NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2729 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چگونه STM32 را ياد بگيريم؟

رأی دهندگان
263. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • سطحي و كار راه انداز

20 7.60%
  • دقيق و حرفه اي

243 92.40%
صفحه 20 از 58 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 400 از 1155

موضوع: شروع آموزش stm32 بر پایه برد سفارشی

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

حالا اون گروه کی بردشون حاضره ؟ مهندس میشه یه سرشماری سر انگشتی کنی که گروه اول و دوم کلا چند نفرند ؟ یعنی کلا چند نفر دارن با برد stm32f1 رو این میکرو کار میکنن ؟ یکم روحیه بگیریم

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    حالا اون گروه کی بردشون حاضره ؟ مهندس میشه یه سرشماری سر انگشتی کنی که گروه اول و دوم کلا چند نفرند ؟ یعنی کلا چند نفر دارن با برد stm32f1 رو این میکرو کار میکنن ؟ یکم روحیه بگیریم
    مهندس حساب شرانگشتي هم لازم نيست. فقط كافيه به افرادي كه تو اين بحث شركت كردن و پست گذاشتن يا احيانا تشكري هم كردن، نگاه كنيد. خودتون متوجه ميشن

4. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام منم بالاخره اومدم
    واقعا دیگه دانشگاهم داره خسته کننده میشه
    اینو اول بگم که من دو روز از هفته (سه شنبه و چهارشنبه )دانشگاهم و کلا نمیتونم درست و حسابی به سایت سر بزنم
    ولی روز های دیگه تقریبا بعد از ظهر هستم
    مهندس سعید بابا ترکوندی که
    دادا صادق دست شما هم درد نکنه که به فکر همه هستین
    در مورد بورد جدید بگم که قرار بود چهار شنبه کارش تموم بشه و ارسال کنن که باید خبر بگیرم
    خودم احتمال میدم شنبه برسه دستم انشاا... بعد منم قطعات رو بگیرم بعد بفرستم برای دوستان دیگه که امید وارم بتونم تمام این کارا رو هفته بعد انجام بدم که تا آخر هفته بعد بیشتر دوستان بورد داشته باشن مگر اونایی که قراره مونتاژ هم براشون کنم یکم بیشتر طول میکشه
    و اما روحیه : توی این مرحله از چاپ بورد 9 نفریم و تو مرحله قبل هم فکر کنم 10 نفر بودیم که باشما تقریبا 20 نفری میشیم
    واما بورد ما هم مهندس سیگما(دکتر سعید)برای ADC سعی کن از پایه PA0 استفاده کنی
    LED ها هم به پین های PA1 و PA2 و PA3 وصله
    حالا اینارو داشته باش تا بعد
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

6. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

ممنون که جواب دادی .. دادا محسن !!
    اینم جهت روحیه بگم که از صبح تا حالا تونستم السیدی tft رو تو حالت 8 بیت راه بندازم و فردا قراره اونو با کابل فلت و idc به پورت مربوطه وصل کنم که از این به بعد راحت دو سوته راش بندازم ..

راستی مطالبی که دیشب درباره adc گذاشتم رو تست کردی ؟ کار کرد ؟
    من برای اولین مثال رو بردم یه برنامه دارم که 3 تا led رو برد رو بصورت رقص نور با سرعت متناسب با adc تغییر میده . می خوای اونو بزارم ؟

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    حسين

راستی مطالبی که دیشب درباره adc گذاشتم رو تست کردی ؟ کار کرد ؟
    من برای اولین مثال رو بردم یه برنامه دارم که 3 تا led رو برد رو بصورت رقص نور با سرعت متناسب با adc تغییر میده . می خوای اونو بزارم ؟
    گفتم که مهندس من دو ساعت پیش از دانشگاه اومدم یعنی از سه شنبه صبح که میرم ساوه دیگه خونه بر نمیگردم تا چهار شنبه شب به اینتر نتم دسترسی دارم ولی وقت ندارم
    چشم اون رو هم فردا تست میکنم جواب میدم
    اونم چشمک زنم بزاری ممنون میشم

نام
    سعید شریفیان

یه مثال برای adc میزارم که با تغییر مولتی ترن برد در سه سطح ، led های روی برد روشن میشن . خیلی راحته . فقط برای کاربرد adc گفتم ...
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

11. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    حسين

تشکر مهندس خیالمونو راحت کردی ، ADC با همین مثال شما کار کرد
    ولی اون برنامه که حرفشو میزدین این نبود که ؟!!!
    همونی که رقص نوره ، روی بورد خودتون تست کردین

نام
    سعید شریفیان

مهندس راستش پیداش نکردم . مثل همینه فقط سرعت چشمک زدن led ها به مقدار adc تغییر میکنه . چند خط با این فقط فرق داره . مقدار گرفتنش از adc همین شکلیه . اگه مهمه دوباره یکی بنویسم ؟

14. تشکرها از این نوشته :

نام
    حسين

اگه مهمه دوباره یکی بنویسم ؟
    نه ، نه ، نه .....
    اصلا نیازی نیست ، دستت درد نکنه

نام
    سعید شریفیان

بی صبرانه منتظریم برد بقیه دوستان برسه که شروع به مثال زدن کنیم ...

این رو جهت انرژی مثبت داشته باشید
    *راه اندازی السیدی n96 در مد 8 بیت + راه اندازی تاچ با adc 12 بیتی + استفاده از پورت مخصوص السیدی روی برد *

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 0419_223637.jpg
مشاهده: 392
حجم: 155.6 کیلو بایت  

17. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام
    مهندس سعيد كارت درسته. البته به قول دوستمون مهندس حسين عزيز، آقاي دكتر سعيد.

کاربر فعال pooriya آواتار ها
    نام
    پوریا علیزاده
    تشکر شده 676 بار در 217 پست

بی صبرانه منتظریم برد بقیه دوستان برسه که شروع به مثال زدن کنیم ...

این رو جهت انرژی مثبت داشته باشید
    *راه اندازی السیدی n96 در مد 8 بیت + راه اندازی تاچ با adc 12 بیتی + استفاده از پورت مخصوص السیدی روی برد *

سلام
    مهندس راستی الاوه بر اینکه دست درد نکنه،برای تبدیل به 8 بیت چه تغییری در برد lcd رنگی eca دادی
    یعنی اینکه فقط با پایه IM0 اینکار رو کردی(با وصل به 0و1) یا تغییری هم تو خود فلت LCD انجام دادی.
    در ضمن اگه کتابخونه این LCD به راهه، قرار بدی خوب می شه.
    با تشکر

نام
    سعید شریفیان

سلام مهندس پوریا .چطوری؟
    والا داستانش مفصله ! علاوه بر اینکه اینجا میگم ، باید تو یه آموزش برای بقیه هم مفصل بگم تا بتونن استفاده کنن . مهندس راه اندازی 8 بیت برد eca غیر ممکنه ! چون همون طور که فکر میکردم پایه IM0 به هیچ جا اون داخل وصل نیست !!! من در ابتدا برای استفاده با سیم بردبردی همونطور که تو شکل معلومه دو طرف برد رو از زیر هدر مادگی رایت گذاشتم . بعد دیدم اولا تاچش کار نمیکنه در ثانی پایه IM0 هم همینطور ،یعنی وقتی من تو مد 16 دارم کار میکنم اگه IM0 رو 1 کنم قانونا نباید کار کنه ولی می کرد ! بعد از کلی کشتی گرفتن که باز شد دیدم لحیم ها افتضاحه !!! سمبل کاری ! برای همین برای خیلیا مشکل داره . لحیما رو ترمیم کردم . تاچ راه افتاد ! رفتم سراغ دو تا مقاومت r1, r2 دیدم اسمشون فرق داره ! r2,r3 هست و سومی که قانونا اجازه انتخاب از IM0 رو میداد نداره ! *** دیدم همین دوتا مقاومت یجا رو به زمین یا vcc وصل میکنه و اینام اصلا مقاومت نیستن ! 0 اهم هستن !! پایه IM0 رو فلت یجا وسط راه ول شده بود پس معلومه سر مشترک جامپرها باید به IM0 وصل بشه . مقاومت های 0 اهم رو برداشتم و با یه سیم نازک سرمشترک رو به محل لحیم IM0 وصل کردم . درست شد ... حالا همونطور که تو عکس میبینید ...سمت چپ یه هدر نری 3 پین گذاشتم که وسطش به IM0 وصله و دو طرفش به زمین و VCC ... حالا با جامپر آبی گذاشتمش رو بالا ( یعنی IM0 به Vcc )

خب آموزش خوبی بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چشم مهندس حتما کتابخونه رو قرار میدم .چون رو برد شما هم 8 بیتی کار میکنه . فقط اینو بگم شاید خودتم 2 سوته نوشتی .... تنها فرقی که 16 بیت با 8 بیت داره اول تغییر IM0 به 1 هست دوم اینکه تو ارسال رجیستر یا دیتای 16 بیت ، اول 8 بیت با ارزش رو میزاری رو پورت ، پایه WR رو یه 0 و 1 میکنی بعد 8 بیت کم ارزش رو میزاری و WR رو 0 و 1 میکنی ... همین ضمنا باید از پایه d10 تا d17 استفاده کنی ها ، بقیه رو هم وللش ....
    ویرایش توسط sigma-mx : 22-04-2012 در ساعت 23:21

21. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    پوریا علیزاده

سلام
    خیلی ممنون.زیر سایه دوستان یه نفسی میاد و میره.
    راستش من این lcd رو دارم منتها برای تنظیم رو مد 8 بیت مشکل داشتم(بلد نبودم)واسه همین همیشه تو مد 16 بیت باهاش کار کردم.به هار حال خیلی ممنون و چون دیگه شما زحمت این کار رو کشیدین من دیگه رو کتابخونش کار نمی کنم تا دوباره کاری نشه.
    با تشکر

نام
    سعید شریفیان

چون دیگه شما زحمت این کار رو کشیدین من دیگه رو کتابخونش کار نمی کنم تا دوباره کاری نشه
    آره مهندس . کار درستی میکنی . ضمنا شما بگو تا حالا چیا رو باهاشون کار کردی ؟ من اینا رو آماده کردم : السیدی کارکتری 4 بیت -السیدی ks0108 - السیدی ili9325 در مد 16 بیت - السیدی ili9325 در مد 8 بیت .

24. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال lpln852 آواتار ها
    تشکر شده 88 بار در 55 پست

سلام مهندس پوریا .چطوری؟
    والا داستانش مفصله ! علاوه بر اینکه اینجا میگم ، باید تو یه آموزش برای بقیه هم مفصل بگم تا بتونن استفاده کنن . مهندس راه اندازی 8 بیت برد eca غیر ممکنه ! چون همون طور که فکر میکردم پایه IM0 به هیچ جا اون داخل وصل نیست !!! من در ابتدا برای استفاده با سیم بردبردی همونطور که تو شکل معلومه دو طرف برد رو از زیر هدر مادگی رایت گذاشتم . بعد دیدم اولا تاچش کار نمیکنه در ثانی پایه IM0 هم همینطور ،یعنی وقتی من تو مد 16 دارم کار میکنم اگه IM0 رو 1 کنم قانونا نباید کار کنه ولی می کرد ! بعد از کلی کشتی گرفتن که باز شد دیدم لحیم ها افتضاحه !!! سمبل کاری ! برای همین برای خیلیا مشکل داره . لحیما رو ترمیم کردم . تاچ راه افتاد ! رفتم سراغ دو تا مقاومت r1, r2 دیدم اسمشون فرق داره ! r2,r3 هست و سومی که قانونا اجازه انتخاب از IM0 رو میداد نداره ! *** دیدم همین دوتا مقاومت یجا رو به زمین یا vcc وصل میکنه و اینام اصلا مقاومت نیستن ! 0 اهم هستن !! پایه IM0 رو فلت یجا وسط راه ول شده بود پس معلومه سر مشترک جامپرها باید به IM0 وصل بشه . با یه سیم نازک سرمشترک رو به محل لحیم IM0 وصل کردم . درست شد ... حالا همونطور که تو عکس میبینید ...سمت چپ یه هدر نری 3 پین گذاشتم که وسطش به IM0 وصله و دو طرفش به زمین و VCC ... حالا با جامپر آبی گذاشتمش رو بالا ( یعنی IM0 به Vcc )

چشم مهندس حتما کتابخونه رو قرار میدم .چون رو برد شما هم 8 بیتی کار میکنه . فقط اینو بگم شاید خودتم 2 سوته نوشتی .... تنها فرقی که 16 بیت با 8 بیت داره اول تغییر IM0 به 1 هست دوم اینکه تو ارسال رجیستر یا دیتای 16 بیت ، اول 8 بیت با ارزش رو میزاری رو پورت ، پایه WR رو یه 0 و 1 میکنی بعد 8 بیت کم ارزش رو میزاری و WR رو 0 و 1 میکنی ... همین ضمنا باید از پایه d10 تا d17 استفاده کنی ها ، بقیه رو هم وللش ....
    اقا با این حساب یه برد بزنیم برای lcd راحت تره که
    میگم کسی یه pcb برای این lcd داره ؟؟
    من پیشنهاد میدم که بیاید یه pcb برای lcd n96 طراحی کنیم مخصوص بردی st که زدیم
    چطوره ؟؟

26. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما lpln852 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

فکر خوبیه . حداقل آدم از چیزی که میسازه مطمئنه !!! یه idc مخصوص برد هم (8 بیت) براش میزاره . اصلا اون طرفش هم یه idc برای 16 بیت میزاره که با هر میکرو و بردی درایو بشه ...
    منتها مشکل فعلا چیز دیگه هست ! بزار همین برد ها تکلیفش معلوم بشه و همه استارت بزنن . بعد ..

28. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

نام
    پوریا علیزاده

آره مهندس . کار درستی میکنی . ضمنا شما بگو تا حالا چیا رو باهاشون کار کردی ؟ من اینا رو آماده کردم : السیدی کارکتری 4 بیت -السیدی ks0108 - السیدی ili9325 در مد 16 بیت - السیدی ili9325 در مد 8 بیت .
    سلام
    منم همین هائی که نوشتید رو حاضر کردم + ds18b20 و به جز ال سی دی رنگی.
    بعد با Adc هم یه مقدار کار کردم.بقیه قسمتها متاسفانه چون درگیر طراحی یه سری برد بودم نتونستم کار کنم ولی به محض اینکه سرم خلوت شه ادامه خواهم داد

کاربر فعال
    نام
    مجید بهرامیان
    تشکر شده 99 بار در 47 پست

سلام مهندس پوریا .چطوری؟
    والا داستانش مفصله ! علاوه بر اینکه اینجا میگم ، باید تو یه آموزش برای بقیه هم مفصل بگم تا بتونن استفاده کنن . مهندس راه اندازی 8 بیت برد eca غیر ممکنه ! چون همون طور که فکر میکردم پایه IM0 به هیچ جا اون داخل وصل نیست !!! من در ابتدا برای استفاده با سیم بردبردی همونطور که تو شکل معلومه دو طرف برد رو از زیر هدر مادگی رایت گذاشتم . بعد دیدم اولا تاچش کار نمیکنه در ثانی پایه IM0 هم همینطور ،یعنی وقتی من تو مد 16 دارم کار میکنم اگه IM0 رو 1 کنم قانونا نباید کار کنه ولی می کرد ! بعد از کلی کشتی گرفتن که باز شد دیدم لحیم ها افتضاحه !!! سمبل کاری ! برای همین برای خیلیا مشکل داره . لحیما رو ترمیم کردم . تاچ راه افتاد ! رفتم سراغ دو تا مقاومت r1, r2 دیدم اسمشون فرق داره ! r2,r3 هست و سومی که قانونا اجازه انتخاب از IM0 رو میداد نداره ! *** دیدم همین دوتا مقاومت یجا رو به زمین یا vcc وصل میکنه و اینام اصلا مقاومت نیستن ! 0 اهم هستن !! پایه IM0 رو فلت یجا وسط راه ول شده بود پس معلومه سر مشترک جامپرها باید به IM0 وصل بشه . مقاومت های 0 اهم رو برداشتم و با یه سیم نازک سرمشترک رو به محل لحیم IM0 وصل کردم . درست شد ... حالا همونطور که تو عکس میبینید ...سمت چپ یه هدر نری 3 پین گذاشتم که وسطش به IM0 وصله و دو طرفش به زمین و VCC ... حالا با جامپر آبی گذاشتمش رو بالا ( یعنی IM0 به Vcc )

خیر ببینی جوون .... منم همین الان اون مقاومتا برداشتم و با سیم وصل کردم حالا داره عین هلو هم 8 بیتی و هم 16 بیتی کار میکنه ...

یه چیزی دوستان تا حالا با این میکرو منظورم میکروی st هستش حداکثر چند فریم در ثاینه گرفتید من که با lpc2378 با فرکانس 72 اینا رو گرفتم

8 بیتی ..... تک رنگ 18.5 فریم در ثانیه و عکس روی فلش میکرو 15 فریم در ثانیه
    16 بیتی ... تک رنگ 24 فریم در ثانیه و عکس روی فلش 19.5 فریم در ثانیه

البته من میکرو رو هم اور کردم تا فرکانس 88 مگ که فریم هایی که نشون می داد دقیقا همون فریمای بالا ضربدر عدد (88/72)

31. تشکرها از این نوشته :

نام
    سعید شریفیان

خیر ببینی جوون .... منم همین الان اون مقاومتا برداشتم و با سیم وصل کردم حالا داره عین هلو هم 8 بیتی و هم 16 بیتی کار میکنه ...

یه چیزی دوستان تا حالا با این میکرو منظورم میکروی st هستش حداکثر چند فریم در ثاینه گرفتید من که با lpc2378 با فرکانس 72 اینا رو گرفتم

8 بیتی ..... تک رنگ 18.5 فریم در ثانیه و عکس روی فلش میکرو 15 فریم در ثانیه
    16 بیتی ... تک رنگ 24 فریم در ثانیه و عکس روی فلش 19.5 فریم در ثانیه

البته من میکرو رو هم اور کردم تا فرکانس 88 مگ که فریم هایی که نشون می داد دقیقا همون فریمای بالا ضربدر عدد (88/72)
    خوشحالم که کارت راه افتاد احتمالا مشکل خیلیا رفع بشه ..

والا یه مشکلی داریم اونم اینه که میکروی ما 128 کیلو فلش داره ! و اگه 256 تا داشت میتونستیم یه عکس کامل رو رو فلش بریزیم ! حالا فقط یه نصف صفحه جا میگیره !
    من همون نیم صفحه رو چیزی حدود 0.1 ثانیه فکر کنم جواب گرفتم البته تخمینی گفتم . رو فرکانس 72 هم گذاشتم . هنوز هم اوورکلاک نکردم چون هنوز باید رو کتابخونه السیدی کار بشه . تو همین یکی دو روزه که برد بچه ها برسه کتابخونه ها رو میزارم که همه باهم رو سرعت و بهینه سازیش کار کنیم .
    سوالم از شما اینه ؟؟؟ چطور میسنجین که چند فریم داره نشون میده ؟؟ شما همه این تست ها رو از رو فلش میکرو انجام دادین ؟ با مموری کارت قانونا باید سرعت پایینتر بیاد نه ؟

صفحه 20 از 58 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین