NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3405 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 20 از 22 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 400 از 421

موضوع: استارت کار با میکرو stm32f

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط lpln852 نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون J-link بهتره U-LINK ؟؟؟؟؟؟
    اگر فقط با کیل کار میکنید قطعا ulink2 واگر با IAR هم کار میکنید jlink بگیرید
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال lpln852 آواتار ها
    تشکر شده 88 بار در 55 پست

دوستان رو قطعات که فرستادید خازن 20pf نیست برای کریستال چه خازنی گذاشتید شما ؟؟

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

بین 15 تا 33 هر چی میتونید بزارید .

ممنون از راهنمایتون
    متاسفانه هیچی ندارم تو شیراز هم گیر نمیاد
    چندتا قطعه دیگش هم نیست

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

چیا کمه مثلا ؟

کاربر دائمی
    تشکر شده 531 بار در 212 پست

اقا ما هم نداریم 20 پیکو . برای همه 12 پیکو گذاشتم کار هم کرده .. علاوه بر آون اسیلاتور داخلی هم هست . مشکلی نمیمونه

تاحالا اسمبل نکرده بودی؟

شاد باشیم

نه چندتا قطعه نبود اسمبل نکردم هنوز
    مقاومت 10کیلو نبود
    راستی خازن 10u کدومش هست ؟؟ چون روش هیچی ننوشته
    ویرایش توسط lpln852 : 14-03-2012 در ساعت 15:57

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

سلام یه همه دوستان گرامی !
    انگار هنوز بعضی از بچه ها موفق به استارت نشدن !
    چیزی هست که میخوام بگم ، دوستان چرا اینقدر از این شاخه به اون شاخه می کنن !
    به نظر من کسی که رانندگی بلده هم میتونه گاری برونه هم بنز، مهم اینه که چقدر راننده باشی نه ماشین ، اگر سوار بنز هم باشی و رانندگی بلد نباشی نمی تونی به مقصد برسی ، پس همه میدونیم اصل رانندگی هست و برای آپدیت شدن از یه میکرو به میکروی دیگه فقط کافیه رجیستر ها رو بخونی ، حالا آیا دوستانی که واقعا دارن سعی میکنن stm رو راه بندازن به جز هزینه پایین دیگه چی میتونه انگیزشون باشه ؟
    سرعت بالاتر ؟ من فکر میکنم وقتی کاری رو شروع میکنیم مدون و اصولی تا آخرش بریم جلو، اگه خدا بخواد تا چند وقت دیگه مثالی برای بورد آتمل دارم مینویسم که به قطع میدونم دوستان زیادی حتی با آرم کورتکس هم قادر به پیاده سازی اون نیاشن ! پس اینجا رانندگی خوبه که کمک میکنه نه ماشین خوب.

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط agape نمایش پست ها
    سلام یه همه دوستان گرامی !
    انگار هنوز بعضی از بچه ها موفق به استارت نشدن !
    چیزی هست که میخوام بگم ، دوستان چرا اینقدر از این شاخه به اون شاخه می کنن !
    به نظر من کسی که رانندگی بلده هم میتونه گاری برونه هم بنز، مهم اینه که چقدر راننده باشی نه ماشین ، اگر سوار بنز هم باشی و رانندگی بلد نباشی نمی تونی به مقصد برسی ، پس همه میدونیم اصل رانندگی هست و برای آپدیت شدن از یه میکرو به میکروی دیگه فقط کافیه رجیستر ها رو بخونی ، حالا آیا دوستانی که واقعا دارن سعی میکنن stm رو راه بندازن به جز هزینه پایین دیگه چی میتونه انگیزشون باشه ؟
    سرعت بالاتر ؟ من فکر میکنم وقتی کاری رو شروع میکنیم مدون و اصولی تا آخرش بریم جلو، اگه خدا بخواد تا چند وقت دیگه مثالی برای بورد آتمل دارم مینویسم که به قطع میدونم دوستان زیادی حتی با آرم کورتکس هم قادر به پیاده سازی اون نیاشن ! پس اینجا رانندگی خوبه که کمک میکنه نه ماشین خوب.

من موافقم ولی دلیلی که من میخوام با st کار کنم صنعتی بودن اون هست
    به نظر من کلا محصولات atmel مخصوصا بعد از سری 8051 اصلا بدرد کارهای صنعتی و تجاری نمیخورن قاطی میکنه خیلی نویز روش تاثیر داره و ..... به نظر من فقط بدرد کارای اموزشی میخورن

در مورد اون برنامه ای هم که دارید مینویسید فک نکنم برنامه ای باشه که رو atmel جواب بده ولی روی st جواب نده

نام
    Zeus

من موافقم ولی دلیلی که من میخوام با st کار کنم صنعتی بودن اون هست
    به نظر من کلا محصولات atmel مخصوصا بعد از سری 8051 اصلا بدرد کارهای صنعتی و تجاری نمیخورن قاطی میکنه خیلی نویز روش تاثیر داره و ..... به نظر من فقط بدرد کارای اموزشی میخورن

در مورد اون برنامه ای هم که دارید مینویسید فک نکنم برنامه ای باشه که رو atmel جواب بده ولی روی st جواب نده
    دایی جان با این گفته شما مخالفم ! کی گفته st صنعتی هست ! ما توی ایران زندگی میکنم و ایران هم اشباع شده از محصولات چینی و چینی ها هم همگی از این میکرو استفاده میکنن پس چون ما محصولاتی رو که میبینیم همه محدود به تولیدات چند شرکت بیشتر نیستندو این دلیل نمیشه که فلان میکر صنعتی هست و فلان صنعتی نیست ! قبلا توضیح دادم که چرا میکروی آتمل مثلا به نسبت pic ناپایدار تره که واقعا نیست و پایدار تر هم هست مثل مقایسه ماشین فرمول یک می مونه با ماشین شهری ، میگیم وای این ماشین های فرمول یک وقتی به در و دیوار میخورن تکه تکه میشن و چیزی ازشون نمی مونه ، غافل از این که ماشین شهر با سرعت 150 تا به دیوار میخوره و ماشین فرمول یک با 350 تا سرعت ، پس ماشین فرمول یک خیلی مقاوم تره ، چون تو اون اینرسی دوام آورده ، و منطق دیگه ای که هست ، پایداری و استمرار یک شرکت به استفاده محصولات در عرصه صنعت هست ، اگر محصولات آتمل صنعتی نباشن ، پس این شرکت بازار بزرگ صنعت رو از دست خواهد داد ، و باید شرکتش رو ببندن ، که اینطور نشده پس قطعا محصولات صنعتی هست ، من به شخصه با این میکرو ها (شرکت آتمل) نویز پذیری غیر قابل حل ندیدم و هرجا نویز گرفته میکروم - دقیق که شدم دیدم مشکل از طرف طراحی خودم بوده ! نباید ضعف های خودمون رو گردن تجهیزات و وسایل کار بندازیم !
    من نمیگم این میکرو بده یا خوبه ، میگم اگر قراره کاری رو شروع کنیم - اصولی و با علم شروع کنیم و اینقدر مصرف گرا نباشیم ، مثلا الان اکثر ایرانی ها ویندوز 8 رو استفاده میکنن چون جدید اومده وحتما بهتر در صورتی که اون طرف اینطوری نیست ! چه بسا افرادی که دارن xp رو استفاده میکنن هنوز !
    و در رابطه با اون برنه ثابت میشه که تصورات در مورد آتمل اشتباهه چرا که خیلی ها حتی نمیتونن همچین برنامه ای را با آتمل پیاده سازی کنن ! که برمیگرده به مهارت رانندگی خوب قطعا وقتی برنامه با 48 مگ کار میکنه با 100 مگ بهتر کار خواهد کرد ولی مهم اینه که یا 48 مگ هم کار میکنه !

کاربر دائمی

من از اول از اتمل استفاده كردم و كاملا هم راضي كننده بوده وهست .. واگر سري كرتكسش رو مثل به موقع ارائه ميكرد و اينجا هم با قيمت مناسب به دستم ميرسيد به خاطر نرم افزار خوبش از اون استفاده ميكردم

اما الان خوشحالم
    چون پيش فرضم براي حركت به سمت آرم بدون اتمل بهتر محقق ميشه .. اون هم توانايي براي استفاده از تمام آرمها (تمام برندها) هست كه با كيل راحتتر محقق ميشه نصبت به AVRStudio

اما الان بحث سر استارت قوي هست ديگه
    داريم ميزنيم .. به اميد خدا .. شما كمك كنيد

من كه تازه كارم در آرم .. شا كه استادي بيا كمك كن .. ريشه اي ياد بگيريم ..
    لطفا نگيد كه يك برند .. اين سليقه هست و خدا هم ادمها رو مدلهاي مختلف خلق كرده و گرنه ميگفت يه كپي پيست از روي ادم هوا بزنن ملائكه ..خيلي هم خوشمزه بود

نام
    Zeus

بله شما درست می فرمائید ، مثلا من به شخصا از GCC استفاده میکنم ، ولی چون بروبجه ها بیشتر دارن از keil استفاده می کنن ، سعی میکنم که مثال هایی رو که می نویسم و توی سایت قرار میدم با این کامپایلر باشه ! در مورد میکرو هم همین صادقه ، هرکی هرچی دم دستش و براش بهتر بود کار میکنه ، من برای یه پروژه میبینم که آرم 7 کارم رو راه میندازه ازش استفاده میکنم ، نمیآم برای اون پروژه کورتکس بذارم که !
    در رابطه با اصولی شروع کردن هم میگم یه بورد پایه باشه و بعد باقی قضایا !
    خوب حالا پیشنهاد شما برای stکدام خانواده هست !

کاربر دائمی

شما GCC با چه IDE كار ميكنيد ؟Eclips

يكي از دوستام لينوكس كار و C++ كار حرفه اي هست وقت نداشته تا حالا با اينكه علاقه داره .. فقط با قفل شكسته و ويندوز كار نميكنه

حالا عيد گير داد تعطيلي بيا ..گفته باشه

من از محيط QT برا نوشتن استفاده ميكنم چون هينت ميده و خيلي كمكه براي نوشتن

درسته سيمولاتور نداره .. البته keil برا Eclips پلاگين داده .. ولي خب برعكسشم ادعا كرده كه ميشه يعني در محيط Keil يك IDE ديگه رو صدا بزنيم كه من نتونستم

لطفا شمابگيد با چي كار ميكند ولينكشم بزاريد

اما در مورد استفاده از ST كه خودتون استاديد .. فعلا با همون سري 100 شروع كرديم .. 103 يا اگر usb host و شبكه هم بخواهيد 107

جالبيش اينجاست كه اگر كاري مثلا در حد atmega8 هم داشته باشيد سري Stm32f100 با قيمت هاي زير 2 $ گذينه خيلي خوبيه

ممنون از جواب سريعتون (بعضي وقتها اينجا چند روز طول ميكشه تا يكي پيدا شه جواب بده)

اون بحث نویز گرفتن رو من الکی نگفتم تجربه خودم بود که با avr ,arm7 atmel داشتم

حالا به هر حال من موافقم که این موضوع میتونه سلیقه ای باشه هرکی با چیزی که فک میکنه بهترهه کار کنه

حالا اون برنامه ای هم که میگید اگه یکیم راجبش توضیح بدید ممنون میشم که چی هست

من یادم قبلا تو یکی از سایتا بحث خیلی داغ شده بود که بیان با arm7 عکس با فرمت jpeg رو باز کنن و نشون بدن که البته به نظر شاید اصلا بدرد نخور بیاد و کاربردی هم نباشه ولی خوب یه علاقه ای هست که بشه همچین کاری کرد حالا من و چندتا از دوستان تقریبا 90% این کار رو انجام دادیم و به امید خدا نتیجش رو هم با همین برد st که درست کردیم میزاریم بقیه هم استفاده کنن

پیشنهاد رو هم که همه باهم تصمیم گرفتند و یه برد نمونه هم درست کردیم stm32f103rb

کاربر فعال
    نام
    مجید بهرامیان
    تشکر شده 99 بار در 47 پست

سلام به همگی . دوستان تا حالا با پورت سریال این میکرو را پروگرم کردید ؟؟؟؟

مدارش برای این کار چیه ؟؟؟ اگر شماتیکی دارید ممنون می شم قرار بدید

نرم افزاری هم قاعدتا مثل flash magic که برای nxp هست داره ... نرم افزاره رو از کجا میشه گرفت ؟؟

با تشکر

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط lpln852 نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون J-link بهتره U-LINK ؟؟؟؟؟؟
    سلام به همه

دوستان من تازه می خواهم stm32 را شروع کنم و در مورد این میکرو و arm اطلاعات دقیقی ندارم و تازه کارم.
    همچنین هیچ نرم افزاری و پروگرمر یا دیباگری هم هنوز تهیه نکرده ام ولی در صدد تهیه آنها هستم. می خواهم با گروه هماهنگ باشم از لحاظ کمپایلر و ...
    شما دوستان چی پیشنهاد میکنید ؟
    در ضمن من در سایت ST-LINK III For STM8 STM32 Debugger ,Programmer را هم دیدم
    بنظر شما بین J-link و U-LINK و ST-LINK III For STM8 STM32 کدام بهتره بگیرم ؟

20. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

سلام
    من که دقیق نمیتونم بگین کدومش رو بخرین ! مثله این میمونه که بگین بین پریاد , پژو و ماتیز کدومش رو بخرم؟!
    همشون راه میرن , همشون فرمون دارن , ولی یکیش مناسب داخله شهره یکیش مناسب سرعت بالا ! و...

ولی من خودم جیلینک دارم ازش راضی هستم و خیلی عالی کار میکنه

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط armstk نمایش پست ها
    سلام
    من که دقیق نمیتونم بگین کدومش رو بخرین ! مثله این میمونه که بگین بین پریاد , پژو و ماتیز کدومش رو بخرم؟!
    همشون راه میرن , همشون فرمون دارن , ولی یکیش مناسب داخله شهره یکیش مناسب سرعت بالا ! و...
    سلام
    چه استدلال بی ربطی !!!
    بله من هم میدونم با همه میشه میکرو پروگرم کرد... (بقول شما راه میرند و فرمون دارند)....

23. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    مجید بهرامیان
    تشکر شده 99 بار در 47 پست

jlink بخر خودتو راحت کن . با تمام کامپایلرا کار می کنه با تمام میکروها هم همین طور .

ولی ulink فقط با keil کار می کنه و st-link هم که معلومه فقط برای کار با میکروهای st هست ( البته فکرکنم)

25. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

منم يه چند ماهي بين اينها گيج خوردم و اخر jlink گرفتم براي اينكه به يك كامپايلر محدود نشم ... شكر خدا خوب كار ميكنه

اما اخر جايي نتونستم بخونم كه تفاوت اين دو چيه .. يكي درست و دقيق مقايسه كنه .. همين دو مدلي كه توي سايت هست

27. تشکرها از این نوشته :

صفحه 20 از 22 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین