NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4482 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 25

موضوع: طراحي خازن

همکار افتخاری
    نام
    محمد هادی عبدی
    تشکر شده 294 بار در 73 پست

پیش فرض طراحي خازن

سلام دوستان ميخواستم بدونم كسي ميتونه در رابطه با طراحي يك خازن از 0تا 20 پيكو فاراد متغيير به من كمكي كنه

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

سلام
    خازن ساختن فکر نمیکنم کار ساده ای باشه , ولی شما میتونی دو تا ورق فوم آلومینیوم رو به یک اندازه برش بزنی , و بعد بینشون رو لاسه عایق بزاری , لایه عایق میتونه پلاستیک فریز باشه حتی
    فقط چیزی که هست باید حتمااین 3 لاسه به همدیگه خوب چشبیده بشن و هیچ فضای خالی بینشون نباشه
    وگرنه ظرفیت خازن پایین میاد.
    البته من خودم این کار رو انجام ندادم تا حالا , ولی فکر میکنم باید عملی باشه - و میتونین با آزمایش خطا ظرفیتش رو با lc متر بدست بیاری

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

5. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری
    نام
    محمد هادی عبدی

ممنون از جوابتون من اين كارو انجام دادم ميخواستم يه خازن متغيير بسازم تا جواب بگيرم از فرمولاي خازن فكر كنم برم بهتر باشه دي الكتريكم متغيير و بستگي به مواد داره

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

برای خازن متغییر که از دی الکتریک هوا استفاده میشه
    باید صفحات فلزی نیم دایره رو به صورت یکدر میان با فاصله ی هوایی ثابت بین هم قرار بدین. بدون اتصال
    اگه یک دسته رو بچرخونید چون نیمدایره هست اونوقت سطح مقطعش تغییر میکنه

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

حالا چرا خودت میخوای خازن بسازی!
    این همه خازن آماده ومتغییر !

9. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری
    نام
    محمد هادی عبدی

ممنون از جوابتون ميخوام يك سنسور خازني بسازم و احتياج دارم به يه خازن كه درون يه منبع قرار بگيره و با نزديك شدم مواد به اين سنسور مقدار ظرفيت خازن تغيير كنه

نام
    Zeus

یعنی میخوای از ماده به عنوان دی الکتریک استفاده کنی ؟!
    خوب ساخت یه خازن کاری نداره ، ولی خوب باید نکاتی رو رعایت کنی ! اول این که اگه صفحات توی فضای آزاد گذاشته بشن ، بار اونا تخلیه میشه به دلیل رسانایی هوا (رطوبت).
    حالا بگو چرا باید خازنی باشه ، چه نوع موادی رو میخوای شناسایی کنی ؟ یا این که میخوای چیز دیگه ای رو اندازه بگیری ؟

12. تشکرها از این نوشته :

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hadiabdi نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون ميخوام يك سنسور خازني بسازم و احتياج دارم به يه خازن كه درون يه منبع قرار بگيره و با نزديك شدم مواد به اين سنسور مقدار ظرفيت خازن تغيير كنه
    با سلام
    فكر ميكنم منظورتون اينكه مثلا دو تا صفحه داريم كه هر دو تاشون تو منبع قرار گرفتن يكي از اين صفحات انتهاي منبع و صفحه ديگه بالاي منبع قرار گرفته. خوب مثلا اگه يه ماده مثل روغن وارد اين منبع بشه مقدار ظرفيت اين خازن با پر شدن منبع تغيير ميكنه. يعني متوجه ميشيد كه مخزن داره پر ميشه يا روغن(ماده دي الكتريك) تا چه ارتفاعي پر شده.
    خوب ميتونيد توضيح بديد كه اين خازن بيشتر تو كجا كاربرد داره؟

همکار افتخاری
    نام
    محمد هادی عبدی

ممنون از جوابتون من ميخوام يه خازن درست كنم مثلا خازن استوانه ايي من ميخوام يك سنسور خازني بسازم كه مقدار خازن ميخوام از 0 تا 20 پيكو دوستان من ميخوام با تغييرات دي الكتريك كه مواد داخل مخزن مثل غلات و چيزاي غير رسانا اين سنسور رو طراحي كنم

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

با فاصله ای که دیواره های مخزن دارن نمیشه خازن درست کرد.
    من وزنه ی خازنی شنیدم که زیر مخازن قرار میگیره. وقتی تو مخزن پر میکنن وزنش باعث میشه کف مخزن کمی به پایین خم بشه و به لایه ی زیری تر نزدیک بشه و ظرفیت خازن تغییر کنه

نام
    Zeus

ممنون از جوابتون من ميخوام يه خازن درست كنم مثلا خازن استوانه ايي من ميخوام يك سنسور خازني بسازم كه مقدار خازن ميخوام از 0 تا 20 پيكو دوستان من ميخوام با تغييرات دي الكتريك كه مواد داخل مخزن مثل غلات و چيزاي غير رسانا اين سنسور رو طراحي كنم
    دایی جان شما بازم درست توصیف نکردی ، با این سنسور میخوای نوع ماده رو تشخیص بدی یا سطح ماده رو !
    اگه بخوای نوع ماده رو تشخیص بدی ، و موادت همون طوری که خودت گفتی باشن مثل غلات ، این امکان پذیر نیست ، چون غلات و هر چیز گیاهی رسانا هست ، چون رطوبت داره مگر این که موادت ترکیبات روغن باشه که اصولا نارسانا هستن ! اگر میخوای سطح مخازن رو تشخیص بدی ، سنسور های بهتری هم برای این کار هست!

همکار افتخاری
    نام
    محمد هادی عبدی

سلام ميخوام سطح رو تشخيص بدم بهترين سنسورم خازني به دلايل خيلي مختلف بهترين مزيت اشم اينه كه ميدان مغناطيسي اصلا روي خازن تاثير نميزاره چون اساس كار خازن روي ميدان الكتريكي من ميخوام اين مدار رو بزرام بالاي سيلو كه وقتي مواد به نوك اين سنسور نزديك شد يه فرماني رو بده همين اساسشم بر مبناي تغيير دي الكتريك هزاران شركتم دارن همين كارو ميكنن من هم ميخواستم خودم اين خازن رو بسازم وقتي مواد نزديك به خازن ميشه با عث ميشه ظريفيت خازن بيشتر بشه چون ضريب دي الكتريك تو صورت كسر قرار داره و باعث زياد شدن خازن ميشه و من ميخوام با دايور اين خازن رو اندازه گيري كنم

نام
    صادق محمدي

با سلام
    دوست عزيز، نميدونم شايد اون شركتا به جاي اينكه صفحات رو بالا و پايين سيلو قرار داده باشن. اونارو روي بدنه سيلو قرار دادن.
    حالا بيشتر تو كدوم قسمت مشكل دارين ؟ تو طراحي يا از اينكه چه فلزي بايد استفاده كنيد؟

همکار افتخاری
    نام
    محمد هادی عبدی

نه ببينيد من درايوراي متفاوتي گير اوردم كه بهترينشون ad7746 , 47 براي اينكه اين اي سي ها استفاده كنيم بايد يك خازن در حد 2 تا 20 پيكو فاراد بسازيم من يدون از اين سنسوراي الماني رو باز كردم ديدم خيلي عالي بود از يك استوانه الومينيومي و يك صفحه رسانا بزرگتر كه اون هم يك استوانه بود استفاده كرده بودن كه تو هم قرار ميگيرفتن من ميخوام تو ساخت خازن كمكم كنيد و احتياج به كمك دارم

نام
    Zeus

خوب اگه میخوای سطح رو اندازه بگیری چرا از مادون قرمز یا فراصوت استفاده نمیکنی ؟
    اینا که بهتر جواب میدن و کار کردن باهاشون ساده تره!

همکار افتخاری
    نام
    محمد هادی عبدی

التراسونيك و مادون قرمز هزار تا مشكل دارن گرد غبار مافوق صوتم بايد تو مركز قرار بگيره كلا خيلي خازني بهتره طي تجربه خيلي كسا اين رو ميگم من از تجربه خيليا تو صنعت استفاده ميكنم براي كار صنعتي خازني خيلي از بقيه سنسورا بهتر جواب گرفته تو سطح سنجي

نام
    Zeus

ممکنه که خازنی کم هزینه تر تمام بشه ! ولی خوب اونام میشه ! در مورد گردوغبار حق با شماس میشه لیزر رو به جاش جایگذین کرد !
    خوب حالا یه سوال پیش میآد میخوای بفهمی چقدر از مخزن پره یا این که صرفا میخوای بفهمی مخزن پره یا خالی هست !
    میشه دوتا صفحه رو به موازات هم قرار بدی و وقتی که ماده داره پر میشه ظرفیت اینم کم کم زیاد میشه و حالا چطوری ضرفیت رو میشه فهمید به نظر من یکی از راه هایی که خلیلی هم میتونه دقت بالایی داشته باشه اسیلانور هست ، یعنی شما این خازن رو به عنوان خازن یه اسیلاتور مثلا مدار 555 بذاری و فرکانس خروجی با تغییر ظرفیت خارن تغییر خواهد کرد ! این روش دقت خوبی هم داره ، فقط میمونه ربط دادن فرکانس به حجم مخزن که دو روش داری ، اول این که فرض کنی تغییرات خطی هست ، یه بار که مخزن پر هست فرکانس رو اندازه بگیری و یه بار که مخزن خالی هست و نسبت ببندی و یه راه دیگم هم اینه که آزمایش کنی و نمودار حجم و فرکانس رو خودت رسم کنی!

همکار افتخاری
    نام
    محمد هادی عبدی

خيلي ممنو از جوابتون ولي درايوراي خيلي بهتر تو بازار هست كه اندازگيري ميكنن خازن رو برادراي انالوگ ديوايس تو اين زمينه هم كار كردن براي سنسوراي خازني كه فوق العاده هم خوب جواب ميده فقط ميمونه بحث ساخت خازن كه يه مدل ساختم دارم اندازه گيزي ميكنم خوب جواب داده فقط مشكل من اينه كه اگر خازن رو يه جوشنش رو كه بدنه منبع ميشه وقتي بدن باهاش تماس پيدا ميكنه مقدار خازن تغيير ميكنه دنبال يه فكريم كه اين مشكل رو حل كنم كلا پروژه جالبيه اولش زياد حال نكردم واردش شدم ولي الان دارم خيلي لذت ميبرم چون هر رو ز يه چيز جدي ازش ميفهمم

نام
    صادق محمدي

با سلام
    دوست عزيز ميتونيد يه عكس از خارني كه ساختيد اينجا بذاريد و رو عكس نشون بديد.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 145 بار در 49 پست

با سلام
    از لینک های مشابه ذیل، استفاده فرمایید.
    شرکتهای سازنده level transmitter

http://www.indumart.com/level_transmitters.html

آی سی آنالوگ دیوایس ، در ارتباط با فواصل دور(سیم کشی طولانی) و ابعاد بزرگ سیلوها
    (آنتن گیرنده تداخلات )دچار اشکال می شود.
    بلکه برای فواصل نزدیک و طول سیم کوتاه و ابعاد کوچک مناسب تر است.
    و حذف تداخل الکترومغناطیسی، مسئله اضافه تری برای این کار است.

در واقع باید خازن و آی سی در کنار هم باشند و سیگنال به صورت آنالوگ یا دیجیتال به مرکز کنترل ، منتقل شود.

با سپاس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین