NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4136 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 63

موضوع: دستگاههاي ساخته شده توسط اعضاي ايران ميكرو

همکار hakimzadeh آواتار ها
    نام
    غلامرضا حکیم زاده
    تشکر شده 418 بار در 118 پست

پیش فرض دستگاههاي ساخته شده توسط اعضاي ايران ميكرو

سلام.
    دوستان عزيز من فكر مي كنم اينكه هروز به دنبال آموزش يك ميكروي جديد با قابليتها بيشتر يا يك كامپايلر با امكانات بيشتر باشيم خيلي خوبه و از جهت آمادگي نفر براي طراحي و ساخت يك تجهيز جديد مي تواند خيلي موثر باشد.اما بلاخره بايد از اين همه تمرين و پيگيري چيزي هم توليد شود كه بدرد صنعت يا جامعه بخورد يا نه.
    اگه قرار باشه تمام فنون برنامه نويسي رو ياد بگيري ولي يك برنامه كاربردي ننويسي كه آب در هاون كوبيدن است.

دوستان مي دونيد يكي از تفاوتهاي اساسي ما ايراني ها با خارجيها در چيه.من خودم از نزديك شاهد اين قضيه بودم.
    در محلي كه من مشغولم از هر ملتي كه بخواي سركار داشتم.فرانسوي-كره اي - انگليسي-الجزايري-ايتاليايي-فيليپيني-هندي-هلندي-افريقاي جنوبي-چيني-ژاپني-الجزايري-تايلندي-برزيلي و .......
    تفاوت تو اين كه اونها داشته هاشون به مرحله عملياتي مي رسونند ولي ما فقط انباشته مي كنيم و عجيب علاقه داريم به دانلود اطلاعات جديد و طبقه بندي كردن اطلاعات و نگهداري از آنها و از همه مهمتر آپ تو ديت كردن سريع آن اطلاعات.
    مثلا" من به كرات شاهد اينم كه دوستان با ورود office2003 سريع شروع كردن به يادگيري نكات جديد آن سپس 2007 و 2010 و ....ولي چندتامون تا حالا مثلا" جداول ديتا بيس اكسس رو كاربردي استفاده كرديم.يا چند دفعه فايل هاي اكسس را جهت نيازهاي واقعيمون جدول بندي كرديم.
    اي كاش بودين و از نزديك مي ديديد كه با چند تا فرمول ساده چه كارهايي ميشه با همون افيس 97 انجام داد كه عمرا" ماها با 2010 هم انجام نداده ايم.
    دوست داشتم ببينيد كه با نرم افزار protel99se چه مداراتي طراحي مي كنند.
    وقتي هم بهشون ميگين چرا از ورژن جديد استفاده نميكنيد ميگن لزومي نداره همين همه نيازام جوابگو است.
    وجدانا" اگر لپ تاپ هاي مهندساي خارجي را با مهندساي ايراني مقايسه كني انگار داري فرغون با بنز مقايسه ميكنيد.
    اينم بگم كه اكثرشون نرم افزاراشون كركي و اونها هم نيز پايبند اصول كپي رايت نيستند.كدوم نرم افزارمي شناسيد كه ايرانيان كركش كرده باشند.همه اش كار خودشون.

از موضوع خارج نشم.مي خواستم بگم كه اگه دوستان موافق هستند تو اين تاپيك تجهيزات را كه ساخته اند يا پروژهايي را كه در دست اقدام دارند و اميدوارند كه به مرحله ساخت برسونند معرفي كنند هم نقاط ضعفش پي ميبرند هم ممكن درموردش دوستان نظري بدهند كه در تكميل آن كمك شود.

اميداست كه بدور از هر حاشيه اي بتوانيم:
    دست در دست هم دهيم به مهر و ميهن خويش را كنيم آباد

2. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما hakimzadeh برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    غلامرضا حکیم زاده

براي شروع يكي از دستگاههاي ساخته شده توسط گروه مان را معرفي مي كنم.
    دستگاه بالبيرينگ گرمكن
    شايد خيلي ها اولين باري باشد كه چنين دستگاههاي را مي شنوند.
    در فايل پاورپينت توضيحات كامل را داده ام.
    فقط بگم كه اين دستگاه داراي قابليتهاي بسيار بالاتر از نوع خارجيش بوده و تنها با مبلغي حدود 400 هزار تومان ساخته شده در صورتيكه نوع خارجيش كمتراز 7يا 8 ميليون نيست.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: BallBearingHeating.JPG
مشاهده: 157
حجم: 35.8 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط hakimzadeh : 13-02-2012 در ساعت 09:11

5. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما hakimzadeh برای ارسال این پست سودمند:

نام
    غلامرضا حکیم زاده

کسی مشتاق به معرفی ساخته هاش نیست.؟

7. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

خوب ما از این چیزا نساختیم که دادا
    چیزایی که من ساختم
    دما سنج
    راه اندازی السیدها
    تابلو روان
    و....
    اینا که ارزش گذاشتن نداره
    البته شاید دوستان دیگه چیزای بهتری داشته باشن.
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    غلامرضا حکیم زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط do...loop نمایش پست ها
    خوب ما از این چیزا نساختیم که دادا
    چیزایی که من ساختم
    دما سنج
    راه اندازی السیدها
    تابلو روان
    و....
    اینا که ارزش گذاشتن نداره
    البته شاید دوستان دیگه چیزای بهتری داشته باشن.
    خب حق باشماست.البته همون چیزهایی هم که ساخته اید قابل تقدیر است.

برای شروع و ساخت یک دستگاه واقعی نیاز به یک ایده است.مهمترین بخش کار پیدا کردن ایده است.پیاده سازیش ممکن مشکل و وقت گیر یا هزینه بر باشه ولی بالاخره پایانش لذت بخش است.

هدف من از این تاپیک ایجاد بستری است جهت شناخت نفرات خلاق و پیگیر و همچنین شناخت تخصص افراد جهت اجرای طرح های بزرگ و کاربردی در صنعت.

ما با گروهمان تاکنون چندین طرح ارزشمند را انجام داده ایم که انشا الله همشون معرفی می کنم تا باعث دلگرمی دیگران نیز شود.

گفتم ابتدا این تاپیک را بزنم ببینم که دوستان تا چقدر حاضر به همکاری هستند.
    اگه دوستان موافقند و تعدادشان به 15 نفر رسید یه طرح یا ایده رو با هم ارائه میدیم و تا آخر همه با هم به نتیجه می رسونیمش.

هرکه پایه هست بگه بسم الله

امیدوارم که این تاپیک با اهداف این سایت مغایر نباشد.
    ویرایش توسط hakimzadeh : 12-02-2012 در ساعت 21:59

11. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما hakimzadeh برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

سلام صبح بخیر من خودم یک 4 تا 5 سالی هست که شغلم برنامه نویسی ولیکن اونقدر دیگه پیشرفت نکردم که یک دستگاهی را تولید انبوه کنم بدم دونه ای 400 هزار تومان! به هر ترتیب من یک سری کارها انجام دادم ولی تو اون رنجها نیست کارهای معمولی خودمه ...
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

نام
    غلامرضا حکیم زاده

دستگاه سافت استارت.
    اين دستگاه داراي توان 40 كيلو وات است كه مي توان با افزايش قابليت جريان دهي تريستورهاي آن ، مقدار توان دستگاه را افزايش داد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: SoftStart.JPG
مشاهده: 117
حجم: 39.5 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط hakimzadeh : 13-02-2012 در ساعت 09:06

15. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما hakimzadeh برای ارسال این پست سودمند:

نام
    غلامرضا حکیم زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط m.abdollahi نمایش پست ها
    سلام صبح بخیر من خودم یک 4 تا 5 سالی هست که شغلم برنامه نویسی ولیکن اونقدر دیگه پیشرفت نکردم که یک دستگاهی را تولید انبوه کنم بدم دونه ای 400 هزار تومان! به هر ترتیب من یک سری کارها انجام دادم ولی تو اون رنجها نیست کارهای معمولی خودمه ...
    مهندس جان حتما كوچك نفسي مي فرماييد.اگه 4 تا 5 سال كه مي فرماييد برنامه نويسي كرده اي و بعنوان شغل ازش ياد مي كني پس قابليتش داري.
    اگه پايه هستي يكي دوتا از كارهايي نرم افزاري هرچند از نظر خودت ساده و ابتدايي است را كه انجام داده اي معرفي بفرما ما هم فيض ببريم.

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما hakimzadeh برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی عبدالهی

چشم حالا که شما میفرمائید یک چند تا عکس میگذارم البته با اجازه شما و دوستان عزیز...
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

19. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

مهندس حمید زاده دستگاهه خوبیه (ولی نمیدونم چیکار میکنه!!! )
    ولی ظاهره قشنگی و زیبایی نداره چرا؟! میتونین یه مقدار بیشتر هم رویه ظاهرش کار کنین یعنی مثلا براش پنل های پلی کربنات بزنین , یا یه قاب قشنگ بگیرین براش

من خودم به ظاهر خیلی اهمیت میدم
    همین دیشب رفتم یه منبع تغذیه رومیزی بخرم , بعد طرف فقط مارک سنجش رو داشت که ایرانیه , نه کارتنه تمیزی داشت , نه بسته بندی قشنگی - از کارتن هم که بازش کردم توش دو تا آکاسیو نذاشته که ضربه میخوره خراب نشه و کلا ظاهر پنل جلوش هم قشنگ نبود و پشتشت هم همش یه دونه 2n3055 داشتش !
    و نخریدم - گفتم آقا هر وقت منبع خارجی اوردی من میخام و الا ایرانی نمیخرم
    خلاصه میگم که خیلی به ظاهر و بسته بندی رسید که خیلی مهمه

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

21. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی عبدالهی

سلام مجدد این عکسها مربوط به یک سیستم BMS که دارای امکانات ریموت کنترل با ماژول RFM12 کنترل از را ه دور دستگاهها به صورت بیسیم کنترل از طریق خط تلفن کنترل سیستم تهویه کنترل سیستم آبیاری هوشمند کلی تایمر 32 خروجی ثابت و 32 خروجی بیسیم فرمان با RFM12BP دارای سیستم دزدگیر 8 عدد زون سخت افزار ی و پشتیبانی از زون های بیسم و ریموت کدلرنینگ ارتباط سریال با کامپیوتر تلفن کننده و با قابلیت باطری بکاپ و استفاده از حافظه SDHC به عنوان حافظه و در صورت لزوم پخش ویدئو با فرمت من درآوردی و غیره البته چون این دستگاه تولید نشد من هم گذاشته بودمش کنار این هم چند تا عکس از نمایشگرش

23. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

دستگاهه باحالیه !
    با چی lcd رو رفرش میکنی؟ منظورم با کدوم میکرو رفرشش میکنی؟ سریع رفرش میشه؟

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armstk برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی عبدالهی

با lpc2378 آره سرعتش خوبه بخصوص برای منوها .

27. تشکرها از این نوشته :

نام
    غلامرضا حکیم زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط armstk نمایش پست ها
    مهندس حمید زاده دستگاهه خوبیه (ولی نمیدونم چیکار میکنه!!! )
    ولی ظاهره قشنگی و زیبایی نداره چرا؟! میتونین یه مقدار بیشتر هم رویه ظاهرش کار کنین یعنی مثلا براش پنل های پلی کربنات بزنین , یا یه قاب قشنگ بگیرین براش

خلاصه میگم که خیلی به ظاهر و بسته بندی رسید که خیلی مهمه
    بله.واقعا" ظاهرش زيبا نيست.واين برمي گرده به اون گروهي كه متصدي ساخت بدنه دستگاه هستند.واقعيتش من هم زياد در مورد بدنه سخت گيري ندارم و ساخت يك بدنه با فرم زيبا بسيار سخت و وقت گير است.
    اگه قرار شد بابت ساخت يك بدنه پول پرداخت كنيد ميشه صد نوع ايراد از آن گرفت.ولي وقتي كار تيمي است و صحبتي از پرداخت پول نيست نمي توان بيشتر از اين انتظار داشت.
    از طرف ديگر اين دستگاهها تنها جهت كارهاي كارگاهي خودمان انجام شده است.اگه خدا خواست به توليد انبوه برسانيم حتما" از بدنه هاي استاندارد استفاده مي كنيم.

ضمنا" براي اينكه بدوني اين دستگاه چيكار ميكنه فايل همراهش مطالعه كن.

29. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما hakimzadeh برای ارسال این پست سودمند:

نام
    غلامرضا حکیم زاده

نقل قول نوشته اصلی توسط m.abdollahi نمایش پست ها
    سلام مجدد این عکسها مربوط به یک سیستم bms که دارای امکانات ریموت کنترل با ماژول rfm12 کنترل از را ه دور دستگاهها به صورت بیسیم کنترل از طریق خط تلفن کنترل سیستم تهویه کنترل سیستم آبیاری هوشمند کلی تایمر 32 خروجی ثابت و 32
    دستت درد نكنه.خب دوست عزيز مي توني يه برنامه تحت ويندوز بنويسي كه همين كارهايي رو كه با ميكر و صفحه تاچ آن انجام مي دي بصورت گرافيكي با كامپيوتر انجام دهد؟

31. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما hakimzadeh برای ارسال این پست سودمند:

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

مهدی جان فیض برم. دمت گرم دادا. البته از آقای حکیم زاده هم بخاطر پست های سودمندش تشکر ویژه دارم.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

33. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

خوب - خیلی هم خوبه !
    البته من عکسی از کارام ندارم (چون دوربین مناسبی ندارم ) و به کلی چند تا از اونا رو معرفی میکنم
    1- دیتا لاگر حرفه ای یا 3000 تا رودی و نرخ نمونه برداری 10 کیلو هرتز (بر اساس FPGA)
    2- دیتا لاگر نیمه صنعتی 8 ورودی دیجیتال 8 ورودی آنالوگ نررخ نمونه برداری 100 کیلو - استفاده از nor flash و قابلیت تخلیه اطلاعات روی کولدیسک
    3- تابلو روان کیبوردی تا پخش اذان بسته به موقعیت جغرافیایی (برای یه شرکتی بود)
    4- شبیح ساز 3 فاز برای استفاده آزمایشگاهی و کنترل تمام پارامتر ها توسط پی سی
    5- معدن یاب بر اساس مقاومت ایجاد شده در طول موج تزریقی
    6- فالت رکوردر سه فاز برای تشخیص میزان بار خازنی و سلفی توی شبکه
    و.......
    فعلا که همینا رو یادم بود! یه چند تا هم بود که ارزش گفتن نداشت

35. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی عبدالهی

مهدی جان فیض برم. دمت گرم دادا. البته از آقای حکیم زاده هم بخاطر پست های سودمندش تشکر ویژه دارم.
    خواهش میکنم مرتضی عزیزم شما خودت استادی
    خوب - خیلی هم خوبه !
    البته من عکسی از کارام ندارم (چون دوربین مناسبی ندارم ) و به کلی چند تا از اونا رو معرفی میکنم
    1- دیتا لاگر حرفه ای یا 3000 تا رودی و نرخ نمونه برداری 10 کیلو هرتز (بر اساس fpga)
    2- دیتا لاگر نیمه صنعتی 8 ورودی دیجیتال 8 ورودی آنالوگ نررخ نمونه برداری 100 کیلو - استفاده از nor flash و قابلیت تخلیه اطلاعات روی کولدیسک
    3- تابلو روان کیبوردی تا پخش اذان بسته به موقعیت جغرافیایی (برای یه شرکتی بود)
    4- شبیح ساز 3 فاز برای استفاده آزمایشگاهی و کنترل تمام پارامتر ها توسط پی سی
    5- معدن یاب بر اساس مقاومت ایجاد شده در طول موج تزریقی
    6- فالت رکوردر سه فاز برای تشخیص میزان بار خازنی و سلفی توی شبکه
    و.......
    فعلا که همینا رو یادم بود! یه چند تا هم بود که ارزش گفتن نداشت
    آفرین خیلی عالی به پروژه های همتون افتخار میکنم انشاا... موفق و موید باشید.
    دستت درد نكنه.خب دوست عزيز مي توني يه برنامه تحت ويندوز بنويسي كه همين كارهايي رو كه با ميكر و صفحه تاچ آن انجام مي دي بصورت گرافيكي با كامپيوتر انجام دهد؟
    ابتدا اصلش این بود که با کامپیوتر این کار رو انجام بدم با با لب تاپهای ارزون قدیمی ولی دیدم هم از نظر قیمت نمیصرفه و هم اینکه شکیل نیست و نمیشه کامپیوتر را چند سال پشت سر هم روشن گذاشت به هر ترتیب مهم نیست من گذاشتمش کنار اون در اصل یک تجربه بود خدا را هم شکر میکنم.
    ویرایش توسط M.ABDOLLAHI : 13-02-2012 در ساعت 10:49

37. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

خوب کاش فقط ایده و زحمت کافی باشه
    من به سفارش یکی اینو براش درست کردم ولی به خاطر اینکه تجربه اولم بود خیلی رو قرار داد سخت نگرفتم و یارو بدجوری تو پاچم کرد. 1 ماه وقت گذاشتم آخرش هیچی
    نمیخوام گناه کسی رو بگیرم به خاطر همین با اطمینان نمیگم که فکر کنم ... . نظر شما چیه؟؟؟؟

این دستگاه یک هشدار دهنده از سه طریق هست.
    1- sms
    2- تماس صوتی از طریق gsm
    3 تماس صوتی از طریق خط تلفن ثابت

همچنین قابلیت کنترل روشن و خاموش کردن 4 تا وسیله رو داره

و چند تا امکان دیگه مثل ذخیره ی 20 تا شماره تلفن، تمام تنظیمات از مونوهای خودش انجام میشه و ...

نام: P1328_30-12-11.jpg
مشاهده: 158
حجم: 143.2 کیلو بایت  
    ویرایش توسط esisafa : 13-02-2012 در ساعت 12:34

39. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

خب یقینا برای هر کسی که برای بار اول کار تجاری می کنه از این چیزا حتما پیش میاد .
    متاسفانه توی ایران باید برخوردت با کسی که بهت پروژه میده باید خشن و بد باشه برای هر چیزی نرخ تایین کنی حتی برای کارای بزرگ تیکه تیکه مبلغ رو بگیری یا سر نقد و چک کلنجار بری با طرف ! اگه غیر این بکنی بجای پول ، کوفت هم بهت نمیدن ! مدارت هم رو دستت باد می کنه ! من موقعی که دانشجو بودم و پروژه دانشجویی انجام می دادم یه روشی رو از قدیمیا یاد گرفتم که طرف وقتی میومد پروژه در خواست میکرد ازش پیش پرداخت می گرفتم . به چه اندازه ؟ به اندازه قیمت قطعات و برد . طرف دیگه نمی تونست جا بزنه ! بعد که تحویلش می دادم تازه بقیه رو می گرفتم ( در واقع دستمزد رو ) .

41. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین