NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3864 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: زبان برنامه نویسی آرم

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

Exclamation زبان برنامه نویسی آرم

سلام

میخواستم بپرسم آیا زبان برنامه نویسی هر خانواده از آرم متفاوته؟ یا همه شبیه هم هستش؟

قویترین خانواده کدوم هستش؟ و آیا توانایی پردازش تصویر هم داره؟ آیا میشه توی یک ربات انسان نما ازش استفاده کرد یا بریم سراغ پردازنده های اینتل با سی پی یو 1.6 کیکاهرتز به بالا؟

من میخوام یک ربات انسان نما بسازم با قدرت پردازش تصویر ... یک برد هستش که توی اینجا میتونید ببینیدش :RoBoard RB-110

RoBoard

آیا خانواده آرم و کلا بردی هستش که هسته آرم باشه و این خروجی ها رو که این برد میده به من بده؟

و برای یک دستگاه دیگه هم نیاز به بردی برای پردازش تصویر دارم و باید حجم دستگاه خیلی کم باشه ... آرم جواب میده؟ کدوم برد؟

خیلی ممنون

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

سلام دایی جان !
    زبان برنامه نویسی کلیه خانواده های آرم زبان سی هست و البته اسمبلی
    آرم خانواده های قدرتمندی داری که الان حتی توی سرور ها داره از اونا استفاده میشه ! مزیت آرم مصرف پایین اون هست الان در حال حاضر خانواده های چند هسته ای هم برای آرم وجود داره (تا 5 هسته رو من سراغ دارم) .

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

سلام دایی

دایی کامل جواب بده دیگه ... ما امیدمون به شماست

الان شما بردی سراغ داری با هسته آرم که از برد بالا قدرتمندتر باشه و در عین حال کوچیکتر و کم مصرف تر؟
    اونقدر هم خروجی های مختلف یا مبدل آنالوگ به دیجیتال و اینها داشته باشه؟

اگه هست من هم به نظرم از آرم استفاده کنم بهتره چون من به وسایل کوچک هم علاقه مند هستم اگر آرم همچین توانی که شما میگی داشته باشه ، یعنی از یک ربات خیلی پیشرفته تا یک سیستم کنترلی خیلی ساده را بشه باش طراحی کرد و به صرفه باشه ، خب آذم برنامه نویسی آرم رو یاد میگیره یکدفعه دیگه!!!

بد میگم دایی؟ دوستان حرف های من اگر اشتباهه ترو خدا تصحیح کنید نذارید راهو از همین اول اشتباه برم

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

یعنی دوره اینتل به انتها رسیده

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    Zeus

سلام دوباره
    مثلا برای مثال آرم کورتکس A9 دو هسته ای هست و هر هسته تا 500 مگ میره بالا که مجمع 1 گیگ رو به شما میده در ضمن توی این لینک Intel Atom vs ARM Cortex-A9 مقایسه ای بین اینتل و این آرم انجام شده ببینی بد نیست

11. تشکرها از این نوشته :

نام
    Zeus

البته این هسته رو تا 1.6 گیگ نیز ران کردن !

13. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 107 بار در 62 پست

دوست عزیز به نظر من به جای بلند پروازی واسه ساخت روبات انسان نما اول بیا تعریف کن روبات انسان نما اصلا به چه دردی میخوره؟کجای دلمون میتونیم بذاریم؟به چه کارمون میاد؟

اینجوری کار کن وگرنه کلا همه عمرت رو در حال تلاش خیلی زیاد ولی بی هوده و بینتیجه ای.

که میخای پردازش تصویر کار کنی atmel at91sam9260 باقیمت 15 تومن اینترفیس دوربین داره بشین باهمون کار کن فعلا سرعت هستشم خوبه 150 مگاهرتزه از خیلی از چیزا سریعتره .

15. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

دایی جان برد مناسب و قدرتمند arm برای رباتیک از کجا تهیه کنم؟

همین کرتکس آ9 روش باشه

بعد از 6 ماه تحقیق بالاخره انگار تا دست به کار نشم فایده ای نداره

17. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

کوشی دایی از صبح تا حالا 40 بار چک کردم اینجا رو

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست ها
    دایی جان برد مناسب و قدرتمند arm برای رباتیک از کجا تهیه کنم؟

همین کرتکس آ9 روش باشه

بعد از 6 ماه تحقیق بالاخره انگار تا دست به کار نشم فایده ای نداره
    دوست عزیز اگه همجین چیزی تو ایران بود که ما بهت میگفتیم دیگه.
    اینجا نهایتش چنت از بچه ها برد کرتکس a8 أارن که اونم الان راحت به 400 تومن میرسه قیمتش.

شما از همین پایین و با ارم 7 شروع به کار کن اگه بد دیدی بیا بگو.

الان شاخ ترین بردی که واسه ارم پیدا میشه arm11 سامسونگ هستش 600 مگاهرتزی فک کنم 240-50 بشه پیداش کرد.البته تو سایت وب سایت تخصصی برق و الکترونیک ECA

بازم میگم شما ابتدا برنامه نویسیتو به حدی قوی کن که بتونی از حداکثر امکانات یه arm7 استفاده کنی بعد حرفه ای که شدی سخت افزار بالاتر بیار کار کن.

کاربر دائمی

خب ما یه کاری کنیم ... نمیشه یه گوشی مثل این سامسونگ ها بگیریم و رو همون کار کنیم؟ (فکر کنم تو خروجی هاش به مشکل بخوریم )

کتاب واسه برنامه نویسی آرم ها به زبان سی شارپ اگه هست ممنون میشم معرفی کنید

من واسه پردازش تصویر برد نسبتا قوی میخوام ... میخواستم اون rb-110 رو بگیرم اما از بچه های رباتیک شنیدم که انگار اونم واسه پردازش تصویر زیاد خوب نیست

بدبختی هر کاری شروعش از همه چیز سخت تره ... اون وسواس شروع و اینکه جلو راهت واست غریب و تاریکه خیلی سخت میکنه انتخاب رو
    ویرایش توسط alamdar : 08-02-2012 در ساعت 23:46

کاربر دائمی

درمورد پردازش تصویر با سی شارپ کسی کتاب یا آموزش جامعی اگر معرفی کنه فوق العاده ممنونش میشم

کاربر فعال

خب ما یه کاری کنیم ... نمیشه یه گوشی مثل این سامسونگ ها بگیریم و رو همون کار کنیم؟ (فکر کنم تو خروجی هاش به مشکل بخوریم )

کتاب واسه برنامه نویسی آرم ها به زبان سی شارپ اگه هست ممنون میشم معرفی کنید

من واسه پردازش تصویر برد نسبتا قوی میخوام ... میخواستم اون rb-110 رو بگیرم اما از بچه های رباتیک شنیدم که انگار اونم واسه پردازش تصویر زیاد خوب نیست

بدبختی هر کاری شروعش از همه چیز سخت تره ... اون وسواس شروع و اینکه جلو راهت واست غریب و تاریکه خیلی سخت میکنه انتخاب رو

من 100% میخوام با سی شارپ کار کنم و فعلا ربات برام اولویت نیست ...میخوام پردازش تصویر انجام بدم و برای دوربینش هم از این عینک های جدیدی که دوربین روشه میخوام استفاده کنم ... یا هر دوربینی که اینقدر کوچیکباشه که بشه روی یک عینکسوارش کرد و بعدش اونو به برد وصل کرد و پردازش تصویر باهاش انجام داد

در مورد پروژه ای که بالا تعریف کردم هر راهنمایی دارید شدیدا خوشحال میشم بشنوم
    خیر نمیشه.این گوشی ها اکثرا با یه پلاتفرم خاص طراحی شدن وبه درد ما نمیخورن .نهایت کای که میشه باهاشون کرد نصب سیستم عاملهایی مثل لینوکس و اندروید است!

دوست عزیز به نظر تازه کار میای بنابر این حیفم میاد که جواب سوالاتو ندم.

ببین دوست عزیز برنامه نویسی واسه میکرو یه مقداری تفاوت داره با برنامه نویسی کامپیوتر .
    تو برنامه نویسی کامپیوتر محدودیتی تو دستور العملها نداری و دستور العملها بسته به محیط کاریت هستند ولی تو میکرو فقط یه سری دستور العمل خاص که برای خود میکرو تعریف شده استفاده میشه که هر کامپایلری که شما باهاش منویسید در نهایت خروجی ای میده که اون دستور العملها هستن نه اونی که شما تو کامپایلر مینویسی.
    اینطوری نیست که مثلا برنامه نویسی با سی شارپ واسه میکرو خیلی چیز سر تری به نسبت برنامه نویسی به زبان سی باشه.شما وقتی اصول طراحی الگوریتمهای پردازش تصویر یا هر مبحث دیگه ای رو بلد باشی میتونی حتی تو اسمبلی هم پیاده سازیش کنی مهم الگوریتمه نه محیط برنامه نویسی.

در حال حاظر تنها ارمهایی رو که میشه براشون با ویژوال استدیو برنامه نوشت فقط ارمهای اتمل هستن.
    گر که کلن پردازش تصویر تو کامپیوتر مد نظرته که متلب بهترینه کلی از توابع پردازش تصویر رو هم به طور اماده داره.

شما هدفت دقیقا ازینکه میخای این کار رو رو کلاه انجام بدی چیه؟
    ببین دوست عزیز واسه هر کاری اول کارش برنامه نویسیه نه اینکه این دوربین رو کلاه بشه سوار کرد یا گرفت تو دست یا گذاشت تو جیب.شما اولبیا یه نمونه ازمایشگاهی از اون طرحی که تو ذهنته بساز بعد کمکم که میری جلو کار که پیشرفت کرد حرفه ای کهشدی اونوقت بیا به باقی جنبه هاش فک کن.

مدیر انجمن javad naderi آواتار ها
    نام
    جواد نادری زاده
    تشکر شده 1,334 بار در 602 پست

درمورد پردازش تصویر با سی شارپ کسی کتاب یا آموزش جامعی اگر معرفی کنه فوق العاده ممنونش میشم
    سلام
    برای پردازش تصویر در سی شارپ میتونی با کتابخانه های Emgu cv کار کنی که اموزشش در سایت قرار داده شده در امضای من هست.
    مطلی بعدی اینکه پردازش تصویر به محیط شاید بستگشی نداشته باشه(شاید) ولی به کتابخانه های اون محیط خیلی بستگی داره.مثلا شما شاید بتونی برنامه تشخیض چهره رو خودت در سی شارپ بنویسی ولی اگه از کتابخانه های بهینه شده اینتل که مخصوص این کاره استفاده کنی مطمئن باش سرعت اجرای برنامت 100 برار بیشتره و چیزی که تو پردازش تصویر مهمه همین سرعته.
    مخصوصا زمانی که بخای با بردهای ARM کار کنی 100% سرعت بالا نیاز داری وگرنه به دردت نمیخوره.
    با سپاس

24. تشکرها از این نوشته :