7 تا 8 لیوان کاملا درسته.....
    انسان با بالا رفتن سن ، مخصوصا افراد مسن کمتر احساس تشنگی میکنند در صورتی که بدن آنها به آب احتیاج دارد.....
    گاهی پیش میآید که این افراد چند روز میشود که آب میل نکرده اند!!!!!!!
    با این حال حتما باید به اندازه کافی آب مصرف کنند.....
    و مسائلی از این دست.....

""پاینده باشید""

13. تشکرها از این نوشته :