NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2845 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: Tft lcd

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

پیش فرض Tft lcd

سلام
    برای راه اندازی السیدی هایی که tft هستن میشه از کنترلر السیدی خود میکروهای arm استفاده کرد. ( اون میکرو هایی که جزو امکاناتشون هست ) چون اونا هم tft رو ساپورت میکنن. یعنی از ایسی واسط برای درایو کردن lcd استفاده نکنیم؟؟؟؟؟

تا حالا هر جا از lcd استفاده شده با میکروهایی بوده که کنترلر داخلی نداشتن به خاطر همین پرسیدم.
    همچنین تمام lcd هایی که در فروشگاه هست tft هستن ولی کنترلرشون با هم فرق داره. قضیه چیه؟؟؟
    اصلا tft چی هست که بینشون مشترکه
    ویرایش توسط esisafa : 18-01-2012 در ساعت 16:47

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    السیدی های RGB که از سایز 3.5 بیشتر شروع میشن به بالا درایور مشترک دارند همگی و همگی از به یک صورت درایو می شن فقط باید پایه های السیدی رو بدونید
    مثلا برای السیدی های موبایل نمی تونید چون مشخصات لو نمیدن
    فقط این السیدی ها به صورت تجاری هستند و دارای شماتیک و... هستند
    برای السید ی های سایز ریز تر مثل 2.8 اینچ اینا درایور داخلی دارند مثل ILI9320 خودش یک نوع داریور هست که داره السیدی رو داریو میکنه
    برای راه اندازی مستقیم نوع خاصی از میکرو اینا رو ساپورت میکنه ولی باز توی رم کم میارن که باید رم بذارید
    مثلا lpc2478 خودش مستقیم می تونه استارت بزنه ولی تا چه سایزی نمیدونم
    این ایسی داریور SSD1963 بهترین گزینه هست 3 مگ رم داخلی داره و شما اینم در نظر بگیر السیدی که بردش می زنی برای میکروهای دیگه هم بتونی استفاده کنی
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    السیدی های RGB که از سایز 3.5 بیشتر شروع میشن به بالا درایور مشترک دارند همگی و همگی از به یک صورت درایو می شن فقط باید پایه های السیدی رو بدونید
    مثلا برای السیدی های موبایل نمی تونید چون مشخصات لو نمیدن
    فقط این السیدی ها به صورت تجاری هستند و دارای شماتیک و... هستند
    برای السید ی های سایز ریز تر مثل 2.8 اینچ اینا درایور داخلی دارند مثل ILI9320 خودش یک نوع داریور هست که داره السیدی رو داریو میکنه
    برای راه اندازی مستقیم نوع خاصی از میکرو اینا رو ساپورت میکنه ولی باز توی رم کم میارن که باید رم بذارید
    مثلا lpc2478 خودش مستقیم می تونه استارت بزنه ولی تا چه سایزی نمیدونم
    این ایسی داریور SSD1963 بهترین گزینه هست 3 مگ رم داخلی داره و شما اینم در نظر بگیر السیدی که بردش می زنی برای میکروهای دیگه هم بتونی استفاده کنی
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

7. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

خوب من میخوام بعد از کنکور ارشد خودم شروع کنم کم کم کار رو پیش ببرم و در نهایت خودم یک بورد بزنم که رم و lcd رو داشته باشه تا اینکه بشه علاوه بر برنامه نویسی معمولی، ویندوز و لینوکس روش نصب کرد. این هدف نهایی هست.
    اگه خدا بخواد و شما هم راهنمایی کنید انشاالله به یک جایی برسیم.
    بخاطر همین باید مسلما از همون ابتدا شرایط سنجیده بشه و یک حالت مچ بین قطعات پیدا بشه.
    مهمتر از همه اینه که میکرو کنترلر رم خارجی داشته باشه و اگه شد کنترلر lcd تا حجم بورد کوچکتر بشه.
    میشه از بوردهای شما هم خرید کرد ولی هدف من اینه که سطح خودم رو در طراحی بورد های نسبتا پیچیده تر از قبل افزایش بدم.
    ویرایش توسط esisafa : 18-01-2012 در ساعت 17:40

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    خوب من میخوام بعد از کنکور ارشد خودم شروع کنم کم کم کار رو پیش ببرم و در نهایت خودم یک بورد بزنم که رم و lcd رو داشته باشه تا اینکه بشه علاوه بر برنامه نویسی معمولی، ویندوز و لینوکس روش نصب کرد. این هدف نهایی هست.
    اگه خدا بخواد و شما هم راهنمایی کنید انشاالله به یک جایی برسیم.
    بخاطر همین باید مسلما از همون ابتدا شرایط سنجیده بشه و یک حالت مچ بین قطعات پیدا بشه.
    مهمتر از همه اینه که میکرو کنترلر رم خارجی داشته باشه و اگه شد کنترلر lcd تا حجم بورد کوچکتر بشه.
    میشه از بوردهای شما هم خرید کرد ولی هدف من اینه که سطح خودم رو در طراحی بورد های نسبتا پیچیده تر از قبل افزایش بدم.
    سلام مهندس.
    موفق شدی کاری که می خواستی رو انجام بدی؟
    هم کنکور هم برد؟؟

عضو جدید aiohalaziz آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    آخر توضیح ندادین تو آی سی ssd1963 یک سری امکانات مثل اسکرول و ... رو داره با خود آرم می شه این کارا رو کرد به همین راحتی یا نه؟!
    لطفاً بی زحمت بفرمایید.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

#define LCD_RAM *(__IO uint16_t *) ((uint32_t)0x60020000) //disp Data ADDR
    #define LCD_REG *(__IO uint16_t *) ((uint32_t)0x60000000) //disp Reg ADDR
    /************************************************** ***************************

************************************************** ***************************/

void LCD_WriteCOM(uint16_t RGB_Code)
    {
    /* Write 16-bit GRAM Reg */
    LCD_REG = RGB_Code;
    }

void LCD_WriteRAM(uint16_t RGB_Code)
    {
    /* Write 16-bit GRAM Reg */
    LCD_RAM = RGB_Code;
    }

uint16_t LCD_ReadRAM(void)
    {
    /* Write 16-bit Index (then Read Reg) */
    LCD_REG = 0x22; /* Select GRAM Reg */
    /* Read 16-bit Reg */
    return LCD_RAM;
    }

void LCD_WriteReg(uint16_t LCD_Reg,uint16_t LCD_RegValue)
    {
    /* Write 16-bit Index, then Write Reg */
    LCD_REG= LCD_Reg;
    /* Write 16-bit Reg */
    LCD_RAM= LCD_RegValue;
    }

سلام دوستان منظور از کدهای بالا در کتابخانه tft 7 inch چیست؟

ممنون