NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4443 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 23

موضوع: مشكل كوچك lcd

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

پیش فرض مشكل كوچك lcd

سلام دوستان
    من يه lcd رو راه اندازي كردم. كه از پايه هاي p0.0 تا p0.5 رو اختصاص دادم به اون.
    حالا كه با پايه p0.29 يه سوئيچ ساده وصل ميكنم lcd از كار مي افته. چرا؟
    وقتي اون سوئيچ رو بر ميدارم lcd نشون ميده. كلا اين اتفاق با بعضي از پايه ها مي افته.

مثلا با p0.20 نميشه اما با p0.14 ميشه!!!!

واقعا موندم.آيا به هدر فايلش ربطي داره؟

فايلهارو هم گذاشتم

ممنون از همتون
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال medadnoki آواتار ها
    نام
    پژمان قاسمی
    تشکر شده 102 بار در 77 پست

سلام!
    خودتون جواب را دادید دیگه......
    حالا که با این پورت مشکل هست از p0.20 استفاده کن......
    آیه نازل نشده که!!!!!!!!!
    من برنامه رو ندیدم ولی مدار درسته..........
    کاشکی فایل hex رو هم میزاشتید....
    شاید مشکل از proteus باشه
    ویرایش توسط medadnoki : 25-02-2012 در ساعت 00:23

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

بابا آخه همينجوري مشكلات كوچيك آدم رو هم جمع ميشن آدم آخرش ميبينه بابا هيچي درست كار نميكنه!!!
    فايل هارو گذاشتم يه نگاهي بندازين تورو خدا

راستي آقا من هركاري ميكنم پايه هاي p0.27 تا p0.30 تو lpc2132 يك نميشن!!!!!!!
    علت اين چيه ديگه؟

نام
    پژمان قاسمی

با پايه p0.29 يه سوئيچ ساده وصل ميكنم lcd از كار مي افته. چرا؟
    دلیلش رو نفهمیدم ولی اصلا برای چی سوییچ میزاری......
    جزو پروژت هست؟
    اگر هم بخوای بزاری باید یه حلقه شرطی(IF) استفاده کنی....
    مثلا بگی "" اگر پورت p0.29 برابر صفر شد ، سپس ;(lcd_puts(0 ""
    غیر از این نمیشه......
    تا الان برنامت درسته البته اگر سوییچ رو نزاری ، اگر هم بخوای که....

تو سیستم من با p0.20 شد ولی با p0.14 نشد
    فکر کنم برای اینه که وقتی میفته تو حلقه بینهایت (while(1 ، دیگه با زدن کلید جواب نمیگیری
    اصولش همونه که گفتم.....باید شرط بزاری

راستي آقا من هركاري ميكنم پايه هاي p0.27 تا p0.30 تو lpc2132 يك نميشن!!!!!!!
    هدفت از یک کردن این پایه ها چیه؟؟؟
    به جایی وصل نیست که؟؟؟
    ویرایش توسط medadnoki : 25-02-2012 در ساعت 16:04

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سوئيچ خوب لازمه.ولي حالا اونو رو پايه هاي ديگه ميذارم.

اون پايه ها هم كه يك نميشن رو بجايي وصل نكردم نه. بابا بيشتر از اينكه از اين لحاظ كه شايد لازم بشن و نتونم استفاده كنم اين اعصابمو خورد ميكنه كه دليل اين اتفاقاتي كه مي افتن واسم مبهم موندن!!!!!!

رو سيستم تو ببين اون پايه ها يك ميشن؟

راستي كسي اطلاعاتي در مورد رجيستر pinmode داره؟

نام
    پژمان قاسمی

سوئيچ خوب لازمه.ولي حالا اونو رو پايه هاي ديگه ميذارم.
    باید شرط بزاری ها....

رو سيستم تو ببين اون پايه ها يك ميشن؟
    روی سیستم من هم صفر هست

بابا بيشتر از اينكه از اين لحاظ كه شايد لازم بشن و نتونم استفاده كنم اين اعصابمو خورد ميكنه كه دليل اين اتفاقاتي كه مي افتن واسم مبهم موندن!!!!!!
    این همه پایه داره این میکروی بدبخت......گیر دادی به این چند تا.....اگه زیاد حساس بشی از تاریخ دفاع پروژه عقب میمونی!!!!!!
    میتونی از استاد راهنمای پروژه هم سوال کنی....همه پروژه رو لازم نیست خودت انجام بدی(کمک بگیر)

راستي كسي اطلاعاتي در مورد رجيستر pinmode داره؟
    من نشنیدم....
    search کردی؟........
    یه نگاه هم به این سایت ها بنداز:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=57199.0

http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?p=37842

اگر نشد برو سایت های خارجی.....
    اینطوری search کن.......
    ***register pinmode
    ***about register pinmode
    ویرایش توسط medadnoki : 25-02-2012 در ساعت 20:57

کاربر فعال esi_52000 آواتار ها
    نام
    اسماعیل طاهری
    تشکر شده 943 بار در 200 پست

دوستان جواب تمام این سوالات رو با یکم چرخیدن توی پستای دیگه پیدا میکنیداااا.
    pinmode رجیستری برای تعیین pull up یا pulldown یا بدون مقاومت بودن پورت هستش.
    پایه های 27 تا 30 از داخل مقاومت ندارند چون واسه i2c و یه سری کار دیگه هستن واسه همین روشن نمیشن

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط esi_52000 نمایش پست ها
    دوستان جواب تمام این سوالات رو با یکم چرخیدن توی پستای دیگه پیدا میکنیداااا.
    pinmode رجیستری برای تعیین pull up یا pulldown یا بدون مقاومت بودن پورت هستش.
    پایه های 27 تا 30 از داخل مقاومت ندارند چون واسه i2c و یه سری کار دیگه هستن واسه همین روشن نمیشن

عزيزم من كه هيمنطوري يهويي نيومدم سوال كنم.سرچ كردم والا چيزي پيدا نكردم. اگه شما كه حرفه اي تشريف دارين با ديدن اين سوالات مثلا پيش پا افتاده ناراحت ميشين ميتونين جواب ندين!!!جسارت نشه ها اين چندمين باره كه ميبينم ناراحتين!!!

حالا اگه داغ نميكني بي زحمت يه مثالم واسه اين pinmode بنويس

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال esi_52000 آواتار ها
    نام
    اسماعیل طاهری
    تشکر شده 943 بار در 200 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rayan2 نمایش پست ها
    عزيزم من كه هيمنطوري يهويي نيومدم سوال كنم.سرچ كردم والا چيزي پيدا نكردم. اگه شما كه حرفه اي تشريف دارين با ديدن اين سوالات مثلا پيش پا افتاده ناراحت ميشين ميتونين جواب ندين!!!جسارت نشه ها اين چندمين باره كه ميبينم ناراحتين!!!

حالا اگه داغ نميكني بي زحمت يه مثالم واسه اين pinmode بنويس
    ما چاکرتم هستیم داداش رایان.ما کی باشیم داغ کنیم.یه جای دیگه هم گفتم من خودمم خیلی مبتدیم.بخدا قصد جسارت نداشتم .منظورم این بود که رراحت تر به جواب برسی .چشم اینم مثال.
    ویرایش توسط esi_52000 : 25-02-2012 در ساعت 22:09

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

من يه lcd رو راه اندازي كردم. كه از پايه هاي p0.0 تا p0.5 رو اختصاص دادم به اون.
    حالا كه با پايه p0.29 يه سوئيچ ساده وصل ميكنم lcd از كار مي افته. چرا؟
    وقتي اون سوئيچ رو بر ميدارم lcd نشون ميده. كلا اين اتفاق با بعضي از پايه ها مي افته.
    واقعا موندم.آيا به هدر فايلش ربطي داره؟
    فايلهارو هم گذاشتم
    با سلام
    این ال سی دی کاراکتری علارغم سادگیش داستانی داره برای خودشا! به نظر من نقص یک هدر خوب باعث میشه یک نفر از برنامه های موجود جواب نگیره و خودش بره دنبال نوشتن برنامه. در این میان هم کلی گیر میکنه و انجمن پر میشه از ایرادات در این مورد! نمونه اش خود من. اینجا را ببینید
    اول من فایل شما را دیدم. یه سری چیزها از جمله delay.h و lcd.h داخلش نبود! خوب از کجا بدونیم ایراد از چیه!؟
    چیزی که من فهمیدم و امیدوارم درست باشه شما می خواهید با فشردن کلیدی که به یک پایه میکرو وصله عددی روی lcd نشون بدید. درسته؟حدس میزنم پایه ها با هم تداخل دارن. خوب شما یک پیکربندی روی پورت 0 انجام میدید برای ال سی دی و دوباره یک پیکر بندی انجام میدید روی پورت صفر تا پایه ای را ورودی کنید. خوب این دو تا را درست تنظیم نکردید قاطی شده. ابتدا ورودی یتان را یک پورت دیگه تعریف کنید. مثلا یک. ببینید اصلا کار میکنه. بعد وقتی می خواهید p0.20 را ورودی کنید فقط اون را ورودی کنید نه همه پورت را . زیرا قبلا p0.0 تا p0.5 به عنوان خروجی تعریف شده

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    با سلام
    این ال سی دی کاراکتری علارغم سادگیش داستانی داره برای خودشا! به نظر من نقص یک هدر خوب باعث میشه یک نفر از برنامه های موجود جواب نگیره و خودش بره دنبال نوشتن برنامه. در این میان هم کلی گیر میکنه و انجمن پر میشه از ایرادات در این مورد! نمونه اش خود من. اینجا را ببینید
    اول من فایل شما را دیدم. یه سری چیزها از جمله delay.h و lcd.h داخلش نبود! خوب از کجا بدونیم ایراد از چیه!؟
    چیزی که من فهمیدم و امیدوارم درست باشه شما می خواهید با فشردن کلیدی که به یک پایه میکرو وصله عددی روی lcd نشون بدید. درسته؟حدس میزنم پایه ها با هم تداخل دارن. خوب شما یک پیکربندی روی پورت 0 انجام میدید برای ال سی دی و دوباره یک پیکر بندی انجام میدید روی پورت صفر تا پایه ای را ورودی کنید. خوب این دو تا را درست تنظیم نکردید قاطی شده. ابتدا ورودی یتان را یک پورت دیگه تعریف کنید. مثلا یک. ببینید اصلا کار میکنه. بعد وقتی می خواهید p0.20 را ورودی کنید فقط اون را ورودی کنید نه همه پورت را . زیرا قبلا p0.0 تا p0.5 به عنوان خروجی تعریف شده
    نه بابا حواسم هست.مثلا من كل پايه هاي p.0ها رو خروجي ميكنم.خوب؟ حالا كه سوئيچ با جايي از مدار وصل نيست lcd كار ميكنه.خوب?الان سوئيچ رو به پايه p0.29 يا p0.14 كه وصل ميكنم lcd اون عددي كه (عدد 2) رو قبلا نشون ميداد حالا نشون نميده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

با سلام
    نه بابا حواسم هست از بابت پيكربندي پورت ها و غيره.بببين مثلا من همي پين هاي پورت p0رو خروجي ميكنم خوب؟ بدون اتصال سوئيچ به مدار lcd مثل بچه آدم كار ميكنه و عدد 2 رو نشون ميده.خوب ؟حالا كه سوئيچ رو به پايه p0.29 يا p0.14 (كه قبلا اونارو خروجي كردم!!!!!!) وصل ميكنم lcd هيچي نشون نميده!!!!آخه وصل كردن سوئيچ كه يه وروديه به يه پايه اي غير از پايه هاي در گير با lcd چرا بايد همچين كاري بكنه؟اونم با بعضي از پايه ها!!!!!!ميكروم انگار طغيان كرده!!!

کاربر علاقه مند
    نام
    MSS
    تشکر شده 53 بار در 29 پست

نه بابا حواسم هست از بابت پيكربندي پورت ها و غيره.بببين مثلا من همي پين هاي پورت p0رو خروجي ميكنم خوب؟ بدون اتصال سوئيچ به مدار lcd مثل بچه آدم كار ميكنه و عدد 2 رو نشون ميده.خوب ؟حالا كه سوئيچ رو به پايه p0.29 يا p0.14 (كه قبلا اونارو خروجي كردم!!!!!!) وصل ميكنم lcd هيچي نشون نميده!!!!آخه وصل كردن سوئيچ كه يه وروديه به يه پايه اي غير از پايه هاي در گير با lcd چرا بايد همچين كاري بكنه؟اونم با بعضي از پايه ها!!!!!!ميكروم انگار طغيان كرده!!!
    دوست عزیز پایه ای که به اون سویچ وصل میکنین باید ورودی باشه نه خروجی .دلیل اینکه با زدن سویچ ال سی دی از کار میافته اینه که شما خروجی رو اتصال کوتاه میکنین و این کار باعث اختلال در ولتاژ دیگر خروجیها میشه که ال سی دی وصله.
    ویرایش توسط me28k : 26-02-2012 در ساعت 02:22

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

برادر مممممممممممممممممن!!!!!!!
    من ديگه اونقداهم خنگ نيستما!!!!!
    من همه ي اونارو تست كردم نمييييييشهههههههه!!!
    در ثاني وقتي يه پايه خروجي هست بهش ولتا‍ژ بدي چرا بايد اختلال ايجاد شه؟؟؟؟؟؟!!!!!!
    اصلا از همين روش براي جلوگيري از ورود نويز به ميكرو استفاده ميكنند!!!

کاربر علاقه مند
    نام
    MSS

من همي پين هاي پورت p0رو خروجي ميكنم خوب؟............................ به مدار حالا كه سوئيچ رو به پايه p0.29 يا p0.14 (كه قبلا اونارو خروجي كردم!!!!!!) وصل ميكنم lcd هيچي نشون نميده!!!!......................

کاربر علاقه مند
    نام
    MSS

در ثاني وقتي يه پايه خروجي هست بهش ولتا‍ژ بدي چرا بايد اختلال ايجاد شه؟؟؟؟؟؟!!!!!!
    اصلا از همين روش براي جلوگيري از ورود نويز به ميكرو استفاده ميكنند!!!

..مثلا اگه یکی از خروجی ها یک باشه و اون به gnd مدار بزنین مثل اینه که خروجی میکرو رو اتصال کوتاه کردین و به دلیل اینکه منبع تغذیه دیگر خروجی ها با این پایه مشترکه امکان اختلال داره....

به نظر من نویز از ورودی وارد میکرو میشه نه خروجی و برای جلوگیری از نویز ورودی هارو با مقاومت یا بدون مقاومت به gnd یا vcc مدار وصل میکنند.

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

شما برنامت را کامل بذار تا بتونیم جزیاتش را ببینیم. این جور که من دیدم و دیباگ کردم نقص داشت . قبلا هم گفتم

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

شما برنامت را کامل بذار تا بتونیم جزیاتش را ببینیم. این جور که من دیدم و دیباگ کردم نقص داشت . قبلا هم گفتم
    اينم فايل هاش.لطفا تست كنين
    اول بدون اينكه سوئيچ جايي وصل باشه run كنين.خواهيد ديد كه lcd عدد يك رو نشون ميده.حالا سوئيچ رو به پايه p0.29. وصل كنين و دوباره run كنين.خواهيد ديد كه lcdكار نخواهد كرد.با پايه p0.14 هم همينطوري ميشه!!!!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

این که همون برنامه قبلیه!!! دو فایل delay.h و lcd.h داخلش نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    مهندس اينم فايل هاي هدرش.
    هم delay و هم lcd

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین